dilema "iezistentiala" - sfatul meu sfatul medicului! (tot timpul e un medic de scarbiciu)

tot cam aia ziceam si eu ma mi_
... ii fug in directzii diferite... s-a debusolat de tot... si d-eabia ajunsese acilea la "senatoriu"
alfheim
Postat pe 23 Iunie 2011 11:43
michelle.....sigur ma multumeste doctorul ,total, aveam nevoie de un cavaler de onoare ....chiar si de domnisoara......daca nu indraznesc prea mult
sunsset
Postat pe 23 Iunie 2011 11:44
hai ca incepe sa-si revina!
alfheim
Postat pe 23 Iunie 2011 12:49
azi am draci...pazea!
michelle_
Postat pe 23 Iunie 2011 12:51
ma mi_
io ziceam de pacienta
deci nu dadea...
da' sunt convins ca stiai
alfheim
Postat pe 23 Iunie 2011 13:07
hehehe...normal ca stiam...eu am lansat doar avertismentul de nervozitate
michelle_
Postat pe 23 Iunie 2011 13:12
WHAT'S UP DOC... ??? te simti mai bine azi... ai adus cu tine si niste rabdari... ??? ok, ma bucur... ! vad ca azi e sanatoriu aproape plin... plin o sa fie cand ma-ntorc si eu acolo... dar deocamdata, cred ca o sa fiu domnisoara de onoare a lui Sunsset.... ! din gradinita imi doresc asta... !!!
vad ca nu lipseste nici "nashul" (nasul suna cammmm... ciudat, nu ?) mai lipseste dor (iar a fugit... ? ), geniala... la la lala... cine mai era... a ! cricat, da' parca i-ai dat azi liber ca are examen ptr. carnet de conducere... ! e clar, eu azi nu ies in strada.... !!! Sunsset... astept confirmare daca ma vrei ca domnisoara de onoare !
barboneli
Postat pe 23 Iunie 2011 13:26
of, of, of, si-un pantof
si-o glicina
ca-i tare fina

Eugenia69
Postat pe 23 Iunie 2011 13:37
sunsset, da' te mariti, fata? parca abia scapasi de prolificu' ala, nu tii si tu asa, la hoha, macar 3 luni de doliu? ntz,ntz,ntz...
tatoo
Postat pe 23 Iunie 2011 13:45
pai deh, fratelo, ai ramas in urma cu evenientu...
trecu ceva timp de la poveastea ei din topic (cam vreo luna)
si povestea nu era chiar asa recenta.... deci perioada aia de doliu e cam de mult dusa. si amu fata ce sa mai jeleasca? o jelit ce-o jelit ea, amu e vremea de jelibon bon bon jelibon, ca e vara, soare, mare....

barbo, tre sa primesti si avizul medical de la mine! apt sau inapt pt domnishoara de onoare
alfheim
Postat pe 23 Iunie 2011 14:00
auzi tu alfheim... imi esti simpatic zau... ! da' nu-i pacat sa-ti pierzi dintii din fatza... jucandu-te cu avize din astea... !!! eu nu stiu ce aia e inapt.... asa ca pentru ce risti ! o mie de tzekini primesti... ca sa fie APT avizul ala medical...??? tu stii ca imi dai brom sa fiu calm... dar uneori imi mai sar muschii necontrolat.... ! dupa aia bem o bere ! am impresia ca lui Tatoo... nu prea ii place berea... ca l-as fi invitat si pe el... !!! de michele... nici nu mai amintesc !!!
barboneli
Postat pe 23 Iunie 2011 14:32
cu draga inima...primim pe toata lumea
chiar va rugam sa va considerati invitati....
pt.domnisoare va rugam sa ne transmiteti masurile (90/60/90),pentru rochita de ceremonii

barboneli,daca nu primesti aviz pt domnisoara ,as fi onorata sa ma duc la bratul la altar
sunsset
Postat pe 23 Iunie 2011 14:36



tatooo.....regele a murit!!!

traiasca regele !!! regele junglei
sunsset
Postat pe 23 Iunie 2011 14:38
barbo, zau ca nu risc nimic!
ca nici tu nu risti sa ceri un avis de domnishoara! unul de cavaler te-as intelege...! dar pt ala n-ai avea nevoie de aviz!
iar avizele nu le dau pe bani sau alte foloase!
ciocnitul de halbe de acolo e generic... nu trebuie sa fie neaparat bere!
iar daca ai resimtzit ceva neplacut im mesajul meu anterior (cu prietenie iti zic) putem sa ne lamurim privat
alfheim
Postat pe 23 Iunie 2011 14:48
alfi... dar chiar de loc nu m-am simtit neplacut... eu nu stiu ce e aia... !!! dar ziceam ca daca tot sunt la ospiciu sau cum ii zici.... ce rost avea sa cer aviz de cavaler ? eu, ca nebun cu certificat... numai de domnisoara de onoare puteam.... !!! nu ? dar las'ca am primit o oferta mult mai magulitoare.... !!! auzi tu, domn' doftor... sa conduc mireasa, la brat, spre altar..... !!!!! da-mi repede un calmant... te rog ! trei... nu unu' !!! de la gradinita visam asa cvea.... !!! nu-mi vezi avatarul.... ????? asa ca nu mint... !
barboneli
Postat pe 23 Iunie 2011 15:19

calmant la sticla sau la pahar?
acidulat ?
spumos?

eh, dar la altar vezi ca mie trebuie sa mi-o predai pe miresica!

corecta optica ta... ref la donshoara de onoare... am procesat io mai greu...
ca am o durere de cap... de numa numa ...
alfheim
Postat pe 23 Iunie 2011 15:28
Pai.....ia calmant! La sticla sau la pahar?....Si poate trece durerea de cap....
constance
Postat pe 23 Iunie 2011 19:23
dor... bine ai reaparut... pe unde ai inotat azi ??? si sunt multe feluri de calmante... si pentru ei si pentru ele ! de ex.:

http://1.bp.blogspot.com/_SK6AuIlihEI/TFfCQuR1kUI/AAAAAAAAAOM/-7hhsIs63oQ/s1600/calmante.jpg

pentru alf, e bun insa asta... !

http://thumbs.ziare.com/Calmante-pe-baza-de-ardei-iute/fe0607ed3d78dce68/240/0/1/70/Calmante-pe-baza-de-ardei-iute.jpg

mananca trei.... nu mai simte durerea de cap... !!!
barboneli
Postat pe 23 Iunie 2011 23:19
barbo ... din aia mananc 5 si cruzi si muratzi .. si n-au nici un efect!
alfheim
Postat pe 23 Iunie 2011 23:33
mmmda.... numai ca, ma scuzi... eu am spus in gluma sa-i mananci..... !!! eu ma refeream la altceva.....dar imi era frica ca-mi sterg astia postarea... intelegi ???
barboneli
Postat pe 23 Iunie 2011 23:49
De la: barboneli, la data 2011-06-23 23:19:41
pentru alf, e bun insa asta... !

http://thumbs.ziare.com/Calmante-pe-baza-de-ardei-iute/fe0607ed3d78dce68/240/0/1/70/Calmante-pe-baza-de-ardei-iute.jpg

mananca trei.... nu mai simte durerea de cap... !!!



aoleo?
da' aciulea parca asa scria...

hai bre barbo ca tot m-oi opri in Vintzu intr-o zi, cand mai trec prin zona... si mi te scotz la o bere! rece gulerata
sau ma rog .. ceva de sezon! ca amu de-oi fi cu masina... cine stie!
numa sa-mi zici care Vintzu, de sus ori de jos?
ultima oara cand am colindat strazile prin Vintzu de sus era amu vreo 15 ani... iar de atunci doar l-am mai traversat, fara escala, cu trinul de vreo doua ori si cu masina o data!
alfheim
Postat pe 23 Iunie 2011 23:58
am glumit tu...!!!
dar, de te-oi opri in Vintul vreodat', la al de jos s-o faci... !!! berea e mai acidulata la noi in jos... !!!
barboneli
Postat pe 24 Iunie 2011 00:21
De la: alfheim, la data 2011-06-23 23:33:47barbo ... din aia mananc 5 si cruzi si muratzi .. si n-au nici un efect!


bre,doc, nici un efect, nimic, nimicuta???
adic'tilea tu daca mananci ardei iute...nu-ti vine a fu...?

io cred ca la tine efectul e logoreea, ca vaz ca pe toate topicele ultimul mesaj e al tau.
hai sa traiesti, bun si asa, bine ca nu te muteste !
tatoo
Postat pe 24 Iunie 2011 00:22
saluti la voi... !!! astazi e Sanzenele.... domn alf, n-avem nici o Sanzana, Consanzeana, Ileana... ca fat frumos ma aveti pe mine...???! facem si noi un banchet, daca ne dai halate noi... !!! nimeni de felicitat ? sunsset nu intra la categoria Sanzane ? nici daca-i blonda mai... ??? ok, plec la fantana.... azi avem zi de carne... ce bine... ca a inceput sa-mi iasa mazarea aia si pe urechi.... !!! gata... ma duc sa-mi scriu jurnalul anual.... PA !!!
barboneli
Postat pe 24 Iunie 2011 09:32
bro, nu e ultimul cuvant al meu... de obicei e al lui doruleatza
nici n-as tzine neaparat sa fie al meu... da' amu daca postez la ore mici, cand apari tu in zori, e firesc sa dai numai peste postarile lui je

barbo, pe sunsset n-o putem pune la sanziene, dar merge la fecioare, amu deh, trebuie sa apara si cosanzenele, numa o clipa si se umplu saloanele!
bine c-ai zis, ca-i mai acidulata acolo, ca nu vreau bere cu apa plata
alfheim
Postat pe 24 Iunie 2011 09:46
alf, iti vand un pont...cica florile de sanziene trateaza si unele boli nervoase

parca sub forma de pulbere, ceai...dar neaparat pe stomacul gol
Eugenia69
Postat pe 24 Iunie 2011 10:29
eugenia... la florile astea de sanzenie, te referi... ?

http://media.roportal.ro/upload/Image/traditii/sanziene-iele.jpg

sau la astea... ?

http://bogdanahelp.files.wordpress.com/2010/07/ascunde-ma.jpg

eu le prefer pe primele... !
barboneli
Postat pe 24 Iunie 2011 11:37
nu ti-as recomanda sa incerci sa-ti faci pulbere medicamentul...dar bun tratament ti-ai ales!

da mai departe

ma dor obrajii

si se recomanda fara restrictiii....
Eugenia69
Postat pe 24 Iunie 2011 11:49
mai, mai...io defilez toata ziulica pe topicul cela de se-ntreaba lupty...daca sunt barbati pe garbo...si nu vezi...unu sa te tot benoclezi...( cred ca poti sa faci si alte alea...tot nu vin)
si barbatii astia...de-i caut io-n disperare ( ca mi-s dragi de mor.... )
au treaba cu mine...in sensu' ca am devenit "dilema iezistentiala" pentru 'mnealor...

si de cand. ma rog, doftoriciule...am io ultimul cuvant...
parca ati fi barbata'miu....
hai sa va tzuc...apasat si adanc...astazi mi-s Co_sanziana.... ( intelegeti voi "co-" asta de mi l-am atribuit...)

barbuta...la ce tii post daca nu mergi la biserica?
si uita-te bine...e doar peste, nu carne...
dor72
Postat pe 24 Iunie 2011 11:50
dor, stai, am gasit ceva...

Ileana Cosanzeana
din cosita floarea-i canta
noua imparati asculta
Eugenia69
Postat pe 24 Iunie 2011 12:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bancurile cu ' blondele sunt proaste'-o frustrare? 4 De la: vuvuzela 8 Octombrie 2010 21:21
Lacrimi pentru 18 gropi!! 9 De la: Alina_30 19 Iulie 2013 21:25
sex and the city! 90 De la: fleurdelis 5 Iunie 2010 17:39
as merge la lucru in italia 1 De la: garbo004062 10 Septembrie 2010 16:06
Curs de cosmetica 3 De la: l_erika 29 Iulie 2011 18:30
Setari Cookie-uri