ce profesie v-ati alege?

du-te,bre...si tu te bucuri?
cre' c-am murit sh'am ajuns in rai...
precizilla
Postat pe 13 Aprilie 2011 22:59
welcome back cuscri!
Nu ca as sta eu prea mult pe aici dar macar o data pe saptamina cind intru sa gasesc ceva ce-mi lumineaza fatza: pe precizilla
Ciresica
Postat pe 13 Aprilie 2011 23:01

.."du-te,bre...si tu te bucuri?
cre' c-am murit sh'am ajuns in rai..."


n-aaam eu ghinionu' asta..,vezi de treaba..
roby_cado
Postat pe 13 Aprilie 2011 23:02
ioi,cuscry!
pupa-tz-as freza si profesia!
ce face ginerica? creste,creste?

vezi ca tz-am pus un van dyk p'acilea..
precizilla
Postat pe 13 Aprilie 2011 23:04
Un van Dick ai zis????
Ciresica
Postat pe 13 Aprilie 2011 23:07
da,bre...
sa-l derutez pe roby...
precizilla
Postat pe 13 Aprilie 2011 23:08
preci da sa pui si neste poaze ase la profil ca sa te mai vad fata ca nu te mai vazui de mult si trecu vremea
tusi_Oli
Postat pe 13 Aprilie 2011 23:10
oi pune si d'alea,tusico,da-tzi de rand...
iote-acilea una:
imi seamana,ai?
precizilla
Postat pe 13 Aprilie 2011 23:13
seamana seamana
tusi_Oli
Postat pe 13 Aprilie 2011 23:15
Cand eram mica vroiam sa ma fac "musafir"....Crescand,am realizat ca nu merge,mi-am ales o meserie care mi-a adus multumire si satisfactie,darsi multa oboseala ......
garbo105616
Postat pe 15 Aprilie 2011 21:45
gazda..?
roby_cado
Postat pe 15 Aprilie 2011 21:53
De la: roby_cado, la data 2011-04-15 21:53:27gazda..?
Ce te miri asa??!! Nu suntem noi femeile "gazda" barbatilor??!!Stiam c-ai priceput..vroiai numai sa ti se confirme!!Acum esti multumit,musafirule??!!Vino-n coa la ..gazdoaie..!!Vaiii,era sa fac o rima...m-am molipsit de la Tatoo si Dor..La ce? La gazdoaie..
elisabeta_boia
Postat pe 16 Aprilie 2011 18:03
Mi-ar placea in tot cazul o profesie nu stiu care dar sa imi permita sa lucrez de acasa , ideal nu ?
garbo174243
Postat pe 20 Aprilie 2011 13:42
De la: namyi, la data 2011-04-11 21:28:41
pai chiar pe toate ''toapicele''?
ma ia headache-ul


obisnuieste-te cu mine! am doua probleme: una cu "cartea de munca", iar cealalta cu "soacra".
deep2w
Postat pe 3 Mai 2011 23:02
De la: ondinne, la data 2011-03-29 21:20:08Daca ar fi sa alegeti acum o meserie sau o profesie, care credeti ca vi s-ar potrivi?
Ce considerati ca ar fi bine platit, sau cautat pe piata muncii?
Cand erati copil, ati visat sa faceti altceva... ce anume? Acum regretati sau nu ...?


asta e studiu sociologic ...???
m-as face de profesie jidan .... sau sultan prin burundi ...
cadane .. petrol ... cel putin inca vreo 40...50 de ani .. mai merge cu benzinica lejer ...

cand eram mic vroiam sa ma fac statator degeaba .. ceea ce am si reusit ...
culmea si acum vreau sa ma fac la fel ...

Eu sunt om harnic: dect s stau degeaba, mai bine beau bere. Tot fac ceva! Urt mi-a fost mie lenea, de cnd eram mic i m tratau doctorii (Trezete-te, biatule, s-i iei somniferul!).

Taietor de frunza la caini, cu calificare inalta, ofer servicii de calitate ...

SI UITE ASA CU EVLAVIE MA ROG SA FIE IN FIECARE ZI SAMBATA, POATE MA AUDE SI PE MINE DUMNEZEU!!! ^:)^ FOAIE VERDE DE BATOZA, IO DE AZI MA CRED VEIOZA! SI IN CAZ CA FAC VREO CRIZA, MI-AM PUS PATUL LANGA PRIZA!!! decat o cocoasha de munca ... mai bine o burta de bere ...
alfheim
Postat pe 4 Mai 2011 11:57
io nu vreau ca sa ma fac nimic
nici cand eram mica n-aveam pasiuni nebune...ba mint! imi placea gimnastica, dar n-au vrut ai mei sa ma lase la Deva, asa ca n-o sa stiu niciodata ce-ar fi fost daca...

acum ma pasioneaza psihologia, da' as vrea sa fiu de profesie calator prin lume, se poate?
zambila
Postat pe 4 Mai 2011 12:50
mai zambi, nu te cred ca nu mai vrei sa faci nimic....;)

intamplator, am raspunsuri la ambele 'pasiuni' gimnastica am facut, copilarie ce seamana mai mult a militarie, cateva podiumuri si in final 6 luni de ghips. si punct.
calator prin lume am inceput sa fiu de la 19 ani, cu putina nebunie si inconstienta varstei: voluntar intr-o organizatie umanitara. bine,,,calator prin lumea a treia, dar e tot lume!
ufishor
Postat pe 4 Mai 2011 13:00
De la: zambila, la data 2011-05-04 12:50:00io nu vreau ca sa ma fac nimic
nici cand eram mica n-aveam pasiuni nebune...ba mint! imi placea gimnastica, dar n-au vrut ai mei sa ma lase la Deva, asa ca n-o sa stiu niciodata ce-ar fi fost daca...

acum ma pasioneaza psihologia, da' as vrea sa fiu de profesie calator prin lume, se poate?


sigur ca se poate ... mai ales daca nu costa prea scump calatoritul asta ...
si daca calatoresti cu gandul ... e si eco si bio si ... si si ...
io vreau sa ma fac de profesie timishorean ... si cred ca am shanse mari in curand ...
dar nu mai spun la nimeni .. ca cine stie .. poate se ocupa toate posturile ... :)
alfheim
Postat pe 4 Mai 2011 13:01

ioi, ce ratez!!!
tocmai acum, cand eu vreau sa ma fac de profesie american?
zambila
Postat pe 4 Mai 2011 13:10
De la: zambila, la data 2011-05-04 13:10:22
ioi, ce ratez!!!
tocmai acum, cand eu vreau sa ma fac de profesie american?



hihihihihihi
mai stiu o timishoreanca ce vrea sa se faca de profesie americaneasa ... :) deci cu tine doua ...

amu cativa ani in urma .. romanii visau sa se faca americani de profesie .. iar moldoveni de dincolo de prut visau sa se faca romani de profesie ... si ma amuzam tare ...
oricum cred ca se perpetueaza ideea si in zilele noastre ... in mare masura ...

nu stiu ce ratezi ... ?!? dar mai ai dreptul la doua incercari ... pana la urma sigur reushesti ...
alfheim
Postat pe 4 Mai 2011 13:22
alfheime, o sugestie: nu mai tot cita atata postarile anterioare, spune doar cui te adresezi. se incarca paginile aiurea

iote la zambilicea ce fromos ti-a raspuns si nu a avut nevoie de "citeaza" ca sa vezi/ vedem ca tie ti s-a adresat.
Thor_again
Postat pe 4 Mai 2011 13:28
Moshule, vazusi ce iti facura imperialistii aia de americani?

http://www.youtube.com/watch?v=JOddp-nlNvQ
anakin
Postat pe 4 Mai 2011 13:32
ufishor,
n-am zis ca nu mai vreau sa fac nimic, ci sa nu vreau sa ma fac nimic in mod special
zambila
Postat pe 4 Mai 2011 13:33
Anakinu, tocmai le dadui ok-u' pa cut scene-ul final
ai dreaq, ma vazura pe aici si-or zis ca pot sa faca ce vor ei, ca nu-i vaz... sa vezi ce salata amestecata a fost pana m-am bagat in ei sa le dau la gioale ca sa faca treaba sa fie serioasa!
Thor_again
Postat pe 4 Mai 2011 14:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubesc un barbat mai tanar............ 155 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:14
nu stiu ce sa fac.... 13 De la: garbo004600 30 Decembrie 2010 01:27
cum sa mi-l scot din minte ?? 206 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:12
Ce credeti despre asta? Vi s-a intamplat? 230 De la: eu_vio 1 Iulie 2010 13:03
O iubesc!!!! 192 De la: Edward_Claudiu 23 Septembrie 2015 12:59
Setari Cookie-uri