Relatie de 4 ani...

Am o relatie de 4 ani cu un barbat. Ne-am combinat cand eu aveam 18 si el 19. A fost o relatie cu de toate, dar dragoste in primul rand, el fiind primul barbat din viata mea, mi-am inceput viata sexuala la 19 ani A insemnat pentru mine, si a sadit niste sentimente ce nu le-am mai simtit pentru nimeni (poate nici nu am avut cand, dand curs acestei relatii de acum 4 ani, cand eram un copil). Cu timpul am inceput sa-l cunosc mai bine, am observat ca nu imi plac anumite aspecte ale caracterului sau, este o persoana buna sufletista insa...cu altii (mai exact prietenii lui, cunostiintele, rudele, mai putin eu). Nu mai are cuvant cand spune ceva face promisiuni desarte, uita discutiile importante pe care le avem, o iesire undeva sau o pura si banala plimbare nu am mai avut de nu stiu cand...mereu e obosit, are treaba, sau apare altcineva care-i solicita ajutorul....

Mi-a spus de nenumarate ori ca ma iubeste, ca vrea sa ne cladim un viitor impreuna, sa ma mut la el (locuieste singur), dar cum voi putea face asta cand acum ca stam fiecare la el acasa, si se comporta cum se comporta, abia ne vedem, dar mai cand vom locui impreuna si ne vom vedea 24/24?

Nu mai stie sa vorbeasca serios, mereu face bascalie cand vreau sa lamurim o durere sufleteasca a mea, mereu are impresia ca exagerez...recunosc suntem foarte diferiti pe el asta il atrage f mult, pe mine ma indeparteaza fiindca ma simt neinteleasa, lasata deoparte la greu in favoarea altora, cand ma vede suparata vine la mn cu vorbe frumoase si gesturi tandre, dar atat!! cat sunt suparata!!

Nu stiu ce sa mai fac in situatia asta, el acum e plecat din oras la parintii lui la tara, ma mintit inca din noaptea de Inviere (nu am fost impreuna de Paste) ca vine marti..marti mi-a spus ca vine miercuri, miercuri ca vine peste o zi sau doua, in ziua de astazi spunandu-mi ca nu stie cand vine.. Cum ziceam nu mai are niciun fel de cuvant cand e vorba de mine, uita mai tot...iar eu nu stiu la ce sa ma mai astept de la el!

Eu am decis sa pun punct, nu pot continua in ritmul acesta, mereu la bascalie, fara pic de seriozitate, neinteleasa, ignorata si asa mai departe, de asta i-am si explicat frumos ceea ce ma doare, el nu poate sa inteleaga fiind genul de om care se bazeaza pe intelect, iar eu pe sentimente!

Nu am nici o intrebare, vreau doar niste pareri proprii, poate sunt eu prea exagerata si nu-mi dau seama, si poate fac din tantar armasar
joanna22
Postat pe 30 Aprilie 2011 14:15
poate ai adunat prea multe frustrari...si acum nu mai poti...
daca simti ca ai nevoie de o pauza...ia o pauza...
nu este normal sa stai la dispozitia lui..si sa te gaseasca mereu cand te vrea...se simte mult prea sigur pe el
depinde foarte mult de ceea ce iti doresti si tu...dupa cum vad...nu prea mai ai sentimente foarte puternice...
tot comportamentul lui...te indeparteaza si te face sa iti devina indiferent...
esti tanara...imi pari si suficient de matura...bine crescuta...pe scurt, ai calitati ...
nu este singurul om de pe planeta...este greu...4 ani nu sunt o zi...dar nici urmatorii 50...
se pare ca, totusi, in sufletul tau, raspunsul este dat...mai ramane sa iti faci curaj si sa il pui in aplicare...multa bafta si intelepciune...
dor72
Postat pe 30 Aprilie 2011 18:11
Nu sta masa-ntr-un picior, si nici fata-ntr-un fecior!
elisabeta_boia
Postat pe 30 Aprilie 2011 19:20
folcloristo!
dor72
Postat pe 30 Aprilie 2011 19:23
eu intai am citit Felatie de 4 ani...:D
eu_geminy
Postat pe 30 Aprilie 2011 19:28
si acum?
dor72
Postat pe 30 Aprilie 2011 19:30
dor????

De la: dor72, la data 2011-04-30 19:23:19folcloristo!


vezi ca termenul asta are o cu totul alta conotatie decat cea pe care ai vrut tu sa o sugerezi!
Thor_again
Postat pe 30 Aprilie 2011 19:33
pentru tine!
dor72
Postat pe 30 Aprilie 2011 19:35
de la Pinalti cetire, dor
Thor_again
Postat pe 30 Aprilie 2011 19:49
Thor, io nu stiu de-astea...
P.S. Am habar cine e Pinalti asta de care zisesi, da' n-am treaba cu segmentu ala ....
iar betty e pretena mea si stie ce zic...
mai taie-ti si tu din conexiuni...
dor72
Postat pe 30 Aprilie 2011 20:35
dor, imi pare rau pentru tine, da zisa-i zisa!
specia de care vorbeai tu e pe cale de disparitie, fiind inlocuita de cealalta specie care, firesc, i-a preluat si numele. deci...
Thor_again
Postat pe 30 Aprilie 2011 20:40
De la: eu_geminy, la data 2011-04-30 19:28:56eu intai am citit Felatie de 4 ani...:D


de patru ani???
cricat
Postat pe 30 Aprilie 2011 20:40
De la: cricat, la data 2011-04-30 20:40:51
De la: eu_geminy, la data 2011-04-30 19:28:56eu intai am citit Felatie de 4 ani...:D


de patru ani???


va salut si imbratisez pe toti cei dragi mie!si ia lasati-l pe pinalti-n pace,ca o sughita si nu mai poate dormi in sedinte
duminica placuta!
namyi
Postat pe 30 Aprilie 2011 20:42
De la: Thor_again, la data 2011-04-30 20:40:24dor, imi pare rau pentru tine, da zisa-i zisa!
specia de care vorbeai tu e pe cale de disparitie, fiind inlocuita de cealalta specie care, firesc, i-a preluat si numele. deci...


Thor io-s conservatoare din felul meu.... nu ar trebui sa iti para rau... ca nu-s 266...
si inca nu s-a dat la Academie disparitia...sau poate nu stiu eu?
iar inlocuirea speciilor in acest fel ma mahneste...deci... ( pentru noua specie)

namyi, si tie frumoaso
dor72
Postat pe 30 Aprilie 2011 20:45
Namyi ..... ce faci iubita ??
cricat
Postat pe 30 Aprilie 2011 20:47
De la: cricat, la data 2011-04-30 20:47:10Namyi ..... ce faci iubita ??

nu v-am uitat cri iubita...numai ca problemele se tin lant si fac pe dreaq...nu mai fac nimic...
nu am decat un gust amar de la tot ce misca...pe dos de altfel.
te pup
namyi
Postat pe 30 Aprilie 2011 20:48
namyi,
da-i cu bere, da-i cu vin' foutu-i mama lui de chin!
Thor_again
Postat pe 30 Aprilie 2011 20:51
De la: Thor_again, la data 2011-04-30 20:51:46namyi,
da-i cu bere, da-i cu vin' foutu-i mama lui de chin!

nu se duce...as da si cu mama dreaq...dar se tine scai...
am asa o parere de viata asta,dar o tin pentru mine momentan
namyi
Postat pe 30 Aprilie 2011 20:53
N/are voie .... Thorele

dar poti sa iei o portie de garbo ..... portie buna de ras ....
cricat
Postat pe 30 Aprilie 2011 20:54
De la: Thor_again, la data 2011-04-30 20:51:46namyi,
da-i cu bere, da-i cu vin' foutu-i mama lui de chin!


SAU VOI SINTETI FOUTUROLOGI?
garbo011266
Postat pe 30 Aprilie 2011 20:59
OAMENII FARA MINTI, desteapto...sau dormi?
dor72
Postat pe 30 Aprilie 2011 21:09
266, cocosul negru l-ai pregatit? nu conteaza, il aduc eu.
si pregateste-te, mierea aia e buna sa inmoi scobitorile in ea inainte de a ti le baga sub unghii. m-am gandit sa incerc aceeasi metoda si cu ochisorii aia bland - bovini pe care ii ai in suportul pentru caciula pe care il porti pe umeri. nu e prea interesant, dar face bine la antrenament
Thor_again
Postat pe 30 Aprilie 2011 21:12
De la: Thor_again, la data 2011-04-30 21:12:15266, cocosul negru l-ai pregatit? nu conteaza, il aduc eu.
si pregateste-te, mierea aia e buna sa inmoi scobitorile in ea inainte de a ti le baga sub unghii. m-am gandit sa incerc aceeasi metoda si cu ochisorii aia bland - bovini pe care ii ai in suportul pentru caciula pe care il porti pe umeri. nu e prea interesant, dar face bine la antrenament



CINE SAPA GROAPA ALTUIA, CADE EL IN EA, IAR PIATRA SE PRAVALESTE CATRE CEL CE O MISCA. DAR EU TE ASTEPT, INSA , NU TE FALI CU ACTIUNEA PE CARE O ORGANIZEZI, CA NU SE STIE...RANILE FACUTE DE UN PRIETEN SINT MAI BUNE DECIT SARUTUL UNUI DUSMAN. SATULUL CALCA IN PICIOARE FAGURELE CU MIERE. FII INTELEPT SI INVESELESTETI INIMA. NU PLECA CU RAUTATE LA DRUMUL ASTA.INTELEG CA VII PLIN DE FORTZA SAU CU O STRATEGIE EFICIENTA. DAR NU SUBESTIMA ADVERSARUL. VINO SI FA-TI TREABA, NU UITA, FIECARE A LOVIT CINDVA PERSOANA IUBITA. SI TE ROG SA NU MAI VEZI DOAR PRIMUL INTELES. CAUTA IN ADINCUL ACESTEI AFIRMATII. POATE INTELEGI CARE ESTE IUBIREA DIN FIECARE. VINO, CHE SERRA, SERRA, SENZA GEACA E CRAVATA , IN GINOCCHIO A TE? AI VREA TU. MA DUC SA IMI FAC UN IBRIC DE CAFEA SA FIU ATENTA
garbo011266
Postat pe 30 Aprilie 2011 21:24
De la: Thor_again, la data 2011-04-30 21:12:15266, cocosul negru l-ai pregatit? nu conteaza, il aduc eu.
si pregateste-te, mierea aia e buna sa inmoi scobitorile in ea inainte de a ti le baga sub unghii. m-am gandit sa incerc aceeasi metoda si cu ochisorii aia bland - bovini pe care ii ai in suportul pentru caciula pe care il porti pe umeri. nu e prea interesant, dar face bine la antrenament


AM PREGATIT COCOSHUL, TU VII CU COCOASHA?
garbo011266
Postat pe 30 Aprilie 2011 21:26
nu vin cu cocoasha, vin LA cocoshata. fiecare a lovit candva persoana iubita? cum, si pe tine inca nu te-am lovit? sacrilegiu! te lovesc in noaptea asta. vezi ce camasa de noapte iti pui pe tine, lenjeria sa fie rosie daca se poate, sa nu se cunoasca sangele prea tare, da?
Thor_again
Postat pe 30 Aprilie 2011 21:28
De la: Thor_again, la data 2011-04-30 21:28:56nu vin cu cocoasha, vin LA cocoshata. fiecare a lovit candva persoana iubita? cum, si pe tine inca nu te-am lovit? sacrilegiu! te lovesc in noaptea asta. vezi ce camasa de noapte iti pui pe tine, lenjeria sa fie rosie daca se poate, sa nu se cunoasca sangele prea tare, da?


TE DEZAMAGESC, AM SINGE ALBASTRU RH NEGATIV SI AM AVUT O MICA HEPATITA...(sint la ciclu)
garbo011266
Postat pe 30 Aprilie 2011 21:32
du-te,bre...o mica hepatita,cica...

io zic sa mai consulti un medic,doi...sa mai ceri neshte pareri suplimentare..
precizilla
Postat pe 30 Aprilie 2011 21:37


nu trebuia sa pui pe pereti chiar toate amanuntele
Freya__
Postat pe 30 Aprilie 2011 21:40
hepatita?
si ai si sange de mealca, ha?
Thor_again
Postat pe 30 Aprilie 2011 21:40
io nu cred ca cineva-i poate spune asteia ce poate si ce nu poate pune pe tapet...
precizilla
Postat pe 30 Aprilie 2011 21:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Greu, dar nu imposibil?... 257 De la: nucu1 6 Iulie 2011 08:00
cistiga banii de acasa 1 De la: dari_anca 28 Februarie 2011 21:34
Psiholog 47 De la: sora_ilsi 20 Martie 2011 22:55
anul 2012...sfarsitul lumii? 23 De la: LILO 2 Ianuarie 2010 22:18
operatie....ajutor 11 De la: sora_ilsi 30 Noiembrie 2009 13:36
Setari Cookie-uri