ce posibilitate e sa fii ramas insarcinata?

Buna,am o problema si va rog sa ma ajutati daca se poate!
Am intretinut relatii sexuale o singura data,acum 2 saptamani si imi e foarte frica de o sarcina nedorita.prietenele mele spun ca nu e posibil sa raman de prima data,recunosc nu m-am protejat dar iubitul meu nu a ejacuat in mine dar totusi imi este foarte frica.imi puteti da o parere?
claudiapetrariu
Postat pe 1 Martie 2011 17:14
ameno
Postat pe 1 Martie 2011 17:15
....exista aceasta posibilitate totusi ....mica dar exista!
cory_emy
Postat pe 2 Martie 2011 00:10
daca este de doua saptamani... poti face un test de sarcina... si atunci poti sta linistita.
cricat
Postat pe 2 Martie 2011 00:13
pai n-ar fi trecut deja destul de atunci, incat sa iti poti face un test? ia vezi, fetele aiestea mai versate ce zic?
posibilitate de a ramane exista oricand, nu conteaza ca e prima sau a zecea oara.
Thor_again
Postat pe 2 Martie 2011 00:15
buna. nu cred ca esti insarcinata mai ales ca nu a ejaculat in tine ,dar pt siguranta ta fa_ti un test
iry87alin
Postat pe 2 Martie 2011 16:24
De la: claudiapetrariu, la data 2011-03-01 17:14:03Buna,am o problema si va rog sa ma ajutati daca se poate!
Am intretinut relatii sexuale o singura data,acum 2 saptamani si imi e foarte frica de o sarcina nedorita.prietenele mele spun ca nu e posibil sa raman de prima data,recunosc nu m-am protejat dar iubitul meu nu a ejacuat in mine dar totusi imi este foarte frica.imi puteti da o parere?

Parerea mea e ca esti o dobitoaca, consoleaza-te ca nu esti singura proasta care pune asemenea intrebari. Sper sa nu ramaneti gravide nici tu nici gastele slea de prietene ale tale ca sa nu perpetuati prostia.
Gmihaela
Postat pe 3 Martie 2011 19:24
hallloooooooooooo.................mihaelaaaaaaaaa...........te-o muscat vipera? ....sau...care-i pb...de vb atat de urat?
esti invidioasa ca...ea...poate si...tu n-ai cu cine?
ce-i atitudinea asta?
ovidiu42
Postat pe 3 Martie 2011 19:30

sigur a tipat invidia din ea....
mihaelooo ia pune mana de incearca si tu sa vezi daca poti sa ramai....
anaROBERT
Postat pe 4 Martie 2011 08:09
cred ca astea de fac gura o fac la shto,ashea...ca sa fie bagate in seama.

31,

a intrebat fata la rubrica "sarcina"?
da!

agata-te si tu de altceva,sau ai uitat cum este cand iti incepi viatza sexuala?si ca suntem pe un site pt femei?

claudia

prezervativu' unde era?
hmmm...
nelinistea asta sa fie o lectie pt tine,data viitoare ia-ti masuri de protectie ca la carte,altfel o sa deveniti frigide tot stand cu frica-n san mereu...
iasomia
Postat pe 4 Martie 2011 09:41
De la: ovidiu42, la data 2011-03-03 19:30:31hallloooooooooooo.................mihaelaaaaaaaaa...........te-o muscat vipera? ....sau...care-i pb...de vb atat de urat?
esti invidioasa ca...ea...poate si...tu n-ai cu cine?
ce-i atitudinea asta?

Cum sa fiu invidioasa pe cineva pe care consider ca e prost? Te-ai gandit mult ca sa deduci logic treaba asta?
Oricum ce atitudine poti sa ai fata de specimenele astea care se apuca de lucruri insemnate in viata asta si dupa -aia vor sa li se dea in bobi pe forumuri.
Dar ce poti sa spui cand revolta intelectuala e redusa la o femeie la simpla intrb. are: e esti invidioasa ca aia a facut sex? Cumva tu nu ai aceasta posibilitate?
Hai sictir!
Gmihaela
Postat pe 4 Martie 2011 15:59
De la: anaROBERT, la data 2011-03-04 08:09:50
sigur a tipat invidia din ea....
mihaelooo ia pune mana de incearca si tu sa vezi daca poti sa ramai....

Pune tu mana acolo. Vezi poate ramai tu gravida... dc te pricepi poate o sa si tipi.
Succes!
Gmihaela
Postat pe 4 Martie 2011 16:05
mihaelo...am io asa o banuiala...
(sper sa ma insel)
acum vorbeste cumva....masculul din tine???
eladaela
Postat pe 4 Martie 2011 16:28
Mihaelo,nu stiu daca vorbeste masculul sau femeia din tine insa dupa parerea mea, le zice bine!
Toate toapele ce intra pe forumuri, pun falseprobleme pentru a atrage atentia.
Daca ar ffi avut intr-adevar aceasta problema, sunt sigura ca stia si de pastila de a doua zi si toate celelalte...
Cum spuneam, parerea mea e ca doreste sa atraga atentia si n-ar fi rau s-o faca cu o problema reala sau o discutie interesanta, nu cu tampenii de gradinita.
SAL
Postat pe 4 Martie 2011 17:20
lasa ca ati atras voi atentia cu....muuuuultaaaa..inteligenta
bravos natiune,halal sa-ti fie
eladaela
Postat pe 4 Martie 2011 21:18
De la: Gmihaela, la data 2011-03-04 15:59:33
De la: ovidiu42, la data 2011-03-03 19:30:31hallloooooooooooo.................mihaelaaaaaaaaa...........te-o muscat vipera? ....sau...care-i pb...de vb atat de urat?
esti invidioasa ca...ea...poate si...tu n-ai cu cine?
ce-i atitudinea asta?

Cum sa fiu invidioasa pe cineva pe care consider ca e prost? Te-ai gandit mult ca sa deduci logic treaba asta?
Oricum ce atitudine poti sa ai fata de specimenele astea care se apuca de lucruri insemnate in viata asta si dupa -aia vor sa li se dea in bobi pe forumuri.
Dar ce poti sa spui cand revolta intelectuala e redusa la o femeie la simpla intrb. are: e esti invidioasa ca aia a facut sex? Cumva tu nu ai aceasta posibilitate?
Hai sictir!






ioooooiiiiiiiiiiiiiiii................no ca...tzoapa asta...o gresit toapicu`...crez!!
si...refuleaza p`aci...
ia...incerca si tu...de te-o vrea careva...un sex...ceva...nu conteaza de care!!
poate asa...ti se mai ia cumva...ceatza aia...de pe obiectul ala...de deasupra gatului!!
ovidiu42
Postat pe 4 Martie 2011 21:25
Ovidiu mama, topicul nu l-am gresit. Ai gresit tu persoana despre care sa faci aluzii ca nu are o viata de orice fel implinita. Oricum esti si tu la fel de redus ca mimoza intrebatoare care a initat topicul. Si cum acest mesaj este off topic va fi si ultimul pe care ti-l adresez tie, barbat redus mintal si fara vreo posibilitate de a te mai ridica din propria ta conditie inferioara intelectual.
Gmihaela
Postat pe 5 Martie 2011 15:24
....ce-mi place...cand izvoraste...asa...de la sine...intelijentza...pe forum!!!
si asa...ai primit mai multa atentie...decat meritai...asa ca...pt mine...nu-i o pierdere...
fuji matale...si vomita-ti chestea aia...de te agita...pe unde consideri ca nu te-ar recunoaste nimeni!!
cale batuta!!
ovidiu42
Postat pe 5 Martie 2011 15:30
mihaela, nu stiu ce varsta ai, dar oricum, nu vad de ce jignesti tu gratuit...
te-ai gandit o secunda ca fata asta nu are pe nimeni cu care sa vorbeasca?
daca si-a luat inima in dinti si a pus o intrebare, nu ai tu de ce sa ii vorbesti in acest mod!
Tu le stii pe toate? Si esti infailibila?
dor72
Postat pe 7 Martie 2011 00:27
De la: claudiapetrariu, la data 2011-03-01 17:14:03Buna,am o problema si va rog sa ma ajutati daca se poate!
Am intretinut relatii sexuale o singura data,acum 2 saptamani si imi e foarte frica de o sarcina nedorita.prietenele mele spun ca nu e posibil sa raman de prima data,recunosc nu m-am protejat dar iubitul meu nu a ejacuat in mine dar totusi imi este foarte frica.imi puteti da o parere?


Cati ani ai? Nu esti "cam frageda" sa supravietuiesti unui avort? la propriu. te gandesti ca ai putea sa mori in timpul avortului? Ai 14 ani?
garbo113747
Postat pe 11 Martie 2011 02:27
De la: Gmihaela, la data 2011-03-03 19:24:14
De la: claudiapetrariu, la data 2011-03-01 17:14:03Buna,am o problema si va rog sa ma ajutati daca se poate!
Am intretinut relatii sexuale o singura data,acum 2 saptamani si imi e foarte frica de o sarcina nedorita.prietenele mele spun ca nu e posibil sa raman de prima data,recunosc nu m-am protejat dar iubitul meu nu a ejacuat in mine dar totusi imi este foarte frica.imi puteti da o parere?

Parerea mea e ca esti o dobitoaca, consoleaza-te ca nu esti singura proasta care pune asemenea intrebari. Sper sa nu ramaneti gravide nici tu nici gastele slea de prietene ale tale ca sa nu perpetuati prostia.


garbo113747
Postat pe 11 Martie 2011 02:28
De la: dor72, la data 2011-03-07 00:27:29mihaela, nu stiu ce varsta ai, dar oricum, nu vad de ce jignesti tu gratuit...
te-ai gandit o secunda ca fata asta nu are pe nimeni cu care sa vorbeasca?
daca si-a luat inima in dinti si a pus o intrebare, nu ai tu de ce sa ii vorbesti in acest mod!
Tu le stii pe toate? Si esti infailibila?


Dar cine a zis ca trebuie sa le stii pe toate? Nu ai auzit de vorba aia romaneasca: daca taceai filosof ramaneai? De ce trebuie sa accept si sa le cant in struna la tot soiul de copilite care se duc si fac sex FARA sa se informeze? Poate daca eram pe vremea lui Ceasca cand ti-era si frica sa spui ca te gandesti ca esti gravida si daca nu te vedeau cu burta mare te mai si turnau, mai intelegeam. Dar cand urla televizoarele de reclame la prezervative? Cand tipa farmaciile la orice colt de strada doar doar oi intra sa cumperi ceva si unde AI cu cine vorbi despre preventie ce pot sa spun altceva?
NU, nu le stiu pe toate si NU, nu voi rata nicio ocazie sa imi spun parerea sincera unei tembele care isi merita soarta. GANDESTE dor 72! GANDESTE! ca de-aia ti-a pus cineva materie cenusie in cap, nu ca sa le suflii in struna la toti idiotii.
Gmihaela
Postat pe 14 Martie 2011 19:55
mami, nimeni nu spune ca nu ai dreptate vis a vis de contraceptia aia care, adevarat, urla la orice colt de strada

dar nu ai putea sa fii mai putin vindicativa in abordare? stii vorba aia, tonul face muzica...

hai, sa fii iubita...
michelle_
Postat pe 15 Martie 2011 00:06
sa fie intr-un ceas bun!
garbo103208
Postat pe 15 Martie 2011 16:19
De la: claudiapetrariu, la data 2011-03-01 17:14:03Buna,am o problema si va rog sa ma ajutati daca se poate!
Am intretinut relatii sexuale o singura data,acum 2 saptamani si imi e foarte frica de o sarcina nedorita.prietenele mele spun ca nu e posibil sa raman de prima data,recunosc nu m-am protejat dar iubitul meu nu a ejacuat in mine dar totusi imi este foarte frica.imi puteti da o parere?


ba este fff posibil
allay
Postat pe 15 Martie 2011 18:12
Gmihaela,
ar fi bine ca atunci cand dai sfaturi altora, iti exprimi parerea sau pur si simplu "te bagi in seama", sa tii cont de "unele" sfaturi pe care le urli pe-aici.
daca tu esti extrem de informata pe aceasta tema, nu inseamna ca "toti e ca tine".
si...vorba lui me_reloaded: tonul face muzica
dor72
Postat pe 16 Martie 2011 18:22
De la: claudiapetrariu, la data 2011-03-01 17:14:03Buna,am o problema si va rog sa ma ajutati daca se poate!
Am intretinut relatii sexuale o singura data,acum 2 saptamani si imi e foarte frica de o sarcina nedorita.prietenele mele spun ca nu e posibil sa raman de prima data,recunosc nu m-am protejat dar iubitul meu nu a ejacuat in mine dar totusi imi este foarte frica.imi puteti da o parere?
alinutza_
Postat pe 27 Martie 2011 16:58
De la: claudiapetrariu, la data 2011-03-01 17:14:03Buna,am o problema si va rog sa ma ajutati daca se poate!
Am intretinut relatii sexuale o singura data,acum 2 saptamani si imi e foarte frica de o sarcina nedorita.prietenele mele spun ca nu e posibil sa raman de prima data,recunosc nu m-am protejat dar iubitul meu nu a ejacuat in mine dar totusi imi este foarte frica.imi puteti da o parere?
alinutza_
Postat pe 27 Martie 2011 16:58
ce vrei alinutza, draga?
dor72
Postat pe 27 Martie 2011 18:00
exista internet, carti, pliante, brosuri, farmacii, etc. cand te apuci de un lucru, macar sa il faci cu cap. mihaela are dreptate cand spune ceea spune. faptul ca nu s-a informat nu o scuza, ci o acuza. inainte sa faci ceva, te interesezi cu ce se mananca acel ceva, nu sari ca vaca in plantatia de castraveti, iar apoi vii si pui intrebari tampite, la care domnisoara ar trebui sa aiba raspuns. daca nu ar exista atatea mijloace de informare, as spune ca nu are de unde si n-a avut de unde sa stie. ea habar nu are ca trebuie sa faca un test de sarcina? asta e la mintea cocosului. de unde sa stim noi daca e insarcinata sau nu? sunt si multe chestii care tin de o ordine - zic eu - logica: daca faci sex si esti ingrijorata ca s-a intamplat ceva, mergi frumos la ginecolog, iei o pastiluta si 10 zile mai tarziu iti faci un test de sarcina, ca sa fii sigura. daca esti naiva ( sa nu zic altcumva) si astepti 2 saptamani, tot ce poti sa faci e un test de sarcina. nu iti trebuie o brosurica cu indicatii gen: the next step is... daca te informezi, stii ce faci si ce urmeaza sa faci.
iceboxxx
Postat pe 7 Februarie 2012 01:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fotomodele 2-16 ani constanta 2 De la: babyfotomodel 16 Mai 2012 20:48
nujtiu 63 De la: garbo133831 16 Mai 2012 20:59
Indemnizatia de crestere a copilului 4 De la: garbo_10159 9 Ianuarie 2013 08:02
Cel mai usor test pentru detectarea scurgerilor de lichid amniotic 2 De la: garbo078042 16 Mai 2012 19:57
insarcinata? 11 De la: garbo_397837 6 Mai 2014 10:23
Setari Cookie-uri