povestea mea trista- SOS

Buna tuturor!

Simteam nevoia sa spun ce simt si ce mi se intampla . ma simt inchisa in mine nu mai am putere sa vorbesc cu cineva. mi-am pierdut increderea total in mine.
Hai sa va spun povestea mea..
sunt cu Cristi de 5 ani jumate iar in luna septembrie 2010 ne-am casatorit. dragostea a fost foarte mare inainte de a ma cere in casatorie..intre timp au aparut "prieteni" cu sfaturi de genul nu te casatori si multe alte lucruri..dar am trecut peste aceste lucruri si ne-am inteles reciproc sa mergem mai departe si sa lasam totul in urma si din ziua nuntii sa fie totul bine.
in ziua nuntii totul a fost magnific exact asa cum imi doream .. am fost foarte fericita si eu si el..insa dupa nunta totul s-a schimbat mai rau decat a fost vreodata..luna de miere a fost ingrozitoare. eram 2 straini eu incercam sa ma apropii de el iar el ma respingea si nu vroia sa imi spuna ce e cu el. el se certase si cu parintii lui imediat dupa nunta si m-am gandit caprobabil asta e. insa situatia a continuat..din rau in mai rau..nu mai puteam comunica..nu mai aveam acces l telefonul lui si normal ca am banuit ca e vorba d o alta femeie..am inceput s cercetez .. i-am gasit in detalierea apelurilor faptul ca vorbea cu o tipa dar cu care am vorbit si mi-a zis ca sunt doar prieteni..prietena de care eu nu stiam. au fost certuri mari..am fost plecata de la el de 2 ori pana acum dar totul era bine pe moment apoi ne intorceam la aceleasi discutii si probleme.
indepartare..suferinta..certuri..respingere...
la un moment dat am evitat sa ma mai agit si sa merg mai departe sa vad ce se mai intampla..lucrurile erau cat de cat ok nu ne mai certam insa tot nu mai eram apropiati in sensul ca nu ma puteam apropia de el sa il sarut ca ma respingea. el ma lua in brate seara in pat dar saruturi nu mai erau.
recent am gasit niste scrisori de dragoste la el in masina pe care el nu le-a recunoscut si a spus ca probabil le-a pus cineva in masina ca sa ne faca rau. adevarul e ca in scrisori nu scria numele lui ci doar povestea tipa momentele lor de dragoste si a adus in discutie de planuri de viitor de genul copil mobila pentru casa si o viata de familie. adik tot ce mie imi lipseste. am fost foarte dezamagita, ne-am certat foarte puternic iar eu alesesem sa plec. insa m-am intors...fara promiiuni din partea lui si fara alte explicatii..nu stiu ce sa fa..de ce nu pot sa renunt ajutat-ma intr-un fel din experienta voastra..cum sa fac sa renunt sau sa raman..va multumesc anticipat
alexa88
Postat pe 31 Mai 2011 14:33
iubitule ce zici ne casatorim?
iubit-o de ce sa stricam o prietenie asa frumoasa cu o casatorie atat de anosta?

mda, un banc cu gust amar, dar care reflecta destul de clar povestea ta!

sa ramai sau sa renuntzi, trebuie sa fie doar alegerea ta! nimeni nu traieste in locul tau! gandeste ce ai de castigat dintr-o combintatzie de asta pe termen lung si ce ai de pierdut punand punct. plusuri si minusuri ai sa gasesti destule.
daca crezi ca poti suporta ceea ce se intampla si in primul rand sa fi mintita cu nonshalantza (le-a pus cineva acolo, ca sa ne faca rau....) si te poti complace in postura de masina de gatit si spalat (fiindca despre copil discutiile sunt cu altcineva), sau din greshala si mama unuia dintre copii lui, atunci mergi inainte. daca cele enumerate de mine nu sunt idealul tau in viatza si daca nu intrevezi vreo schimbare, atunci poti alege altceva.
incurcate sunt caile Domnului, ca nici dracu nu le da de cap!
alfheim
Postat pe 31 Mai 2011 15:39
Buna...cum vad eu problema:
El pana la nunta te-a inselat,fata avand poate planuri serioase cum reiese si din scrisori si vazand ca nu mai are nici o sansa cu el ia dat cu "flit"ramanand doar prieteni,asa se explica si comportamentul lui respingere, probabil si ingandurat,el inca tine la ia si nu ca la o prietena,acum depinde de tine ce vei face dar daca te-a mintit o data o va face si a doua oara dar totusi cred ca ar trebui sa incerci sa continui relatia ...alegerea este a ta
nicoleta_79_12
Postat pe 31 Mai 2011 15:48

oare cum a inselat-o la nunta, ca erau amandoi super-fericiti?!?!
inainte de nunta poate , dupa nunta posibil ... dar la nunta??
alfheim
Postat pe 31 Mai 2011 15:52
Multumesc pentru raspuns! ceea ce este clar este ca nu imi place sa traiesc asa dar nici nu ma inteleg..de ce nu pot renunta de ce nu pot sa plec direct..
el imi spune ca e ultima oara cand mai plec daca plec si sa ma gandesc foarte bine...
imi spune ca nu a gresit cu nimic si ca la el in masina se urca multa lume dar cand il intreb cine ..raman semne de intrebare
Mi-am pierdut increderea in mine..prietenilor nu le vine sa creada ca pot sa accept aceste lucruri insa nu stiu cum sa imi bag in cap ca trebuie sa se termine totul..mi-e teama de cum va fi fara el, sunt constienta ca e vorba de obisnuinta dar nu pot sa spun gata..
alexa88
Postat pe 31 Mai 2011 15:57
alexa..la unii se umple paharul mai repede, la altii mai incet...cam atunci e gata.
bine, sunt si unii care au ditamai damigeana!
ufishor
Postat pe 31 Mai 2011 16:01
asta ma intreb si eu cum poti sa fi fericit si apoi totul sa se schimbe brusc fara motive..am tot incercat sa inteleg ..insa singura mare problema e ca nici nu ma lasa sa plec de fiecare data vine si imi zice hai acasa si gandeste-te bine..e un joc murdar care nu il inteleg..eu inteleg doar ca in timp stiu ca apare obisnuinta insa chiar atat de repede?
alexa88
Postat pe 31 Mai 2011 16:01
De la: nicoleta_79_12, la data 2011-05-31 15:48:03Buna...cum vad eu problema:
El pana la nunta te-a inselat,fata avand poate planuri serioase cum reiese si din scrisori si vazand ca nu mai are nici o sansa cu el ia dat cu "flit"ramanand doar prieteni,asa se explica si comportamentul lui respingere, probabil si ingandurat,el inca tine la ia si nu ca la o prietena,acum depinde de tine ce vei face dar daca te-a mintit o data o va face si a doua oara dar totusi cred ca ar trebui sa incerci sa continui relatia ...alegerea este a ta


multumesc nicoleta!
alexa88
Postat pe 31 Mai 2011 16:03
sunt momente in viata cand trebuie sa spunem gata....chiar daca ne e greu .in cazul tau cred cam ar fi acel moment, din ce ai povestit tu se vede clar ca relatia voastra s-a rupt ...tu faci cum crezi dar cu cat trece mai mult timp va fi si mai greu sa spui gata!
cory_emy
Postat pe 31 Mai 2011 16:11
multumesc ai mare dreptate ma voi gandi foarte bine...relatia s-a rupt si e greu sa refac ceva ce am construit o data apoi s-a daramat complet..am doar 23 ani trebuie sa fiu optimista..voi incerca sa am o discutie cu el in seara asta desi el zice mereu ca nu are chef si nu are ce vorbi
alexa88
Postat pe 31 Mai 2011 16:18
alexa
un intelept a zis asa
iubim pe cei ce ne fac sa suferim!
acum deh, la tine sunt mAI multe chestii care se combina si care determina dificultatea deciziei de luat. trecutul vostru, clipele frumoase, momentele alea dulci, obisnuinta, speranta intr-un viitor mai bun, dar astea toate sunt in mintea si sufletul tau, ceea ce nu este obligatoriu sa corespunda si cu simtzamintele lui. din ce-ai descris, el are alte sentimente care nu coincid cu ale tale.
nu cred ca e in masura sqa-ti dea el ultimatumuri de tipul "e ultima data... e ultima oara..." din contra, tu ar trebui sa iei atitudinea asta si ai fi indreptatita, cel putin dupa spusele tale! adica teama ta este prefabricata si nejustificata. AR TREBUI SA-TI DAI SEAMA CA ESTI OM, NU OBIECT DE FOLOSINTZA MAI MULT SAU MAI PUTIN INDELUNGATA!!!
alfheim
Postat pe 31 Mai 2011 16:20
multumesc ink o data! in seara asta voi incerca sa abordez problema la acest mod...multumesc din suflet
alexa88
Postat pe 31 Mai 2011 16:27
ce sa zic...unii nu stiu sa traiasca frumos...altii nu stiu sa iubeasca frumos...de aici si pana la a lua persoana de langa ei drept ceva sigur, nu mai e decat un pas.
alexa, hai sa-ti zic ceva mai personal, asa...fiica mea, a anulat nunta cu trei saptamani inainte, si inca pentru un motiv mai putin grav decat al tau. ce vreau sa spun, e ca se poate...daca tu simti ca nu merge, si clar, nu esti fericita...poate ar fi mai bine sa-ti reconsideri optiunile.
o avea casatoria nevoie si de compromisuri, dar nici nu poti muri cu ea de gat, doar ca sa o faci sa mearga, parerea mea...
michelle_
Postat pe 31 Mai 2011 16:33
cuvintele astea "gandeste-te bine', tacerile si refuzul de a discuta le cunosc si eu foarte bine. te culpabilizeaza si te fac sa te intrebi daca nu cumva tu esti cea care brodeaza scenarii demne de telenovele.
problema e, dupa parerea mea, ca la 23 de ani simti ca ti-ai pierdut increderea in tine. Cum te vezi peste cativa ani ? vei uita de tine?
Eugenia69
Postat pe 31 Mai 2011 16:53
e greu atunci atasezi de cineva ..sa renunti la persoana respectiva....dar daca vezi ca....nu merge si te certi in continuu...si suspectezi niste treburi....chiar daca iti e greu...lasa.l dracului sa se duca 1000 de ani...la aia sau altele....daca nici cerneala nu s.a uscat bine pe...certificatul ala de casatorie ca sa zicem asha....shi voi deja va certati...e clar ca de la inceput au fost nishte lipsuri...bine mascate de momente aglomerate ca evenimente...iar cand a venit ziua de liniste sa fiti doar voi doi....problemele alea au iesit la iveala...si uite adevarul!!!!!!!!!!
...da.l oin ma.sa si nu te lupta sa il obligi pracic sa se poarte cum ar trebui daca nu vine natural din partea lui treaba asta!!!
garbo171675
Postat pe 1 Iunie 2011 08:05
Trebuie sa fii mai hotarita.Daca tu te intorci la el imediat cind vine dupa tine ...asa o sa faceti toata viata. El face ce stie ,tu te superi si pleci.Vine el si-ti spune ca o sa fie bine,tu il crezi si te intorci.Si tot asa......
constance
Postat pe 2 Iunie 2011 17:01
De la: alexa88, la data 2011-05-31 15:57:14
el imi spune ca e ultima oara cand mai plec daca plec si sa ma gandesc foarte bine...
imi spune ca nu a gresit cu nimic si ca la el in masina se urca multa lume dar cand il intreb cine ..raman semne de intrebare
a..

aha, deci tot el e cu musca pe caciula si tot el iti pune conditii, ca dac pleci nu te mai primeste inapoi. Pai acuma depinde, daca stai in casa lui si nu ai serviciu e greu sa pleci, normal.Dar nu te magi ca e din cauza ca_l iubesti inca. In sufletul tau stii ca te-ai inselat singura.
mugure_alb
Postat pe 2 Iunie 2011 17:47
De la: michelle_, la data 2011-05-31 16:33:32ce sa zic...unii nu stiu sa traiasca frumos...altii nu stiu sa iubeasca frumos...de aici si pana la a lua persoana de langa ei drept ceva sigur, nu mai e decat un pas.
alexa, hai sa-ti zic ceva mai personal, asa...fiica mea, a anulat nunta cu trei saptamani inainte, si inca pentru un motiv mai putin grav decat al tau. ce vreau sa spun, e ca se poate...daca tu simti ca nu merge, si clar, nu esti fericita...poate ar fi mai bine sa-ti reconsideri optiunile.
o avea casatoria nevoie si de compromisuri, dar nici nu poti muri cu ea de gat, doar ca sa o faci sa mearga, parerea mea...



what? ma depasteste oare vremea asta inchisa si n-am inteles bine? ai copil si te comporti pe alte forumuri ca o copchila infantila cu limbaj de mahala?? vai de fiica-ta.
lila29
Postat pe 3 Iunie 2011 13:18
De la: alexa88, la data 2011-05-31 14:33:47Buna tuturor!

Simteam nevoia sa spun ce simt si ce mi se intampla . ma simt inchisa in mine nu mai am putere sa vorbesc cu cineva. mi-am pierdut increderea total in mine.
Hai sa va spun povestea mea..
sunt cu Cristi de 5 ani jumate iar in luna septembrie 2010 ne-am casatorit. dragostea a fost foarte mare inainte de a ma cere in casatorie..intre timp au aparut "prieteni" cu sfaturi de genul nu te casatori si multe alte lucruri..dar am trecut peste aceste lucruri si ne-am inteles reciproc sa mergem mai departe si sa lasam totul in urma si din ziua nuntii sa fie totul bine.
in ziua nuntii totul a fost magnific exact asa cum imi doream .. am fost foarte fericita si eu si el..insa dupa nunta totul s-a schimbat mai rau decat a fost vreodata..luna de miere a fost ingrozitoare. eram 2 straini eu incercam sa ma apropii de el iar el ma respingea si nu vroia sa imi spuna ce e cu el. el se certase si cu parintii lui imediat dupa nunta si m-am gandit caprobabil asta e. insa situatia a continuat..din rau in mai rau..nu mai puteam comunica..nu mai aveam acces l telefonul lui si normal ca am banuit ca e vorba d o alta femeie..am inceput s cercetez .. i-am gasit in detalierea apelurilor faptul ca vorbea cu o tipa dar cu care am vorbit si mi-a zis ca sunt doar prieteni..prietena de care eu nu stiam. au fost certuri mari..am fost plecata de la el de 2 ori pana acum dar totul era bine pe moment apoi ne intorceam la aceleasi discutii si probleme.
indepartare..suferinta..certuri..respingere...
la un moment dat am evitat sa ma mai agit si sa merg mai departe sa vad ce se mai intampla..lucrurile erau cat de cat ok nu ne mai certam insa tot nu mai eram apropiati in sensul ca nu ma puteam apropia de el sa il sarut ca ma respingea. el ma lua in brate seara in pat dar saruturi nu mai erau.
recent am gasit niste scrisori de dragoste la el in masina pe care el nu le-a recunoscut si a spus ca probabil le-a pus cineva in masina ca sa ne faca rau. adevarul e ca in scrisori nu scria numele lui ci doar povestea tipa momentele lor de dragoste si a adus in discutie de planuri de viitor de genul copil mobila pentru casa si o viata de familie. adik tot ce mie imi lipseste. am fost foarte dezamagita, ne-am certat foarte puternic iar eu alesesem sa plec. insa m-am intors...fara promiiuni din partea lui si fara alte explicatii..nu stiu ce sa fa..de ce nu pot sa renunt ajutat-ma intr-un fel din experienta voastra..cum sa fac sa renunt sau sa raman..va multumesc anticipat


pacat ca treci prin asa ceva, e chiar greu, mai ales ca e asa devreme. e prima data cand aud ca un cuplu s-a cam destramat sufleteste in luna de miere. daca nici luna de miere n-a fost cum trebuie, inseamna ca e ceva ciudat la mijloc. esti sigura ca nu te-a inselat si ianinte de nunta? e prea repede...

nu-ti dau sfaturi, nici nu stiu ce sa spun tocmai pentru ca mi se pare prea devreme asa o intorsatura de situatie.
lila29
Postat pe 3 Iunie 2011 13:22
madame, este ultima data cand ma adresez tie, urmatorul lucru pe care ai sa-l primesti va fi un mare bann
deci, dreamer, sau 525, vezi-ti de treaba ta, si de viata ta, si lasa vendetele pe garbo, pentru ca iti garatez eu ca o sa-ti dispara si contul asta.
au mai fost ca tine care au atacat familia si copiii userilor pe aici, si au disparut rapid di peisaj.
deocamdata, singura care urmareste userii pe fiecare topic, si ii improasca cu noroi esti tu, ocazie cu care demonstrezi cat de educata esti TU
michelle_
Postat pe 3 Iunie 2011 13:27
sis, asta-i prospatura, aia de care vorbesti e demult oale si ulcele cu toate cele patru conturi ale ei .
oricum, vad ca ori nu prea o duce mintea, ori nu are ce face decat sa dea cu mucii in fasole doar ca sa se bage in seama, adica tot prima varianta pe care am zis-o
Thor_again
Postat pe 3 Iunie 2011 13:38
e tot ea, din cont nou si acum e stalker...ne urmareste febrila pe toti, facand pe victima si pe lovita
whatever, da-mi mailul lui cosmin, ca o rezolv personal cu el
michelle_
Postat pe 3 Iunie 2011 13:45
ti-l trimisei in privat
Thor_again
Postat pe 3 Iunie 2011 14:04
De la: michelle_, la data 2011-06-03 13:45:07e tot ea, din cont nou si acum e stalker...ne urmareste febrila pe toti, facand pe victima si pe lovita
whatever, da-mi mailul lui cosmin, ca o rezolv personal cu el


bai proasto, cate identiati imi dai? ai vrea tu. nu ma acuza de altii care intra, nu-s nici un dreamer sau nush ce mai zici tu pe acolo. ai vrea tu sa fiu asa josnica precum tu esti. uita-te la ip, destepatooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo, si-o sa vezi ca nu sunt eu in nu stiu cate identitati. nu stiu cine-ti mai face probleme, sincer, de tot acuzi o singura persoana. visezi mult, se pare.

nu m-am legat de familia nimanui, am facut o remarca. vezi cum te legi tu de altii, mai bine, si apoi vino cu replica. vezi-ti de familia ta, daca stii ca ai probleme, nu vb aiurea cu altii pe aici.

ti-am spus doar adevarul, care-i problema? dar te-a deranjat ca ai o fiica si stai pe-aici sa-i inveti cica pe altii.

si ce daca o sa ma trezesc cu un mare bann? crezi ca am facut din forumu asta un sens al vietii, ca tine si ca altii, incat sa nu ma pot lipsi de el? crezi ca daca as mai avea si copii, mi-as petrece aici timpul, cum faci tu??????????????? ioi ioi cata ipocrizie.

nu mai acuza aiurea, ai inteles? nu eu te deranjez de pe nu stiu cate nume. unul singur am si acela e lila. ai priceput, "madame"?
lila29
Postat pe 3 Iunie 2011 14:08
"madame", e interesant cum eu nu pot vorbi despre bomboane cu c.a.c.a.o, iar tu poti sa-i jignesti pe toti doar asa....unde-a adminii???
zambila
Postat pe 3 Iunie 2011 14:14
wwwwaaaa s-au incis spiritele pe aici
inca o gaura-n gardul cela
ameno
Postat pe 3 Iunie 2011 14:16
adminilor, michelle viseaza. nu sunt eu ascunsa in spatele mai multor conturi. puteti verifica, asta doar in cazul in care nu vreti sa mintit. se poate verifica serverul sau ip ul. viseaza rau femeia asta.
lila29
Postat pe 3 Iunie 2011 14:27
De la: michelle_, la data 2011-06-03 13:27:42madame, este ultima data cand ma adresez tie, urmatorul lucru pe care ai sa-l primesti va fi un mare bann
deci, dreamer, sau 525, vezi-ti de treaba ta, si de viata ta, si lasa vendetele pe garbo, pentru ca iti garatez eu ca o sa-ti dispara si contul asta.
au mai fost ca tine care au atacat familia si copiii userilor pe aici, si au disparut rapid di peisaj.
deocamdata, singura care urmareste userii pe fiecare topic, si ii improasca cu noroi esti tu, ocazie cu care demonstrezi cat de educata esti TU


zi-mi mai femeie, care dreamer, care 525 ca eu habar nu am!!!!!!!!! esti paranoica?? ai psihoze?? ai vedenii?? ai darul cunostintei???

intreba-l si pe alfi, ca vb cu el in particular, sa-ti spuna adevarul. o iei pe ulei.
lila29
Postat pe 3 Iunie 2011 14:29
hai michelle, adu dovada ca toti cei pe care ii banui sunt exact eu. de dovada am nevoie, nu poti acuza pe cineva fara o dovada clara, "madame". pana acum, cati sunt eu? 525 parca, dramer si inca cativa pe care nici nu i-am retinut. mai sunt??
lila29
Postat pe 3 Iunie 2011 15:01
hai michelle, adu dovada ca toti cei pe care ii banui sunt exact eu. de dovada am nevoie, nu poti acuza pe cineva fara o dovada clara, "madame". pana acum, cati sunt eu? 525 parca, dramer si inca cativa pe care nici nu i-am retinut. mai sunt??


iar tu de iei de familiile altora in alte topicuri, si acuma esti deranjata ca eu am zis ceva de tine? de familia ta nu am zis nimic!
lila29
Postat pe 3 Iunie 2011 15:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatia cu un barbat care are doi copii si o fosta sotie 70 De la: garbo_404900 23 Septembrie 2014 11:34
vreau doar parerile voastre 590 De la: alinasibel 2 Noiembrie 2010 22:56
VA ROG CITITI 6 De la: tutankhamon 12 Martie 2010 00:28
va cer ajutorul! 20 De la: margelatu 5 Mai 2010 15:52
s-a terminat 17 De la: garbo106264 17 Aprilie 2010 23:44
Setari Cookie-uri