Barbatul care nu iese din casa

De la: alfheim, la data 2011-05-30 16:57:33mugure
nu stiu ce fel de film este
insa eu am iubit enorm de mult un film, si-l iubesc si acum, l-as urmari oricand cu placere - PAY BACK - cu Mel Gibson - si am rabdat vreo 2...3 luni sa descarc de pe net filmul ala, de subtitrare am facut rost repejor insa nu se sincroniza cu filmul. iar ca sa le fac sa mearga am mai muncit vreo doua luni, cu corectura cu tot! asta cam suna a pasiune, sau ceva in loc de jocul cu masinutze, respectiv cu papusi pt fete!
cumva te-ai gandit ca s-ar putea sa fie o pasiune?
sau el are doar dreptul de-asi petrece timpul cu tine si tu mai ai si alte drepturi!
ceva cumva scapa discutiei....
nu incerc sa fiu indiscret, dar deh ... incet incet pe masura ce mai spui cate ceva, lucrurile prind o alta forma, un alt contur
pffff... uneori pasiunea se poate transforma in obsesie, asa ca ai grija...
anirica
Postat pe 1 Iunie 2011 19:00
Aha, ai grija Alfie! Linia de despartire dintre pasiune si obsesie e f.f.f.f. subtire si nu stii niciodata cind esti de partea ailalata.

Pe de alta parte era o vorba cam in genul asta: oamenii fara vicii sunt oameni fara pasiuni, oamenii fara pasiuni sunt oameni fara viata.

So, pasiunile sunt scinteia asa ca ia sa mai ies eu la un vinturat de parc .

A propos, fusei in weekend la un Canion...Doamne tare frumoasa ai facut tu lume cu vaile, dealurile, copacii, lacurile, insectele, animalutele etc.etc.etc.

Dar dupa parerea unora care nu vor in ruptul capului sa consulte un psiholog a te bucura de natura, de cei din jur, de apus, de rasarit, de noptile cu stele multe vazute din virful muntelui e semn de golaneala.
Iar pozele despuiate puse pe un site public unde intr-un minut de vad mai multi decit in viata reala e semn de sanatate!!!!!!
Dragilor indemnul meu este: golaniti-va peste tot!!!!!
Ciresica
Postat pe 1 Iunie 2011 22:40
anirica, ai tu vreo obsesie si vrei sa iau aminte? sau ai zis si tu asa?!?!?!?

golani-m-as si n-am cum
golani-m-as codrului
codrului dragutului
sus pe varful muntelui

si dupa aceasta parafraza sa iau o pauza

mugure, nu stiu unde ploua asa urat la tine, dar la mine fu soare si mumos si amu e racoarea serii cu stele sclipicioase, si cu un pahar de vin alb si demi-dulce, privesc lumea printr-o gaura (de fereastra) si-o vad c-o alta aura... nu e aura urziceanu... no, no, no, never!
alfheim
Postat pe 1 Iunie 2011 23:32
De la: Ciresica, la data 2011-06-01 22:40:39Aha, ai grija Alfie! Linia de despartire dintre pasiune si obsesie e f.f.f.f. subtire si nu stii niciodata cind esti de partea ailalata.

Pe de alta parte era o vorba cam in genul asta: oamenii fara vicii sunt oameni fara pasiuni, oamenii fara pasiuni sunt oameni fara viata.

So, pasiunile sunt scinteia asa ca ia sa mai ies eu la un vinturat de parc .

A propos, fusei in weekend la un Canion...Doamne tare frumoasa ai facut tu lume cu vaile, dealurile, copacii, lacurile, insectele, animalutele etc.etc.etc.

Dar dupa parerea unora care nu vor in ruptul capului sa consulte un psiholog a te bucura de natura, de cei din jur, de apus, de rasarit, de noptile cu stele multe vazute din virful muntelui e semn de golaneala.
Iar pozele despuiate puse pe un site public unde intr-un minut de vad mai multi decit in viata reala e semn de sanatate!!!!!!
Dragilor indemnul meu este: golaniti-va peste tot!!!!!

aoleo ciresico, vezi ca apusul, rasaritul si stelele pot sa-ti dauneze, nu e de gluma sa mergem toti acasa, sa inchidem geamu si sa tragem obloanele!!!!!!!!!!!!!!!!
mugure_alb
Postat pe 2 Iunie 2011 00:15
De la: alfheim, la data 2011-06-01 23:32:11anirica, ai tu vreo obsesie si vrei sa iau aminte? sau ai zis si tu asa?!?!?!?

golani-m-as si n-am cum
golani-m-as codrului
codrului dragutului
sus pe varful muntelui

si dupa aceasta parafraza sa iau o pauza

mugure, nu stiu unde ploua asa urat la tine, dar la mine fu soare si mumos si amu e racoarea serii cu stele sclipicioase, si cu un pahar de vin alb si demi-dulce, privesc lumea printr-o gaura (de fereastra) si-o vad c-o alta aura... nu e aura urziceanu... no, no, no, never!

aoleo alfu inchide fuga gaura aia de fereastra si nu cunva sa te uiti in afara ca se aude ca ...e periculos....vezi ca prea te golanesti, ce mama ei de treaba
mugure_alb
Postat pe 2 Iunie 2011 00:20
lasa ca nu-i bai s-o gasi cineva sa inlature pericolul
alfheim
Postat pe 2 Iunie 2011 00:21
ehe
hai sa verific..
toata lumea e bine???????/
nu i s-a intamplat nimanui mimic de aseara pana acum, daca ati golanit?
adryaana
Postat pe 2 Iunie 2011 07:33
am golanit in capul de gandul meu ... deci n-avea ce sa se mai intample! oricum nu mai e mult pana departe si vine wknd-ul cand o sa ies din casa, vad eu pana unde
alfheim
Postat pe 2 Iunie 2011 10:16
De la: adryaana, la data 2011-06-02 07:33:11ehe
hai sa verific..
toata lumea e bine???????/
nu i s-a intamplat nimanui mimic de aseara pana acum, daca ati golanit?

nu, ca am fost cu ochii in patru:))
mugure_alb
Postat pe 2 Iunie 2011 14:15
2 x 4 = 8

4 x 4 = 16
corect!!!
alfheim
Postat pe 2 Iunie 2011 14:26
De la: garbo171675, la data 2011-06-01 08:47:35nu se putea sa nu fiu aposttrofata de golanii batrani!!!!!!!!


Urito, vezi ca ti-am raspuns pe Kudika la topicul ala unde la cei de peste 40 de ani le urezi "groapa si lopata".

Dar vrei sa-ti psun un secret: ai grija ce-ti doresti. Cred ca stii care e cealalata optiune daca nu vrei sa imbatrinesti
Ciresica
Postat pe 2 Iunie 2011 21:35
Incearca sa vorbesti cu el pe mess....
constance
Postat pe 2 Iunie 2011 23:25
ori eprost ori erprost 2 din 3
garbo206258
Postat pe 4 Iunie 2011 17:42
De la: garbo206258, la data 2011-06-04 17:42:20ori eprost ori erprost 2 din 3







in comparatie cu cine?
ratuscaceaurata
Postat pe 4 Iunie 2011 18:17
in comprataie cu el care da pe-afara de inteligenta
mugure_alb
Postat pe 4 Iunie 2011 19:15
eu cred ca are o problema la cap ! isi va da seama dupa ce te va pierde ,doamne fereste ! nu ca doeresc sa se intamle asa ceva,dar scuza-ma ce iti spun nu pretuieste ce are !
garbo187591
Postat pe 5 Iunie 2011 02:56
De la: mugure_alb, la data 2011-05-30 16:47:23
De la: adryaana, la data 2011-05-30 07:40:58eu cred ca are o problema cu dependenta de calculator/ internet...
dar el ce munceste/? in domeniul IT?

propriu zis nu lucreaza in IT, dar in timpul liber lucreaza la un film, il modifica, il adapteaza, deci implicit trebuie sa fie pe calculator. Dar nu inteleg de ce fiecare minutel trebuie sa-l petreaca cu acest film.

..Mergeti si voi in concediu...,ca tot e sezonul...
garbo065670
Postat pe 5 Iunie 2011 03:11
De la: garbo201712, la data 2011-06-02 23:25:54Incearca sa vorbesti cu el pe mess....


garbo065670
Postat pe 5 Iunie 2011 03:12
Intrebare:

E clar ca nu te simti fericita langa el. De ce mai stai cu el? De frica sa nu pierzi, de frica sa nu ramai singura. Daca e asa, ce ar trebui sa faci este o reestimare a relatiei tale cu el. Ce merita mai mult, sa fii in relatia cu el, sau in afara relatiei cu el? Ti-as da chiar si un sfat, daca esti dispusa sa il pui in practica:

ia-ti o foaie de hartie, desparte-o in 2 coloane
in partea stanga pune MINUS sau semnul -
in partea dreapta pune PLUS sau semnul +

stai mult si gandeste-te bine la fiecare

vezi ce da, si ia o decizie
eu asa fac, cel putin, si sunt fericit, fie ca sunt intr-o relatie, fie ca sunt singur.
anyway, eu sunt baiat, da, stiu, dar ma rog, pentru mine e super simplu sa ies dintr-o relatie, chiar daca iubesc persoana. nu sunt genul sa devin dependent de nimeni. Whatever, sper ca ti-am clarificat puitn situatia. Daca vrei sa iti explic mai in detaliu, te rog sa ma intrebi ce si cum, si o sa iti spun cat e de simplu sa rezolvi situatia. Daca ai de gand sa imi spui cat sunt de insensibil, nu o sa iti rapund. Sper sa fii fericita, si sa iti rezolvi dilema . Numai bine
badboy_nice
Postat pe 5 Iunie 2011 03:16
am si eu o intrebare, putin pe langa subiect
ce zodie e?
princess_alex
Postat pe 5 Iunie 2011 03:20
mai bine asa , decat unul care sa nu dea pe acasa, sa faca probleme, daca nu iti place schimbal!!
narcysa
Postat pe 5 Iunie 2011 05:13
buna
am observat ca spui la un moment dat, ca nu a fost intotdeauna asa, retras..
eu pot doar sa povestesc din experienta proprie...
Acum ceva ani, dupa o serie interminabila de necazuri, am facut o depresie puternica...la vremea aceea, nu-mi dadeam seama, dar unul dintre simptome era faptul ca ieseam tare greu din casa.
Ca sa ies pana la vreun magazin, trebuia sa ma gandesc vreo 2 ceasuri..sa ma schimb de vreo 4 ori (si nu sunt genul care e preocupat prea mult de haine/moda), sa fumez vreo 3 tigari..sa transpir zdravan, sa fac iar dus..si asa mai departe....
kimm
Postat pe 5 Iunie 2011 07:32
cu cine?
mai bun, poate nu gaseste, mai rau, pentru ce?
dor72
Postat pe 5 Iunie 2011 07:34
(se vede ca nu-s obisnuita cu butoanele de aici, ca am trimis mesajul neterminat..)

Asa..nu cred ca si-au dat seama multi de starea in care eram, sotul habar nu a avut, cand ma intalneam cu oamenii eram sociabila si zambitoare..da psihic eram vraiste

Nu neaparat ca acum as fi perfect "intreaga" dar asta e alta poveste..fiecare cu piticii lui

Sfaturi nu-ti dau, dar citind mai multe pareri o sa-ti faci pana la urma parerea proprie..ca esti fata mare .
Rabdare si tutun
kimm
Postat pe 5 Iunie 2011 07:38
mda... experiente...trairi....
si cum ai iesit din stare? cu ajutor specializat, cred...
dor72
Postat pe 5 Iunie 2011 07:50
si cu ajutor..si cu trecerea timpului, si mai ales cu efort zdravan de vointa...De unde deduc ca depresia mea era una usoara...
kimm
Postat pe 5 Iunie 2011 07:53
buna...intrebare intrebatoare...de ce iubesti filmul acesta?
maria_becheru
Postat pe 5 Iunie 2011 08:19
kimm, eu cred ca ai o vointa puternica...si probabil sprijin....
pentru maria_becheru : intrebare intrebatoare Despre ce vorbesti?
dor72
Postat pe 5 Iunie 2011 08:21
of, nu tine numai de vointa, important e ajutorul specializat pe care il primesti, si care te ajuta sa infrunti situatia, si sa-ti clarifici anumite lucruri.
faptul ca nimeni nu sesizeaza cat de profund devastata esti in interior, nu inseamna decat ca nimeni nu e atent sa te "vada"
ca nu te "vad" straini, nu ar fi o problema...dar ca nu te "vede" cel de langa tine, e cel mai trist
michelle_
Postat pe 5 Iunie 2011 08:29
exista si posibiltatea sa aiba amanta :(
garbo183925
Postat pe 5 Iunie 2011 08:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despre barbati 60 De la: garbo289250 18 Octombrie 2012 21:26
Un sfat va rog ... 8 De la: Lara777 22 Septembrie 2015 23:04
E ciudat .. 18 De la: Naif 15 Aprilie 2012 16:35
e bine sa parasesti,cand u mai simti iubire?? 115 De la: lacramioaracrengi 20 Iunie 2011 20:37
problema iubita 13 De la: garbo_427282 28 Februarie 2016 19:46
Setari Cookie-uri