iubire

Desi un raspuns pe care l-as fi infierat in alt context, consider ca pentru intrebare, este unul fff bun! Si eficient!
As_ninge
Postat pe 13 Mai 2011 11:08
la ce te referi ?
Freya__
Postat pe 13 Mai 2011 14:06
De la: garbo098157, la data 2011-05-07 16:34:48iubirea....a iubi inseamna a suferi....dar cum toti fug de suferinta putini...dar foarte putini stiu sa iubeasca.....asta e iubirea...
Iubirea inseamna fericire,daca sentimentele sunt sincere si curate a ambilor parteneri indragostiti...Dar de obicei barbatii se indragostesc doar de pasarica femeii,,,restul partii corpului nu prea conteaza,,,,sau partile care ii provoaca lui placere......Iubirea inseamna fericire daca este sincera si fara interese ascunse necurate...
ingerasulluptator
Postat pe 13 Mai 2011 21:35
Buna dimineata,cred ca iubirea tine de sensibilitate fiecaruia dintre noi,de generozitate de puterea noastra interioara de a iubi si de a darui si pentru a dovedi cuiva ca il sau o iubesti nu ai nevoie de sfaturi. Daca iubesti cu adevarat este atit de simplu si totusi uneori(depinde de situatie)destul de complicat sa daruiesti iubire,gesturi,cuvinte,trebuie sa te implici in viata celuilalt cu permisiunea persoanei respective binenteles dar cu delicatete si sinceritate...
garbo102323
Postat pe 14 Mai 2011 09:04
De la: ingerasulluptator, la data 2011-05-13 21:35:59
De la: garbo098157, la data 2011-05-07 16:34:48iubirea....a iubi inseamna a suferi....dar cum toti fug de suferinta putini...dar foarte putini stiu sa iubeasca.....asta e iubirea...
Iubirea inseamna fericire,daca sentimentele sunt sincere si curate a ambilor parteneri indragostiti...Dar de obicei barbatii se indragostesc doar de pasarica femeii,,,restul partii corpului nu prea conteaza,,,,sau partile care ii provoaca lui placere......Iubirea inseamna fericire daca este sincera si fara interese ascunse necurate...


Luptatoareo, ai cunoscut vreodata iubirea la cata prostie conduci? De sfaturi esti buna dar cine ti le-o lua in considerare? Spui numai aberatii.Esti ridicola. Ti-am vazut nenumarate postari dar crede-ma, am ajuns la concluzia ca nu ai toate tiglele pe casa.
Vesnic_Tanara
Postat pe 14 Mai 2011 13:49
mami, ar fi timpul sa treci spre maturitate...
dor72
Postat pe 15 Mai 2011 08:38
Salut ingerasule bine ai revenit . Adevarul doare , unii se imbata cu apa chioara si zic ca-i sampanie .
garbo174243
Postat pe 15 Mai 2011 17:21
iubirea daca exista se vede, daca nu exista poti sa arati ce vrei ...nu o sa semene a iubire.
cricat
Postat pe 16 Mai 2011 19:36
De la: ingerasulluptator, la data 2011-05-13 21:35:59
De la: garbo098157, la data 2011-05-07 16:34:48iubirea....a iubi inseamna a suferi....dar cum toti fug de suferinta putini...dar foarte putini stiu sa iubeasca.....asta e iubirea...
Iubirea inseamna fericire,daca sentimentele sunt sincere si curate a ambilor parteneri indragostiti...Dar de obicei barbatii se indragostesc doar de pasarica femeii,,,restul partii corpului nu prea conteaza,,,,sau partile care ii provoaca lui placere......Iubirea inseamna fericire daca este sincera si fara interese ascunse necurate...


si tie ce dreacu iti provoaca? durere? perversa mica...
tymbark
Postat pe 16 Mai 2011 19:39
ingerasule..cu definitia asta a iubirii te-ai intrecut pe tine. . ma gandeam ca nu poti abera mai mult de cat ai facut-o pana acum dar........
adryaana
Postat pe 16 Mai 2011 19:54
il iubesc ,dar mi-a zis sa nu-l mai deranjez niciodata si-i respect decizia nu e dator sa ma suporte
garbo107589
Postat pe 17 Mai 2011 00:27
lasa ca te suportam noi...pe noi poti sa ne deranjezi oricand ... ( nu bei)...
dor72
Postat pe 17 Mai 2011 00:28
De la: garbo174243, la data 2011-05-15 17:21:01Salut ingerasule bine ai revenit . Adevarul doare , unii se imbata cu apa chioara si zic ca-i sampanie .
pai la oameni nu le place sa le spui adevarul in fata,,dar lor le place ca sa faca rautati....daca nu le place sa le spui adevarul in fata,,,pt ca este dur atunci si ei sa renunte la rautatile lor
ingerasulluptator
Postat pe 21 Mai 2011 21:33
Canta sufletul in mine cand citesc asemenea cuvinte intelepte si de bun simt. Adevarat zic tie, al tau e raiul.
daniil_pravoslavnic
Postat pe 21 Mai 2011 21:36
no, ashe! da-i apa la moara!
Thor_again
Postat pe 21 Mai 2011 21:38
De la: daniil_pravoslavnic, la data 2011-05-21 21:36:21Canta sufletul in mine cand citesc asemenea cuvinte intelepte si de bun simt. Adevarat zic tie, al tau e raiul.
ma multumesc sa fiu acolo unde sunt oameni buni si cu pace in suflet....sa am pace si liniste si oameni pe care sa ma bazez....sa nu imi fie frica de ei...dar nu stiu,,,poate ca doar pe Dumnezeu ma pot baza....
ingerasulluptator
Postat pe 21 Mai 2011 21:39
De la: Thor_again, la data 2011-05-21 21:38:59no, ashe! da-i apa la moara!
tu o sa fii mana dreapta a lui Scaraolschi....si prietenii tai,ucenicii tai,ajutoarele tale
ingerasulluptator
Postat pe 21 Mai 2011 21:41
Ingerasule luptator, dai zeciuiala Bisericii din fiecare salariu? Brut, fiindca Bisericii nu ii pasa de impozitele catre stat.
Daca da, cinste tie. Daca nu, degeaba mai tii predici si pozezi in bun crestin. Caci dupa cum spune Maleahi 3:10 asa:
"Aduceti toate zeciuielile la vistierie si sa fie merinde n casa Mea si puneti-Ma si pe Mine la ncercare, zice Domnul Savaot, si veti vedea ca voua vi se vor deschide, la dorinta voastra, stavilarele cerului si voi varsa din belsug binecuvntarea, spre binele vostru."
daniil_pravoslavnic
Postat pe 21 Mai 2011 21:43
De la: daniil_pravoslavnic, la data 2011-05-21 21:43:15Ingerasule luptator, dai zeciuiala Bisericii din fiecare salariu? Brut, fiindca Bisericii nu ii pasa de impozitele catre stat.
Daca da, cinste tie. Daca nu, degeaba mai tii predici si pozezi in bun crestin. Caci dupa cum spune Maleahi 3:10 asa:
"Aduceti toate zeciuielile la vistierie si sa fie merinde n casa Mea si puneti-Ma si pe Mine la ncercare, zice Domnul Savaot, si veti vedea ca voua vi se vor deschide, la dorinta voastra, stavilarele cerului si voi varsa din belsug binecuvntarea, spre binele vostru."
eu nu dau nici o zeciuala sa le ingras burtile la altii...prefer sa imi ingras burta mea pt ca eu muncesc,,,eu doar sfaturi,,,pt bani sa munceasca fiecarecu toate ca stiu ca la nici un barbat nu ii plac femeile grase...Dar cui nu ii place sa nu se uite....
ingerasulluptator
Postat pe 21 Mai 2011 21:46
De la: ingerasulluptator, la data 2011-05-21 21:41:15tu o sa fii mana dreapta a lui Scaraolschi....si prietenii tai,ucenicii tai,ajutoarele tale

deci voi fi acolo, sa te astept
a, si eu o sa te tin cand vei fi posedata de Shefu'
Thor_again
Postat pe 21 Mai 2011 21:52
Sfanta Biserica este satula de fariseii care se dau crestini, incercand sa traga foloase de pe urma cuvantului Domnului. Biserica nu sustine aberatiile pe care le scrii tu acolo. In niciun caz. Asa incat, ingerasule luptator, atitudinea ta necrestina te va duce la pierzanie, direct in focul Gheenei, acolo unde o gramada de ingeri decazuti te vor sodomiza pana la amurgul veacurilor.
daniil_pravoslavnic
Postat pe 21 Mai 2011 21:57
aoleo !
Freya__
Postat pe 21 Mai 2011 21:58
iote, irinelu, ca te-o mancat in -si anume- cour! deci tot la mine ajungi, sa te posede Shefu' ala al meu, cum a zis si preasfintia sa!
Thor_again
Postat pe 21 Mai 2011 22:01
De la: ingerasulluptator, la data 2011-05-21 21:39:17[ ma multumesc sa fiu acolo unde sunt oameni buni si cu pace in suflet....sa am pace si liniste si oameni pe care sa ma bazez....sa nu imi fie frica de ei...dar nu stiu,,,poate ca doar pe Dumnezeu ma pot baza....


ingerasule...intr-adevar...aici, pe forumul garbo e locul pe care ti-l doresti...plin de oameni buni care sa-ti aduca pacea si linistea sufleteasca...bazeaza-te pe noi...
O_K
Postat pe 21 Mai 2011 23:39
buna,
cred ca stiu sa raspund.
la varsta asta ai puritatea sufleteasca,si puterea de a iubi,asa cum nu o sa o mai faci niciodata in viitor.Si merita,chiar de va iesi stramb.
nu se reduce totul la sex,iar iubirea e cel mai puternic afrodisiac.
spun asta din proprie experienta,cand l-am cunoscut pe sotul meu era grav bolnav,si am reusit cu iubirea pe care i-am aratat-o,sa il fac de doua ori barbat.
pastilele pe care le lua erau prea grele,pentru a permite si viata sexuala.
foarte probabil inviitor greutatile vietii,si experientele cu oamenii,iti vor mai taia elanul,nu vei mai avea incredere totala in nimeni,etc.
deci: iti poti arata iubirea prin cuvinte,spui ce simti,de ex cat ma bucur ca te vad......
spune persoanei iubite,ce iti place,ce te atrage la el.
da-i incredere in el insusi.
fii sincera,si exprima ceea ce simti,are farmec imbatabil,chiar daca te simti intimidata,sau emotionta,sau rusinata.
fa-l sa vorbeasca tie despre persoana lui,oamenii in general adora sa vorbeasca despre ei insisi.
la greu,spune-i ca esti sprijinul sufletesc,chiar daca nu poti face nimic.
mai sunt gesturile,o atingere pe mana,o mangaiere,un sarut.
si faptele,apoi.Nusa te arunci in patul lui,nu inseamna asta iubire,asta e usor,si o pot face multe femei.
ma refer la intelegerea,cand e suparat.
chiar daca nu il intelegi atunci,ii va face bine sa stie ca cinevba il intelege si il iubeste,in ciuda tuturor,si chiar in ciuda greselilor lui.
eu l-am facut sa se simta ca un rege,si a meritat.
nbineinteles ca in relatia noastra,s-a intamplat si sa ma raneasca,si sa il ranesc,
si sa fim despartiti pentru un an jumate.
dar iubirea construita,a invins in general toate obstacolele vietii.
si cred ca va dura pana la adanci batraneti,ca in povesti.

eu asa am facut,la prima mea iubire,chiar daca a aparut tarziu,la 29 ani.....
foarte putini,care se indragostesc la varsta asta,raman pentru totdeauna impreuna,poti intreba pe cei mai mari,vedea in anturajul tau.
dar chiar si asa,indiferent de durata relatiei,sunt cele mai frumoase amintiri,si merita sa iubesti din tot sufletul,indiferent daca merita sau nu.
asa am facut eu, succes,D
daniilia
Postat pe 22 Mai 2011 17:55
oh da!!! m-as fi mirat sa nu stii tu sa raspunzi, hehehe
michelle_
Postat pe 22 Mai 2011 18:08
si sa nu fi trecut prin ceva identic....orice ar fi acest ceva...
P.S. nu am citit nimic dar sunt sigura ca asa este
dor72
Postat pe 22 Mai 2011 18:22
De la: O_K, la data 2011-05-21 23:39:19
De la: ingerasulluptator, la data 2011-05-21 21:39:17[ ma multumesc sa fiu acolo unde sunt oameni buni si cu pace in suflet....sa am pace si liniste si oameni pe care sa ma bazez....sa nu imi fie frica de ei...dar nu stiu,,,poate ca doar pe Dumnezeu ma pot baza....


ingerasule...intr-adevar...aici, pe forumul garbo e locul pe care ti-l doresti...plin de oameni buni care sa-ti aduca pacea si linistea sufleteasca...bazeaza-te pe noi...
Pai oamenii care sunt pe garbo sunt exact ca oamenii din realitate...Crezi ca pe mine ma deranjeasza oamenii de pe garbo,,,pe mine ma deranjeaza oamenii din realitate...Toti umble sa te doboare,ca sa nu fii mai buna ca ei..Sunt invidioasi si rai,,oameni de oamenie si cu bun simt sunt putini.....Oamenii se strica unii pe altii,,,apoi se judeca unii pe altii...Din cauza ca sunt negativi....eu nu las pe oameni sa ma doboare,,,si nici nu ma las influentat de oamenii negativi
ingerasulluptator
Postat pe 22 Mai 2011 22:15
"dar chiar si asa,indiferent de durata relatiei,sunt cele mai frumoase amintiri,si merita sa iubesti din tot sufletul,indiferent daca merita sau nu."

precizilla
Postat pe 22 Mai 2011 22:16
Pai oamenii care sunt pe garbo sunt exact ca oamenii din realitate...Crezi ca pe mine ma deranjeasza oamenii de pe garbo,,,pe mine ma deranjeaza oamenii din realitate...Toti umbla sa te doboare,ca sa nu fii mai buna ca ei. si sa nu iti mearga bine.Putini sunt acei oameni care te invata lucruri bune.Sunt invidioasi si rai,,oameni de oamenie si cu bun simt sunt putini.....Oamenii se strica unii pe altii,,,apoi se judeca unii pe altii...Din cauza ca sunt negativi....eu nu las pe oameni sa ma doboare,,,si nici nu ma las influentat de oamenii negativi
ingerasulluptator
Postat pe 22 Mai 2011 22:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
EA "CAPRICORN" + EL "SCORPION" = ??? 12 De la: garbo035189 24 Ianuarie 2010 15:14
FEMEIA BALANTA 16 De la: cricat 11 Ianuarie 2011 18:12
eu capricorn,el gemeni 4 De la: nicol209 12 Noiembrie 2012 23:29
combatibilitate 2 De la: pantera_neagra 26 Aprilie 2011 03:13
buna 11 De la: eu_geminy 19 Octombrie 2010 02:24
Setari Cookie-uri