Epistola unui om sfant

Demult, demult de tot, pe vremea cnd eram n cantonament crestin la Muntele Porthos, am cunoscut un om sfant. Nu vreau sa fiu gresit inteles, e plin de oameni sfinti la Muntele Porthos, dar acesta a fost foarte aproape sufletului meu, mai ales ca impreuna obisnuiam sa iesim prin satele de la poalele muntelui, sa batem pacatosii cu pietre. Caci am uitat sa va spun, la poalele muntelui Porthos fusesera create cteva colonii de pacatosi, care erau folositi pe post de tinta-piept numarul 1 la sedintele de tir cu bolovani. Mai era si o colonie aparte, numai de lesbiene. Acolo erau dusi restantierii, care treceau doar daca reuseau sa scoata dracii din ele cu ciomagul din lemn de nuc.
Dar destul cu amintirile mele, orict de placute si dragi mi-ar fi. Astazi am primit o epistola de la acest om sfant, pre numele sau Calugarul Machit de la Sfantul Munte Porthos, epistola pe care vreau sa o mpartasesc voua:

" Preafericite Daniil,
Fie ca aceasta scrisoare sa te gasesca in pace si cu neostoita credinta in bunul nostru Dumnezeu care ne-a fost dat noua spre pastrare si propovaduire de la Sfintii Parinti care au fost inaintea noastra.
Poate iti mai aduci aminte vremurile in care dimpreuna cu ceilalti binecuvantati elevi ai seminarului teologic vorbeam cu credinta in suflet despre menirea femeii in fata omului. De atunci pana acum ni s-au albit barbile, bunul Dumnezeu ne-a luat puterea genunchilor la El, iar situatia femeilor tot mai rea s-a facut.
Acele fiice ale satanei care vorbeau atunci de, Doamne iarta-ma, libertatea femeilor au ridicat glasul si mai aprig impotriva oranduirii de veacuri mai ales in anii din urma, iar bietelor crestine li s-au intunecat mintile si nu mai asculta de voia barbatului lor. Ca si Sfintia ta, sunt dezamagit de inaltii slujbasi ai Sfintei noastre Biserici Ortodoxe care pana acum nu s-au impotrivit acestor desfranate care umbla sa strice chiar inima natiei strabune prin invataturile pe care le spun oricui sta sa asculte.

Dar Dumnezeu e bun si mare, vede tot si stie tot si din cand in cand ne arata calea dreapta cand ne abatem de la el. El nu poate sa ni se arate fiecaruia, chiar daca tinem toate posturile de peste an si chiar daca ne traim viata tot in rugaciune si umilinta. El ne vorbeste tuturor prin gura Sfintilor Parinti, care la randul lor ne spun noua Adevarul. Ei nu ne-ar minti, pentru ca altfel nu ar fi Sfinti. Iar Sfintii Parinti ne-au spus ca femeia e frageda la corp si la minte si trebuie ca omul ei sa aiba grija de ea, iar ea sa nu-i iasa din vorba.

Domnului i-a placut intotdeauna carnea frageda, dupa cum stim din Sfanta Scriptura, inca de la Cain. Iar barbatul crestin daca vede ca femeia lui da semne de intarire trebuie sa purceada negresit la fragezirea femeii peste care el stapaneste cu voia Domnului nostru Iisus Christos si a Apostolilor. Sunt crestini care au fost abatuti de la aceasta cale dreapta lasata de la Dumnezeu, iar noi trebuie sa propovaduim mesajul Apostolic tuturor celor care vor sa auda si mai ales acelora care nu vor.

Satana a intrat in multe case si femeia nu mai e ascultatoare. Trebuie Preafericite sa ne inarmam cu Duh Sfant si nuiele de Nuc Sfant si sa mergem in casele crestinesti si sa-l dam afara pe Satana de acolo. Trebuie sa-l scoatem pe diavol din femei si sa le facem fragede si ascultatoare. Trebuie sa-l invatam pe crestin ca daca isi bate femeia cu Lemn Sfant, ea nu simte nici o durere. Si daca urla si zbiara inseamna ca e posedata si Satana urla prin gura ei.

Maria Magdalena i-a spalat picioarele lui Iisus, iar femeia buna trebuie sa-i faca la fel barbatului ei. Pentru ca femeia e pacatoasa si daca nu pacatuieste prin fapta are oricum ganduri necurate. Pe barbatul ei noi trebuie sa-l invatam cum s-o stapaneasca si cum s-o invete Calea Sfanta. Preacoviosule Daniil, noi avem menirea sa mergem din casa in casa asa cum o facea si Sfantul Apostol Andrei si sa ducem cu noi cuvantul Domnului. Sa le aratam barbatilor cum sa-si tina in frau muierea, cand si de ce s-o loveasca si mai ales sa alungam spiritele rele ce salasluiesc in casele lor.

Sa-i invatam pe bunii crestini sa nu le para rau de femeie, pentru ca femeia e pacatoasa si se lasa calarita de diavol inca de la Eva. Si sa-i mai invatam, preainvatatule si preafrumosule, rugaciunile cele bune lasate noua de la Sfintii Apostoli peste veacuri. Rugaciuni care trebuie negresit spuse dimpreuna cu loviturile de nuia Sfanta care-l alunga pe Satana.
Al tau prieten intru cele Sfinte."


daniil_pravoslavnic
Postat pe 12 Mai 2011 00:33
pune si rezumatul
eladaela
Postat pe 12 Mai 2011 00:42
rezumatul e la sex oral
cricat
Postat pe 12 Mai 2011 00:45
Unde-i Irina sa te puna bre, la punct...adica la porci...preauratule si preaneinvatatule!
sora_ilsi
Postat pe 12 Mai 2011 00:50
Cuviosilor frati si mai ales surori intru Domnul, veghea mea pravoslavnica asupra butoaielor cu vin din pivnita manastirii se apropie de sfarsit. In curand, inmana-voi cheile de la cuhnie cuviosului Euxinie, sosit in schitul nostru taman de la Mangalia, intr-un schimb de experienta monahala, apoi ma voi asterne in chilia mea spre Sfanta Odihna a trupului, dupa ce voi rosti rugaciunea cea de seara si voi aprofunda filmele educative de pe Super1 si Cartoon Network.
Domnul fie cu voi, Amin +++
daniil_pravoslavnic
Postat pe 12 Mai 2011 01:18
odihna vesnica.....
ptiuuuuuu.....na,am vrut sa zic placuta
m-ai zapacit....
eladaela
Postat pe 12 Mai 2011 08:28
carevasazica, popo daniile, ai bagat la cap, in cele din urma, ca esti decrepit, insipid, inodor si depasit de propria-ti doAg_ma (a, uitasem, caraghios!). n-ai inteles-o nici tu si ai latrat asa, precum cainii pe pustii, a forma fara continut, crezand ca te poti pune cu perspicacitatea mirenilor. hai, adio si-un praz verde! cand te mai luminezi la doAg_ma, poate mai stam de vorba! intre timp, sa-ti fie odihna eficienta!
esme
Postat pe 12 Mai 2011 08:48
Preavoslavnice, ai putea sa ne explici in detaliu procedura cu nuiaua? Cate lovituri pe zi aplicate in ce parti anatomice ale doamnelor/domnisoarelor posedate? Cum ne dam seama ca e suficient pentru alungarea raului, sau niciodata nu e suficient? Nu mai exista nici o alta cale, in cazul in care ne dam seama ca tratamentul cu nuiaua sfintita nu da rezultatele scontate, cum ar fi rastignirea, infometarea etc?
ROI2009
Postat pe 12 Mai 2011 09:43
De la: daniil_pravoslavnic, la data 2011-05-12 00:33:07 Sa le aratam barbatilor cum sa-si tina in frau muierea, cand si de ce s-o loveasca si mai ales sa alungam spiritele rele ce salasluiesc in casele lor.

Sa-i invatam pe bunii crestini sa nu le para rau de femeie, pentru ca femeia e pacatoasa si se lasa calarita de diavol inca de la Eva.




nu subscriu deloc nici la modul in care tratezi femeia, nici indemnurile tale.
da, este drept, eva a pierdut raiul. dar eu consider ca a dat dovada de curaj. a optat pentru cunoastere. si eu as fi facut la fel. decat fericit in bezna ingorantei mai bine ma confrunt cu greutatile viatii dar am cunoasterea.
.....
cat despre lovitul femeii....nu cred ca trebuie lovita deloc, niciodata. nici macar atunci cand este surprinsa cu altul in pat. exista divort, exista despartire etc
nu e bine sa ingradim libertatea femeii in nici un fel. ea nu trebuie "stapanita", ea trebuie sa se stapaneasca.
deep2w
Postat pe 12 Mai 2011 09:52
De la: daniil_pravoslavnic, la data 2011-05-12 00:33:07 Sa le aratam barbatilor cum sa-si tina in frau muierea, cand si de ce s-o loveasca si mai ales sa alungam spiritele rele ce salasluiesc in casele lor.

Sa-i invatam pe bunii crestini sa nu le para rau de femeie, pentru ca femeia e pacatoasa si se lasa calarita de diavol inca de la Eva.




nu subscriu deloc nici la modul in care tratezi femeia, nici indemnurile tale.
da, este drept, eva a pierdut raiul. dar eu consider ca a dat dovada de curaj. a optat pentru cunoastere. si eu as fi facut la fel. decat fericit in bezna ingorantei mai bine ma confrunt cu greutatile viatii dar am cunoasterea.
.....
cat despre lovitul femeii....nu cred ca trebuie lovita deloc, niciodata. nici macar atunci cand este surprinsa cu altul in pat. exista divort, exista despartire etc
nu e bine sa ingradim libertatea femeii in nici un fel. ea nu trebuie "stapanita", ea trebuie sa se stapaneasca.
deep2w
Postat pe 12 Mai 2011 09:52
scuze, am postat de doua ori. am dat de doua ori pe "adauga mesaj"
deep2w
Postat pe 12 Mai 2011 09:57
e bine ca ai repetat...
poate le intra in cap si altora.....
eladaela
Postat pe 12 Mai 2011 09:58
Decat sa-l fi bagat aiurea si pe al treilea, puteai sa intri in al doilea si sa il modifici cu scuzele de rigoare
Daniile, bag seama ca ti s-a aruncat o provocare. Ia, lumineaza-ne si cu alte cai de exorcizare, ca roiu' are dreptate
Thor_again
Postat pe 12 Mai 2011 10:00
Intr-adevar, cinstiti enoriasi si enoriase, ROI a pus o intrebare foarte buna.

In mod cert vom discuta despre intrebarile legate strict de exorcizarea satanei din femeia crestina pacatoasa, fara a lua in seama la smintelile muierilor care au folosit gresit dis-de-dimineata Masturbation Kit-ul pe care Sfanta Biserica il recomanda tuturor celor lipsite de atentia barbatilor. Sau de orice fel de atentie.

In primul rand trebuie stiut cum recunoastem o posedata.
- astfel, e bine sa cunosteti ca atunci cand aceasta vede semnul Sfintei Cruci, ochii i se maresc (belesc), gura i se inclesteaza, si incepe sa tremure, chiar daca Sfanta Cruce se afla pe boxerii marca Botezatu pe care Biserica vi-i recomanda sa ii purtati in zilele nelucratoare.
- cand spui ceva de Domnu de Sus, se uita in stanga si dreapta, cautand ceva prin dulapuri;
- cand rostesti o rugaciune (fiindca in timpul exorcizarii este bine sa inalti o ruga Parintelui Ceresc), tremura, are spasme (orgasm-dracesc) si incepe sa urle;
- in intuneric, ochii i se vad rosii, raspandind mare infricosare peste oameni

In cazul acesta, sigur ca ma veti intreba ce e de facut?
- daca sunteti incepator, cel mai bine e sa ametiti demonizata (merge o bata in cap sau somnifer puternic in mancare), dupa care o legati de ceva greu (calorifer, pat) pana chemati preotul cu Sfanta Nuia din Lemn de Nuc.
Ca un indrumar, e bine sa evitati sa o legati de Biblie, pentru ca moare rapid, si fuge dracusorul.
- daca nu sunteti incepator, stiti ce trebuie facut.

Desigur, sunt unii crestini mai aprigi, care prefera maceta. Aceasta este o unealta sfanta lasata de Domnul pentru rezolvarea diferitelor maruntisuri lumesti, de la curatat ceapa, exorcizare, pana la razboaie etnice (vezi ce folositoare a fost in limitarea numarului de pagani hutu si tutsie in Rwanda si pretutindeni in Africa).
Folosirea ei este permisa in Apocalipsa dupa Linda Evanghelista: "Linda 3:12 Pentru exorcizari folositi maceta."
Sa nu uitati sa ungeti maceta cu mir si apa sfintita inainte de exorcizare, daca inainte ati taiat ceapa. Nu de alta, dar nu trebuie sa se infecteze.
daniil_pravoslavnic
Postat pe 12 Mai 2011 11:52




da,da, mare grija sa nu se infecteze...
si bata, cu care o miruim in numele tatalui , sa nu aiba vreo galma, sa fie neteda, ca-i mai facem, naibii, vreun cucui...
tatoo
Postat pe 12 Mai 2011 12:03
maimutoiul meu drag...fara ceva...striatii????
eladaela
Postat pe 12 Mai 2011 12:13


femeia..?
vede intotdeauna jumatatea plina a paharului..
roby_cado
Postat pe 12 Mai 2011 12:24
E bine ca avem acum o procedura dupa care putem actiona, pentru ca au aparut diverse filme diavolesti gen "The Rite", cu scopul de a ne duce in eroare si a ne indemna sa urmam o cale gresita pentru exorcizare. Dar, ar mai fi o nelamurire. Exista vreo cale de preventie, in asa fel incat diavolul, care vine hotarat sa o preia pe sarmana fata, sa nu gaseasca un teren fertil si astfel sa renunte in a mai poseda-o?
ROI2009
Postat pe 12 Mai 2011 12:24
asteptam cu interes...
tatoo
Postat pe 12 Mai 2011 12:28
Roiu', stai p-aci, ca acum vine cu preventia prin biblie invelita in piele de capra
Thor_again
Postat pe 12 Mai 2011 12:29
De la: eladaela, la data 2011-05-12 12:13:36maimutoiul meu drag...fara ceva...striatii????


striatii??...hm, perversa mica si smecherita !
tatoo
Postat pe 12 Mai 2011 12:31

m-am trezit asa....incitata....
sau nu asa se zice????
eladaela
Postat pe 12 Mai 2011 12:40
Stau...stau, pentru ca astazi, ocupatia principala la serviciu este tocmai aia pe care nu o poate executa fostul pacient al doctorului Ciomu.
ROI2009
Postat pe 12 Mai 2011 12:43
Roi, adeca dai cu dansa-n populatie?
Ca daca ai zis ashe, inseamna ca nu tz-o iei
Thor_again
Postat pe 12 Mai 2011 12:48
brother, unde e topicu ala a lui pik? ca m-a lovit un chef sa sterg de praf p-acolo...ca vaz ca toata ciurda aia de orfeline, de plangeau dupa el, se reprofilara pe altundeva, sau pe altcineva, hehehe..

parinte, scuza interventia
michelle_
Postat pe 12 Mai 2011 12:49
De la: eladaela, la data 2011-05-12 12:40:35
m-am trezit asa....incitata....
sau nu asa se zice????


iecscitata bre..,asta-i cuvantu'..
roby_cado
Postat pe 12 Mai 2011 12:50
De la: Thor_again, la data 2011-05-12 12:48:06Roi, adeca dai cu dansa-n populatie?
Ca daca ai zis ashe, inseamna ca nu tz-o iei


Ce-ti mai place sa descosi oamenii...dar eu ziceam doar de frectii, deja ai gandit in avans
ROI2009
Postat pe 12 Mai 2011 12:53
mersi mai roby...uite ca ma luminasi....
eladaela
Postat pe 12 Mai 2011 12:55

da' de unde stie el cum te-ai trezit tu????
tatoo
Postat pe 12 Mai 2011 13:00
Roi, ce sa fac, bre, io gandesc mai ceva ca sahistii, cu vreo 50 de mutari inainte

Sis, ia urma in bula roz, daca nu gasesti, iote aici:
http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/6764/Subiectul-meu/Subiectul-meu-pagina-271.html#post-633005

Thor_again
Postat pe 12 Mai 2011 13:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DANTURA SANATOASA 11 De la: garbo_9499 29 Martie 2013 16:55
Ce parere aveti despre relatia dintre Dumnezeu si Omul? 103 De la: moment31 23 Octombrie 2009 15:47
informatii despre pudra de argila 2 De la: micabis 24 August 2009 20:06
Cum sa ignoram specimenele care ataca in haite? 5 De la: garbo027119 1 Ianuarie 2010 14:38
Relatiile cu veciinii din bloc. 68 De la: andreea_n_c 29 Decembrie 2012 16:20
Setari Cookie-uri