EA TAUR...EL CAPRICORN

.....sunt curioasa de povestile celor carea au trecut printr-o astfel de relatie.....insa si mai interesant ar fi....EL CAPRICORN, EA TAUR SI MAI MARE CU TREI ANI..:)).....deci...ce ar fi de spus :)...
kathys
Postat pe 30 Decembrie 2010 00:06
ink trec prin asta...nu e o relatie adevarata...normala...insa si mai interesant este k ea e mai mare cu aproape opt ani
adrian_dizzy
Postat pe 2 Ianuarie 2011 09:57
ce sa mai fie de spus.....
actiune nu vorbe
anaROBERT
Postat pe 2 Ianuarie 2011 16:01
ar fi muuulte de spus...dar nu e genul capricornului sa se deschida... in fine...dragostea si nebunia probabil vor fi impreuna mereu
adrian_dizzy
Postat pe 3 Ianuarie 2011 10:34
GROAZNICA COMBINATIA
cerapetre
Postat pe 3 Ianuarie 2011 20:55
ei...dc este asa groaznica?....
kathys
Postat pe 4 Ianuarie 2011 16:12
este foarte combinatia,eu sunt taur iar sotul capricorn,suntem cadatoriti de 16 ani, si totul este ok.nu negam certuri aparute din orice,dar trec repede.oricum este o casnicie super.sotul este familist,iubaret,comunicativ
magnolii
Postat pe 6 Ianuarie 2011 12:53
Poate ca e cea mai buna combinatie posibila.....La mine e invers....eu capricorn, el taur....eu....cu 12 ani mai mare....Cu toate acestea....MULTUMIM BUNULUI DUMNEZEU!!!!! Asa ca.....hmmmm.....mergeti inainte si rugati-va la Bunul dumnezeu sa fie langa voi.....pentru ca fara permisiunea si vointa LUI nimic nu functioneaza in viata....
corina_vs1
Postat pe 10 Ianuarie 2011 02:26
Da....cum zic unii "ciudata combinatie".Dupa parerea mea nu-i nimic ciudat.Nu conteaza nici macar diferenta de virsta (el sau ea cu + sau -).Cred ca primeaza "nativitatea" zodiei."Ambii amandoi" sunt zodii de pamant foarte bine ancorati in realitatea..'pamanteana' (general vorbind....). Atit Eu cit si Ea suntem in decanul 2 . Eu 01.01...Capricorn Ea 02.05....Taur. Doi posesivi , cit suntem unul langa altul e perfect cum ne indepartam (c-asa-i viata...si munca)..incepe manifestarea posesivitatii. Sunt doua zodii"capoase" ( pe undeva certarete si perfectioniste) si totodata posesive , dar cu tot disconfortul creat cind nu sunt linga, Ea reprezinta totul pentru mine .....si am sarit amandoi ...'binisor' de 50 . Amandoi traiesc prin ceea ce simte celalalt si conteaza cum se manifesta fata de celalalt in fiecare moment . "Traieste clipa" cred ca se apropie de adevarul relatiei intre un Capricorn si un Taur...cu un amendament . Sunt amandoi constienti ca-si pregatesc viitorul si conteaza enorm fiinta iubita.
Ce pot sa va spun? Ma copleseste cu dragostea Ei . Si simt la fel . Stiu ca sunt un insinguratic dar nu as rezista pe acest pamant fara Ea . Si nici Ea.Suntem dependenti unul de altul .(destul de ciudat tinand cont ca amandoi suntem foare independenti de infuienta "mediului inconjurator"). O 'dragoste cu scintei' care arata farmecul vietii.
..................
Ne-am regasit dupa 35 de ani ceea ce dovedeste ca Dumnezeu nu uita.
Bazil
Postat pe 16 Ianuarie 2011 16:33
Salut! Parerea mea este ca ar trebui sa cauti un alt semn.....eu capricorn si el tau cu 10 ani mai micr-tu, fiind taur vrei sa iesi , sa socializazi dar el nu are timp, sta peste program sau e prea obosit dar se gandeste si la bani sa nu cheltuie aiurea.....sunt doua semne de pamant intradevar care ar putea foarte bine sa reuseasca in afaceri dar nu in casnicie!!!! Fii atenta si fa alegerea pe care o simti, e cel mai bine! Eu doar mi-am spus parerea!!!
nancy_blue
Postat pe 23 Ianuarie 2011 23:22
eu doar am citit....
fleurdelis
Postat pe 23 Ianuarie 2011 23:39
doamne cum va puteti baza pe zodii??
oare nu mai conteaza sentimentele???chiar asa important este ce minte o zodie???
pfff.....treziti-va inainte sa ajungeti la 40 de ani si sa realizati ca sunteti tot ''sub fusta mamei''
anaROBERT
Postat pe 23 Ianuarie 2011 23:42
De la: anaROBERT, la data 2011-01-23 23:42:39doamne cum va puteti baza pe zodii??
oare nu mai conteaza sentimentele???chiar asa important este ce minte o zodie???
pfff.....treziti-va inainte sa ajungeti la 40 de ani si sa realizati ca sunteti tot ''sub fusta mamei''



.. despre zodii e vb aici. dc nu te intere ideea... cam ce cauti prin zona? te-ai ratacit??!!!!!!!!!!!!!?!!!??!?1???!?!
lorellley
Postat pe 30 Martie 2011 11:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ea fecioara - El taur 24 De la: garbo_7774 4 Martie 2013 17:40
Zodia gemeni 73 De la: eu_geminy 29 Noiembrie 2011 23:51
barbatul berbec 8 De la: marynukiss 17 Iunie 2013 22:30
compatibilitate 58 De la: dor72_ 29 Septembrie 2011 22:05
femeia taur 12 De la: nathalie 22 Decembrie 2011 16:13
Setari Cookie-uri