Barbatul care nu iese din casa

vezi, me...era totul trunchiat...
inca sunt multe aspecte nedezvaluite...
dor72
Postat pe 6 Iunie 2011 15:19
offff, mai Doamne, atunci ce mai cauta subiectul asta pe forum? ce rost mai au intrebarile alea existentziae?
vreau dar nu vreau, dar voi ce-ati face ca eu tot inainte vreau sa merg ...
e un motiv, dar pana la urma nu e motiv...
ce sa mai zic, la asa hotarare si determinare, cred ca e cazul sa stai mai mult de vorba cu irinuca, are ea o solutzie cu tigaile! amu vezi si in capul cui le plasezi mugure_
alfheim
Postat pe 6 Iunie 2011 15:23
De la: dang, la data 2011-06-05 09:39:28muguras auras, de ce iti pui inrebari? parinti , rudele ti le da domnul, ....prietenii tu ii alegi...cine se seamana se aduna, nu?
tu l ai ales, el e nevinovat , asta e lumea lui, virtuala, acolo traieste, tu cauti o alta lume, nu i nimic rau, el se plimba pe trotuarul virtual , tu ..pe cel real, va desparte strada , lumea, nu mai aveti puncte comune , doar ca tu intelegi ca va intelegti , in rest bine...lui ii convine umbreluta ta , tie iti convine compania casnica a lui, asta nu i prietenie , e o stare de convenienta, un compromis!..solutii:
1) fa i defect calculatorul, laptop ul, si vezi pe cine iubeste mai mult atunci....
2)ignora l total , fa ti program zilnic de oras, si ii vezi atitudinea , fata de tine....
3)intreaba ma.... de nu functioneaza 1 si 2.... si iti dau solutia surpriza....
in rest ..sa fii iubita de,,cine te merita...

ha, i-am sfarmat odata laptopul don gresala. Venisem de la alergat si laptopu era pe jos, am aterizat direct in el S-a suparat normal dar n-a durat mai mult de 20 de minute. Ne cunoatem de ani buni, nici nu ma asteptam sa ma ia la btaie pt ca i-am defectat aparatura, asa cum probabil multi de pe aici ar crede
mugure_alb
Postat pe 6 Iunie 2011 15:25
mereu esti asa nehotarata...incep ca inteleg altfel lucrurile....
ce nu ne spui?
dor72
Postat pe 6 Iunie 2011 15:31
De la: garbo029140, la data 2011-06-05 11:36:30te intreb concret ce te face pe tine fericita in relatia asta?

este foarte bun la pat, sexul este extraordinar?
are o situatie materiala buna, care o compenseaza pe-a ta?
stai la el si zici mersi ca ai scapat de-ai tai de-acasa? sau are super casa si tu stateai la bloc pe undeva...
are o pozitie sociala buna si in felul asta te ridica si pe tine? macar pentru ca are facultate si tu nu ai, de exemplu
stai cu el pentru ca da bine sa ai si tu pe cineva decat sa fii singura? sau macar pana gasesti pe altul
arata super bine fata de tine? si asa te dai si tu rotunda in putinele dati cand iesiti?
nu-mi raspunde mie si nu te simti ofuscata, raspundeti tie si fa-ti 2 coloane cu minus si plus...pe ce coloana se-aduna mai multe?
repet, nu-mi raspunde mie, e viata ta nu a mea....

raspunsul e nu la toate intrebarile, in afara de prima desi nu e motivul pt care suntem impreuna cum o sa zica repede unii.
suntem amandoi la fel, nu e unul mai breaz ca altul, tot ce avem am construit impreuna.
mugure_alb
Postat pe 6 Iunie 2011 15:38
parca de bataie n-a discutat nimeni!

nu-mi pareai ca suferi de mania persecutiei
Eugenia69
Postat pe 6 Iunie 2011 15:40
De la: garbo199199, la data 2011-06-05 16:18:56Din cate am citit ce ai postat probabil el este genul de barbat mai serios, mai practic iar tu mai .. putin matura si iti doresti o viata mondena mai colorata. De asemenea am impresia ca esti genul de femeie cheltuitoare de care majoritatea barbatilor se sperie si ajung sa stranga cureaua.
Eu tot asa am avut o relatie cu o femeie mai nechibzuita cand venea vorba de cheltuieli si am avut exact atitudinea iubitului tau. Cu trecerea timpului vazand ca ea este mai mult interesata de cheltuit bani decat de investit, am cautat sa iesim cat mai putin gandindu-ma ca la fiecare iesire ea mai gasea un motiv pentru cheltuieli usoare.

Parerea mea asta este, el este un tip mai practic iar tu probabil mai .. imatura. Invata sa faci si tu bani si sa le apreciezi valoarea.

Si ca si un plus la tot ce ai spus tu aici, cred ca ar trebui sa-ti fie rusine sa vii si sa te palngi in public de cel cu care-ti imparti viata. Rezolva-ti problemele impreuna cu el, discuta impreuna cu el si cadeti la un acord. Noi ce de aici nu-ti cunostem viata si detaliile si nu vei primii decat sfaturi subiective si ne la obiect. Cum ti-a mai spus cineva, ar trebui sa apreciezi ca ai un barbat serios si nu unul pe care sa nu stii de unde sa-l culegi si sa-ti manance toti banii.

tu faci parte din cei obsedati de ideea ca femeia ii va aduce la sapa de lemn. Tin sa precizez ca iesire nu inseamna numa cluburi si shopping, asa cum probabil credeau gagicile tale. Iesire inseamna plimbare in parc, pe munte la plaja , bicicleta, volei etc etc care sunt gratis
mugure_alb
Postat pe 6 Iunie 2011 15:53


s-a schimbat ceva in atitudinea ta mugure alb...ai inceput sa ataci
Eugenia69
Postat pe 6 Iunie 2011 15:58
dor, corect!
mugure, daca motivul ti se pare superficial, as spune ca si dilema ta e superficiala.
bref, discutam abouth nothing
eu, intotdeauna, am rabdare sa vad care e ideea si ce vor userii sa spuna...
ca si la altii, si in cazul tau, m-am lamurit

o zi buna sa ai, si socializare placuta pe garbo!
michelle_
Postat pe 6 Iunie 2011 16:11
multe raspunsuri la prea multele intrebari... sunt irelevante.... se ajunge uneori , poate prea des la concluzia ca o mie de vorbe doi bani nu fac ...atunci cand nu mai exista deschis canalul pe aceeasi lungime de unde..(.ceva l-a obturat), mai bine puneti capat relatziei acum. decat sa ajungi sa fii doar ce vrea el, mai bine invatza sa te redescoperi ( nu cumva in aceasta relatzie te-ai transformat putzin?) asta in cazul in care vrei cu adevarat.
jeje2011
Postat pe 6 Iunie 2011 16:13
De la: garbo102323, la data 2011-06-05 20:43:09,cred ca el vrea mult mai mult iar daca nu poate mai asteapta,daca in celelalte privinte va intelegeti perfect,atunci poate prefera linistea din casa,acum.Mai ai rabdare,succes..

ai dreptate, adevarul este ca vrea mult mai mult dect o simple plimbare, care i se pare cam praf in ochi dupa cum zici tu. De aceea spune ca mai bine munceste acum non stop ca intr-o zi sa profite cu adevrat, sa faca excursii in jurul lumii. Dar problema e ca eu prefer o iesire mica ACUM decat una in jurul lumii peste 2-3 ani. viata e scurta, trebuie traita, altfel totul s-ar preface intr-o mare asteptare. Un om destept spunea ca mai importanta decat destinatia este insusi drumul pe care il parcurgem. Intr-o zi ne vom trezi ca am ajuns la destinatie dar de fapt cel mai mult farmec l-a avut drumul insusi, de care nu am stiut sa profitam pt ca asteptam ALTCEVA.
mugure_alb
Postat pe 6 Iunie 2011 16:55
De la: dor72, la data 2011-06-06 15:19:04vezi, me...era totul trunchiat...
inca sunt multe aspecte nedezvaluite...

de fapt sunt mult mai multe, e imposibil sa povestesti o viata intreaga aici. Oricum ai face tot trebuie sa reduci ce ai de spus la cateva idei.
mugure_alb
Postat pe 6 Iunie 2011 17:12
dilema e intre a continua asa si a incerca sa-l ajut. Si cum sa-l ajut. Intr-adevar fiecare se raporteaza la propria lui experienta si fiecare caz e unic. Multe cazuri sunt irecuperabile intr-adevar dar un anumit procent, mic e drept, reuseste totusi sa se vindece. Eu vreau sa incerc, poate ma insel poate am dreptate, nu am de unde sti daca nu incerc orice posibilitate.
mugure_alb
Postat pe 6 Iunie 2011 17:29
mai sinteti impreuna?de ce te injosesti si te rogi de el?lasal acasa sau scapa de el pina nu e prea tirziu.dupa parerea mea un asemenea om merita sa stea singur.ca sa esi in oras nu trebuie sa faci imprumut in banca
garbo166519
Postat pe 6 Iunie 2011 20:11
De la: mugure_alb, la data 2011-06-06 15:38:56
De la: garbo029140, la data 2011-06-05 11:36:30te intreb concret ce te face pe tine fericita in relatia asta?

este foarte bun la pat, sexul este extraordinar?
are o situatie materiala buna, care o compenseaza pe-a ta?
stai la el si zici mersi ca ai scapat de-ai tai de-acasa? sau are super casa si tu stateai la bloc pe undeva...
are o pozitie sociala buna si in felul asta te ridica si pe tine? macar pentru ca are facultate si tu nu ai, de exemplu
stai cu el pentru ca da bine sa ai si tu pe cineva decat sa fii singura? sau macar pana gasesti pe altul
arata super bine fata de tine? si asa te dai si tu rotunda in putinele dati cand iesiti?
nu-mi raspunde mie si nu te simti ofuscata, raspundeti tie si fa-ti 2 coloane cu minus si plus...pe ce coloana se-aduna mai multe?
repet, nu-mi raspunde mie, e viata ta nu a mea....

raspunsul e nu la toate intrebarile, in afara de prima desi nu e motivul pt care suntem impreuna cum o sa zica repede unii.
suntem amandoi la fel, nu e unul mai breaz ca altul, tot ce avem am construit impreuna.




urat, foarte urat!
ai sters fraza in care spuneai ca unii cred ca te bate si se bucura...ceva de genul asta

mai fata, mai...nu te juca cu suferinta
cred ca unii oameni chiar vin aici sa asculte un sfat, sa vorbeasca cu cineva, sa simta alti oameni aproape

la tine e falsa durerea, nu exista
Eugenia69
Postat pe 6 Iunie 2011 20:21
n-am sters nimic. ia vezi mai bine.
intr-adevar toate posturile de pe acest forum sunt pe baza de "suferinta adevarata". Ma simt ...superficiala . Dar deja am zis asta.
mugure_alb
Postat pe 6 Iunie 2011 21:05
n-am sters nimic. ia vezi mai bine.
intr-adevar toate posturile de pe acest forum sunt pe baza de "suferinta adevarata". Ma simt ...superficiala . Dar deja am zis asta.
mugure_alb
Postat pe 6 Iunie 2011 21:06
De la: mugure_alb, la data 2011-06-06 21:06:05n-am sters nimic. ia vezi mai bine.
intr-adevar toate posturile de pe acest forum sunt pe baza de "suferinta adevarata". Ma simt ...superficiala . Dar deja am zis asta.





in comparatie cu ce sau cine te simti superficiala?
ratuscaceaurata
Postat pe 6 Iunie 2011 21:09
@mugure_alb

eu nu inteleg de ce se mai oboseste cineva sa-ti raspunda.

joaca-te in alta parte.
garbo199199
Postat pe 6 Iunie 2011 21:13
hehehe...eu deja ma simt ca o tampita
chiar te-am luat in serios, mugure
my bad, doh...
michelle_
Postat pe 6 Iunie 2011 21:17
i-am zis si eu la fel, nu demult, dar... are oareshce mancarimi...:D
om si dansa, de(h)!...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 6 Iunie 2011 21:18
nu ar fi pt prima data cand luati in serios pe cineva si se dovedeste a fi teapa. Nu am nimic de demonstrat, am descris o situatie care e reala si atata tot. Multumesc de raspunsuri oricum la toata lumea. O seara buna!
mugure_alb
Postat pe 6 Iunie 2011 21:55
nu va suparatzi dar am tot citit pe aici sfaturile pe care tot le datzi exportatorilor de materie grie ; pe bune daca voi cei de aici nu v atzi greshit cariera ; adevaratzi filozofi cu tendintza spre pshicologie acuta ; tzinetzi ritmul bine cu acesti mici pacientzi .toate cele bune
micutza_inima
Postat pe 6 Iunie 2011 22:02
mey micutzo... stii tu ceva-ceva...
da' n-ai prea servit supica de litere cand erai mica, este?...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 6 Iunie 2011 22:04
Incearca sa-i trimiti un email (fara sa stie ca este de la tine) si afla ce-si doreste...
Ramona43
Postat pe 6 Iunie 2011 22:49
lasal ,uital - decat sa-ti irosesti fericirea ,tineretea si cheful de viata , spunei direct in fata ce te roade si daca nu ajungi la un numitor comun in ultimul caz indiferent cat de mult il iubesti - spunei ca drumurilevoastre se despart !

PS - cand iti cere sa faci sex sau dragoste?? spunei ca vei face cu el de 3 ori pe an de cate ori iese cu tine in orash :)))
garbo193295
Postat pe 6 Iunie 2011 23:35
e genul de femeie careia ai place sa se planga si sa vb de problema ei ca o moara stricata, sa ajunga sa-si dramatizeze situatia....CONCLUZIA: din moment ce gaseste fel si fel de scuze pt el sau alte parti bune avute in trecut......se complace in acesta situatie. eu cred ca ajunge atata discutie si e cazul sa-ti iei un moment de RESPIRIO pt tine departe de el pt scurt timp sa pui in balanta trecutul cu prezentul si viitorul alaturi de el si trage linie: e mai sa te complaci in situatie( sa mai faci si un copil doi sa-ti cauti ocupatie si tu in timp ce el sta la calculator)sau pui punct si iei viata de la capat?........ apropo de copii, cred ca era mai bine sa-i fi avut acum si atunci ai fi fost fortata de situatie sa skimbi ceva.......da, ma rog.......fiecare cum a-si asterne asa doarme si lupul a-si skimba parul dar naravul ba. mult succes!!!!
garbo179053
Postat pe 7 Iunie 2011 09:04
Si eu ma aflu exact in aceeasi situatie
pizicuta11
Postat pe 7 Iunie 2011 10:05
draguta mea, de ce mai stai langa el ?chiar daca il iubesti si crezi ca va potriviti, sunt mai multe puncte de vedere in care chiar nu aveti nici o treaba, si ma refer la ceea ce ai zis tu in descriere, trebuie sa te bucuri de tot ceea ce inseamna viata langa el, nu tu sa stai in bucatarie, sau i oricare alt loc si el doar in fata PC-ului, eu cred ca sunt lucruri mult mai importantede facut decat asta...dar ca sfat, incearca sa il iei usor, fara sa te mai rogi sau sa implori sa iesiti , daca nu da roade iesi cu fetele...eu asa am facut...:)daca nu a vrut el, nu am avut cum sa stau in casa....ma plikt enorm...:)...deci multa bafta.....
milutza
Postat pe 7 Iunie 2011 14:50
draga mea imi pare rau k trebuie sa treci si tu prin asta,spun asta ptr k si eu am avut tot asa un sot kr 15 ani tot asa a facut si am pierdut ani frumosi ateptand dupa mofturile lui!crede-ma k cea mai buna solutie ar fi sa te desparti de el si dk nu o faci akm in viitor tot acolo vei ajunge!si pacat sa stai in casa acuma cand esti tanara...la batranete vei sta destul in casa....asa k trebuie sa te distrezi akm cat esti tanara deoarece la batranete doar cu atat vei ramane....cu AMINTIRILE...si de ce sa nu ramai cu amintiri frumoase....nu ar fi pacat?ia-ti inima in dinti si fa ce este mai bine ptr tine!nu te lasa condusa de sentimente...ptr k nu merita sa iubesti un barbat care nu este dispus sa-ti faca placerea de a de face pe tine sa te simti bine!inseamna k acest barbat nu te iubeste....!akm este momentul sa te gandesti si la tine!ai grija de tine si fa ce este mai bn ptr tine!Lore 35 ani!
PS:cu trcerea timpului imi vei da dreptate......sunt sigura de asta!
garbo191136
Postat pe 7 Iunie 2011 17:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
merita sa aibe un tata ca el? 244 De la: garbo215201 25 Iulie 2011 00:22
Gresesc eu, greseste el ? 21 De la: garbo_7913 23 Octombrie 2012 13:47
"Primul sarut" Povestea mea... 8 De la: georgiana_hgn 6 Mai 2011 02:16
sal 13 De la: Defendia 28 Februarie 2011 17:07
femeia berbec,comportament,compatibilitatea cea mai buna,,, 16 De la: ANNITTA10 8 Septembrie 2010 21:33
Setari Cookie-uri