iubire

nu ziceti nika?
lasa,ca va spun io...
l-am pus la descarcat
precizilla
Postat pe 5 Mai 2011 23:17
bagai ockiu..nu l-am vazut
Freya__
Postat pe 5 Mai 2011 23:19
io nu-s fan brus li,da' vazui neshte efecte speciale p'acolea - ceva de speriat!
orisicat,sunt curioasa
precizilla
Postat pe 5 Mai 2011 23:21
nope, nu-l stiu.
quasaria
Postat pe 5 Mai 2011 23:23
Ofera mai mult decat se asteapta sa oferi si fa-o cu bucurie.Cand spui'' te iubesc''.spune-o cu toata inima.Iubeste profund si cu pasiune.Poti fi ranit,dar e singurul mod de a trai cu adevarat.
floryxxl005
Postat pe 7 Mai 2011 03:35
Intrebarea nu e cum ? ci PENTRU CE ? crezi ca merita ? si daca da, de ce merita ? Inaite sa te hotarasti sa faci pasul pe care ori o sa-l greti, ori o sa te feliciti, incearca sa afli ce are tipul in cap, ce isi doreste de la tine , ce crede el despre tine si cam cat valorezi tu in fata lui in cazul in care simte cu inima si nu cu hormonii care tropaie. Dupa aceea, o sa afli si ce are in pantantaloni . Scuze copile , in cazul in care chiar esti minora . Esti foarte tanara si mai ai ceva ani inainte sa faci cea mai buna alegere , ma rog ,asa se presupune . Nu face greseala sa confunzi iubirea cu sexualitatea , pana la un punct sunt lucruri total diferite , dupa ce exista iubire intre parteneri acestea doua se contopesc si devine DRAGOSTE . Tu te simti iubita , ocrotita , alintata ? Nu fizic , ca te pupa si te mangaie , ma refer la atitudinea lui fata de tine asta oricat de ciudat ti-ar parea implica si ceva respect fata de tine . IUBIRE FARA RESPECT SI APRECIERE RECIPROCA NU EXISTA, SEX INSA ...DA . Parintii tai ce parere au despre el ? Asa aproximativ , nu ca ar fi foarte important .
garbo174243
Postat pe 7 Mai 2011 04:15
inteleptule.super raspuns
gabriela37
Postat pe 7 Mai 2011 07:25
De la: dor72, la data 2011-05-03 21:05:49si sa nu te lasi prostita...ca toti barbatii sunt neshte porci...prosti si profitori...si nu merita iubirea noastra...si n-o sa muncim noi pentru niste dobitoci pe care i-a crescut mama lor lenesi...etc....


nu exista retete...sunt unele..."trucuri" care te ajuta...e cam mult de povestit...
cati ani ai?
garbo180888
Postat pe 7 Mai 2011 07:54
Cum poti sa ii arati iubirea? Prin a fi langa el cand are nevoie, sa fii dragastoasa, tandra, afectuasa, sa ii arati ca il intelegi si ca il sprijini. Iubirea nu inseamna sex...este o legatura care se formeaza intre cei doi parteneri care aproape ca se poate dispensa de cuvinte. Te poti uita in ochii lui si sa exprimi mai mult cu o privire decat cu o mie de cuvinte. Ii poti spune ceea ce simti vorbind deschis, din inima si prin asta ii arati ca esti alaturi de el.
allegramalone
Postat pe 7 Mai 2011 08:12
aratat-o......dar numai in poza.......
petitlady
Postat pe 7 Mai 2011 08:32
arat-o....dar numai in poza.....
petitlady
Postat pe 7 Mai 2011 08:37
daca intr-adevar exista iubire, aia se vede si se simte. Nu trebuie sa "te straduiesti" sa ii arati decit atunci cind n-ai ce sa arati. Altfel, e al drak de evident oricum... chiar si cind n-ar trebui sa fie....
quasaria
Postat pe 7 Mai 2011 08:41
invatati mai sa scrieti corect, apoi faceti comentarii
garbo203928
Postat pe 7 Mai 2011 10:22
Nu cred ca cineva te poate invata CUM sa faci asta, iti putem da sfaturi, dar corect e sa faci asa cum simti, sa fi naturala, sa te porti asa cum iti vine, iubirea e diferita la fiecare varsta, dar la fel de frumoasa, nu incerca sa sari peste etapele ei, bucura-te de tot ce-ti ofera o iubire la varsta ta, este ceva de care nu vei mai avea parte mai tarziu, emotii, lacrimi, bucurie, toate fac parte din iubire.
garbo044259
Postat pe 7 Mai 2011 10:30
De la: garbo203928, la data 2011-05-07 10:22:14invatati mai sa scrieti corect, apoi faceti comentarii


cu mine vorbeai?
quasaria
Postat pe 7 Mai 2011 10:42
Nu este atat de important ca sa ii spui verbal acelui baiat ca il simpatizezi si ca ai sentimente puternice fata de el.
Ai o varsta prea frageda ca sa realizezi profunzimea acestor sentimente de iubire. Pentru inceput poti doar sa ti-l faci cel mai bun prieten, confident,sa aveti activitati in comun pentru ca astfel va veti decoperi afinitatile cat si diferentele dintre voi.
O relatie solida se construieste in timp, precum o casa, cere rabdare si multa intelegere.
Sentimentele si tandretea apar pe parcurs, cand nu iti propui sa ajungi special la asemenea situatii. Dragostea vine natural, la momentul potrivit, ea nu trebuie starnita, provocata de unul din cei doi. Baietilor le plac fetele finute, vesele, istete, naturale, nu cele gen vampe de care se satura imediat dupa care le cunosc mai bine.
Cunoasteti-va ca oameni si in timp daca relatia merge si exista de ambele parti aceleasi sentimente, sigur se va finaliza cu o casatorie.
kiazim
Postat pe 7 Mai 2011 10:46
HRISTOS A INVIAT!!

Iubirea este ceva frumos ceva unic! Iubirea nu reprezinta< doar...a te culca bine mersi cu cineva> Iubirea se exprima prin; tandrete, priviri, atingeri! Prin, mangaieri, cuvinte dulci de iubire, exprimate din inima.,,Dar ......azi in aceasta lume nebuna in goana dupa ceva inexistent, nu se tine cont de nimic! Nici de iubire ,nici de sentimente, nici de iubirea adevarata ,sincera.Azi totul este Nu exista sinceritate in exprimarea sentimentelor,,,Fiecare alearga doar, dupa aventuri. Si bani!! Dar..... mai sunt si persoane, decente ,sincere si sentimentale! O iubire adevarata, curata, sincera, nu moare niciodata! Iubirea trebuie sa fie reciproca intre 2 persoane.
In privinta educatiei , sunt uscaturi intre oameni de ambele sexe, precum in padure sunt si uscaturi.
Sunt barbati nesimtiti destui care isi nenorocesc familia ,dar sunt si femei puturoase , neserioase,,, acestea care umbla numai dupa bani, cadouri, avand iubire pe interes ,sunt atatea exemple din lumea mondena,,,as ca; n ar trebui sa ne legam de nimeni sa generalizam, nici unul din sexe,,,,daca:am avut un esec sentimental in viata! Nu generalizam, ne uitam o data la noi cate facem apoi lovim, in cine merita! Rufele murdare, se spala ,in familie nu in public pe net! Iti doresc zile fericite, sa ai o iubire pura sincera curata bazata pe sentimente frumoase, apoi,,,,,,,,,,,, xesul!! Ai tot timpul din lume pt el! Traieste ti adolescenta frumos, fii pura, si nu lua in seama unor persoane! Atat le poate mintea! Si ............ nu putem astepta mai mult! Fiecare sa comenteze !!!!!!!!!!
Jojolin
Postat pe 7 Mai 2011 11:00
Frumoase ganduri la ultimul comentariu despre iubire. Dar dati-mi voie sa va spun ca orice iubire, oricat de mare ar fi la inceput, se stinge in timp daca nu este intretinuta si nu exista o compatibilitate intre cei doi. Pentru ca dupa un timp (1,2 sau 3 ani) dispar fluturasii din stomac si incepi sa vezi cu adevarat persoana de langa tine. Si daca nu te potrivesti cu ea si vezi abia atunci, e cam naspa. Spun asta pt ca la varsta celei care a cerut sfatul, 17 ani, totul e roz, fluturashi la greu, din astea.
Sfatul meu, daca vrei sa-i arati cuiva ca il (o) iubesti, trebuie sa fii atent(a) la nevoile lui (ei), la dorintele si placerile sale, oricare ar fi ele. Cred, din proprie experienta, ca aceasta e cea mai buna solutie.
Si aici nu sunt de acord cu feministele care cred ca femeile trebuie sa primeasca de toate , fara a oferi nimic in schimb, pentru ca ele reprezinta "sexul frumos", sau pentru ca "ele merita". E O ABERATIE. Cei doi sunt egali in toate si de aceea trebuie sa fie atenti fiecare la nevoile si placerile celuilalt. Si aici se poate aborda si problema sexualtitatii, foarte importanta intr-o relatie (cine nu este de acord cu mine are probabil probleme hormonale, respectiv nivel de testosteron sau estrogen foarte mic). Si daca ne referim la aceasta problema e bun si sfatul nr. 2 (:-) ), si cel cu Kama-sutra. Pentru ca f multe relatii se rup din aceasta cauza. Unul e mai hormonal, celalalt deloc, dar considera (in general femeile) ca e special si nu trebuie sa ofere nimic, sa nu se deranjeze deloc, iar de aici probleme (cel neglijat isi satisface placerile sau nevoile in alta parte, iar cel neglijent nu intelege de ce s-a intamplat asta, ca doar "el(ea) s-a comportat exemplar". Ei bine pentru a te comporta exemplar intr-o relatie nu e suficient sa existi.)
Deci, d-ra, daca e un baiat bun si merita (nu te vrea doar pt o partida in masina, dupa care dispare imediat ca are treaba), eu zic sa fii atenta la toate nevoile si placerile sale, mai ales daca si el face acelasi lucru. Si comunicati, comunicarea fiind cheia oricarei relatii.
Deci, in concluzie sfatul nr. 2 (aici glumesc).
garbo180228
Postat pe 7 Mai 2011 11:20
228, sfaturile pe care le dai tu sint corecte dpdv al literaturii ieftine din orice colt de strada.
Realitatea este ca atunci cind intr-adevar IUBESTI, nu e nevoie sa "fii atent" la nimic, si nici in marinimia ta sa te straduiesti sa te porti echitabil. Penteru ca sint lucruri care se intimpla de la sine - si, crede-ma, se intimpla chiar si atunci cind iti dai cu caciula de pamint si spui baga-mi-as... daca mai fac eu ceva pentru el/ea, vreodata!
Si faci.
Pentru ca e in sufletul tau. Si te doare ce il doare, si simti ce simte, si nu poti sa nu faci - lovesti in tine, altfel. Mai mult decit in el/ea.


Asta e diferenta intre a simti iubire si a mima constiincios ca iubesti.
quasaria
Postat pe 7 Mai 2011 11:26
in viata si in ziua de azi nu se mai arata iubirea o ti numai pentru tine dacai arati cal iubesti sio ia in cap si face ce vrea cu tine siti vorbeste cum vre ca tul iubesti eu te sfatuiesc sa faci ca mine eu il iubesc nespus de mult si noaptea il visez dar eu sunt incapatanata si nui arat si el ma iubeste nu mai poate nu ie zi minut ora sa nu ma sune sa ma intrebe ce fac si multe altele eu ma fac indiferenta si sati spun dece pentru ca eu vorbesc cu el de un an si prima data iam aratat cal iubesc il sunam eu si sio luase in cap facea fel de fel de glume proaste si iam facuto nul mai bagam in seama nui mai raspundeam la telefon si vazand ca nu glumesc mia iesit in cale si mia spus dece fac cu el asa ca el ma iubeste ca nu poate sa stea fara mine ca dece eu nul iubesc cum ma iubeste el si iam spus eu nu iubesc din suflet daca tu ma iubesti e ok eu tin la tine si atat si suntem apropiati adica facem sex si tot nui spun cal iubesc si ca tin la el dar eu daca vad ca ma iubeste nespus de mult ca ne potrivim eu nu miam luato in cap sa fac ce facea el mistouri si glume de prost gust si uiteasa lam pus cu botu pe labute asa le trebuie la toti ca sa nu sio ia in cap ca ei sunt iubiti la baiat nu se arataca ti la el ascultatima dor putin sa nu patiti ceam patit eu am sa va povestesc eu de la inceput cum a fost si o sami dati dreptate fetelor sau o sa spuneti ca am fost proasta ca mam intors la el asta e il iubesc nespus si asta ma facut sa iert dar acum sa inversat dar eu nui fac ce mia facut el.o sa va scriu povestea mea daca vreti sa invatati din experienta mea.
garbo080071
Postat pe 7 Mai 2011 12:37
nu vrem, lasa...
ufishor
Postat pe 7 Mai 2011 12:50

ufule, hantzu' tau! cum nu lasi tu tinerii hartishti sa se produca!
Thor_again
Postat pe 7 Mai 2011 12:58
Daca tot e vorba de iubire..am si eu o intrebare pt cei mai trecuti prin viata...Cu primul meu prieten am stat un an si un pic..a fost si primul meu barbat (ma refer la partea sexuala) dupa ce ne-am despartit am trecut printr`o perioada grea pt ca il mai iubeam..Acum sunt cu cnv de 3 ani si el m`a schimbat mult si m`a invatat multe..toata familia lui ma stie ..avem un grup mare de prieteni...Problema mea e ca de cateva zile fostul ma cauta...si imi da de inteles ca ar vrea sa incepem ce acum 3 ani nu s-a putut...fiind primul in viata mea simt multe pentru el...si ma dat peste cap cu totul si nu stiu ce sa fac:(:( ...il iubesc pe actualul dar el nu prea are incredere in mine mai tot timpul ma controleaza...nu prea isi arata dragostea desi stiu ca si el ma iubeste...Acum intrebarea mea este: sa o iau de la capat cu fostul prieten sau..sa`mi vad de viata mai departe..Nu sunt genul care sa cer sfaturi pe site-uri ..dar nu am cu cine sa discut asa ceva..pt nu prea poti avea increde in nimeni...Astept un rasp...si chiar si intrebari daca aveti nelamuriri in legatura cu ceva..Multumesc!!!
LorySs
Postat pe 7 Mai 2011 13:14
prin sinceritate ,rabdare si un strop de incredere.
alinabyby2001
Postat pe 7 Mai 2011 13:16
asta e o intrebare la care nu poate rapsunde nimeni, in afara de tine... Du-te si plimba-te citeva ore, incearca sa fii singura cu tine si cu gindurile tale si sa iti clarifici TU ce vrei. Pe care dintre ei ii vrei, de fapt.Pentru ca firesc este sa incerci sa fii cu omul pe care il vrei.
Si sa iti asumi faptul ca poate sa mearga sau sa nu mearga relatia.
quasaria
Postat pe 7 Mai 2011 13:20
oricum...cat timp te mai gandesti la fostu' e clar ca in momentul asta nu sti exact pe care il vrei....
si de cat sa te tot intrebi "ce-ar fi fost daca..."mai bine incearca si vezi....
si cum zicea Q...fi pregatita sa accepti si ce va fi dupa...
eladaela
Postat pe 7 Mai 2011 14:11
De la: petitlady, la data 2011-05-07 08:37:45arat-o....dar numai in poza.....


asa?
dor72
Postat pe 7 Mai 2011 14:50
lorys, e normal sa te gandesti la fostul....daca nu s-a consumat relatia ci a ramas undeva, suspendata....
actualul "te cam controleaza" tocmai pentru ca tu ii induci acest comportament... nu e chiar atat de prost incat sa nu "simta" ca nu esti de tot "a lui", ci iti cutreiera mintea prin alte locuri...
daca iti si cunoaste povestea cu fostul...cu atat mai mult va avea o doza de neincredre...
cheia este la tine....doar la tine...
dar primul, de ce a plecat? in ce conditii? merita o a doua sansa? sau vei pati ca si prima oara...se plictiseste si te saluta din mers... acum poate e gelos ca iti este bine si vrea sa te amageasca....
stim prea putine lucruri pentru a da sfaturi...
ipotezele mele poate... te vor ajuta sa cantaresti lucrurile...
dor72
Postat pe 7 Mai 2011 15:00
hola cual es tu id yahoo
williyfo
Postat pe 7 Mai 2011 16:13
ufo@yahoo.com
Freya__
Postat pe 7 Mai 2011 16:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeie leu, barbat rac 21 De la: garbo1961 3 Mai 2012 16:37
Horoscop complet 246 De la: pik_nik 1 Noiembrie 2009 09:09
Bine 25 De la: garbo_431210 15 Iunie 2016 08:59
Zodii pentru fiecare zi de nastere-zodia CAPRICORN 31 De la: mielutza 14 Iunie 2009 08:11
compatibilitate 6 De la: walkiria 25 August 2010 13:53
Setari Cookie-uri