daca sotia nu mai are chef de sex

buna dragilor...
va citesc de multa vreme dar nu am intervenit pana acum ,,,,insa ma tot macina gandul sa fac un ..studiu ..si ce alt loc mai bun ,m am gandit ..
Poate nu o sa luati in serios acest subiect insa printre prietenii mei bantuie o problema si cred ca raspunsurile voastre le - fi de mare ajutor ..
..Cunosc insa cateva cupluri a caror relatie se clatina serios dupa mai mult de 1o ani de casnicie dintr un motiv ,,poate ,,banal ...doamnele nu au chef safaca dragoste cu domnii din varii motive iar ei sunt aprope disperati ,nu vor sa si piarda familiile dar nici aceasta absistenta fortata nu le este pe plac,,,
deci ...daca discutiile pe aceasta tema in familie s au epuizat ,,__si concluzia e ca ele nu au chef ca asa sunt ele fara chef si gata----...rabdarea s a epuizat--- ce ar trebui sa faca domnii ???
SI sincer m ar interesa mai mult pararea doamnelor casatorite
acum nu mi ramane decat sa sper ca veti gasi rabdare pentru acest subiect ...si sa va astept raspunsurile
garbo002010
Postat pe 12 Iunie 2011 08:40
eu zic ca cel mai bine sa discute problema cei 2
Tharr
Postat pe 12 Iunie 2011 08:51
tocmai spuneam ca discutiile au fost epuizate ....motivele discutate ,,,pana la saturatie ....
totul clar ...doamnele pe la 40 de ani ,,,,,nu mai au chef de multa vreme ..din diverse motive
garbo002010
Postat pe 12 Iunie 2011 08:55
De la: oo2010, la data 2011-06-12 08:55:32tocmai spuneam ca discutiile au fost epuizate ....motivele discutate ,,,pana la saturatie ....
totul clar ...doamnele pe la 40 de ani ,,,,,nu mai au chef de multa vreme ..din diverse motive
Citisem undeva ca femeile isi ating apogeul sexual la 40 de ani , pa cand barbatii pe la 20 ........poate nu mai au chef cu sotul lor, la asta te-ai gandit?
Tharr
Postat pe 12 Iunie 2011 08:59
normal ca m am gandit .... vb aici insa de doamne care,,,spun ele ....nu au chef .in general ..si de ce e problema lor ..eu insa vreau sa aflu cum vad doamnele rezolvarea acestei probleme ,,,,,ce sa faca domnii in cazul in care ele nu vor ,,,
garbo002010
Postat pe 12 Iunie 2011 09:12
una la mana - fiziologic vorbind - femeia nu mai e aceeasi dupa ce atrecut printr-o sarcina si printr-o nastere.
ori pana la 40'jda ani sunt multe femei care-au nascut de 4 ori.

doi la mana - nici psihic vorbind nu mai sunt aceleasi. sau sa zic mai bine mai ales psihic vorbind?

trei la mana - cam ce crezi,practic, ca fac domnii aceia disperati ca sa remedieze situatia?
pt ca atata timp cat ideea lor de preludiu se rezuma la "draga,au adormit copii" - e si normal sa te apuce durerile de cap sau burta.
precizilla
Postat pe 12 Iunie 2011 09:18
a,tu vrei sa stii ce ar trebui sa faca domnii ca sa remedieze situatia....

poi pt inceput - ar putea sa asiste la o nastere live,ca le-as ura sa nasca si ei macar odata da' stiu ca-i wishfull thinking si n-are rost.

pe urma ar mai putea sa faca ei cumparaturile si sa strecoare si o sticla de vin in plasa aia,si nu ca s-o bea singur in timp ce-si plange de mila ci ca s-o gaseasca ea pusa la rece,in frigider, cand se intoarce cu plozii de pe la gradiniti,scoli,balet,etceterauri d'astea in timp ca scoate pireul ala sa-l puna la incalzit,ca iar nu si-a mancat ala micu' senvishu in pauza mare...

eh,sh-ar mai fi,da io vreau sa-mi beau cafeaua fara sa ma enervez azi...
precizilla
Postat pe 12 Iunie 2011 09:25
mda..
roby_cado
Postat pe 12 Iunie 2011 09:59
De la: oo2010, la data 2011-06-12 09:12:52normal ca m am gandit .... vb aici insa de doamne care,,,spun ele ....nu au chef .in general ..si de ce e problema lor ..eu insa vreau sa aflu cum vad doamnele rezolvarea acestei probleme ,,,,,ce sa faca domnii in cazul in care ele nu vor ,,,



JAPCA
Tharr
Postat pe 12 Iunie 2011 12:20
da .....
si totusi eu as vrea sa stiu cum vad doamnele aceasta situatie ....
garbo002010
Postat pe 12 Iunie 2011 14:42
alo,pitestiu?!
da' io ce-s,nene? tufa de venetia?
precizilla
Postat pe 12 Iunie 2011 15:29
nuuuuuuu
scuze ...daca asta am lasat sa se inteleaga
....pur si simplu am inteles in parte punctul tau de vedere .astept insa si alte raspunsuri ...poate chiar de la doamne care sunt in aceeasi situatie ...o parere ,un sfat ,o poveste ..toate sunt interesante
garbo002010
Postat pe 12 Iunie 2011 15:33
nu poti generaliza o asemenea problema....
ea exista intre cele doua persoane...din motive doar de ei stiute...chiar daca motivele sunt cunoscute de fiecare in parte...fara a si le impartasi...poate o discutie sincera-un consilier marital...ar sti cum sa faca cunoscute motivele...amandurora si sa gaseasca si calea de remediu...
nu cred ca exista reteta...totul este personalizat....
dor72
Postat pe 12 Iunie 2011 18:31
pai domnii, saracii, evident ca i-a pleznit nenorocirea si habar n-au de ce... ca doar ei, macho cum sint, bineinteles ca n-au constatat nici o problema nici cu persoana proprie, nici cu comportamentul propriu, si nici cu nevasta care injura prin colturi. Pina n-a inceput sa o doara capu' n-a fost, desigur, nici o problema. Doar luni de miere. Perfecte. Si, brusc, iote cum s-a dus paradisul....
Daca vrei sa ii ajuti sa nu moara cu dilema asta, explica-le asa, ca la clasa 1, ca o femeie nu mai vrea si nu ii mai arde de asa ceva atunci cind se simte tratata ca un rahat in restul relatiei. SI daca toata ziua calca, spala, freaca si creste copii, numai suficient de diva nu se simte sa sara la foutai cum vine seara, eventual si fara preludiu si in timp ce mesteca in ciorba sau se uita la meciul de fotbal ca na, asa e viata dupa nspe ani de casnicie.
Si, ca sa devina domnii si mai ingrijorati, susura-le ca oricare dintre dnele care nu vor si nu vor, daca ar gasi vreun alt mascul care sa se straduiasca sa vrajeasca cit de cit, fie si in cel mai stupid mod, cit sa le faca sa se simta femei, nu animale de tractiune, ar vrea imediat.
quasaria
Postat pe 12 Iunie 2011 19:11
"..Si, ca sa devina domnii si mai ingrijorati, susura-le ca oricare dintre dnele care nu vor si nu vor, daca ar gasi vreun alt mascul care sa se straduiasca sa vrajeasca cit de cit, fie si in cel mai stupid mod, cit sa le faca sa se simta femei, nu animale de tractiune, ar vrea imediat.."


neee...,dute bre d'aci...
roby_cado
Postat pe 12 Iunie 2011 19:54
ai incercat tu si n-a mers?
dor72
Postat pe 12 Iunie 2011 19:57
again..
roby_cado
Postat pe 12 Iunie 2011 19:58
si credeam ca numai eu nu mai am chef de sex.....bine...asta mi se intampla de cand traiesc cu un mos..... langa un barbat care il iubesc nu mi s ar intampla....decat daca nu l as mai iubi .e treaba complicata cu barbatii a caror femei nu mai vor sex.stiti ce fac barbatii spanioli?platesc pt sex.asa nu i mai doare capu,linistiti,fara discutii,sau isi fac o amanta,,bineinteles ca au si sustinerea materiala...
estela
Postat pe 12 Iunie 2011 20:05

am crezut ca au sustinerea nevestelor...
si aia care n-au...sarmanii...cum se descurca cu durerile...de cap...
dor72
Postat pe 12 Iunie 2011 20:07
dor..nimic nu ti scapa...probabil aia iau o pastila de durere de cap
estela
Postat pe 12 Iunie 2011 20:12
se duc la courve bre..
e mai bun decat aspirina..
roby_cado
Postat pe 12 Iunie 2011 20:12
Spaniolii sunt mai ingusti la minte si se multumesc si cu solutia asta.nu si prea fac probleme de genu:de ce nu ma mai vrea nevasta
estela
Postat pe 12 Iunie 2011 20:18
interesant,,
asa credeam si eu ,,,inainte sa vb cu ele ..acum insa sunt dea dreptul incurcata ,,,
desi pare greu de crezut nu motivul ca nu sunt tratate ca femeile este cauza la //grupul meu de studiu ///
eu una am ramas uimita sa aud raspunsul //asa sunt eu mai rece /..nu mi place sa ma mangaie cand fac mancare la aragaz ..nici sa ma ia in brate cand se aseaza in pat lllanga mine//a nu se intelege ca acele mangaieri aveau tenta strict sexula ci mai degraba erau dovezi de tandrete
unul dintre domni face mancare si pune aspiratorul cand doamna nu i acasa ca sa i faca o surpriza ..altul intinde rufele din masina cand vine de la servici ..inainte sa manance ..pt ca masina e in bucatarie si el a vazut ca a terminat programul ...
me una mi se par gesturi dragute
.si atunci mi se pare ca mai ramane doar o problema ...asa or fi unele doamne ???mai reci??pur si simplu din ///fabricatie?//
garbo002010
Postat pe 12 Iunie 2011 20:19
hai,ca-mi place de estela...

robytzu',stuchite-as sa nu te deochi!
cu bale d'alea verzi si sulfuroase,de alien vs predator
nu dadea!
precizilla
Postat pe 12 Iunie 2011 20:21
De la: oo2010, la data 2011-06-12 20:19:08interesant,,
asa credeam si eu ,,,inainte sa vb cu ele ..acum insa sunt dea dreptul incurcata ,,,
desi pare greu de crezut nu motivul ca nu sunt tratate ca femeile este cauza la //grupul meu de studiu ///
eu una am ramas uimita sa aud raspunsul //asa sunt eu mai rece /..nu mi place sa ma mangaie cand fac mancare la aragaz ..nici sa ma ia in brate cand se aseaza in pat lllanga mine//a nu se intelege ca acele mangaieri aveau tenta strict sexula ci mai degraba erau dovezi de tandrete
unul dintre domni face mancare si pune aspiratorul cand doamna nu i acasa ca sa i faca o surpriza ..altul intinde rufele din masina cand vine de la servici ..inainte sa manance ..pt ca masina e in bucatarie si el a vazut ca a terminat programul ...
me una mi se par gesturi dragute
.si atunci mi se pare ca mai ramane doar o problema ...asa or fi unele doamne ???mai reci??pur si simplu din ///fabricatie?//
mai intervine si rutina si plictiseala,,,,ia sa i dea un card cu ceva mii de euro sa vezi ce i vin pofta de sex
estela
Postat pe 12 Iunie 2011 20:21
parerea barbatilor conteaza...
si daca sotia ta nu mai are chef...o iei si tu de-a lungul strazii...sigur una dintre sotii va vrea... iti pregatesti si niste "aburi" si gata ...aspirina saracului...leac fara egal...cu rezultate sigure...
pentru cei care prefera remediile naturale...

estela, nu. nu este. este femeie respectabila...cu sot, copii, casa si ...cate un supliment...nutritiv....pentru intretinere....
al dracu bre, robyta...ma facusi sa rad...
vezi cum ii dai dreptate Quasariei?
dor72
Postat pe 12 Iunie 2011 20:25
clony, ce ziceai? cautai o beregata? iote, ti-o dau eu pe a lu' robitza, ca iar zice mumos de femei
vreau recompensa! si o vreau acum!!!!
michelle_
Postat pe 12 Iunie 2011 20:26
http://www.youtube.com/watch?v=n-AB7RJpOjY&feature=related

e buna?
dor72
Postat pe 12 Iunie 2011 20:35
fetelor, mor de ras! ia muriti si voi! nu ma lasasti singura!

http://www.youtube.com/watch?v=4WV56vmoByI

http://www.youtube.com/watch?v=KaHhecYOnw4&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=mLl9Q47e7bQ&NR=1
esme
Postat pe 12 Iunie 2011 20:42
au, au!!! ti-ca-loa-so!!!! ce m-ai lovit la corason!
ai un pix? sa-ti dau nr de cont, hehehe...
michelle_
Postat pe 12 Iunie 2011 20:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Probleme de familie - sotia tatalui meu 5 De la: CoKNeZa 6 Iulie 2012 15:12
Mesajele in cuplu 28 De la: narcysa 19 Ianuarie 2011 06:30
TRADARE 111 De la: dor72 13 Mai 2011 21:43
Sa il cred....sau sa merg mai departe?? 17 De la: Tisha 8 Septembrie 2011 22:10
diferente de virste-ea mai mare,el mai mic 43 De la: Allexys 14 Iulie 2011 06:09
Setari Cookie-uri