Cum dezvatam copilul de suptul degetului?

THORELU' imi vine sa dau o fuga pana-n austria!!!da-s pe linia cealalta
eu n-am mai auzit asa ceva...de cand mama m-o facut!!!
pai daca al' mic mai e si baiat ,e clar...e predestinat sa fie gay
namyi
Postat pe 16 Aprilie 2011 23:05
anakin, m-ai uns la inimioara cu Adele, da' preferata mea ramane tot Don't you remember
michelle_
Postat pe 16 Aprilie 2011 23:05
me,da si mie o melodie de ''taiat vene'' ca simt ca iau aer cu portia
namyi
Postat pe 16 Aprilie 2011 23:07
esti sigura? ca eu in playlist numai de-astea am...

o pun la topicul meu
michelle_
Postat pe 16 Aprilie 2011 23:08
da una de aia de ''ia-ma nene si ma du'',bacoviana chiar...
si sunt atre sigura...
te si pup asa anti(sociala) cum esti
namyi
Postat pe 16 Aprilie 2011 23:10
sa ma bata mama , ce prostie scrise Vuvu.........
jeanette40
Postat pe 16 Aprilie 2011 23:12
oooooh, deci tu vrei de-alea hard, nu soft
se rezolva, mami...
michelle_
Postat pe 16 Aprilie 2011 23:13
bre, da' va mai amintiti de statusu' ala al ei, pe cand era "allexanndrra"? cica "frumoasa, desteapta si inteligenta"
'teligenta lu' peshte, ca tare prost cred ca s-au simtit alde ma-sa cu tat-so cand au vazut ce specimen au la usa!
Thor_again
Postat pe 16 Aprilie 2011 23:14
ce-i, namyi, ti s-o facut de scurtat vene pe fond sonor?
un bob zabava, ca maine va postez o melodea noua, sa va tot taiati venele gandindu-va la vuvu!
Thor_again
Postat pe 16 Aprilie 2011 23:15



lasa fata-n pace, bre!!!
tatoo
Postat pe 16 Aprilie 2011 23:16
mda...fratioare, si cica noi suntem ai dreaq si elitisti, de-aia
vai de steluta ei

ai facut clipul meu, diavole?
auzi si la mine...clipul meu
michelle_
Postat pe 16 Aprilie 2011 23:16
facut pe dreaq sa-l cheptene, sis, ca-mi pune cleeri' pe moatze in fiecare zi, cateva ore, pana imi bag picioarele si constat ca am mai adaugat cateva secunde pe care urmeaza sa le rad a doua zi!

hehehe! elitisti zici? vezi ca tu ieshti personalitate, nu elitista, da?
Thor_again
Postat pe 16 Aprilie 2011 23:20
mdap...zicea vuvu ca am inteligenta sampanizata, si mai cateva perle de-astea, hehehe...

asta pentru ca vrei grafica mea in miscare, ca daca e statica, sughiti!
mami, perfectionismul ne omoara pe amandoi
michelle_
Postat pe 16 Aprilie 2011 23:22
De la: Thor_again, la data 2011-04-16 23:01:19
vuvuleano... du-te dreaq de prostavana si suge-ti degetu' cel mare "de placerea sexului oral"
bre... io te stiam de idioata, de ce trebuia sa stie si copiii astia noi de pe aici? ca macar noi o tineam intre noi

va sa zica asa, vuvo: esti proasta, stim cu totii ca esti proasta, da' tu nu si nu! trebuie sa ne-o explici si tu cu vorbele tale!




nici nu m-as fi coborat la nivelul vostru,daca nu era vb de o traducere dintr-o limba straina.gasiti exemple cate vreti la expresia folosita de Namyi;"oral pleasure"; care are de cate ori cauti traducerea,numai conotatii sexuale.
"oral pleasure"
ex'"Descopera arta' PLACERILOR ORALE.' Aplica gloss-ul pe buzele tale sau ale partenerului si experimenteaza placerea de a oferi sau a primi senzatii orale divine. Efectul de incalzire - racire este menit sa sensibilizeze si sa excite atat zonele intime ale femeii cat si ale barbatului si sa mentina senzatiile la limita orgasmului. O experienta... Mai multe detalii'

in concluzie fiti atenti cand traduceti.nu folosinti cuvinte alte conotatii mai ales cand este vb de copii.
vuvuzela
Postat pe 16 Aprilie 2011 23:32
De la: Thor_again, la data 2011-04-16 23:20:13facut pe dreaq sa-l cheptene, sis, ca-mi pune cleeri' pe moatze in fiecare zi, cateva ore, pana imi bag picioarele si constat ca am mai adaugat cateva secunde pe care urmeaza sa le rad a doua zi!

hehehe! elitisti zici? vezi ca tu ieshti personalitate, nu elitista, da?





nu incerca sa te pui cu dexul,om meschin."oral pleasure=placere orala".
vuvuzela
Postat pe 16 Aprilie 2011 23:36
asta ai gasit-o in dex, culto, asa-i? doar tu ai zis-o
hai, mai baga, ca ne trebuie material pentru noul topic
Thor_again
Postat pe 16 Aprilie 2011 23:37
hey...zi creierului tau ala dodolotz ca nu namyi a scris cele mai de sus...ca daca scriam eu ,era postarea in romaneste,ca doar n-a dat 'musca si-n mintea mea ...
la copii cand spui ''oral pleasure'',poti lua exemplu suptul degetului,subtul unui cub cu gheata atunci cand le ies dinti sau chiar si periatul dintilor si al gingiilor daca ii relaxeaza.
vuvu da-ncuiata mai esti mama...
namyi
Postat pe 16 Aprilie 2011 23:38

dupa ce ca te ajuta fata, ca tu nu stii engleza...rai oameni, dom'le,rai...
tatoo
Postat pe 16 Aprilie 2011 23:41
lasa, bre, namyi, ca stupidwomen n-are decat supt si orale-n cap. Nu mai conteaza ca textul se refera la copilasi
oricum, asta cu suptul si oralele din capul ei nu sunt deloc o noutate... isi revine la starea ei naturala, pe care si-o manifesta pe aici si acum mai bine de doi ani
Thor_again
Postat pe 16 Aprilie 2011 23:41
lasa mai baieti...mai rau e ca's mama ''denaturela'' ca stau pe un site de socializare(garbo) si nu merg sa cer sfat la profesionisti(pe mamele.ro sau cum naiba s-o numi)...

acu merge o tigara ca unsa...mai ales dupa sade.
thor astept ''produsul finit''
me...hard hard ...imi place hard
tatoo,maine merg la esl classes
vuvu...fugi!!!!!!!!!!!!!!
si pe voi cei dragi mie,va
namyi
Postat pe 16 Aprilie 2011 23:49
he he he... a pus vulva mana pe google translator, si ete ce-a iesit...:))))))))
eu_geminy
Postat pe 16 Aprilie 2011 23:52
Mai vuvu tu ai tradus cu google translator si vii si ne zici acum de conotatii si context.
Orice traducator stie ca nuantele semantice sunt date de context, iar oral pleasure se traduce aici ca placerea gustului (ti-o zice cineva care face traduceri engleza-romana de cativa ani buni).
Romana nu-i limba ta materna, am inteles si suntem gata sa facem concesii pentru unele exprimari mai speciale ale tale, dar daca insisti cand nu stii si n-ai dreptate, risti s-o incasezi rau de tot.
charmelen
Postat pe 16 Aprilie 2011 23:59
Namyi, mamico... daca mai si fumezi... iarba dracului, vorba ceea... chiar ca nu mai "meriti" sa fii mama...
Esti anormala... stai de vb pe site-uri si mai si fumezi...
Mai asculti si muzica de inima albastra...
Auzi la ea... :)
Si nici macar nu stii de placerea sexului oral la bebelusi...
Mama esti tu?
picaturaderoua
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:03
De la: Thor_again, la data 2011-04-16 23:20:13
hehehe! elitisti zici? vezi ca tu ieshti personalitate, nu elitista, da?


personalitate elitista...imi dati voie si mie...sa va fac o poza...ca de mult vreau sa va cunosc...
multumesc...
mai da' zau ca nu am putut citi "translate"ala pocit
vuvulina, intreaba copiii pana in 10 ani...au "translate-uri "mai de calitate...cere ceva linGuri....
namyi, denaturato...ce faci aici.... vrei sa devii vreo personalitate...dubla....tripla...multipla...
mi-a trecut enervarea...acu ma infunda rasu/plansu....Doamne apara-ne!....
dor72
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:07
picatura mea,sunt de acord cu tine
m-am dus dreaq,dar nu poti nene sa te lasi de fumat cand ti-o ia inima la galop...mie si-acu imi tropaie(de la melodiele lui me_ ce-i drept)
ata este...sunt asa cum m-a facut mama,dar daca si-o'' amarata '' ca mine care sta 24/7 cu bebele mai e si denaturata eu ma mut in pc la me_,sa fiu sigura ca nu mai scap...
iar de placerea secsului la bblusi,ce sa zic...ma repet...fii-miu va fi gay daca de mic ii place ''oralul''.dar tre sa mentionez,ca mai bine-asa decat sa se catadicseasca cu o vuvu pe corazon
te-am pupat picatura
namyi
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:13
'Suptul degetului la sugar si copil mic

Altii considera ca terapia este necesara chiar si atunci cand copilul nu este de acord. ... dispozitive orale: scad placerea copilului de a suge degetul; ...'


in concluzie la copii nu se foloseste expresia;'oral pleasure"=placere orala ci "PLACEREA COPILULUI DE A SUGE DEGETUL".


Namyi daca traduceai corect in romaneste observai si tu greseala de traducere cu alta conotatie.invatati engleza dupa manuale mai ales cand este vb de medicina.lasati goagalul din care spicuiti 3 fraze aruncandu-le in ochii fraierilor.
vuvuzela
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:16
un lucru e cert: mai degraba dezveti copilul in doua ore sa-si mai suga degetul, decat s-o inveti pe vuvu intr-o viata sa nu mai debiteze trei prostii la doua vorbe
Thor_again
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:16
dor...eu inca mai am dracusori...de aia bag si o doza de cofeina(cica nu face rau la sarcina)
eu zic totusi ca vuvu ar trebui sa se fereasca...de fii-miu! ca daca tot o trage cu oralul,s-ar putea sa i-o dea si la ''manerul usii''.
na ca nu m-am putut abtine,dar m-a razbunat thor
apropos thorele...de cand ai zis ca lasi hienele sa ma ia...ma luat si mama lor
tz-ar gura aia pocita!!!!!!!!!!
namyi
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:17
pai io-ti zisei de medicamentele alea naturiste, da' tu, nu si nu! batman!
Thor_again
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:18
fii-miu deja nu-l mai suge...cica nu vrea s-o faca geloasa pe vuvu
namyi
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vand carut quinny 1 De la: garbo165922 1 Septembrie 2010 12:52
Va rog sa ma ajuta-ti si pe mine daca aveti habar! 6 De la: Dor_marunt 24 Decembrie 2009 21:17
Toti barbatii din lume sunt copiii nostri 12 De la: garbo_2364 15 Mai 2012 19:14
piele uscata 6 De la: office_salinasusesi_ro 15 Septembrie 2010 11:54
Elena Doamna 9 De la: garbo_403886 21 Iulie 2014 18:54
Setari Cookie-uri