daca sotia nu mai are chef de sex

iti faci cam multe griji de ''bietii'' domni .. cum sa-si epuizeze toate resursele?... ia sa faca ei ceva incat sa le surprinda placut pe doamnele fara chef... sa le recucereasca chiar daca au trecut 10 ani de la primul ''te iubesc''... daca ar vedea o doamna bine peste strada ,oare ce gandesc ''bietii'' barbati?.. ar face orice s-o aiba? cred ca da. Si atunci? de ce n-ar face orice si pentru ale lor sotii?.. daca vrei ceva cu adevarat...poti.
garbo064536
Postat pe 13 Iunie 2011 18:59
ai spus f clar si la obiect dar acesti "barbati "nu vor fi de acord cu tine nici intr-o mie de ani,pt ca ei daca au "cocosel" au toata dreptatea din lume.
garbo027565
Postat pe 17 Iunie 2011 21:58
Daca Sptia nu mai are chef de amor cu sotul...il trimite{indirect e drept} in bratele unei Iubite iubitoare...care ..vrea,poate,pune pasiune...si apoi chiar nu mai vrea sa o recucereasca pe sotia apatica si frigida... Dar a nu se uita si reciproca.... Cand Sotul nu mai are chef de amor,ca-i obosit,ca-i plictisit,ca...nu i se mai ridica...steagul...,o trimite{indirect ce-i drept} in bratele unui Iubit iubitor..care ..vrea,poate,pune pasiune..si apoi chiar nu mai vrea sa se lase recucerita de sotul ei apatic si ..bleg!
Tema e aproape asemanatoare cu a topicului dechis de mine,doar spus altfel.. Ideea ar fii,ca aceste aventuri sa se faca ff discret ,si doar ptr. incarcari hormonale...ca pana laurma si aceste aventuri sunt trecatoare,iar batranetile tot impreuna cu partenerul de viata se vor petrece!
I
elisabeta_boia
Postat pe 17 Iunie 2011 22:02
betuska

ai tras vreo bericica,mami?
ia fa-ne tu o poezea, ca vad ca esti in vana...
iasomia
Postat pe 17 Iunie 2011 22:09
Eu cred ca flacara iubirii este comportamentul unul fata de celalalt intro relatie.....respectul,,,atentiile.....apoi barbatii nu sunt atenti cu femeile,,,cunosc barbati care zic ca nu duc flori la nevasta pt ca se invata....dar femeia ii face toate de-a gata....dar femeia este vinovata ca i-a invatat pe barbati niste egoisti...si nu le-a pus cratita in mana sa faca mancare,,,si matura sa mature.....stii ca daca esti prea bun si tolerant pici de fraier....asa cum au picat femeile pt ca sunt prea tolerrante cu barbatii.....eu cred ca doar femeia trebuie sa fie atenta in relatie,,,da si barbatul.....dar barbatii sunt invatati sa prmeasca toate de-a gata,,,pt ca asa au fost invatati...si asteapta totul de la femei,,,femeia sa salveze relatia....barbatul este nascut pe lumea sta doar ca sa primeasca toate de-a gata,,,si femeile sa fie servitoare si sa ii serveasca pe broscoii de barbati,,lenesi si smecheri si egoisti
ingerasulluptator
Postat pe 17 Iunie 2011 23:46
pai sotia vrea iubire si nu SEX...
iar sotul trebuie sa iasa din rutina SEXULUI si sa intre in SPLENDOAREA IUBIRII ...
E FOARTE GREU DAR MERITA...DIN PLIN TOATE SACRIFICIILE DIN PARTEA SOTILOR...
garbo173858
Postat pe 17 Iunie 2011 23:46
De la: garbo173858, la data 2011-06-17 23:46:44pai sotia vrea iubire si nu SEX...
iar sotul trebuie sa iasa din rutina SEXULUI si sa intre in SPLENDOAREA IUBIRII ...
E FOARTE GREU DAR MERITA...DIN PLIN TOATE SACRIFICIILE DIN PARTEA SOTILOR...
problema ca barbatii miros a alcool si a tigari,,,unii nici nu se spala...daca ii descalti pe timp de vara,trebuie sa iti iei masca de gaze sa nu ramai asfixiata.....cine sa aiba placere de asa ceva....apoi sunt agasanti...Eu cred ca femeia este sensibila si face sex doar daca simte asta....daca se simte admirata de sot,,daca sotul o face sa se simta frumoasa....chiar daca cu timpul frumoseatea se duce...apoi daca femeia este mai grasuta...si sotul ii spune....Fa esti cam grasa,,,,crezi ca femeia are mai are chef de sex cu acel barbat,,femeile sunt sensibile si barbatii sunt badarani.....de asta femeile nu mai au placere de sexuiala cu ei....poate este obisnuinta,,,dar sa faci sex si giugiulesti cu un asemenea barbat cred ca nici la o femeie nu ii face placere..Eu vorbesc din punctul meu de vedere..Pt ca asa simt si eu....poate ca la inceput femeia simte placere pt barbat,,,pt ca barbatul se comporta frumos este atent,,,apoi cu timpul barbatul fiind satul vede ca femeia tine la el,,,nu mai este acel de la inceput..si cand se schimba barbatul se schimba si femeia si nu are placere de giugiuleala cu el...femeile sunt sensibile si nu le place sa fie agasate de barbati....barbatii totusi fac asta chiar daca stiu ca pe femei le deranjeaza,,,apoi mai vor sexuiala....
ingerasulluptator
Postat pe 17 Iunie 2011 23:56
problema ca barbatii miros a alcool si a tigari,,,unii nici nu se spala...daca ii descalti pe timp de vara,trebuie sa iti iei masca de gaze sa nu ramai asfixiata.....cine sa aiba placere de asa ceva....apoi sunt agasanti...Eu cred ca femeia este sensibila si face sex doar daca simte asta....daca se simte admirata de sot,,daca sotul o face sa se simta frumoasa....chiar daca cu timpul frumoseatea se duce...apoi daca femeia este mai grasuta...si sotul ii spune....Fa esti cam grasa,,,,crezi ca femeia are mai are chef de sex cu acel barbat,,femeile sunt sensibile si barbatii sunt badarani.....de asta femeile nu mai au placere de sexuiala cu ei....poate este obisnuinta,,,dar sa faci sex si giugiulesti cu un asemenea barbat cred ca nici la o femeie nu ii face placere..Eu vorbesc din punctul meu de vedere..Pt ca asa simt si eu....poate ca la inceput femeia simte placere pt barbat,,,pt ca barbatul se comporta frumos este atent,,,apoi cu timpul barbatul fiind satul vede ca femeia tine la el,,,nu mai este acel de la inceput..si cand se schimba barbatul se schimba si femeia si nu are placere de giugiuleala cu el...femeile sunt sensibile si nu le place sa fie agasate de barbati....barbatii totusi fac asta chiar daca stiu ca pe femei le deranjeaza,,,apoi mai vor sexuiala....
ingerasulluptator
Postat pe 17 Iunie 2011 23:57
Parerea mea este ca atunci cind intr-o casnicie se ajunge in aceasta situatie e deja complicata problema.Sotul trebuie sa-si recucereasca sotia,( cum bine spunea o alta doamna), incet , incet, sa mai zica "lasa draga, mergi si te odihneste, ca mai fac si eu" sau..." ai nevoie de ajutor?" sau "in seara asta iesim in oras".Am cunoscut o doamna la vreo 55 de ani care recomanda ca femeia maritata sa iasa cu sotul in oras, fara copii si fara soacra, si sa-si discute problemele nerezolvate, deschis, cu calm, ca doua persoane civilizate. Apoi , cred ca in aceasta viltoare a cotidianului si noi gresim, am devenit mai stresate, ridicam tonul, mai lansam si cite o ironie... si uite-asa incepem sa dormim cit mai departe unul de celalalt in acelasi pat dublu, incercand sa ignoram pe cit posibil existenta (si dorintele) celuilalt.Sa nu uitam ca pt. a duce mai departe o casnicie e intotdeauna nevoie de 2, chiar si in pat.
marianamirela
Postat pe 18 Iunie 2011 02:01
De la: oo2010, la data 2011-06-12 09:12:52normal ca m am gandit .... vb aici insa de doamne care,,,spun ele ....nu au chef .in general ..si de ce e problema lor ..eu insa vreau sa aflu cum vad doamnele rezolvarea acestei probleme ,,,,,ce sa faca domnii in cazul in care ele nu vor ,,,


...sa le spuna bancuri si sa le mangaie, doar sa nu le gadileze prea tare
ametist
Postat pe 18 Iunie 2011 02:36
Eu cred k atat sotia cat si sotul sunt devina la capitolul relatii sexuale. In timp barbatul uita sa isi admire sotia... Frumusetea femei lui nu este apreciata .. complimente schimba mult relatiile . Apoi femeia e dispusa sa faca dragoste nu sex.. Sexul e mecanic pe cand dragostea e impartasirea sentimentelor si placerilor.

Ok gata cu vina barbatilor k as putea continua o zii intreaga .. Dar nu asta e scopul in a gasi vinovatul ci a incerca si remedia situatia.

Cat despre femei , noi suntem foarte cersetoare .. In sensul k vrem afectiune si dragoste .. I, intelegere dar noi uitam sa intelegem k barbatii gandesc altfel .. Nu ptr k asa aleg ei ci ptr ca asa sunt lasati de la Dumnezeu.

In timp cuplurile se obisnuiesc unul cu altul k uita sa se admire intre ei si sa se vada sexi.

Femeie ... Revinoti la viata 40 de ani nu e sfarsitul placerilor..
Barbate ... Veziti sotia cu ochi dornici .. Senzuali ...

andreea_dogarescu
Postat pe 18 Iunie 2011 02:38
nu au chef in general,nu exista......tre sa fie ceva la mijloc......poate nu e preludiu....poate acea sotie vrea mai mult de la al ai sot.....nu doar...."iubire....steagul e sus,hai sa o punem".femeia de peste 40 de ani poate stie ce vea de la sex.......poate vrea mult mai mul decat ce am zis mai sus.. .....nu totul se reduce la a discuta.....trebuie sa fii si foarte sincer si deschis la asemenea discutii sa stii ca poti accepta tot ce iti zice jumatatea ta.......
gabik1
Postat pe 18 Iunie 2011 02:44
da sunt cazuri si cazuri....
de multe ori cei angajati intr-o relatie peste ani uita sa arate afectiune, respect, iubire ...s.a
multi spun ca dupa o perioada apare acea deprindere...
totusi

atitudinea partenerilor unul fata de celalat face ca relatia sa fie vie oricand

cine s-a intrebat vre-o data de ce atunci cand vine cineva in ospetie incerci sa-l tratezi frumos(folosind cuvinte ca te rog frumos, multumesc, sa ascultati partenerul chiar daca uneori nu-ti face mare placere, sa vorbesti calm, fara ton ridicat - cam asa tratam cu totii cei cevin in vizita),
aici voi intreba .... cand ultima data ati fost amabil fata de partener cum ati facut-o cu cei care v-au vizitat? chiar daca partenerul este vazut in fiecare zi oare nu merita si el sa fie tratat atare?
Fiecarei zi trebuie sa fie speciala - incepand cu acel salut calduros si reintalnirea dupa o zi de munca....pare banal, fiind ocupati nu dam acestor mici probleme care la un loc adunate creaza aceasta tinere la distanta. Acest mic efort de a petrece persoana draga cu un sarut si de a o intampina, o imbratisare poate da rezultate bune astfel ambii se simt apreciati si iubiti ... chiar costa o avere toate acestea? NUUUUU!

cand a fost ca sa planificati macar 30 minute pe saptamana sa comunicati (aceasta este piatra de bolta a oricarei relatii). Cand spun comunicare presupuneca se dezvaluie si sunt ascultate de ambii atat problemele, cat si momentele care sunt suparatoare. Fiecare are nevoie de sprijin, fiecare are nevoie sa fie ascultat, caci doar asa partenerul poate afla ce-i place celuilalt si ce-i displace.... ca pe viitor sa se i-a in considerare ce il face pe partener fericit. (de multe ori unii dau vina pe bani, dar cele expuse mai sus nu ne costa mai nimic)

Fiecare este fericiti atunci cand se simte apreciati, respectati si iubiti.
aceasta si creste pofta de ceva mai mult

De multe ori partenerii se lasa prinsi in activitatea de cuplu, incat uita sa fie pur si simplu alaturi unul de celalalt.

mai rasfoiti din cand in cand albumul de fotografii si ganditi-va la prima intalnire, emotiile pe care le-ati avut... cum erati imbracati, cum vati petrecut timpul, cum vati despartit cum ati facut planuri de viitor ... daca va reamintiti sa vedeti cate amintiri frumoase apar ...


O relatie reusita este una in care exista o buna comunicare.

Fiecare parte trebuie sa investeasca in relatie efort, timp si implicare.

Intr-o casnicie partenerii trebuie sa se implice suta la suta pentru a face parte dintr-o echipa castigatoare.

Sa aveti parte de iubire, fericire si respect! Succese!!!
elisavuri
Postat pe 18 Iunie 2011 04:11
cazuri si cazuri
dancerhd
Postat pe 18 Iunie 2011 06:31
De la: roby_cado, la data 2011-06-12 19:54:27"..Si, ca sa devina domnii si mai ingrijorati, susura-le ca oricare dintre dnele care nu vor si nu vor, daca ar gasi vreun alt mascul care sa se straduiasca sa vrajeasca cit de cit, fie si in cel mai stupid mod, cit sa le faca sa se simta femei, nu animale de tractiune, ar vrea imediat.."


neee...,dute bre d'aci...

si marmota invelii toata ziua la ciocolata
dancerhd
Postat pe 18 Iunie 2011 06:32
De la: roby_cado, la data 2011-06-12 19:54:27"..Si, ca sa devina domnii si mai ingrijorati, susura-le ca oricare dintre dnele care nu vor si nu vor, daca ar gasi vreun alt mascul care sa se straduiasca sa vrajeasca cit de cit, fie si in cel mai stupid mod, cit sa le faca sa se simta femei, nu animale de tractiune, ar vrea imediat.."


neee...,dute bre d'aci...

si marmota invelii toata ziua la ciocolata
dancerhd
Postat pe 18 Iunie 2011 06:32
da, greu...dar problema este intre ei, teoretic....trebuiesc gasite modalitati de provocare,of este usor de zis...asa ca pana la urma te duci la alta...mai tanara si dornica ...
garbo169198
Postat pe 18 Iunie 2011 06:44
"Femeile au nevoie de protectie, tandrete si p..a!
Barbatii stiu asta dar sunt convinsi ca p..a le poate inlocui pe primele doua. Ei nu stiu ca p..a este in multe cazuri primul lucru de care femeia s-ar dispensa in cautarea fericirii.
Barbatii uita mereu de tandrete si protectie. Uita pentru ca sunt suficienti, invingatori, virili si lipsiti de nuante.

Astfel ca prima intrebare care vine in mintea barbatului inselat este: "O fi mai bun la pat ca mine?" Apoi invariabil: "Are p..a mai mare?"

Nici prin cap nu-i trece barbatului suficient, invingator si viril ca adversarul care tocmai i-a luat urma prin asternuturile iubitei a avut mai mult timp, a pus intrebari nerostite de mult, a mangaiat, a avut rabdare si a ascultat atent cu blandete in privire.

"Ce are uratul ala cu burta in plus fata de mine? Ala e barbat? Ce naiba are ala in plus? O p..a mai mare?". Vine invariabil eternul raspuns.

Asa e, de multe ori, zicem si noi. Dar nu despre acele femei si barbati vorbim noi. Nimanui nu-i trece prin cap ca barbatul acela intelege sa pretuiasca femeia de langa el cu disperarea celui care poate pierde ultimul tren.

Trecut prin multe, cu cicatrice in suflet, el stie ca unica sansa este sa mangaie, sa asculte, sa inteleaga, sa fie atent sa deschida usa inainte ca ea sa sune.

Si mangaie, asculta, intelege. Desavarseste un ritual al gesturilor care conteaza. Este mereu prezent gata oricand sa intinda un brat, nu foarte puternic dar mereu oportun.

Mai presus de orice nu cere nimic in schimb, cel putin nu in mod evident pentru ca, sa nu uitam, si el e barbat, vanator experimentat.

Cu lacrimi in ochi varsate pe ascuns cand masina ruleaza monoton si ea, priveste absenta peisajul, de pe scaunul din dreapta, si va decide sa renunte la cel care ii da fiori de multe ori pe saptamana - nu e de ajuns...

El, tanar carierist si stresat, conduce si nu intelege ce naiba ar mai trebui sa faca pentru linistea cuplului. Ca doar depune toate eforturile.

Trage masina pe dreapta si se usureaza in plin camp. Se urca inapoi fara sa-si aduca aminte ca ea l-a rugat sa-i aduca puloverul din portbagaj.

Vor ajunge in curand la munte. Undeva la acelasi hotel se vor intalni cu un barbat jovial trecut de prima tinerete dar cu zambet irezistibil si povesti fantastice.

Femeile au nevoie de protectie si tandrete. Femeile renunta cel mai usor la p..a.

Barbatii renunta la tandrete si protectie.

Acest razboi surd al neintelegerii va da nastere profitorilor. Cine sunt ei? Pe termen scurt amantii. Pe termen lung cei intelepti si rabdatori.

Pe drumul de intoarcere el este bucuros si usurat ca ea si-a revenit. E vorbareata si nu mai priveste absenta pe geam ci zambeste ca in prima zi. E prea neatent ca sa realizeze inceputul sfarsitului.

Pe terasa hotelului barbatul jovial, trecut de prima tinerete savureaza un coniac...pe buza paharului este zahar..."
tudor chirila

Nu-i asa ca barbatul asta a raspuns fff bine la intrebarea din titlu?
As_ninge
Postat pe 18 Iunie 2011 07:08
sunt o doamna trecuta de 45 dar si eu am trecut si trec prin aceste faze ca drept sa iti spun sunt momente cind ma dor toate la figurat dar asta doar eu stiu ma rog....dar ce parere am eu ....intotdeauna dragostea fizica dupa o anumita perioada nu iti mai aduce aceeasisatisfactie mai ales cind stresul de zi cu zi nu te mai lasa sa gindestila ce e frumos in viata caci da au fost momente cind dragostea era pe primul plan dar acum ce bine te gindesti la cum o sa platesc rata ....cum o sa pun deoparte de concediu ca de trebuie sa fi in rind cu lumea ce naiba si uiti ca bietul de el incearca sa faca un banal sex care numai acolo nu iti e mintea asa ca mai bine nu ....sau faptul ca trecind viata pe linga noi s-a mai pus pe ici pe colo cite un colacel si te uiti si zici asta nu mai e corp de mingiiat mai ales ca si el iuta sa mingiie cu vorbe dulci asa cum facea odata sau poate sunt eu mai melodramatica dar zau viata asta te face sa nici nu mai sti ce vrei de la ea ,de la sot .....si pacat dar nu ne dam seama pe moment ca trecem si noi odata cu dorintele care vin si se duc se implinesc sau nu......
garbo133521
Postat pe 18 Iunie 2011 07:27
buna dimineata!
acesti domni pot sa gaseasca momentul potrivit cand doamnele au chef,sa profite de moment si sa se daruiasca in acel moment cu toata tandretea ,sa puna gurita sub centura ,iar a doua zi sa vina acasa cu o floare fara sa astepte neaparat o zi anume ,apoi sa repete reteta avansand in fantezii si continuind cu mici atentii,iesiri la o terasa dupa.,totul cu multa tandrete ca in primele zile ale unei relatii.
garbo105434
Postat pe 18 Iunie 2011 07:43
"neatzaa....!!!! Draga mea garbo105434,tu inca mai copilaresti sau nu te-ai detasat dintr-o poveste citita de curand.Sa stam stramb si sa gandim corect(sau invers!!!).Mama natura ne-a creat sa cautam diversitate si cu tot neocortexul "umanoid" care cica ne-ar ajuta sa ne stapanim impulsurile tot cadem din cand in pacate,mai mici sau mai mari...Apoi...mananca tu in fiecare zi friptura...friptura...friptura...si ai sa vezi ca-ti vor parea ciudati cei carora le curg balele...Vorba regretatului Paunescu:" care om in viata nu si-a spus in gandul lui/
Da-o dracului de supa,vreau si-un piciorus de pui?"
cuniela
Postat pe 18 Iunie 2011 08:04
daca e vorba de un studiu participam cu placere si dam sugestii:

sa incerce s-o faca sa rada, numai pe ea

si poate participa si fizic, domnul in cauza, ma gandeam la partea cu gadilatul
Eugenia69
Postat pe 18 Iunie 2011 08:04
o parere....
- cred ca majoritatea femeilor(mai ales cele trecute prin niste ani de casnicie) nu vor sex ci vor iubire, mangaiere..chiar si alintari ca in tinerete...asa ca, acei barbati despre care se vorbea mai sus, ar putea sa mai adauge cate un sarut, cate o mangaiere in orice moment al zilei, nu doar seara in pat....daca vezi ca in timpul zilei te mangaie, te saruta asa pe neasteptate..poate iti face si mici surprize(o floare, o ciocolata, o plimbare -chiar si cu copii si te tine de mana ca in tinerete), abia astepti sa vina seara ca sa i te daruiesti....asta daca stii ca pe el il intereseaza sa ai si tu un pic de placere, nu doar el......
-pt barbatii "aceia" in mod expres....ar fi bine sa va ganditi ca in momentele in care faceti sex(dragoste) nu sunteti singuri, sunteti doua persoane care ar trebui sa devina UNA...deci amandoi sa simta placere....si inca ceva....preludiul il puteti incepe de dimineata de cand va treziti si sexul sa-l faceti seara....
va doresc numai bine
ligiaiulia
Postat pe 18 Iunie 2011 08:08
sigur ca poti.Exista un singur motiv pt asa o situatie. Undeva barbatul si a pierdut atractivitatea ,nu doar ce a fizica,emotionala mai ales pt sotie,n o mai face sa se simta iubita si dorita,se simte folosita pt domolirea testosteronilor si atat.puneti aici mai multe cuvinte si descrieti cate situatii doriti,motivul e asta.
adihorea
Postat pe 18 Iunie 2011 08:08
adevarat!
adihorea
Postat pe 18 Iunie 2011 08:10
de ce oare voi barbatii ale caror sotii credeti ca nu au nevoie de sex nu incercati sa aflati adevaratele motive,poate chiar la voi este problema.
body40
Postat pe 18 Iunie 2011 08:31
Buna dimineata din Galati , garbo 105434 , si wekend placut , Am citit intrebarea ta , si am citit si cateva pareri , Hmmm , multe foarte eronate , ; sa acorzi toata ziua tandrete , e ok , flori , ciocolate , , pupici , ca-n tinerete , Ok , Problema la barbat , peste 45 ani , e ca ii vine , cand ii vine , adik se intareste , Poate sa aibe femeia chefde 3 ori pe zi , nu se poate , si nici chor o data pe luna , daca in momentul ala , esti blocat ca barbat , Intai , iti tine o morala zdravana despre vecinu care nu are datorii la intretinere , apoi despre tine ca esthi un trantor mare , care mai stai si pe net , hmmm , despre masa , care-i bonlava de gripa magareasca , , apoi brusc ; hai mai repede , ca acusi vin copii , 'Ioiiii , nici cu crik hirdaulik ptr. 3500 kg, nu mere , Deci draga garbo , atunci cand simti ce urgenta treaba , meri la o vecina amabila , dai 20 lei , [ ii zici ca ieri nu ai fost atent cad a venit la tine , , Ea o sa sara ca nu a cerut bani , ci doar sa vada ce face sotia , Insisti sa-i ia , ca o sa fie ziua ta , e bine sa-ti platesti bucatika , sa nu fie vorbe mai tarzi , si sa nu te legi emotional , descarci pistolul , pa , pe maine , si pe caii ] , iar sotia cu pretentii multiple , complicate , inhibitii , si pate chiar bonlava , sau alte probleme , unele adevarate in parte , altele super inchipuite , pastrea-zo ptr. batranete , Ele cred ca la barbati , e ca le femei ; , adik candam chef , am s-o fac , peste o jumate de an , sa treca postul pastelui de la anu , ma rog , e timp , NU , la barbat , trece , si la 50 de ani , trecuti , dai din c.. si zici ca f... Cu respekt , 48 ani ,
garbo207498
Postat pe 18 Iunie 2011 08:38
Mai, eu din cate observ aici tu nu vrei sa faci nici un studiu ori sondaj...nu asa se desfasoara unu`...ar trebui sa te mai interesezi asupra problemei...
In principiu toade doamnele/domnisoarele ce ti-au raspuns au dreptate in felul lor...sunt muuuulte variabile de luat in calcul, dar cred ca numitorul comun ar fi faptul ca acele femei nu mai au parte de sustinere din partea sotilor si plus ca respectivii domni au uitat cum sa o faca sa se simta femeie...
adaba13
Postat pe 18 Iunie 2011 08:40
reci pe naiba ar trebui sa aprecieze gesturile de tandrete atuni cand au parte de ele , caci atunci cand nu vor mai avea parte de ele v-a fi prea tarziu. Si le asigur eu ca fara ei(domnii) nu le va fi mai bine.Deci doamnelor treziti-va pana nu va treziti singure. Si nu-i mai trimiteti la altele ca s-ar putea intampla sa nu mai vina.
Invatatii sa pie mai tandrii daca asta va lipseste, spuneti-le de preludiu discutati aspectul problemei nu o abandonati , credeti-ma ca merita!
garbo111063
Postat pe 18 Iunie 2011 08:45
De la: oo2010, la data 2011-06-12 08:40:43buna dragilor...
va citesc de multa vreme dar nu am intervenit pana acum ,,,,insa ma tot macina gandul sa fac un ..studiu ..si ce alt loc mai bun ,m am gandit ..
Poate nu o sa luati in serios acest subiect insa printre prietenii mei bantuie o problema si cred ca raspunsurile voastre le - fi de mare ajutor ..
..Cunosc insa cateva cupluri a caror relatie se clatina serios dupa mai mult de 1o ani de casnicie dintr un motiv ,,poate ,,banal ...doamnele nu au chef safaca dragoste cu domnii din varii motive iar ei sunt aprope disperati ,nu vor sa si piarda familiile dar nici aceasta absistenta fortata nu le este pe plac,,,
deci ...daca discutiile pe aceasta tema in familie s au epuizat ,,__si concluzia e ca ele nu au chef ca asa sunt ele fara chef si gata----...rabdarea s a epuizat--- ce ar trebui sa faca domnii ???
SI sincer m ar interesa mai mult pararea doamnelor casatorite
acum nu mi ramane decat sa sper ca veti gasi rabdare pentru acest subiect ...si sa va astept raspunsurile

Subiect de actualitate, dar cam general. Sunt multi factori care concura la aceasta. Am citit 3 pagini de forum care raspund la intrebare. Eu, ca femeie de 40 de ani cu 4 nasteri si 2 operatii, iti spun ca FEMEILE NU AU NICIODATA chef de sex (cu unele mici exceptii, dar acolo de regula vorbim despre afectiuni pentru ca o obsedata de sex nu este o femeie normala :)) Femeile au chef de atentie, afectiune, tandrete si comunicare. Si, abia dupa ce toate astea sunt implinite, merge si un pic de sex, mai pentru ea, mai ca sa-i faca lui placere ca s-a gandit ca l-a respins destul. Daca ai lua cele mai uzuale 10 valori ale barbatului, pe primul loc ar fi sexul si pe ultimul comunicarea. La femei, invers. Femeia are si ea nevoie de sex, dar nu-si da seama ca singura isi refuza acest lucru din cauza ca nu mai are chef. Imi spunea cu ani in urma o prietena draga ca femeile isi refuza sexul din diferite motive, mai ales ca sa-si exprime nemultumirea, dar ele nu stiu ca singure se sustrag de la o bucurie pe care o pot avea oricand si care este benefica chiar si pentru sanatate. Cand femeia nu vrea sex este din cele mai diverse motive: nu exista comunicare, exista tot felul de nemultumiri sau frustrari la adresa partenerului, fizic nu mai este capabila de inca un consum de energie pentru ca este prea ocupata (are prea multe pe cap), nu mai este atrasa romantic de partener (el nu o mai "curteaza" de muuuult).... Zidurile pe care barbatii le ridica din cauza ca nu au chef sa impartaseasca cu sotia toate alea se simt. Femeia nu va trece de ele. Daca barbatul vrea sa fie lasat in pace si nu vrea sa tot fie intrebat ce simte, de ce, cum a fost azi, etc, tot la fel si ea are zidurile ei. Femeia se simte libera cand vine vorba de sex doar atunci cand nu intervine nimic intre ea si sotul ei... orice nemultumire si lipsa de comunicare plaseaza sexul pe ultimul loc. Dar ia spune-i ce gandesti, ce simti, pregateste-i o seara cu o cina romantica, spune-i ca e frumoasa chiar daca are kilograme in plus, scoate-o la o plimbare in care sa-i dedici timp exclusiv, trimite-i un mesaj pe telefon in care sa-i spui ca o iubesti, acorda-i atentie si timp, mai preia-i din sarcini sau lucrati impreuna in casa si vei vedea cum se vor schimba lucrurile. Abia va astepta sa iasa din rutina si sa ti se daruiasca! Sunt atatea carti care ajuta comunicarea, una dintre cele mai recente care m-a ajutat mult este "Secretele comunicarii" apoi sunt cele 5 limbaje ale iubirii care ne ajuta sa intelegem de ce suntem atat de diferiti... trebuie doar sa fim dispusi sa dam o sansa reala relatiei, sa fim dispusi sa investim timp si efort. Casnicia e ca o planta de apartament, daca nu o uzi mereu, se usuca.
elenareinerth
Postat pe 18 Iunie 2011 08:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti despre relatiile dintre o crestina si un musulman? 92 De la: delia_diana 5 Iulie 2010 15:55
Nu mai sunt atrasa de el. 19 De la: Maria_Mar_1 27 Septembrie 2016 20:59
Salut 29 De la: garbo_395084 9 Februarie 2014 09:50
spuneti, voi intelegeti baietii...? 62 De la: cricat 14 Martie 2011 20:27
Femeile gandesc la fel ca si barbatii 253 De la: xenaprintesarazboinica 22 Decembrie 2010 22:29
Setari Cookie-uri