daca sotia nu mai are chef de sex

vuvu, despre ce vorbesti cu repetitie...am vazut ca stii franceza...
as avea o mica observatie, nu te superi, n'est-ce pas?
dor72
Postat pe 18 Iunie 2011 22:38
De la: oo2010, la data 2011-06-12 08:55:32tocmai spuneam ca discutiile au fost epuizate ....motivele discutate ,,,pana la saturatie ....
totul clar ...doamnele pe la 40 de ani ,,,,,nu mai au chef de multa vreme ..din diverse motive


Am cateva colege trecute de 40 ani, luni le intreb cum sta treaba , in general si am sa revin.

Ceea ce pot sa spun despre ele este ca arata cateva BETON , o sa le intreb cam care este dorinta lor sexuala la acesta varsta in comparatie cu 20-30 ani .

Ma indrept si eu catre acesta varsta si sincer , nu vad nimic in neregula....dar, au fost momente, in tinerete cand nici in ruptul capului n-am vrut sa fac asa ceva indiferent de potentialul partenerului pentru ca zona cea mai erogena zona , creierul, a refuzat din start .
melania33
Postat pe 18 Iunie 2011 22:48
ce se intampla cand mai multi el diferiti, nu au chef de sex...iar ea ii paraseste din cauza asta
ori am dat eu numai peste barbati cu apetit scazut pt sex, ori femeile acelea despre care se discuta ca le doare capul cand sotii lor ar vrea sa si o traga, au un apetit aproape de 0.
sunny
Postat pe 18 Iunie 2011 22:49
e retoric, sper...
dor72
Postat pe 18 Iunie 2011 22:52
evident:)
sunny
Postat pe 18 Iunie 2011 22:56
desi...
dor72
Postat pe 18 Iunie 2011 22:59
De la: sunny, la data 2011-06-18 22:49:56ce se intampla cand mai multi el diferiti, nu au chef de sex...iar ea ii paraseste din cauza asta
ori am dat eu numai peste barbati cu apetit scazut pt sex, ori femeile acelea despre care se discuta ca le doare capul cand sotii lor ar vrea sa si o traga, au un apetit aproape de 0.


Cred ca prima varianta este mai valabila...a doua poate daca femeia are o problema de sanatate !
melania33
Postat pe 18 Iunie 2011 22:59
sunny, daca barbatii " ar vrea sa si-o traga" inseamna ca o pot face si singuri...ce nevoie mai e de femeie?
dor72
Postat pe 18 Iunie 2011 23:04
madam, imi pareti ca sunteti una dintre acele doamne pe care le doare capul:)
pareti am zis!
sunny
Postat pe 18 Iunie 2011 23:08
ei, pare!
Thor_again
Postat pe 18 Iunie 2011 23:14
suny, eu zic ca la 4 mesaje ale tale e prematur sa ti se "para" ceva...
brother, inca astept clipurile...
michelle_
Postat pe 18 Iunie 2011 23:18
in primul rand uite parere de fem casatorita eu nu am facut asa mofturi pt ca imi iubeam sotul acum el iubeste pe alta dar ma rog sa revenim la discutia noastra uite cum vad eu situatia, dacaar vb si si ar da intalnire la un hotel din cand in cand, iar cand ar intra ea in camera ar fi asteptata cu o sampanie rece, un jacuzzi eu cred si pe colturiile lui niste lumanari parfumate insotite de muzica incitanta eu cred ca s ar cam schimba situatia in pat pt ca din cand in cand e misto si ghidus sa te intalnesti cu sotul la hotel iesi din rutina parerea mea femeia e mult mai atrasa de o ghidusie ca in tinerete si ei la fel apo ies,,, scantei si isi aduc aminte de ei de iubirea lor
garbo088667
Postat pe 18 Iunie 2011 23:20
Cred ca raspunsul la aceasta intrebare nici macar sotiile in cauza nu il au.Eu sunt una din acest gen de sotie si nu mi-e rusine sa o recunosc.Nu am 40 ani ,am doar 29 si dupa nici 3 ani de casnicie si un copil efectiv nu am mai chef sa ma intalnesc nici macar ocazional cu sotul meu.Nu este absolut nici un fel de problema cu el ,toata vina o am eu si mi-o recunosc,Nu este vorba numai de el ,nu as face-o nici un un alt barbat( de precizat ca mi s-au ivit astfel de ocazii).Nu stiu nici eu ce se intampla dar pur si simplu nu se intampla :-( El este saracul disperat ,la un moment dat chiar zicea ca am un amant ,dar nici vorba de asa ceva.
claudiaene
Postat pe 18 Iunie 2011 23:39
sis, da' cine zice ca sunny aia are dacat 4 mesaje?
da-le-n pozna clipuri, baga urechea colo, unde stii
Thor_again
Postat pe 18 Iunie 2011 23:43
De la: claudiaene, la data 2011-06-18 23:39:18Cred ca raspunsul la aceasta intrebare nici macar sotiile in cauza nu il au.Eu sunt una din acest gen de sotie si nu mi-e rusine sa o recunosc.Nu am 40 ani ,am doar 29 si dupa nici 3 ani de casnicie si un copil efectiv nu am mai chef sa ma intalnesc nici macar ocazional cu sotul meu.Nu este absolut nici un fel de problema cu el ,toata vina o am eu si mi-o recunosc,Nu este vorba numai de el ,nu as face-o nici un un alt barbat( de precizat ca mi s-au ivit astfel de ocazii).Nu stiu nici eu ce se intampla dar pur si simplu nu se intampla :-( El este saracul disperat ,la un moment dat chiar zicea ca am un amant ,dar nici vorba de asa ceva.


anticonceptionalele scad libidoul. din motivul asta- si nu numai- eu am decis sa intrerup tratamentul cu anticonceptionale prescris de medic dupa o saptamana pt ca deja simteam ca apetitul pt sex scazuse considerabil, iar cel pt mancare crescuse.
pt cresterea libidoului, poti incerca cu niste suplimente pe baza de plante gen macca si/sau branca ursului si...relax:)
sunny
Postat pe 18 Iunie 2011 23:57
pofta vine mancand...
sora_ilsi
Postat pe 19 Iunie 2011 00:00
De la: Thor_again, la data 2011-06-18 23:43:07sis, da' cine zice ca sunny aia are dacat 4 mesaje?
da-le-n pozna clipuri, baga urechea colo, unde stii


decat se foloseste in negatie. unde e negatia la tine?
sunny
Postat pe 19 Iunie 2011 00:04
really, bre?

iote-o ca stie si gramatica sunny asta, mai!
da' "dacat" unde se foloseste
Thor_again
Postat pe 19 Iunie 2011 00:08
De la: sora_ilsi, la data 2011-06-19 00:00:45pofta vine mancand...


ce..?
roby_cado
Postat pe 19 Iunie 2011 00:21
ghici??????????????????
sora_ilsi
Postat pe 19 Iunie 2011 00:24
io stiu :-)))))) dar nu pot sa spun ashea in vazul tuturor :-))))
reyya
Postat pe 19 Iunie 2011 00:25
haidi bre zice-ti..,ca vreau sa-mi vie o pofta asea..
roby_cado
Postat pe 19 Iunie 2011 00:27
))))))
reyya
Postat pe 19 Iunie 2011 00:30
draga mea...cand se ajunge in asemenea situatie nu numai sotia are vreo vina, ci amandoi...iar daca sotul doreste cu adevarat sa salveze casnicia,atunci sa abordeze alta tactica de a o recucerii....femeilor le place ...la orice varsta...sa fie cucerite...de ex...sa-si aduca aminte de prima lor intalnire si ce anume i-a facut placere sotiei atunci...o cina romantica...o plimbare in locurile in care ei s-au simtit bine candva....o vacanta in doi...sa vizioneze impreuna un film bun ...nu stiu ..sunt atatea moduri de a-ti recucerii sotia.....important este sa se doreasca acest lucru si apoi trebuie multa intelegere,rabdare si tact mai ales cu doamnele care nasc ptr ca o data cu sarcina se intampla f multe modificari in organism...atat fizice cat si psihice......si apoi dragele mele se spune ca nu exista barbati impotenti ci femei nepricepute....acest lucru e valabil si ptr femei....nu exista femei care nu au apetit sexual ci barbati nepriceputi ...A FACE DRAGOSTE E O ARTA,DECI NU TOTI POT FII ARTISTI.....dragelor nu este adevarat ca femeilor de 40 de ani sau peste acesti ani le piere apetitul sexual....ba din cntra sunt mai deschise si mai dornice doar ca le trebuie si un partener sa cunoasca aceasta ARTA si sa le faca sa se simta FEMEI...nu doar mame si gospodine....in concluzie....BARBATI INVATATI SA FACETI DRAGOSTE :
EmiliaMoise
Postat pe 19 Iunie 2011 00:39
"BARBATI INVATATI SA FACETI DRAGOSTE "


asa..,si pentru pofta..?
roby_cado
Postat pe 19 Iunie 2011 00:42
Raspunsul la intrebare sta rareori la un singur membru din cuplu. cine e de vina, EL sau EA? Cuplu inseamna relatie. Relatia, de obicei, nu inseamna doar sex. Ea se strica uneori din motive de sex tot asa cum sexul merge fara alte aspecte ale relatiei doar la courve, cum zicea cineva. Acolo e cu incaleca... descaleca si du-te

in rest, cei interesati sa mearga si sa le placa, ar fi bine sa verifice ce nu (mai) merge in relatie. Si daca discutiile in 2 nu rezolva prea mult, recomand o consiliere psihoterapeutica.

Ma puteti contacta, ca nu mi-am facut de mult reclama
anca16
Postat pe 19 Iunie 2011 00:44
si daca te contactez..,imi vine vre-o pofta..?
roby_cado
Postat pe 19 Iunie 2011 00:47
cre' ca...
sora_ilsi
Postat pe 19 Iunie 2011 00:49
da Roby..cu conditia sa bei si un ceai care sa contina ciubotica cucului :-))
reyya
Postat pe 19 Iunie 2011 00:50
si eu cred la fel sora :-))))
reyya
Postat pe 19 Iunie 2011 00:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de un sfat.. 43 De la: buna01 9 Februarie 2010 14:31
Parere... 14 De la: garbo_475491 21 Decembrie 2017 19:15
Despre indragosteala si...inapoi la punctul zero 61 De la: garbo174243 11 Aprilie 2011 04:45
Vecini socrii 6 De la: garbo_459486 25 Noiembrie 2016 14:34
iubesc un baiat..el iubeste pe altcineva.... 16 De la: Jojolin 21 August 2010 22:58
Setari Cookie-uri