mintita inselata...prea naiva am fost....'

buna tuturor...stiu ca majoritatea gresesc in viata asta...dar ca mine nu se poate..sa va povestesc.am avut o relatie de 5 ani cu un baiat de 23 ani,eu am 22 jumate acum,totul a fost bine frumos la inceput ,3 ani de zile,ne-am iubit nu ne-am certat,ne-am inteles bine pana in ultimii 2 ani de zile,el fiind ma indiferent ,mai rece,nepasator,in fine am trecut si peste toanele lui,si intr-un final s-a produs departirea,deoarece el a vrut o pauza..o luna de zile am fost despartiti,afland intre timp ca isi gasise pe alta,afland ca el are pe altcineva m-am decis sa nu ma mai gandesc la el si sa il uit...dar din pacate a inceput sa ma caute,sa imi explice ca nu s-a intamplat nimic intre el si ea,ca doar s-au sarutat si atat si ca pe mine ma iubeste,si ca nu poate traii fara mine...minciuni.eu de fel sunt o fata de treaba,ok linistita,de gasca sunt o fata sufletista si am decis sa il iert ,m-am gandit ca fiecare om merita o sansa,si sa o iau de la capat cu el..l-am iertat..greseala mea mare.o perioada a fost bine,ne-am inteles si in final m-am decis sa ma mut la el acasa .acolo a inceput calvarul meu cu el.am stat 3 luni de zile,pleca de acasa ,venea dimineata ma certam mereu cu el,incepuse sa dea in mine,avea tel inchis mereu,nu ma mai intelegeam deloc cu el,si mai mereu pleca impreuna cu prietenii,nu imi zicea unde se duce..pana intr-o zii cand am decis sa plec ca nu mai puteam...nu a zis nimic sa ramai ...nimic a intrebat doar de ce plec? si atat.va dati seama ca am suferit foarte mult..trece un timp si aflu de la propria lui verisoara ca e cu altcineva,nu trecuse nici o luna macar,si ca era cu persoana respectiva de 5 ani de zile,a recunoscut ca era de 5 ani si cu mine su cu aia...cand am aflat am fost socata!nu imi venea sa cred.nici macar nu a avut curaju in ultima clipa ,cand l-am intrebat dk are pe altcineva sa recunoasca in fata mea.si 5 ani cu ea cu mine?intr-o buna zii,ma intalnesc cu sora lui,si o intreb dk e adevarat,nu mi-a zis nimic a zis doar ca e fratisu si nu a vrut sa se bage,ca dk eu am fost naiva.....nu imi venea sa cred!toata lumea stia doar eu nu ...atata minciuna,perversitate,lasitate, in lumea asta?mi-am dat seama ca el doar a jucat teatru cu mine si atat ca nu m-a iubit deloc..atata minciuna ...am trait doar in minciuna...din momentul ala am inceput sa il urasc sa incep sa realizez ca adevarul este ca am fost prea naiva,am iubit prea mult un om care nu m-a meritat.un afemeiat.si culmea fata respectiva ,stia de existenta mea si accepta rolu de amanta.nu inteleg si acum atat teatru la el?incredibil...sunt despartita de el de 4 luni,ironia sortii a facut sa aflu de abia acum ,minciuna in care am trecut...am suferit foarte mult,dar incet incet am inceput sa dau uitarii toate amintirile cu el ,si sa gandesc ca viata merge inainte,acu sunt bine ,ma distrez ,ma bucur de viata.dar totusi cateodata ma apuca o furie ,o ura in suflet ptr el ptr ca din cauza lui,nu mai am puterea sa am incredere din nou in barbati..dar sper ca timpul v-a vindeca si asta neincrederea in barbati..asta e povestea mea..si voi fetelor care ati patit o deceptie in dragoste ,nu uitati viata merge inainte..si toate deceptiile sunnt o lectie de viata..asa a fost si ptr mine..de acu inainte voi fii mai atenta la oamenii.viata merge inainte.va pup pe toti
garbo187631
Postat pe 11 Februarie 2011 15:45
fata aceea nu era amanta. era noua iubita. fa distinctie !
si_totusi
Postat pe 11 Februarie 2011 16:27
se mai intampla.asta este viata.barbatii nu stiu ce inseamna sa iubesti cu adevarat.eu am patit-o dupa zece ani.din egoism,ca sa nu ramana singur ca a plecat in strainatate si-a gasit pe cineva.motivatia...?nu m-a ajutat cu nimic.pentru un moft a dat cu piciorul la 10 ani si la doi copii.deci se poate si mai rau.important e sa mergem inainte si asemeni lor sa ne traim si noi viata
iamuraritei
Postat pe 14 Februarie 2011 17:37
Daca asa e cum spui, e dureros intr-adevar , nu merita sa te consumi absolut deloc stiu e greu si iti vine sa urlii la propriu dar fa-ti o analiza si evalueaza exact sentimentele lui pt tine ai sa vezi ca nu merita , fruntea sus esti foarte tanara caleste-te ce nu ne omoara ne caleste , de acum inainte vei sti sa iubesti si vei sti sa nu mai accepti mitocanii de la un barbat pt ca asta e primul semn indubitabil ca nu are nevoie de tine . Un barbat care te iubeste= care te vrea never ever nu o sa te rogi tu de el sa ... nimic totul va veni de la sine , oricat de orgolios va fi nu va putea sa stea departe de tine invata sa iubesti scumpa mea nu iti mai oferii sufletul pe tava cui nu are nevoie de el si mai ales de acum incolo evalueaza-te corect si iubeste-te mai mult : IUBESTE-TI APROAPELE CA PE TINE INSUTI ai inteles ideea ? Dumnezeu sa te lumineze sa-ti usureze inima de durera asta ca nu-i deloc usor biata fata .
garbo174243
Postat pe 14 Februarie 2011 20:28
Da este o logica...Sa iti iubesti aproapele ca pe tine insuti...Adica ceea ce oferi sa si primesti....Asa cum astepti de la tine,,sa fii o fata de treaba si sufletista...Asa si de la altii trtebuie sa fie de treaba cu tine si sufletisti....Asa sunt majoritatea oamenilor,nu stiu sa aprecieze atunci cand cineva este cumnsecade cu ei....Dar fii mai atenta pe viitor si valorificate si respectate.....
gandiredeinger
Postat pe 14 Februarie 2011 21:32
de ce credeti canumai voua vi se poate intampla asa ceva?si eu sunt casatorit de 10 ani si de 5 ani lucrez in strainatate.si sotia in acest timp si-a gasit alinarea pe internet.unde acum 3 ani in urma a avut o ,,aventura'' siam iertato si nu ptr copil ci ptr ca o iubeam .dar acuma a pus capac a doua oara .tipul fiind din bucuresti sau cunoscut pe net ,dar si de aceasta data o iert .deci inselat,mitit de doua ori si contiui relatia.poate sunt ingaduitor dar cred ca acestei femei ii datorez ceea ce sunt acuma.ma simnt doborat de tot dar ma voi ridica.
adrian1978
Postat pe 14 Februarie 2011 22:56
"..poate sunt ingaduitor dar cred ca acestei femei ii datorez ceea ce sunt acuma.."

te referi la coarne..?
roby_cado
Postat pe 15 Februarie 2011 01:58
vezi si tu roby ... dincolo de ele....
cricat
Postat pe 15 Februarie 2011 02:01
dupa un timp iti cad..
si e al dreaq de bine sa nu le mai simti greutatea..
roby_cado
Postat pe 15 Februarie 2011 02:05
cad... daca le tai .... din radacina....
cricat
Postat pe 15 Februarie 2011 02:08
Imi pare rau Adrian speta ta e dramatica cu atat mai mult cu cat exista si doi copii la mijloc in primul rand nu e drept pt copilasi .Nu vreau sa crezi ca femeile sunt mai unite decat barbatii parol sa ma-ngropi mon cher dar cred ca esti de acord cu mine cand spun ca barbatul inseala de mai multe ori dar pt femeie e suficient o singura data , de ce ? femeia iubeste altfel decat barbatul cred ca ma intelegi perfect ce vreau sa spun ?Oricum in ambele cazuri nu merita sa suferi si sa te autodistrugi n-are sens .Un motiv in plus sa nu-ti pese mai ales ca ai doi copii . Stai sa creasca copiii sa vezi atunci judecata pt femeia care si-a pus poftele mai presus de copii ei si o merita pe deplin- totul se plateste .
garbo174243
Postat pe 15 Februarie 2011 03:03
intradevar e greu si pt barbati,nu am spus ca nu.eu una vb din experienta mea.eu nu l-am inselat niciodata ,cu toate ca a mai fost plecat,desi el a facut-o de mai multe ori si l-am iertat ca am zis,ma e barbat,e sofer,lasaca o sa se potoleasca odata si odata,se maturizeaza si era pentru casa,pentru copii pentru mine pana cand totul s-a schimbat intr-o luna de zile si nici nu am avut ocazia sa ma dezmeticesc prea bine,sa am timp sa asimilez lucrurile.asa e viata.ce-mi pare rau e ca acum sufera copiii,nu eu.fata e prea mica sa inteleaga,avea 6 luni cand a plecat,dar ma uit la baiat ca sta si asteapta sa vina tata si tanjeste dupa el.toate trec pana la urma si viata isi urmeaza drumul ei,cine stie,poate voi gasi pecineva care intradevar sa stie sa ma aprecieze cu adevarat si care sa isi doreasca cu adevarat o familie.pana atunci viata e frumoasa asa cum e.am doi ingerasi de care ma bucur in fiecare zi si care imi arata ca n-am pierdut chiar degeaba 10 ani din viata
iamuraritei
Postat pe 15 Februarie 2011 15:30
ai dreptate.totul se plateste in aceasta lume.scuze cred cam facut o greseala de exprimare am doar un copil de 7 ani.care este deja matur in gandire si ma judeca cate-o data de-mi vine sa ma bag in pamant de rusine.poate sacrificiul este mare dar ma risc sa merg mai departe.cat voi putea .cred ca acuma este ultima iesire a mea in afara tari.vreau sa ma retrag acasa ca strainatatea nu uneste ci mai degraba desparte familii.multumesc ptr intelegere
adrian1978
Postat pe 15 Februarie 2011 22:46
sa stii ca aici ai dreptate,ca desparte .la mine tot din cauza asta s-a sticat totul.ce mi-e ciuda?ca inca il iubesc si ca pe deoparte il si inteleg.eu am ramas cu copii,el printre straini.desi ma doare ce a facut,inca nu renunt la ideea ca o sa se rezolve lucrurile intre noi.dar atata timp cat e departe,nu ramane decat sa astept si sa ma hotarasc si eu daca vreau cu adevarat sa se intoarca.totul se complica cand ai copii in primul rand tre sa ne gandim la ei ,la binele lor
iamuraritei
Postat pe 16 Februarie 2011 15:48
iti inteleg durerea.dar parerea mea e sa mai astepti un pic .stiu cai greu sa faci acest lucru dar fao ptr baiat care traieste cu speranta ca se va reintoarce.lasa o portita deschisa in inima ta si Dumnezeu va avea grija de tine.cu rabdarea se trece marea.sa ne gandim tot timpul la copii ca ei nu au nici o vina in aceste lucruri.ei ne vor judeca mult mai aspru.
adrian1978
Postat pe 16 Februarie 2011 19:54
unii au de impartit numai lucruri frumoase altii...? Eu cunosc o persoana barbat care are trei fete; fiecare fata o are cu cate o sotie si cu a patra sotie creste cele trei fete, cum vi se pare?
garbo173858
Postat pe 16 Februarie 2011 23:20
De la: si_totusi, la data 2011-02-11 16:27:45fata aceea nu era amanta. era noua iubita. fa distinctie !


Ha, ha, era noua de cinci ani de zile! Uite cine vorbeste de distinctie (cu toate conotatiile)!
charmelen
Postat pe 17 Februarie 2011 00:04
normal ca am sa mai astept ca poate o sa-i vina mintea la cap cu toate ca iti dai seama ca nu o sa mai fie la fel ca la inceput.pana una alta am de cine sa ma ocup si pentru cine sa merg inainte iar timpul le va rezolva pe toate.cum o vrea dumnezeu pana la urma
iamuraritei
Postat pe 17 Februarie 2011 15:19
De la: adrian1978, la data 2011-02-14 22:56:05de ce credeti canumai voua vi se poate intampla asa ceva?si eu sunt casatorit de 10 ani si de 5 ani lucrez in strainatate.si sotia in acest timp si-a gasit alinarea pe internet.unde acum 3 ani in urma a avut o ,,aventura'' siam iertato si nu ptr copil ci ptr ca o iubeam .dar acuma a pus capac a doua oara .tipul fiind din bucuresti sau cunoscut pe net ,dar si de aceasta data o iert .deci inselat,mitit de doua ori si contiui relatia.poate sunt ingaduitor dar cred ca acestei femei ii datorez ceea ce sunt acuma.ma simnt doborat de tot dar ma voi ridica.
Pai poate si tu ai inselato pe nevasta..Pt ca intre oameni lipseste increderea...Zicea,ce crezi ca el nu se duce....Si apoi barbatii se duc,,,dar ei merg pe principiile ca sunt barbati....Cred ca intre oameni lipseste incredere,comunicarea....La majoritatea romanilor se inseala unii pe altii pt ca nu au incredere unii in altii..Pt ca lipseste seriozitatea
gandiredeinger
Postat pe 19 Februarie 2011 20:03
imi pare rau sa te dezamagesc dar eu nu mi-am inselat sotia.este unul din pricipiile mele peste care eu nu trec.am fost sortiti sa fim impreuna la bine si rau .stiu cum sunt unii barbati dar eu sunt divers, sunt un familist covins.si daca ar fi sa ma duc ,doar la atingerea altei femei as vedea chipul baietelului meu care se va uita la mine si nas putea.macar sa pot sta cu fruntea sus in fata lui atunci cand ne va judeca.
adrian1978
Postat pe 19 Februarie 2011 21:44
De la: adrian1978, la data 2011-02-19 21:44:57imi pare rau sa te dezamagesc dar eu nu mi-am inselat sotia.este unul din pricipiile mele peste care eu nu trec.am fost sortiti sa fim impreuna la bine si rau .stiu cum sunt unii barbati dar eu sunt divers, sunt un familist covins.si daca ar fi sa ma duc ,doar la atingerea altei femei as vedea chipul baietelului meu care se va uita la mine si nas putea.macar sa pot sta cu fruntea sus in fata lui atunci cand ne va judeca.
Da ce sa iti fac daca nu ti-ai ales femeia potrivita si ai lasat sa fii tu ales de cine nu trebuie....Si apoi copilul poate sa isi judece mama,,,pacat ca este prea mic ca sa ii spui cu ce se ocupa mama lui
gandiredeinger
Postat pe 19 Februarie 2011 22:22
De la: garbo173858, la data 2011-02-16 23:20:56unii au de impartit numai lucruri frumoase altii...? Eu cunosc o persoana barbat care are trei fete; fiecare fata o are cu cate o sotie si cu a patra sotie creste cele trei fete, cum vi se pare?
..

avand in vedere k taicamiu are 3 copii tot asa cu 3 femei diferite....cum sa mi se para .....comic....dar eu k si copil nu m-am lasat afectata de tampeniile astea...e probl lor....poate am fost eu un copil mai ciudat din pct-ul asta de vedere dar chiar m-a durut fix la basheti unde e tata ce face tata...tampenii...daca nu-l intereseaza pe mn de ce s ma intereseze....eu aveam alte probl...cum sa chiulesc de la scoala vrajeli din astea...am terminat fac stati linistiti nu m-au afectat asa de tare chiulurile
biank_85
Postat pe 20 Februarie 2011 18:03
De la: biank_85, la data 2011-02-20 18:03:47
De la: garbo173858, la data 2011-02-16 23:20:56unii au de impartit numai lucruri frumoase altii...? Eu cunosc o persoana barbat care are trei fete; fiecare fata o are cu cate o sotie si cu a patra sotie creste cele trei fete, cum vi se pare?
..

avand in vedere k taicamiu are 3 copii tot asa cu 3 femei diferite....cum sa mi se para .....comic....dar eu k si copil nu m-am lasat afectata de tampeniile astea...e probl lor....poate am fost eu un copil mai ciudat din pct-ul asta de vedere dar chiar m-a durut fix la basheti unde e tata ce face tata...tampenii...daca nu-l intereseaza pe mn de ce s ma intereseze....eu aveam alte probl...cum sa chiulesc de la scoala vrajeli din astea...am terminat fac stati linistiti nu m-au afectat asa de tare chiulurile


ai dreptate, depinde de tine daca te lasi sau nu afectat. si eu am crescut cam la fel, tatal a avut doua sotii si o amanta, in total 7 copiiiiiiiiii. eu, sunt primul copil. nu mi-a pasat de el, am crescut foarte normal, scoala am terminato -faculta-, am si eu un copil, nu simt lipsa lui, chiar am avut o copilarie mult mai frumoasa decat o are fiul meu. deci important e ce vrei tu sa devi in viata, nu trecutul.
yustiii
Postat pe 21 Februarie 2011 08:37
De la: yustiii, la data 2011-02-21 08:37:20
De la: biank_85, la data 2011-02-20 18:03:47
De la: garbo173858, la data 2011-02-16 23:20:56unii au de impartit numai lucruri frumoase altii...? Eu cunosc o persoana barbat care are trei fete; fiecare fata o are cu cate o sotie si cu a patra sotie creste cele trei fete, cum vi se pare?
..

avand in vedere k taicamiu are 3 copii tot asa cu 3 femei diferite....cum sa mi se para .....comic....dar eu k si copil nu m-am lasat afectata de tampeniile astea...e probl lor....poate am fost eu un copil mai ciudat din pct-ul asta de vedere dar chiar m-a durut fix la basheti unde e tata ce face tata...tampenii...daca nu-l intereseaza pe mn de ce s ma intereseze....eu aveam alte probl...cum sa chiulesc de la scoala vrajeli din astea...am terminat fac stati linistiti nu m-au afectat asa de tare chiulurile


ai dreptate, depinde de tine daca te lasi sau nu afectat. si eu am crescut cam la fel, tatal a avut doua sotii si o amanta, in total 7 copiiiiiiiiii. eu, sunt primul copil. nu mi-a pasat de el, am crescut foarte normal, scoala am terminato -faculta-, am si eu un copil, nu simt lipsa lui, chiar am avut o copilarie mult mai frumoasa decat o are fiul meu. deci important e ce vrei tu sa devi in viata, nu trecutul.



Yup Yup......nush de ce am ajuns la impresia k te nasti cu taria de caracter....nu se dobandeste in timp..nu ai cum sa-ti impui asa ceva ..o ai sau n-o ai....iar eu si tu se pare k avem din plin...uraaa pt noi
biank_85
Postat pe 21 Februarie 2011 12:46
..iar am postat de 2 ori dar am modificat
biank_85
Postat pe 21 Februarie 2011 12:46
mda...
biank_85
Postat pe 21 Februarie 2011 12:49
Din pacate foarte multe famili cand iau hotararea ca unul dintre parinti pleaca in strainatate sa lucreze, nu realizeaza ca posibilitatea de a fi inselat este foarte mare.Nu toata lumea rezist o perioada lunga de timp fara afectiune sau sex.Nevoia de bani duce la asfel de hotatari, dar cred ca ar trebui gandit ce este mai inportant in viata FAMILIA sau BANI.
garbo134266
Postat pe 21 Februarie 2011 13:19
De la: garbo187631, la data 2011-02-11 15:45:15buna tuturor...stiu ca majoritatea gresesc in viata asta...dar ca mine nu se poate..sa va povestesc.am avut o relatie de 5 ani cu un baiat de 23 ani,eu am 22 jumate acum,totul a fost bine frumos la inceput ,3 ani de zile,ne-am iubit nu ne-am certat,ne-am inteles bine pana in ultimii 2 ani de zile,el fiind ma indiferent ,mai rece,nepasator,in fine am trecut si peste toanele lui,si intr-un final s-a produs departirea,deoarece el a vrut o pauza..o luna de zile am fost despartiti,afland intre timp ca isi gasise pe alta,afland ca el are pe altcineva m-am decis sa nu ma mai gandesc la el si sa il uit...dar din pacate a inceput sa ma caute,sa imi explice ca nu s-a intamplat nimic intre el si ea,ca doar s-au sarutat si atat si ca pe mine ma iubeste,si ca nu poate traii fara mine...minciuni.eu de fel sunt o fata de treaba,ok linistita,de gasca sunt o fata sufletista si am decis sa il iert ,m-am gandit ca fiecare om merita o sansa,si sa o iau de la capat cu el..l-am iertat..greseala mea mare.o perioada a fost bine,ne-am inteles si in final m-am decis sa ma mut la el acasa .acolo a inceput calvarul meu cu el.am stat 3 luni de zile,pleca de acasa ,venea dimineata ma certam mereu cu el,incepuse sa dea in mine,avea tel inchis mereu,nu ma mai intelegeam deloc cu el,si mai mereu pleca impreuna cu prietenii,nu imi zicea unde se duce..pana intr-o zii cand am decis sa plec ca nu mai puteam...nu a zis nimic sa ramai ...nimic a intrebat doar de ce plec? si atat.va dati seama ca am suferit foarte mult..trece un timp si aflu de la propria lui verisoara ca e cu altcineva,nu trecuse nici o luna macar,si ca era cu persoana respectiva de 5 ani de zile,a recunoscut ca era de 5 ani si cu mine su cu aia...cand am aflat am fost socata!nu imi venea sa cred.nici macar nu a avut curaju in ultima clipa ,cand l-am intrebat dk are pe altcineva sa recunoasca in fata mea.si 5 ani cu ea cu mine?intr-o buna zii,ma intalnesc cu sora lui,si o intreb dk e adevarat,nu mi-a zis nimic a zis doar ca e fratisu si nu a vrut sa se bage,ca dk eu am fost naiva.....nu imi venea sa cred!toata lumea stia doar eu nu ...atata minciuna,perversitate,lasitate, in lumea asta?mi-am dat seama ca el doar a jucat teatru cu mine si atat ca nu m-a iubit deloc..atata minciuna ...am trait doar in minciuna...din momentul ala am inceput sa il urasc sa incep sa realizez ca adevarul este ca am fost prea naiva,am iubit prea mult un om care nu m-a meritat.un afemeiat.si culmea fata respectiva ,stia de existenta mea si accepta rolu de amanta.nu inteleg si acum atat teatru la el?incredibil...sunt despartita de el de 4 luni,ironia sortii a facut sa aflu de abia acum ,minciuna in care am trecut...am suferit foarte mult,dar incet incet am inceput sa dau uitarii toate amintirile cu el ,si sa gandesc ca viata merge inainte,acu sunt bine ,ma distrez ,ma bucur de viata.dar totusi cateodata ma apuca o furie ,o ura in suflet ptr el ptr ca din cauza lui,nu mai am puterea sa am incredere din nou in barbati..dar sper ca timpul v-a vindeca si asta neincrederea in barbati..asta e povestea mea..si voi fetelor care ati patit o deceptie in dragoste ,nu uitati viata merge inainte..si toate deceptiile sunnt o lectie de viata..asa a fost si ptr mine..de acu inainte voi fii mai atenta la oamenii.viata merge inainte.va pup pe toti





exista un user ,barbat,cu o poveste cam ca a ta,se refera la inselatoria partenerului.stii ce a facut el,a luat o nuia,si a batut-o sa recunoasca de cate ori si cu cine l-a inselat.se pare ca este o procedura ce multora le-a placut..asa ca poate te orientezi si tu.apoi paraseste-l. vb cuiva,unii dintre barbati "este porci''. :sml-confused0006
vuvuzela
Postat pe 21 Februarie 2011 14:31
aoleu e tare ce zici hai ca m-ai facut sa rad tare
garbo187631
Postat pe 21 Februarie 2011 16:51
Tipic romanesc.Dupa cum reese din text, 3 ani x 365 de zile = LOVE. Apoi restul, joc de glezna. Inteleg ca nu erati casatoriti.
Da tu fata, unde ai fost in timpul asta?
El, ticalosul de barbat statea cu tine statea cu tine in concubinaj? Ce ticalos!
Intersant cum ai putut sa-ti dai seama ca EL nu e o mobila din casa, da chiar, cum ti-ai dat TU seama ca TU nu esti sapana lui, din moment ce nu erati nici casatoriti?
Ce ticalos!
Totusi, mi-a placut faza ca TU esti fata de gasca, si o sa-i arati TU lui! vorbeste nu cu el, ci cu sora-sa sa nu-l derutezi.
Sa multumesti mai femeie lui Dumnezeu ca nu ti-a dat si copii din ameteala asta, vreo 2 sa ai ce tine, sa stea agatati de rochie sa nu-i pierzi.
Poti sa pupi locomotiva de la tren ca s-a terminat asa, vezi, locomotiva sa fie in repaus, nu intre statii.
Mare e gradina TA, Doamne. Femeie, nu mai pacatui, roaga-te ca nu a iesit mai rau. Iar lui ticalosu poti sa-i arati ca ai ambitia si vointa sa o iei pe adevarata cale.
Fruntea sus, viata ti-a dat un exemplu rau, Tu esti aceea care sa scoti lozul castigator. Si asa si este. Defendia
Defendia
Postat pe 4 Martie 2011 12:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am gresit ? Da .. dar ce si cum sa fac ? 125 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:12
Acum ce sa fac? 81 De la: eu_geminy 28 Octombrie 2010 20:33
despartire din cauza banilor... 44 De la: blonda_no1 12 Ianuarie 2011 15:15
iubire intre veri 4 De la: garbo084302 8 Martie 2010 22:22
Sfarsitul unei relatii interzise 1 De la: garbo_504946 6 Iulie 2020 18:50
Setari Cookie-uri