Barbatul care nu iese din casa

orice "caz grav" poate deveni "mai grav"; am parcurs o astfel de viata timp de 20 de ani ... eram un accesoriu, prafuit, invechit si, desi constientizam ceea ce se intampla, gaseam scuze pe care le si sustineam in fata celorlalti. Asa ca incearca - pana reusesti !- sa vorbesti cu el, sa luati hotarari si apoi, cel putin tu, respecta aceste hotarari.!
garbo017842
Postat pe 5 Iunie 2011 08:37
Buna dimineata!
altu-i topicul pentru femei inselate. daca sta numai in casa, cand o mai inseala?

lasati fata in pace, nu-i mai bagati in cap prostii

si mie imi place sa stau in casa.
Eugenia69
Postat pe 5 Iunie 2011 08:43
eugenia, pentru femei inselate?
dor72
Postat pe 5 Iunie 2011 08:49
Obsesia acestei perioade: O inseala pe mess!
As_ninge
Postat pe 5 Iunie 2011 08:53
pai...citesc despre amante, amanti nu!
inseoate..inselate...amarate, necajite...cum or fi/om fi

da parca prea vedem totul in negru
Eugenia69
Postat pe 5 Iunie 2011 08:53
De la: garbo171675, la data 2011-06-01 07:54:13parerea mea este ca are dreptate...si eu gandesc la fel ca el....vrei sa vezi ceva vezi pe google...de ce sa iesi sa pierzi timpul si banii in baruri si parcuri?????????

nimeni nu ar crede ca o simpla iesire de genul asta te poate lasa fara nici un viitor....e greu sa explic....cat de multe se pot intampla la astfel de iesiri....si ca de multe ori...dovada maturitatii cuiva este alegerea de a sta acasa......
............ma rog nu mai zic nimica...decat ca imi doresc ca genul ala de barbati sa dea de femei ca mine....iar genul de golani cu care ma lupt eu....sa fie pescuiti de femei ca tine!!!


aoleu, ce frustrata esti, dai cu bata, din cauza problemelor pe care le ai acasa. stai calma si nu mai improsca venin.
MARILENA_25
Postat pe 5 Iunie 2011 09:01
eugenia, numai certificatul e roz...vorba elodiei...in rest ...s-a innegrit...
dor72
Postat pe 5 Iunie 2011 09:02
eu propun o revolutie!

toate fetele, femeile, doamnele, muierile... sa avem acelasi gand... numai noi suntem cele care acceptam sa suferim sau sa fim fericite! nu depinde numai de noi, dar acceptarea da!

sa fim noi cele care alegem daca vrem sa fim 20 de ani carpe de praf, mame, sotii iubitoare sau amante

ce ziceti de propunerea mea?
Eugenia69
Postat pe 5 Iunie 2011 09:13
asa,asa...
sa vie Cuza!
precizilla
Postat pe 5 Iunie 2011 09:15
hehehe...tu vrei sa fim toate destepte, eugenie?
nu se poate, mami...moare garbo de plictiseala...
michelle_
Postat pe 5 Iunie 2011 09:16
eu imi asum responsabilitatea

facem niste pancarde, afise, tricouri

aducem vreo 2 psihologi, experti in gandirea pozitiva si asumarea alegerilor facute

si ne punem pe treaba
ma gandesc si la un slogan... ceva cu un zambet, imi vine in minte
Eugenia69
Postat pe 5 Iunie 2011 09:24
"ranjeste azi - de maine ai proteza"
precizilla
Postat pe 5 Iunie 2011 09:27
o punem la socoteala

super!

alte propuneri?
Eugenia69
Postat pe 5 Iunie 2011 09:30
io nu vreau sa fiu desteapta...e prea greu...
fericite...e un concept...abstract...greu de perceput...
dor72
Postat pe 5 Iunie 2011 09:31
fericire... i-am zis si eu asa.... ca sa intelegem toate

eu vreau recruti la revolutie! trebe sa mint si eu frumos ...asa...na, ca m-am deconspirat
Eugenia69
Postat pe 5 Iunie 2011 09:34
iesi si fara el... k te plimb eu.
garbo186374
Postat pe 5 Iunie 2011 09:35
muguras auras, de ce iti pui inrebari? parinti , rudele ti le da domnul, ....prietenii tu ii alegi...cine se seamana se aduna, nu?
tu l ai ales, el e nevinovat , asta e lumea lui, virtuala, acolo traieste, tu cauti o alta lume, nu i nimic rau, el se plimba pe trotuarul virtual , tu ..pe cel real, va desparte strada , lumea, nu mai aveti puncte comune , doar ca tu intelegi ca va intelegti , in rest bine...lui ii convine umbreluta ta , tie iti convine compania casnica a lui, asta nu i prietenie , e o stare de convenienta, un compromis!..solutii:
1) fa i defect calculatorul, laptop ul, si vezi pe cine iubeste mai mult atunci....
2)ignora l total , fa ti program zilnic de oras, si ii vezi atitudinea , fata de tine....
3)intreaba ma.... de nu functioneaza 1 si 2.... si iti dau solutia surpriza....
in rest ..sa fii iubita de,,cine te merita...
dang
Postat pe 5 Iunie 2011 09:39
muguras auras, de ce iti pui inrebari? parinti , rudele ti le da domnul, ....prietenii tu ii alegi...cine se seamana se aduna, nu?
tu l ai ales, el e nevinovat , asta e lumea lui, virtuala, acolo traieste, tu cauti o alta lume, nu i nimic rau, el se plimba pe trotuarul virtual , tu ..pe cel real, va desparte strada , lumea, nu mai aveti puncte comune , doar ca tu intelegi ca va intelegti , in rest bine...lui ii convine umbreluta ta , tie iti convine compania casnica a lui, asta nu i prietenie , e o stare de convenienta, un compromis!..solutii:
1) fa i defect calculatorul, laptop ul, si vezi pe cine iubeste mai mult atunci....
2)ignora l total , fa ti program zilnic de oras, si ii vezi atitudinea , fata de tine....
3)intreaba ma.... de nu functioneaza 1 si 2.... si iti dau solutia surpriza....
in rest ..sa fii iubita de,,cine te merita...
dang
Postat pe 5 Iunie 2011 09:40
muguras auras, de ce iti pui inrebari? parinti , rudele ti le da domnul, ....prietenii tu ii alegi...cine se seamana se aduna, nu?
tu l ai ales, el e nevinovat , asta e lumea lui, virtuala, acolo traieste, tu cauti o alta lume, nu i nimic rau, el se plimba pe trotuarul virtual , tu ..pe cel real, va desparte strada , lumea, nu mai aveti puncte comune , doar ca tu intelegi ca va intelegti , in rest bine...lui ii convine umbreluta ta , tie iti convine compania casnica a lui, asta nu i prietenie , e o stare de convenienta, un compromis!..solutii:
1) fa i defect calculatorul, laptop ul, si vezi pe cine iubeste mai mult atunci....
2)ignora l total , fa ti program zilnic de oras, si ii vezi atitudinea , fata de tine....
3)intreaba ma.... de nu functioneaza 1 si 2.... si iti dau solutia surpriza....
in rest ..sa fii iubita de,,cine te merita...
dang
Postat pe 5 Iunie 2011 09:40
intelegem pe dracu... eugenia...
si is cam lipsita de calitati...nu stiu sa mint...

374, trage caleasca in fat...sa urce doamnele...
dor72
Postat pe 5 Iunie 2011 09:40
De la: Eugenia69, la data 2011-06-05 09:13:06eu propun o revolutie!

toate fetele, femeile, doamnele, muierile... sa avem acelasi gand... numai noi suntem cele care acceptam sa suferim sau sa fim fericite! nu depinde numai de noi, dar acceptarea da!

sa fim noi cele care alegem daca vrem sa fim 20 de ani carpe de praf, mame, sotii iubitoare sau amante

ce ziceti de propunerea mea?
Pe suflet M-AI UNS !! Posibila lozinca;JOS carpa,scutecul si cratita!!SUS veselia,zambetul si optimismul!!
elisabeta_boia
Postat pe 5 Iunie 2011 09:47
eu tot sunt plina de avant

ciorba-i terminata, ma duc sa bat niste snitele, ca gandacii s-au trezit

am nevoie de un consilier care nu stie sa minta
ne trezeste la realitate

Eugenia69
Postat pe 5 Iunie 2011 09:47
betti, m-ai salvat!

ma pregateam sa plec
Eugenia69
Postat pe 5 Iunie 2011 09:49
jano, esti mortala.... m-ai cucerit...pe deplin...
iti stau la dispozitie...
mancarile mele e gata...si de mancat...
dor72
Postat pe 5 Iunie 2011 09:51
fara comunicare, nu faci nimic...
poate dura ani buni, pana sa realizeze ca te poate pierde...desi, sunt convinsa ca in mintea lui tu esti prioritatea nr 1, doar ca el mai are putintica treaba la filmulet...
apoi va avea alt filmuletz si alt filmulet si uite-asa mi-am luat si eu computer, am socializat fumand si cafelind, ani buni...pana intr-o zi cand am lasat tot ...inclusiv cafeaua si tigara ...sunt droguri de care doar cu multa vointa te poti debarasa...
m_arilena
Postat pe 5 Iunie 2011 09:54
aaa... eu am nevoie de tigara...ca pregatesc o revolutie

deci si prin urmare... dimineata este inca, zambetul mi-l simt din suflet, m-am spalat pe dinti si m-am dat cu parfum

sunt pregatita pentru o duminica fenomenala

am sa ma bucur de fiecare clipa

si voi la fel!
Eugenia69
Postat pe 5 Iunie 2011 09:59
Grea problema se pare ca esti la concurenta cu un calculator , nu esti singura, daca il iubesti destul de mult si nu vrei sa-l parasesti incearca sa iesi fara el sa-l provoci spunindu-i ca daca el nu e cu tine sunt persoane interesate de tine si daca reactia lui este ...".stii ca n-am timp"este foarte clar ca nu mai trebuie sa stai si sa astepti si alceva de la el.Concurenta cu un calculator te lasa fara replica.Dar asa ..pentru curiozitate, unde v-ati cunoscut daca el sta cu degetele lipite de tastatura............?Daca cu o rivala poti lupta cu sanse egale cu un calculator nici o sansa.Asa ca mai bine lipsa.Opinia mea ,tu stii insa cum iti este mai bine.
fengari
Postat pe 5 Iunie 2011 10:06
aici tin sa iti zic , eu sunt barbat , si fata de el , mie imi plac toate celelalte lucruri pe care tu ai vrea sa le faca si el nu , dar tin sa iti zic , ca mai bine ai incerca sa il faci sa scape de calculator ... am doar 19 ani stiu care e problema calculatorului , am fost si eu in situatia asta , dar , eram mai mic , aratai ceva care intradevar i-ar place , el vrea sa se joace sau stiu eu ce face el pe calculator , care l-a fascinat in felul asta , si oricum , cand te roaga o fata , te implora sau ce ai mai zis tu , doar sa ai probleme mari sa refuzi o fata . Sper sa rezolvi prin putinul care l-am zis . Numai bine.
garbo164222
Postat pe 5 Iunie 2011 10:32
De la: Eugenia69, la data 2011-06-05 09:13:06eu propun o revolutie!

toate fetele, femeile, doamnele, muierile... sa avem acelasi gand... numai noi suntem cele care acceptam sa suferim sau sa fim fericite! nu depinde numai de noi, dar acceptarea da!

sa fim noi cele care alegem daca vrem sa fim 20 de ani carpe de praf, mame, sotii iubitoare sau amante

ce ziceti de propunerea mea?
Tareeee!!!! imi place. Ai mai castigat un adept
anirica
Postat pe 5 Iunie 2011 10:46
good point! foarte bine spus: Odiseea moderna. Si cu toata emanciparea asta a femeii de vreo 30-40 ani incoace, noi tot pe Ulise il asteptam sa vina de peste mari si tari, infruntand monstri si dudui sexy si ispititoare. Asa si cu baiatul asta: cate nu infrunta el cu serviciul, cu filmul, cu ... ce mai era oare ? cam atat? Dar sa spui ca mai bine vezi un oras pe google earth decat sa-l bati cu piciorul? Nasol! Astuia ar trebui sa i se aseze la indemana si o buda, ca sa nu fie nevoit sa plece din fata calculatorului. Imi pare rau pentru mugure_alb, se minte singura si inca la greu!
garbo188489
Postat pe 5 Iunie 2011 10:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Gravida in tara straina 15 De la: sorinara 25 August 2013 19:32
daca pleaca... 19 De la: Helen29 10 Decembrie 2009 16:43
Aleg ce imi spune inima sau mintea?! 12 De la: Andr3e3A 1 Martie 2012 16:41
nepotrivire de caracter si totusi impreuna de 28 ani 66 De la: quasaria 25 Noiembrie 2009 08:16
Buna 17 De la: dor72 10 Aprilie 2011 21:00
Setari Cookie-uri