Parti negative...

A-ti avut vreodata impresia ca a-ti intalnit o persoana, exact asa cum va doreati din toate punctele de vedere?

Am cunoscut un barbat (27 de ani, eu 24), pare painea lui Dumnezeu, bun, linistit, nu bea, nu fumeaza, nu e "aruncator" de bani, modest, muncitor, intelegator, stie sa fie un bun prieten, sare in ajutor la nevoie si altele...Ce parti negative poate avea un astfel de om? Stiu ca este f incapatanat si orgolios, odata ce se cearta cu o persoana nu o iarta nici sa zaca pe marginea santului cum se spune.

Era o vorba: una din 3 este: betivan, fumator sau fustangiu. Ideea e ca nu i le-am vazut pe nicicare din aceste 3 l-am incercat pe toate partile, cand are o relatie, el spune ca are una singura din toate punctele de vedere

El e zodia Pesti, eu Rac, conform zodiacului ne potrivim ca o manusa (nu ca ar avea vreo importanta, dar poate se trezeste careva sa intrebe "ce zodie e?").



joanna22
Postat pe 27 Iulie 2012 15:41
Na,asta cu impresia acum cred ca la' impresie' o sa ramana...stii tu ,asa cum nu eista om perfect ,asa nu eista si om fara defecte ! toti avem si bune si rele ,depinde care sunt mai multe sau mai usor de suportat

Si pentru ca ma mananca limba de tot si trebuie sa o scarpin,am sa o scarpin si zic : m'am plictisit de faza asta cu zodiile si de comparitiile facute intre oameni numai si numai din privinta asta ..dar pentru ca pana acum am cunoscut 2 persoane,ambele de se masculin (la naiba,nu merge tasta 'cs' la mine ,scuze de lipsa),in aceeasi zodie,si anume pesti ,si pentru ca s-au dovedit la sfarsit ar avea ceva asemanari ,iti zic: sunt a naibii de posesivi si razbunatori !
scurt si la subiect..na,.m'am scarpinat ,acum astept si reversul
flordavis
Postat pe 27 Iulie 2012 18:38
Chiar multumesc pentru sinceritate you were so funny da am observat si eu ca are ceva tendinte de razbunare si posesivitate dar deocamdata nu mi-a impus nimic, nu si-a aratat vreo nemultumire Cred ca pot ierta orice la o persoana, mai putin bataia si inselarea
joanna22
Postat pe 27 Iulie 2012 21:05
oamenii care nu exteriorizeaza sentimente negative,le aduna in ei pana izbucnesc,si de aia cand se cearta,e ptr totdeauna,este intens.
cel ce zice ma deranjeaza una,azi,ma deranjeaza alta,maine,bine face,ca nu aduna in timp.
comunicarea adevarata inseamna sa spui si bune si rele,in um mod calm.
poate e un om mai linistit,si totul va fi bine,poate nu e corect ce am scris,cine stie poate nu i se potriveste si lui.
daniilia
Postat pe 6 August 2012 10:04
De la: joanna22, la data 2012-07-27 15:41:02A-ti avut vreodata impresia ca a-ti intalnit o persoana, exact asa cum va doreati din toate punctele de vedere?

Am cunoscut un barbat (27 de ani, eu 24), pare painea lui Dumnezeu, bun, linistit, nu bea, nu fumeaza, nu e "aruncator" de bani, modest, muncitor, intelegator, stie sa fie un bun prieten, sare in ajutor la nevoie si altele...Ce parti negative poate avea un astfel de om? Stiu ca este f incapatanat si orgolios, odata ce se cearta cu o persoana nu o iarta nici sa zaca pe marginea santului cum se spune.

Era o vorba: una din 3 este: betivan, fumator sau fustangiu. Ideea e ca nu i le-am vazut pe nicicare din aceste 3 l-am incercat pe toate partile, cand are o relatie, el spune ca are una singura din toate punctele de vedere

El e zodia Pesti, eu Rac, conform zodiacului ne potrivim ca o manusa (nu ca ar avea vreo importanta, dar poate se trezeste careva sa intrebe "ce zodie e?").







"a-m"......
adeline
Postat pe 10 August 2012 16:14
Buna fetelor, eu sunt Peste. Dac ar fi ca mine este OK. Asa este, Pestii nu iarta prea usor pentru ca in general, vorbesc in general si in particular asa cum sunt eu, spuneam, Pestii dau tot ce au mai bun in ei persoanei de care se indragosteste si bineanteles ca au aceleasi asteptari. Daca si tu il iubesti si nu il ranesti - cand ranesti este cel mai dureros lucru pentru mine de exemplu pentru ca eu nu jignesc pe nimeni si in special persoana iubita decat daca ma raneste - atunci lucrurile vor merge bine. Referitor la iertare, eu am iubit si am iertat din iubire foarte mult si nu a fost bine. Pentru ca la un moment dat ti se va reprosa - despre Pesti vorbesc care sunt si muncitori printre altele - ca muncesti prea mult. Si aceasta calitate se transforma in defect . Asa a fost la mine. Sotul mi-a reprosat mereu ca muncesc prea mult,desi cand m-a cunoscut eram o persoana puternica, munceam si asta l-a atras la mine - in timp ce el statea pe canapea si manca seminte si a ajuns sa nu il mai incapa pantalonii de atata stat, in timp ce eu Peste am avut grija sa-i fie bine.Pestilor nu le place cearta. Daca celalalt vede mereu defectele si greselile Pestelui si pe ale sale nu le vede, sigur ca tot reprosandu-i nu o sa-i convina si nu iti va raspunde imediat pentru ca are astepteri din partea ta si anume sa iti dai seama ca nimeni nu este perfect si asa cum el Pestele a gresit la fel gresesti si tu, toti gresim si trebuie sa iertam dar daca tu nu iti dai seama, le va strange si cu prima ocazie iti va reprosa si normal ca nu te va mai ierta. Vorbeai de posesivitate. Ce intelegeti prin posesivitate? Crezi ca te-ar tine incuiata in casa si nu te-ar lasa sa mergi la serviciu sau sa-ti vezi parintii, sau sa te intalnesti cu prietenele. Sa iti dau un exemplu. Cand l-am cunoscut pe sotul meu ne-am placut ne intalneam... eu nu vroiam sa ne intalnim chiar in fiecare zi, nu ca nu mi-as fi dorit pentru ca il iubeam chiar vroiam sa fim tot timpul impreuna da in mintea mea imi imaginam ca prieteni fiind sa ne intalnim in fiecare zi citeva ore pe zi, sa pot sa mai fac si alteva in timpul meu liber dar el a dorit sa fim mai tot timpul impreuna in fiecare zi. Asta inseamna ca el a fost posesiv nu eu. Dupa ani mi-a reprosat ca nu ii respect intimitatea si ca vrea sa fie singur, sa faca ce vrea fara sa ii cer socoteala. Judecati voi. Nu, un Peste nu este posesiv numai ca atunci cand iubeste pe cineva are nevoie sa i sa raspunda cel putin la fel. Si da Pestii sunt fi persoane fidele chiar daca li se fac avansuri, daca iubeste pe cineva nu va ceda avansurilor nimanui. Prin posesivitate eu inteleg sa iti petreci timpul liber cu persoana iubita daca este persoana iubita sa nu imi spuneti ca el trebuie sa mearga in timpul liber la stadion, la bere cu prietenii la distractii tot cu prietenii si tu la fel sa faci cu prietenele tale, adica fiecare cu ai lui si sa va intilniti numai la cina si in pat din cand in cand. Daca este asa pai asta nu este iubire. Si daca ajungeti la casatorie si vin si copii sarcinile trebuiesc impartite si sa va ajutati reciproc ... daca va iubiti.
garbo221171
Postat pe 14 August 2012 14:02
da, mi se pare stupid ca inca nu s-a format o Comisie Astrala de Aprobare a relatiilor de cuplu. Daca se va forma, sigur multi bani ar castiga si multa treaba ar avea.
As_ninge
Postat pe 14 August 2012 14:15
mi se par absolut superficiale "criteriile de evaluare". Nu bea, nu fumeaza, nu e fustangiu, nu e "aruncator" de bani, modest, muncitor, intelegator, stie sa fie un bun prieten, sare in ajutor la nevoie. Mai trebuiau inaltimea, greutatea, zestrea si diplomele si era tacimul complet: un animal de companie perfect.
A, si sa nu ii cada parul. Ca face mizerie.
quasaria
Postat pe 21 August 2012 11:48
E dresat sa se descalte la usa ?
Rotty
Postat pe 21 August 2012 12:26
intrebarea ta suna asa: "A-ti avut vreodata impresia ca a-ti intalnit o persoana, exact asa cum va doreati din toate punctele de vedere ?" de aia, chiar ca n-am inteles titlul topicului care este: "Parti negative"... !!! asa ca pe tine, de fapt... ce te intereseaza ? in fine... eu zic ca am avut asa o impresie, doar ca era vorba de o femeie. partile negative... au aparut dupa aia, dar complet nesimnificative... ! ca uneori sforaie... de ex. dar asta dupa multi ani... ! culme e ca si la noi, scrie in zidiac ca se pot intelege... asta mai mult datorita zodiei ei... dar pe vremea cand am avut impresia de care vorbesti... habar nu aveam de zodii si ce scrie in ele... ! deci, nu asta a contat !!! in fine... iti urez sa ramai cu impresia asta mereu.... !
barboneli
Postat pe 21 August 2012 13:09

L-ai intrebat ce SPORT, practica??
....sigur .....are probleme cu picioarele
Fss_ssu
Postat pe 21 August 2012 19:08
Da' ah se pune? i sport, nu?
Axl_R
Postat pe 21 August 2012 19:29

Wow!...se pune...ii cu cap
.... da tu di undi stii?....ii tii locu?
Fss_ssu
Postat pe 21 August 2012 22:46
ah...mat.
Axl_R
Postat pe 21 August 2012 22:51
Mai! nu ti pune cu "nebunu' " ca vezi tu cum joaca calu' si intra la regina fara sa tina cont di strajeri X di rege.....ai sa strigi ajutor si mai stai si-o tura....ai grija,tz-am zis

Fss_ssu
Postat pe 21 August 2012 23:07
ladyDY
Postat pe 21 August 2012 23:11
Ha?

Facem rocada? Mic, mare?
Axl_R
Postat pe 21 August 2012 23:23

...nici o rocada "duduie".;))...ce daca esti matali "regina"?....nu vezi ca ti-am alungat toti strajerii?....cu ce faci matali rocada?......eeee, tzurca di 2 lei...na! SAH_MAT!
Sa nu plangi asta-i de ziua ce se apropie ....o noua partida!
Fss_ssu
Postat pe 21 August 2012 23:31


Iar am rmas fr cuvinte, ''metere''. :)

Mulumesc.
Axl_R
Postat pe 21 August 2012 23:37
stai ca nu scapi asa usor
asta o fost incalzirea, sa vad cu cine am de-a face ....jocu' adevarat poate dura:ore,zile,sapt. ani buni.....oho! pa-n la 53 di ani, mai ai....abia ...esti pufulete.



Mai! tu chiar crezi ca am numa parti pozitive??...insistenta,ii una din partea mea stanga,se leaga de clavicula si imprastie in tot corpu' o stare de bine,na!
Fss_ssu
Postat pe 21 August 2012 23:54
Io de tine? :)

Fac io fa! N-ai fric!

+ sau -...np. :)

Mulumesc!

NB!
Axl_R
Postat pe 22 August 2012 00:03

nu, aicea nu negociez, nu inchei conventii, contracte si alte intzalegeri bre ....hai aseaza tabla si muta!....tu esti alba,eu is negru
sau poate invers.....cum doresti?!
Fss_ssu
Postat pe 22 August 2012 00:15
ladyDY
Postat pe 22 August 2012 00:22
....tu Lady, ci te uiti asa,esti di straja X vrei sa joci si tu sah,ha?
parca erai la
aaaa! Rotty sforaie
noapte bunicica!


862...poate te infingi si matali la o prtida pozitiva? da stiu, ti mai gandesti!
Si tie Noapte bunicica! :)
Fss_ssu
Postat pe 22 August 2012 00:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despartire dupa 6 ani 58 De la: si_totusi 3 Februarie 2011 13:04
povestea mea ....aproape toata 21 De la: Anilus 9 Mai 2010 08:41
SARBATORI FERICITE PENTRU TOATE FEMEILE SINGURE! 6 De la: VOIAJOR 23 Septembrie 2012 03:54
m am despartit de iubitul meu si nu stiu cum sa fac sa l uit 61 De la: Ioana007 6 Iulie 2009 16:21
Invatat 2 De la: garbo_477017 18 Octombrie 2017 20:10
Setari Cookie-uri