viata si boala este nedreapta

sunt trista cum nu am fost niciodata, de ce oameni dragi mie trebuie sa sufere, si pe langa ei sufar si eu, de ce?
yanyacharberet
Postat pe 10 August 2009 14:54

E greu cand vezi oamenii dragi suferind, fara sa poti face ceva...
Dar, in cazul tau n-am inteles... ce te doare mai tare? suferinta lor sau faptul ca trebuie sa suferi si tu?
Ella34
Postat pe 10 August 2009 14:57
ce e drept si ce e nedrept yanya??ce-au convenit oamenii parca ...
blanca
Postat pe 10 August 2009 15:00
De la: Ella34, la data 2009-08-10 14:57:10
E greu cand vezi oamenii dragi suferind, fara sa poti face nimic...
Dar, in cazul tau n-am inteles... ce te doare mai tare? suferinta lor sau a ta, pentru ei?
matusa mea mia fost mai mult decat o mama, a lucrat ani buni la spital ca doctor, in aprilie a iesit la pensie, are numai 57 de ani , are cancer , si cred ca pana vin eu in tara nu mai apuc sa vorbesc cu ea e distrusa , la fel si eu nu mai apuc sa_mi pun capul in poala ei , sa ma mangaie asa cum o facea de atatea ori , of nu am crezut ca e asa de grav, ce este mai rau e ca imi respinge apelul cand o sun , imi vreau matusa inapoi, aceea fiinta plina de viata care mereu ma astepta cu zambetul pe buze , acu sincer sunt distrusa de azi de la ora 12 de cand am primit mesaj de la ea plang intr-una, si nu pot ajunge in tara mai repede de 2 septembrie
yanyacharberet
Postat pe 10 August 2009 15:02
poate e si ea coplesita , las-o sa se linisteasca ....
trebuie sa fii tare!
blanca
Postat pe 10 August 2009 15:04
De la: mielutza, la data 2009-08-10 15:04:50poate e si ea coplesita , las-o sa se linisteasca ....
trebuie sa fii tare!
iti multumesc mielutza, sa stii ca oricat de multe probleme am avut niciodata nu am plans , dar acuma tot ce imi doresc e sa fiu aproape de ea, dar nu pot, am sunat-o sa ii spun ca vin intara , sa ii spun cat de mult o iubesc si sa lupte cu boala ca intodeauna a fost si sper sa fie o luptatoare, raman singura , asta doare cel mai tare
yanyacharberet
Postat pe 10 August 2009 15:07


din pacate, viata are si o astfel de fata... si toti o infruntam la un moment dat...

imi pare rau...
Ella34
Postat pe 10 August 2009 15:09
e bine ca plangi...eu cred ca ajuta.
gandeste pozitiv !! trebuie s-o vezi!
blanca
Postat pe 10 August 2009 15:12
De la: mielutza, la data 2009-08-10 15:12:30e bine ca plangi...eu cred ca ajuta.
gandeste pozitiv !! trebuie s-o vezi!
sper sa o apuc in viata cand plec in romania pe 2 sept, trebuie sa ma astepte , trebuia sa imi spuna ca este asa rau , ma urasc ca nu pot merge mai repede sa o vad
yanyacharberet
Postat pe 10 August 2009 15:43
o sa fie, linisteste-te..n-ai de ce sa te urasti, asa e viata asta cateodata..
kyra
Postat pe 10 August 2009 18:50
poate a vrut sa te protejeze . asta inseamna ca e o femeie puternica.si mai inseamna ca aveti multe sanse sa va vedeti. un om care e asa nu se da batut usor. nu te da nici tu !
blanca
Postat pe 10 August 2009 19:37
yanya..draga mea..regret ca ai asemenea probleme de suflet...da incercati cu medecine naturista..medicamentele pe baza de plante fac minuni! nu va lasati cancerul , in multe cazuri se poate trata..era o prezentatoare de stiri..pe vremea lu ceasca. nush cum o cheama..ea o invins boala! se poate. YANYA nu mai plinge spera si lupta! matusica mea are peste 80 de ani.este tot asa de apropiata de mine pe cit este a ta de tine. va iubesc!
LILO
Postat pe 10 August 2009 19:46
Plantele,si produsele apicole,sunt pot face minuni,...
produse din catina,din propolis,polen,incercati tot....si cu multa vointa se poate......multa sanatate
TEODORRD
Postat pe 10 August 2009 19:51
va multumesc ca imi sunteti alaturi si va multumesc pt vorbele bune, dar sa stiti ca ea incearca si tratament naturist , in special cu planta MARUL LUPULUI. DAR....eu sper si cred ca o sa se faca bine, desi ma indoiesc
yanyacharberet
Postat pe 10 August 2009 19:57
yanyo....pe toti ne asteapta campiile intinse ale Valhalei...
dupa mine,cel mai important lucru e sa nu-ti ramana "te iubesc-ul" in gat si sa n-apuci sa-l spui celui drag...
curaj!
preciouss
Postat pe 10 August 2009 21:17

dupa mine,cel mai important lucru e sa nu-ti ramana "te iubesc-ul" in gat si sa n-apuci sa-l spui celui drag...
curaj![/quote] asta spun si eu preciouss , e posibil sa nu mai apuc sa-i spun nimik, nu pot sa plec mai repede in tara, numai in sept, iar matusa mea cea draga nu o sa ma mai astepte ca altadata, cu acel zambet cald
yanyacharberet
Postat pe 10 August 2009 21:35
yanyo...poate e mult mai bine asa...o sa-ti ramana in amintire zambitoare si plina de viata...
in privinta "te iubesc-ului"...pun pariu ca nu o data i-ai spus pana acum,daca ti-e draga...iar daca n-ai facut-o..pune mana pe telefon!
preciouss
Postat pe 10 August 2009 21:41
De la: preciouss, la data 2009-08-10 21:41:33yanyo...poate e mult mai bine asa...o sa-ti ramana in amintire zambitoare si plina de viata...
in privinta "te iubesc-ului"...pun pariu ca nu o data i-ai spus pana acum,daca ti-e draga...iar daca n-ai facut-o..pune mana pe telefon!
iam spus de multe ori cat de mult o iubesc pentu ca mia fost si imi este ca o mama, iam dat telefon ar....il respinge, asa face si cu fata ei din italia, la toti ne respinge apelul, cred ca e foarte distrusa, of de abia astept sa ajung acasa
yanyacharberet
Postat pe 10 August 2009 21:48
hei yanya am vazut azidim ca salutai de pe meleaguri strabune ... cum e matusica ta? sper bine! multa sanatate si toate cele bune!
susidallyama
Postat pe 4 Septembrie 2009 15:51
Yanya sa treci si pe aici, cand ai timp.... sa ne spui si noua cum e matusa ta! Speram sa fie mai bine... !
picaturaderoua
Postat pe 4 Septembrie 2009 16:35
De la: picaturaderoua, la data 2009-09-04 16:35:19Yanya sa treci si pe aici, cand ai timp.... sa ne spui si noua cum e matusa ta! Speram sa fie mai bine... !
eu sunt acu la targu jiu iar matusa e la uricani jud hd, merg maine la ea , ca aseara am ajuns tarziu la fetita mea , si am facut si o criza de fiere, dar maine sigur merg la matusa mea, si am sa va spun noutati, eu va multumesc din inima ca sunteti alaturi de mine
yanyacharberet
Postat pe 4 Septembrie 2009 17:31
multa sanatate si tie si matusii tale Yanya si concediu cat mai placut di odihnitor!
sa auzim de bine
susidallyama
Postat pe 4 Septembrie 2009 17:41
De la: susiyama, la data 2009-09-04 17:41:01multa sanatate si tie si matusii tale Yanya si concediu cat mai placut di odihnitor!
sa auzim de bine
merci esti tare draguta si dulce in sensul bun al cuvantului
yanyacharberet
Postat pe 4 Septembrie 2009 17:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
La multi ani tuturor celor care poarte nume de**Constantin si Elena*!! 9 De la: Jojolin 21 Mai 2012 15:03
Ce e de facut cand iti vine copilul batut acasa? 19 De la: garbo276286 17 Octombrie 2013 08:59
sex and the city! 90 De la: fleurdelis 5 Iunie 2010 17:39
Singuratatea in....DOI !!!! 126 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:39
VINDECAREA PRIN GANDIRE.Cauzele bolilor 5 De la: ingerasulluptator 8 Mai 2012 14:55
Setari Cookie-uri