Relatie de 4 ani...

preci, nu crezi foarte bine
Thor_again
Postat pe 30 Aprilie 2011 21:45
eh,n-ar fi prima data cand ma insel,thorele....
precizilla
Postat pe 30 Aprilie 2011 21:46
preci, noup... nu te inseli.
doar ca am lasat forma negativa, nu o lua ca pe o negare a ceea ce crezi tu
Thor_again
Postat pe 30 Aprilie 2011 21:49
De la: eu_geminy, la data 2011-04-30 19:28:56eu intai am citit Felatie de 4 ani...:D


Ge esti tare
tusi_Oli
Postat pe 30 Aprilie 2011 21:55
Nu mai sunt ca pe vremuri, Oli... numai cu cine-mi place...:PPP
:))))
eu_geminy
Postat pe 1 Mai 2011 03:46
fiecare om are sibune si rele.trebuia si al tau sa aiba ceva...
daca nu era asta,era bautura,daca nu erau certurile,sau inselatul,etc,
cand esti bolnava,ce face?
daca te mangaie la suparare,inseamna ca nu te lasa la greu.
nu isi tine promisiunile.dar in rest,toate bune?
ptr ca fiecare relatie are probleme....
ai facut binre ca i-ai spus,sincer,ce te deranjeaza.
ii trebuie patru luni unui om,ca sa schimbe ceva din obiceiurile lui,din caracterul lui.
poate si el se va schimba,cere timp o schimbare.
al meu nufacea nimic in casa,dar acxum face de toate,insa au trecut cinci ani....
succes,d
daniilia
Postat pe 3 Mai 2011 16:57
buna cred ca te inteleg perfect ba chiar as putea spune ca si eu sunt intr-o relatie identica insa la noi a aparut si un copil. sincer eu te sfatuiesc sa il parasesti e mai bn asa. esti tanara si poti gasi oricand alt baiat care sa te merite. e cam nasol sa fi mereu pe locul doi. stiu cum e si al meu isi pune mereu prieteni pe primul loc ba mai mult al meu nu mai vine nici makr knd sunt suparata asa cum vine al tau. :(
sper sa iti fie de folos sfatul meu si sa fi puternica sa iei cea mai buna decizie pentru tine.

succes!
ingerashnebun
Postat pe 4 Mai 2011 12:05
De la: daniilia, la data 2011-05-03 16:57:53 fiecare om are sibune si rele.trebuia si al tau sa aiba ceva...
daca nu era asta,era bautura,daca nu erau certurile,sau inselatul,etc,
cand esti bolnava,ce face?
daca te mangaie la suparare,inseamna ca nu te lasa la greu.
nu isi tine promisiunile.dar in rest,toate bune?
ptr ca fiecare relatie are probleme....
ai facut binre ca i-ai spus,sincer,ce te deranjeaza.
ii trebuie patru luni unui om,ca sa schimbe ceva din obiceiurile lui,din caracterul lui.
poate si el se va schimba,cere timp o schimbare.
al meu nufacea nimic in casa,dar acxum face de toate,insa au trecut cinci ani....
succes,d


In casa de facut face, dar ma enerveaza ca mai mereu ma lasa pentru alte probleme care intervin. Daca vorbim sa mergem undeva, sa facem ceva pentru noi de dragul relatiei si ca ne iubim, apare altcineva mai exact prieteni de-ai lui bautori de bere, si pleaca cu ei. :( Sau orice alt motiv..Degeaba am facut bine ca i-am spus ce ma deranjeaza si sunt cateva, pare sa inteleaga pe moment si promite ca nu le va mai face, insa cand i se iveste ocazia tot le face, si face lucruri URATE de-a dreptul nu naspa sau nasoale cum ar spune majoritatea.
joanna22
Postat pe 4 Mai 2011 17:04
Hristos a Inviat! Parerea mea este ca; tu ar trebui sa fii persoana ceea mai importanta din viata lui fiindu i iubita. Daca ;de pe acum are alte prioritati decat doleantele tale, nu este de loc bine.Eu consider ca; atunci cand 2 persoane sunt intr o relatie, trebuie sa existe comunicare perfecta.
Prioritatile sa fie cele legate de cuplu ,apoi restul,
Daca; de pe acum are alte prioritati, decat cea ce va doriti voi, atunci cum i ti vezi casnicia dupa ani de viata, cand vin copiii, problemele, uneori lipsurile,
Eu as rupe aceasta relatie unde partenerul are alte prioritati decat , prioritatile noastre.L as lasa sa stea cu prietenii, cu ceea ce si doreste! Viata, de zi cu zi nu consta doar in :felatie:!
In relatia dintre cei 2 nu i prioritar doar de a te culca!
Asta este parerea mea si ::prietenii mei:: sa se abtina prin a comenta ceea ce scriu! Sa se comenteze la :subiect:!!
Jojolin
Postat pe 6 Mai 2011 07:29
De la: Jojolin, la data 2011-05-06 07:29:54Hristos a Inviat! Parerea mea este ca; tu ar trebui sa fii persoana ceea mai importanta din viata lui fiindu i iubita. Daca ;de pe acum are alte prioritati decat doleantele tale, nu este de loc bine.Eu consider ca; atunci cand 2 persoane sunt intr o relatie, trebuie sa existe comunicare perfecta.
Prioritatile sa fie cele legate de cuplu ,apoi restul,
Daca; de pe acum are alte prioritati, decat cea ce va doriti voi, atunci cum i ti vezi casnicia dupa ani de viata, cand vin copiii, problemele, uneori lipsurile,
Eu as rupe aceasta relatie unde partenerul are alte prioritati decat , prioritatile noastre.L as lasa sa stea cu prietenii, cu ceea ce si doreste! Viata, de zi cu zi nu consta doar in :felatie:!
In relatia dintre cei 2 nu i prioritar doar de a te culca!
Asta este parerea mea si ::prietenii mei:: sa se abtina prin a comenta ceea ce scriu! Sa se comenteze la :subiect:!!

Adevarat a Inviat! La fel si parerea mea este, de asemenea! I-am spus si lui aceste lucruri, el spune ca nu e adevarat, ca de ce mereu trebuie sa se imparta!? Si i-am zis in felul urmator: "atunci ne despartim ca sa fii in totalitate prietenilor si sa nu mai fie nevoie sa te imparti!". Ma doare ca nu are nici un cuvant, nici o promisiune nu-si respecta si am pus punct. Duminica va veni in oras sa vorbim, el fiind dintr-o comuna, acum este plecat iar duminica vom vorbi. Nu ne-am vazut de 2 saptamani, el spunandu-mi ca are treaba, l-am lasat in treaba lui Despartirea a fost oarecum una telefonica, doarece a insistat sa-i spun ce avem de vorbit ca sa stie la ce sa se astepte, asa ca i-am spus...cuvintele magice..."M-AM SATURAT DE ATATEA PROMISIUNI DESARTE, DE OAMENI FARA CUVANT, SI CARE NU MANIFESTA NICI UN INTERES, DECAT VERBAL" Vorbele sunt un nimic, fapte asteptam sa vad, nu doar vorbe si atat. Sper ca am luat decizia corecta si sa am puterea sa merg mai departe de data asta Va multumesc tuturor celor care mi-ati raspuns si a-ti incercat sa-mi fii de un real ajutor.
O zi cat mai frumoasa si un week-end placut va doresc
joanna22
Postat pe 6 Mai 2011 17:03
Ioana,,,,,, ia o pauza, lasa l cu activitatile lui sa vezi cum se comporta! Intr o relatie daca nu exista:compatibilitate> nu vei fi fericita niciodata.Trebuie fiecare sa tina cont si de necesitatile si dorintele celuilalt. Si sotul meu care avea 28 ani cand ne am casatorit, era obisnuit cu ortacii de munca sa plece la cate un vin o bere.Casatorindu ne am discutat ca nu mi place ca merge la birt cu prietenii.Mi a promis dar iar s a dus, asa ca m am dus la birt si mi am comandat si eu o bere, a venit la masa mea mirat, cum de am intrat in birt,i am spus sa si paraseasca prietenii sa vina la masa mea la care ;;masculii; i au zis
-Ce Ghita, te comanda nevasta,??? Eu i am auzit am mers la masa lor am tras fata de masa cu tot ce era pe masa si le am spus,,,-
-Cand vine fara salariu acasa ca bea cu voi nu l tineti voi cu de toate!!(S a ntamplat si asa ceva))!!
Am chemat barmanul am platit daunele si i am spus ca; daca ramane cu prietenii ramane cu ei
A ales familia si n 14 iunie avem 40 ani de cand suntem impreuna!
Daca:alegea prietenii, era si azi cu ei!! Sau poate era sub gle la stramosi ca a suferit 3 accidente vasculare,,,,
Iti doresc pace si iubire in suflet, Maria.
Jojolin
Postat pe 7 Mai 2011 11:13
De la: Jojolin, la data 2011-05-07 11:13:09Ioana,,,,,, ia o pauza, lasa l cu activitatile lui sa vezi cum se comporta! Intr o relatie daca nu exista:compatibilitate> nu vei fi fericita niciodata.Trebuie fiecare sa tina cont si de necesitatile si dorintele celuilalt. Si sotul meu care avea 28 ani cand ne am casatorit, era obisnuit cu ortacii de munca sa plece la cate un vin o bere.Casatorindu ne am discutat ca nu mi place ca merge la birt cu prietenii.Mi a promis dar iar s a dus, asa ca m am dus la birt si mi am comandat si eu o bere, a venit la masa mea mirat, cum de am intrat in birt,i am spus sa si paraseasca prietenii sa vina la masa mea la care ;;masculii; i au zis
-Ce Ghita, te comanda nevasta,??? Eu i am auzit am mers la masa lor am tras fata de masa cu tot ce era pe masa si le am spus,,,-
-Cand vine fara salariu acasa ca bea cu voi nu l tineti voi cu de toate!!(S a ntamplat si asa ceva))!!
Am chemat barmanul am platit daunele si i am spus ca; daca ramane cu prietenii ramane cu ei
A ales familia si n 14 iunie avem 40 ani de cand suntem impreuna!
Daca:alegea prietenii, era si azi cu ei!! Sau poate era sub gle la stramosi ca a suferit 3 accidente vasculare,,,,
Iti doresc pace si iubire in suflet, Maria.


MULTUMESC PTR SFAT, ASTA AM SA FAC IAU O PAUZA. DOAR CA NE-AM DESPARTIT, NU SUNTEM IMPREUNA SAU IN TRATATIVE DE VREUN FEL
joanna22
Postat pe 8 Mai 2011 13:14
Multumesc tuturor ptr gandurile bune si nu numai!
Oricum si alte pareri sunt binevenite! Tin sa va anunt ca inca ma cauta, inca nu sa intors in oras (nu ne-am vazut din vinerea mare dinainte de pasti), ma suna de 20 de ori pe zi, eu ii spun ca nu suntem impreuna, el ma contrazice si-mi spune ca "ma bate" i-am spus ca trecutul nu se va uita nu se va sterge cu buretele... el imi spune ca sta acasa la parinti ptr ca aici cat nu lucreaza nu are din ce trai.. E oarecum adevarat, dar o mini-excursie de o ora pana in oras putea sa faca
joanna22
Postat pe 13 Mai 2011 16:01
De la: tusi_Oli, la data 2011-04-30 21:55:48
Ge esti tare


pe unde?
aaaaaaa....aham...
dor72
Postat pe 13 Mai 2011 16:14
hehe... tu te intrebi, tu iti raspunzi...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 13 Mai 2011 16:18
si tu ce faci, te uiti....?!
dor72
Postat pe 13 Mai 2011 17:47
e mult ...4 ani inseamna ceva in viata unei femei dar cu timpul vei rezolva aceasta problema daca a fost vorba de o dragoste sincera veti fi impreuna daca nu destinul i-ti va aduce barbatul ideal in viata ta ...fi optimista
garbo200960
Postat pe 16 Mai 2011 23:45
dap .....dacaaaa nuuuuu ...............o minunata schimbare
floare_cu_colti
Postat pe 16 Mai 2011 23:48
De la: garbo200960, la data 2011-05-16 23:45:43e mult ...4 ani inseamna ceva in viata unei femei dar cu timpul vei rezolva aceasta problema daca a fost vorba de o dragoste sincera veti fi impreuna daca nu destinul i-ti va aduce barbatul ideal in viata ta ...fi optimista


Multumesc! Sunt f optimista
joanna22
Postat pe 17 Mai 2011 20:17
Draga mea ,dupa parerea mea orice fata sau chiar femeie are dreptul la fericire,asa ca lupta pt a fi multumita de ceea ce faci ,de tine si ignora pe cei care te fac sa suferi.Sa stii ca indiferenta este arma pe care tb s-o foloseasca sexul frumos.Ai o singura viata si gaseste o persoana care sa te aprecieze,sa fie atent cu tine,sa fii o prioritate pt el si in centrul atentiei......Iubeste-te pe tine,mai intai gandeste pozitiv si cauta sa te incarci cu energie pozitiva Nu intotdeauna prima relatie iti aduce fericirea Cunosc cazuri cand cei doi au fost colegi de scoala,s-au casatorit in timpul facultatii si a umilit-o peste masura,chiar cu persoane aflate pe ultima treapta a societatii..cu copii mari,dar pana la urma el a fost cel care a declansat un divortt,iar cei care au de suferit sunt copiii. Iti doresc tot binele din lume, Gina David
ginadavid64
Postat pe 18 Mai 2011 09:37
De la: ginadavid64, la data 2011-05-18 09:37:23Draga mea ,dupa parerea mea orice fata sau chiar femeie are dreptul la fericire,asa ca lupta pt a fi multumita de ceea ce faci ,de tine si ignora pe cei care te fac sa suferi.Sa stii ca indiferenta este arma pe care tb s-o foloseasca sexul frumos.Ai o singura viata si gaseste o persoana care sa te aprecieze,sa fie atent cu tine,sa fii o prioritate pt el si in centrul atentiei......Iubeste-te pe tine,mai intai gandeste pozitiv si cauta sa te incarci cu energie pozitiva Nu intotdeauna prima relatie iti aduce fericirea Cunosc cazuri cand cei doi au fost colegi de scoala,s-au casatorit in timpul facultatii si a umilit-o peste masura,chiar cu persoane aflate pe ultima treapta a societatii..cu copii mari,dar pana la urma el a fost cel care a declansat un divortt,iar cei care au de suferit sunt copiii. Iti doresc tot binele din lume, Gina David


Multumesc din suflet :) Eu sunt hotarata sa rup orice legatura cu el, sa schimb viata mea, sa renunt la tot ce faceam cand eram cu el si pentru el. El ma tot cauta, ma suna de zeci de ori pe zi, ca spune el..ca ma iubeste. Eu simt ca ma sufoca si ma enervez cand vad ca ma suna de atatea ori. Am hotarat sa-mi schimb numarul de telefon, macar voi mai evita din convorbiri, eu sunt sigura ca ma va uita si-si va face alta relatie. La fel si eu...sper doar sa vina mai repede vremea buna, sa ma simt din nou FERICITA, asa cum nu m-am mai simtit demult :(
joanna22
Postat pe 18 Mai 2011 17:47
nu esti proasta nici fraiera nimanui.Astfel de oameni trebuie lasati in urma sa regrete ca au pierdut ceva pretios.Sa nu dai inapoi niciodata pt el.Adica sa nu te intorci.Ca de schimbat nu se va schimba sau doar pt scurt timp.Esti tanara, vezi-ti de viata!
180 de grade intoarcere, full speed forward !Don't look back !
minimal
Postat pe 27 Mai 2011 09:46
BUNA IDEE. MULTUMESC SI EU PT RECOMANDARE.
garbo007525
Postat pe 27 Mai 2011 09:51
De la: minimal, la data 2011-05-27 09:46:44nu esti proasta nici fraiera nimanui.Astfel de oameni trebuie lasati in urma sa regrete ca au pierdut ceva pretios.Sa nu dai inapoi niciodata pt el.Adica sa nu te intorci.Ca de schimbat nu se va schimba sau doar pt scurt timp.Esti tanara, vezi-ti de viata!
180 de grade intoarcere, full speed forward !Don't look back !


Multumesc mult pentru incurajari si vorbe stiu ca nu se va schimba, dar nimeni nu e perfect, am observat multe trasaturi f valoroase la el, ce nu le-am mai intalnit la nimeni nu vreau sa ies cu totul din relatia cu vreun regret sau vreo parere de rau, desi recunosc: nu l-am vazut de o luna si deja mi-e dor de el
Am inceput sa vorbesc cu un alt baiat, e mai mic decat mine cu 7 luni, dar nu se observa, eu par mai mica cu 4 ani dar nu sunt inca pregatita ptr o noua relatie, iar el stie asta. As vrea sa pot trece mai departe fara niciun gand, fara nici un sentiment apartinand de trecut, fara regret Mi-e teama de esec, de pierzanie, dar asta e, daca nu risti nu castigi
joanna22
Postat pe 27 Mai 2011 19:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
edine gratuite la psiholog n luna iunie 22 De la: garbo213616 11 Iunie 2012 20:17
Ce e cu mine? 10 De la: garbo_3867 15 Iunie 2012 23:55
cresa si gradinita din iasi 1 De la: garbo087162 12 Ianuarie 2011 15:44
invidia si prostia este la moda in Romania? 409 De la: clarisse 31 Ianuarie 2010 17:37
cum ne pregatim pentru Valentine's Day? 8 De la: floare_cu_colti 11 Februarie 2011 18:27
Setari Cookie-uri