daca sotia nu mai are chef de sex

Bravo, coltato, a functionat! Deja vad o crestere a apetentei!
da-n el cu trufandale! E mai ieftin si mai rapid decat terapia!
anca16
Postat pe 19 Iunie 2011 01:39
iotete la el...oi fi vreun pedofil, mai stii...

fifti fifti: 12 ani jumate???????????????
sora_ilsi
Postat pe 19 Iunie 2011 01:40
pai deh il cunoastem si noi un picut pe ROBITA .roby ai grija si la portofel ca astea(trufandalele) is mai rele ca nevestele .
floare_cu_colti
Postat pe 19 Iunie 2011 01:41
De la: sora_ilsi, la data 2011-06-19 01:40:37iotete la el...oi fi vreun pedofil, mai stii...

fifti fifti: 12 ani jumate???????????????
nu ILSY cred ca se gandea ....ca dupa ce o termina o da si la un prieten
floare_cu_colti
Postat pe 19 Iunie 2011 01:43
Da! Periculoase! Au chef!!!! Destul de des
anca16
Postat pe 19 Iunie 2011 01:43
De la: floare_cu_colti, la data 2011-06-19 01:41:49pai deh il cunoastem si noi un picut pe ROBITA .roby ai grija si la portofel ca astea(trufandalele) is mai rele ca nevestele .


care portofel..?
roby_cado
Postat pe 19 Iunie 2011 01:44
deja ? ai ramas fara portofel?
floare_cu_colti
Postat pe 19 Iunie 2011 01:50
de la orgasme i se trage, floricico...
sora_ilsi
Postat pe 19 Iunie 2011 01:54
nu cred ca este adevarat faptul ca daca o femeie are patru nasteri ii este afectata viata sexuala,sau apetitul,problema asta trebuie discutata deschis in cuplu,iar dak problema este la doamna ,aceasta trebuie s-o rezolve,dar numai cu ajutorul si sustinerea partenerului.poate prin schimbarea mentalitatii si a atitudinilor.important este sa se constientizeze problema si sa se schimbe atmosfera in familie,parerea mea
samuyel
Postat pe 19 Iunie 2011 07:52
De la: sunny, la data 2011-06-18 23:08:17madam, imi pareti ca sunteti una dintre acele doamne pe care le doare capul:)
pareti am zis!


sunny, oricum as fi, mi SE PARE TOTAL indecent sa discut viata mea ( care spre ciuda ta, este excelenta) aici....
si apoi remarca mea facea referire strict la modul tau de a te exprima...daca intelegi ce vreau sa spun....vocabular nepotrivit unei femei....atat....e mai clar acum?
dor72
Postat pe 19 Iunie 2011 08:00
De la: roby_cado, la data 2011-06-19 00:42:07"BARBATI INVATATI SA FACETI DRAGOSTE "


asa..,si pentru pofta..?


revistute....pana te obisnuiesti...si treci la urmatorul...nivel...
dor72
Postat pe 19 Iunie 2011 08:01
Unde dragoste nu e nimic nu e ...
garbo207149
Postat pe 19 Iunie 2011 08:04
De la: floare_cu_colti, la data 2011-06-19 01:43:14
ca se gandea ....ca dupa ce o termina o da si la un prieten

neeeee,pana la jumatate el ( cat rezista...ca fara pofte nu e nici chef )
si la partea a doua...si ultima....prietenu...si deja e fifti/fifti...
nu dadea, roby....
dor72
Postat pe 19 Iunie 2011 08:08
sa mearga la medic.femeia la 40 ani daca e coapta respecta barbatul stie sa ia de la viata tot ce e mai bun. probabil persoanele au 40 dar au minte de mai puti , asa ca sa astepte sa evolueze iar bb lor sa-si ia din afara ceea ce au nevoie. timpul nu se intoarce....
garbo120091
Postat pe 19 Iunie 2011 08:33
...91, banuiesc ca esti un barbat respectat

sa-ti fie de bine!
Eugenia69
Postat pe 19 Iunie 2011 08:35
Este o problema greu de rezolvat...
Au existat niste cauze de s-a ajuns aici. Domnii din cate inteleg sunt 'barbati ideali' si ele au o problema...
Sunt 2 variante...fie barbatii sunt acum 'barbati ideali' cand au sesizat ca doamnele nu mai raspund 'prezent'(dar au fost inexistenti pana acum...si deja au pierdut trenul)
Sau ele au o 'problema' una mai buna...pe care au gasit-o in timp ce ei lipseau din peisaj...si atunci se explica lipsa de chef...iar ei nu mai au sanse...cu toate 'atentiile'...
Intrebarea pe care ai pus-o...'ce sa faca ei?'
Sa le intrebe pe ele....as fi curioasa sa aflu ce spun ele....
lacramioaracrengi
Postat pe 19 Iunie 2011 08:41
si ele precis vor intra repejor pe garbo, la confesiuni....
eu cred ca este o problema de cuplu, nu una generalizata, de discutat aici...si de gasit solutii...este imposibil...
fiecare stie de ce si de ce nu...e clar...iar curiosii...sa-si zgarie fatza...
ce pareri poti sa ai daca nu cunosti situatia?
dor72
Postat pe 19 Iunie 2011 08:50
adevarul e undeva ...la mijloc...
lacramioaracrengi
Postat pe 19 Iunie 2011 09:13
de la mijloc...in jos....acolo e si problema...
dor72
Postat pe 19 Iunie 2011 09:14
hai dor pr poa sa vina si de la mansarda...nu ?
Axl_22
Postat pe 19 Iunie 2011 09:55
Soțul ncearc toate metodele posibile...este greșeala ei fatal....s-ar putea s-l piard....
se naște ntrebarea invers....De ce noi barbații renunțm (lsm )femeile,care nu vreau s fac sex....și mergem la ALTE femei...care doresc acest lucru...
Luca_Constantin
Postat pe 19 Iunie 2011 09:59
chiar...DE CE?
Axl_22
Postat pe 19 Iunie 2011 10:02
Atracția fizic,atracția sexual...A FOST, ESTE și VA FI...
Luca_Constantin
Postat pe 19 Iunie 2011 10:03
Da...si barbati si femei...care calca stramb ai pus o intrebare si fiind barbat am crezut ca-mi dai un raspuns din punctul vostru de vedere...tu de ce?raspunsul a fost cam ...evaziv
Axl_22
Postat pe 19 Iunie 2011 10:08
Acum, lasand gluma la o parte: apropo de pofte, barbatii sunt fiinte la fel de sensibile ca si femeile. Multe au preconceptia ca ele sunt mimoze si ei fauni. In realitate, li se intampla si domnilor sa dea de cate o sonata care-i lasa fara... simtul gustului o buna bucata de vreme.

El, saracu', ar vrea, dar inconstientu' zice ''nu, ca buba!'
anca16
Postat pe 19 Iunie 2011 10:54
Eu am trecut printr-o astfel de situatie si am gasit si rezolvare....am divortat. Motivul ptr care sotia nu mai facea dragoste la fel da des, este simplu....facea cu cine apuca si era prea obosita ptr sotul ei. Ulterior dupa divort ea si-a gasit linistea sufleteasca langa prima iubire, din urma cu 10 ani cu care am fost inlocuit...deci cine stie cati ani am trait in lumi paralele.
garbo161661
Postat pe 19 Iunie 2011 11:02
femeile simt cu totul alte prioritati in viata lor: grijile cotidiene, serviciul, copiii, menajul, etc. ele sunt "cladite" sa asigure confortul celor din jur din cu totul alte perspective. v-ati gandit ca poate acest efort este epuizant pentru ele si nu le mai ramane chef si pentru "altceva"? incercati sa va puneti in pielea lor pentru 2 zile macar. si concluzia o trageti singuri.

poate e momentul , social vorbind, ca barbatii sa invete ca in viata sunt alte prioritati in fata instinctului primar promovat atat de vehement de societate ca fiind caracteristic "sexului tare". "barbatii simt nevoia mai mult decat femeile"- asa au fost educate generatii la rand. Freud spunea de energiile sexuale care se convertesc in acte de creatie (artistic, casnic, social, etc), daca nu sunt consumate prin sexualitate. asa ca, ar trebui sa gandim si nu sa simtim.... "nevoi..."

alternative?! sunt destule pentru o simpla descarcare energetica. le stiti cu totii.
coandavio
Postat pe 19 Iunie 2011 11:02
Buna ziua,
Hm.....sunt multe de spus pe aceasta tema.Citisem undeva ca femeia daca are o problema nu mai are chef de sex.In schimb barbatul,oricate probleme ar avea este mereu dispus la....sex.Ei nu inteleg asta si tot timpul dau vina pe femei.Dar nu reusesc,la cat sunt de plini de ei,sa vada mai departe de lungimea.......
Sunt femei care nu mai au chef de sex dintr-un motiv aparent banal.Adica....atunci cand il vad pe barbat cat de ahtiat este dupa.....;) si nu dupa DRAGOSTE,pur si simplu le dispare cheful.
Apoi,cand se intampla ca sotia sa afle cu lux de amanunte despre o relatie extraconjugala a sotului care dureaza de peste 5 ani,cu o tipa mai tanara cu 30 de ani decat el si cu 20 decat ea.......CUM SA MAI AIBA CHEF DE SEX?????????Mai ales cand tot timpul are "imagini" in mintea ei cu cei doi in diferite ipostaze.
Un alt motiv ar fi.....comoditatea lui.Se rezuma la aceeasi pozitie (in care nu trebuie sa depuna un efort prea mare) de fiecare data,doar ca sa se....."descarce",fara a se gandi ca ea poate isi doreste si altceva si fara a raspunde....."initiativelor" ei.

Aceasta este o ....."problema de cuplu".Nu indraznesc sa generalizez.Un cuplu cu 18 ani de casnicie.
garbo164596
Postat pe 19 Iunie 2011 11:06
bravooo precizila ai mare dreptate!
garbo080869
Postat pe 19 Iunie 2011 11:11
Freud n-a spus ca energia sexuala TREBUIE convertita, ci ca se intampla sa se transforme. Nu inseamna ca e bine si ca e de dorit. Omul, femeie sau barbat, e dotat si cu instincte. Sexuale, agresive... Anumite lucruri care ni se intampla in viata fac ca unele sa fie reprimate, altele stimulate.

Cum am mai spus, sexul se face in 2 => relatie. Iar relatia nu tine doar de sex, ci de foarte multe aspecte delicate. Era un cantec pe vremuri.... Iubire, bibelou de portelan. Cam asa astau lucrurile, iar relatia sexuala poate sa-i faca sa sufere pe amandoi membrii unui cuplu. Asa ca nu trebuie judecati ei pt. exces de instinctualitate, nici ele. Trebuiesc tratati si ajutati.
anca16
Postat pe 19 Iunie 2011 11:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mi-e dor 118 De la: daria_pet 16 Mai 2011 10:45
teama 41 De la: reyya 29 Martie 2010 16:55
Diferenta de varsta conteaza asa mult??? 42 De la: AMELYY 23 Iulie 2010 22:07
Aspecte unde nu ne intelegem 20 De la: garbo_480569 27 Ianuarie 2018 09:28
E iubire sau nu e? 24 De la: 11 Aprilie 2017 01:45
Setari Cookie-uri