Sotul berbec...barbat de casa sau Cassanova sub acoperire?

Am o relatie de 5 ani cu Sorin, iubitul meu! Anul acesta am decis sa ne casatorim in octombrie. De mai multe luni de zile, primeste mesaje ciudate de la anumite persoane care m-au facut geloasa. Niciodata nu am avut sentimentul ca il cunosc foarte bine dar tocmai acest lucru a tinut flacara aprinsa intre noi. Am gasit pe net articolul acesta si m-a pus pe ganduri rau de tot.
http://www.astrodestin.ro/articole/sotul-berbec/
Am cerut un sfat de la un astrolog si mi-a spus ca nu suntem compatibili ca el are Marte in Gemeni si o sa regret decizia luata. El nu ma ia in serios cand ii spun si imi spune ca acum caut motive de cearta. Totusi, mesajele continua sa vina pe telefonul lui si nu ma lasa sa le citesc ca amandoi avem dreptul la intimitate, cica!
Ajutati-ma cu un sfat! Chiar este un lup imbracat in mielusel?
IoanaTm
Postat pe 31 Mai 2009 18:38
Daca te casatoresti din interes,atinge-ti scopul si mergi pe drumul tau. Daca vrei sa fie din dragoste,cauta un altul care stie ca un raport in doi se bazeaza pe incredere totala,iar increderea pe transparenta.De acum alegi tu.
valentino
Postat pe 31 Mai 2009 18:54
sincer,eu nu cred in copatibilitatea zodiilor,prietenul meu este gemeni si eu sunt rac,la fel nu se potrivesc zodiile.Dar eu nu cred in asa ceva.Prerea mea este sa vb cu el si sa-i spui ce te macina si sa nu te mai gandesti la ce e rau,nu trai cu cuvantul DACA,pentru ca eu am trait cu cuvantul asta si nu am rezolvat nimic. pana nu ai dovezi bune,nu te mai stresa k o sa ajunge sa nu te mai bucuri de nimic frumos care ti s-a intamplat si o sa iti para rau.
iulia86
Postat pe 31 Mai 2009 19:13
nu te certa aiurea de la horoscop...ci vezi ce-s cu mesajele alea
mia79x
Postat pe 12 Iunie 2009 18:24
Interesanta remarca ta "am decis sa ne casatorim".Te casatoresti pentru a fi sotie in societate? Daca deja ai dubii anuleaza casatoria pentru un timp- e doar o hartie nu-ti imbunatateste relatia cu nimic decat daca e legat de bani. Problemele se vor accentua daca nu vor fi rezolvate la timp iar lipsa de comunicare lasa loc de interpretari[SMS??? de la cine or fi, .........etc].
meme
Postat pe 19 Iunie 2009 20:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
LA CINE TINE BARBATUL MAI MULT ? 148 De la: VOIAJOR 13 Martie 2013 16:00
Cu ajutorul vostru am reusit sa incep o viata noua! Va multumesc! 1 De la: femeiadesucces 24 Martie 2010 17:58
sall 7 De la: mia79x 1 Iunie 2009 19:04
Compatibilitate 93 De la: ciresica21 12 Septembrie 2009 17:38
dat in gura ca la coasa? 40 De la: tutankhamon 22 Octombrie 2009 19:05
Setari Cookie-uri