Ce trebuie sa fac acuma?

Am umblat cu H 6 luni minunate impreuna ,au existat si certuri si impacari de 10 ori mai dulci,ne iubeam eram numai noi 2 si Universul era perfect,dupa o cearata mai serioasa pe care am avuto am zis k gata nu mai ;dupa cateva ore ne-am intalnit am vb ne-am impacat,eu sunt mai geloasa asa de felul meu din pacate dupa cearta respectiva o luna toate au fost ca in povesti. Dupa o luna intr-o seara vorbisem la telefon te iubesc ,vb maine ,vise dulci o discutie ca 2 oameni indragostiti. Urmatoarea zi il sun foarte vesela vb cu el il intreb cand ne putem vedea la care el imi spune foarte senin niciodata,reactia mea a fost poftim!Ok am vb prin mesaje nici macare fata in fata ok am intales ca e gata dar aveam nevoie de un motiv sa nu il mai iubesc nu asa dintr-o data gata! M-am alinat durerea plangand,filme,un vin ,o ciocolata,etc L-am disperat cu mesajele si cu sunatul dar sinteam ca am nevoie de o explicate pana la urma dupa 2 saptamani si ceva in care nu ne-am vazut mi-am luat inima in dinti si i-am spun k vreau sa ne vedem fata in fata ,ne-am intalnit mi-a zis in fata k e mai ok asa,fara un motiv plauzibil,a zis sa ramanem amici,am vazut k nu mai am ce sa fac am zis ok; knd sa plec am inceput sa ne sarutam ca in filme k si knd ar fi ultimul sarut si vasul se scufunda.Am plecat nu l-am mai sunat cateva zile dupa care l-am sunat de pe un alt nr si a raspuns o tipa la ora 2 noaptea,urmatoarea zi am sunat din nou si a raspuns el si am inchis. ce trebuie sa fac sa il am inapoi ink il mai iubesc si sper si tind sa cred k si el;am o banuiala ca anturajul lui e de vina! sa il mai caut sau sa il las in pace?
garbo118689
Postat pe 13 Mai 2010 01:09
Umileste-te. Arunca-te la picioarele lui. Plangi, roaga-te, smulge-ti parul. Suna-l pana-l zapacesti. Ameninta-l. Trebuie sa cedeze pana la urma.
Doara
Postat pe 13 Mai 2010 06:21
Mi se pare foarte corect cum a procedat....
Preferai sa te tina in stand by in timpul relatiei cu cealalta?
A spus omul gata, s-a terminat... ce mai vrei?

Mai maninca sapte ciocolate si o sa iti treaca. Toate trec pe lumea asta. Si noi trecem.
quasaria
Postat pe 13 Mai 2010 09:26
Poti sa-ti imparti si ciocolata cu noi, nu doar amarul.
AMELYY
Postat pe 13 Mai 2010 09:34
buna idee... Pai ce, bocim degeaba pe aici?
quasaria
Postat pe 13 Mai 2010 09:36
mie imi place ciocolata amaruie
elodia
Postat pe 13 Mai 2010 09:39
Mie-mi place ciocolata. Pe aia amaruie i-o dau Elodiei.
Doara
Postat pe 13 Mai 2010 15:18
Ce sa mai faci? Nu mai e nimic de facut.
Nu te mai iubeste. Omul s-a desprins de tine si acum e indragostit de altcineva.
Stiu ca suna sec, dar asta-i adevarul. Doare al naibi dar o sa treaca.
Nu te mai umili, nu-l mai suna, nu-ti mai plage de mila. Accepta ca dragostea poate muri la fel de usor cum se naste.
Fruntea sus si privirea inainte!
Tylly
Postat pe 13 Mai 2010 15:35
eu am o alergie personala la oamenii astia care se agata - cica "am nevoie de o explicatie". Pai ce alta explicatie mai buna decit ca nu mai vrea sa fie cu tine?! Nu mai vrea - basta! Cind a vrut ai avut nevoie de vreo explicatie? Daca te place pe tine nu tb. sa explice de ce... daca se indragosteste de altcineva atunci lucrul asta necesita explicatii!
Oamenii se nasc liberi, 689 - si in sinea lor raman liberi si daca esti maritata cu ei si ai 10 copii. Oricit ai incerca sa tii pe cineva cu mila sau cu sila - efectul este contrar.
quasaria
Postat pe 13 Mai 2010 17:47
E vorba doar de 6 luni. Rahat in ploaie! In 6 zile, uiti si cum il cheama. Cuprinde-te, scutura-te zdravan, si mergi mai departe. Nu-ti mai plange de mila!
AMELYY
Postat pe 13 Mai 2010 17:51
Nene, fata merge pe principiul ca relatia exista in proportie de 50%.. adica din punctul ei de vedere
anakin
Postat pe 13 Mai 2010 17:59
Dragoste cu sila nu se face. Consoleaz-te cu ideea ca nu te mai vrea, linge-ti ranile si mergi mai departe.
TIMPUL VINDECA RANILE IUBIRILOR PIERDUTE.
Anilus
Postat pe 30 Mai 2010 15:24
Nu ma mai intereseaza persoana lui:D au trecut deja 3 luni cred si sunt excelent de bine:D imi vad de facultate si totul e excelent si deja culmea au inceput sa apara si baietii:D
garbo118689
Postat pe 17 Iunie 2010 15:37
in Biblie scrie, citez: " cere si ti se va da"! in viata noastra de zi cu zi, nu cere ca nu ti se va da!
tymbark
Postat pe 24 Iunie 2010 14:36
De la: Anilus, la data 2010-05-30 15:24:11Dragoste cu sila nu se face. Consoleaz-te cu ideea ca nu te mai vrea, linge-ti ranile si mergi mai departe.
TIMPUL VINDECA RANILE IUBIRILOR PIERDUTE.
Ce duri sunteti se vede ca si voi procedati la fel
xenaprintesarazboinica
Postat pe 24 Iunie 2010 15:51
De la: garbo118689, la data 2010-06-17 15:37:34Nu ma mai intereseaza persoana lui:D au trecut deja 3 luni cred si sunt excelent de bine:D imi vad de facultate si totul e excelent si deja culmea au inceput sa apara si baietii:D
Fii mai atenta cu cine te incurci..Nu te mai incurca cu toti vagabontii...Eu in locul tau mias cauta alte preocupari mai importante decat barbatii...Mai bine stai singura decat sa te incurci cu toti smecherii care vor sa traiasca clipa apoi sa iti dea papucii...Apoi pasiunea trece..Nu ca dragostea...Dragostea apare in timp...Mai intai impretenestete cu un barbat apoi ganditiva la ceva serios...Sunt multi barbati care cauta doar aventuri..Fii atenta
xenaprintesarazboinica
Postat pe 24 Iunie 2010 15:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa fac? 42 De la: eu_geminy 27 Decembrie 2011 03:19
buna fetelor 2 De la: lacramioaracrengi 4 Septembrie 2011 10:02
de cese parte asa 37 De la: nazirra 15 August 2009 23:58
promisiuni 16 De la: lady_corina 1 August 2009 22:57
40 DE ANI ????CE SE INTIMPLA DUPA 100 De la: garbo005849 14 August 2009 10:17
Setari Cookie-uri