Sexul...o necesitate?

mda.... la inimioara.... :).... dar trece cu aspenter....
cricat
Postat pe 8 Februarie 2011 10:51
De la: garbo169404, la data 2011-02-07 08:57:51ar trebui sa fieceva unic..............dar nu este..........este o experienta cu un procentaj de durere....in functie de experienta celuilalt.........UNIC pt ca schimbarea care se produce este ireversibila.......si intri intr-o alta categorie FEMEIE.PRACTIC ESTI ALTA PERSOANA SI FIZIC DAR SI PSIHIC....CELALALT TREBUIE SA INCERCE SA CREEZE CEVA UNIC ATUNCI CAND SE INTAMPLA PENTRU CA ACEST LUCRU SE INTAMPLA O DATA SI ARE REPERCUSIUNI PENTRU MULT TIMP DUPA



Ma bucur sa vad ca te ai documentat profund. Dar nu ma impresioneaza deloc ca te agiti in halul asta. Eu ziceam doar k si legal are voie sa faca sex cu baiatul ala ,asta daca are chef si considera ca asa e bine. Pt ca tot ati batut campii pe aici cu 18 ani , casatorii si altele. Daca ea il iubeste n am inteles de ce trebuie sa va bagati voi sa nu cumva sa fie fericita femeia. Pfff....gata k topicul asta m a plictisit rau . Si tu cu Politia ta m ai mai facut si sa rad . Merci . La revedere ! Pe alt topic , evident :)
SweetB
Postat pe 8 Februarie 2011 20:38
De la: SweetB, la data 2011-02-08 20:38:45
De la: garbo169404, la data 2011-02-07 08:57:51ar trebui sa fieceva unic..............dar nu este..........este o experienta cu un procentaj de durere....in functie de experienta celuilalt.........UNIC pt ca schimbarea care se produce este ireversibila.......si intri intr-o alta categorie FEMEIE.PRACTIC ESTI ALTA PERSOANA SI FIZIC DAR SI PSIHIC....CELALALT TREBUIE SA INCERCE SA CREEZE CEVA UNIC ATUNCI CAND SE INTAMPLA PENTRU CA ACEST LUCRU SE INTAMPLA O DATA SI ARE REPERCUSIUNI PENTRU MULT TIMP DUPA



Ma bucur sa vad ca te ai documentat profund. Dar nu ma impresioneaza deloc ca te agiti in halul asta. Eu ziceam doar k si legal are voie sa faca sex cu baiatul ala ,asta daca are chef si considera ca asa e bine. Pt ca tot ati batut campii pe aici cu 18 ani , casatorii si altele. Daca ea il iubeste n am inteles de ce trebuie sa va bagati voi sa nu cumva sa fie fericita femeia. Pfff....gata k topicul asta m a plictisit rau . Si tu cu Politia ta m ai mai facut si sa rad . Merci . La revedere ! Pe alt topic , evident :)


Nu la comentul tau vroiam sa rasp, la cel al Vuvuzelei, k trambiteaza prea tare :) . Pa pa
SweetB
Postat pe 8 Februarie 2011 20:50
De la: garbo184911, la data 2011-02-02 14:01:10Bun,poate va parea aberant dar trebuie sa discut asta cu niste oameni cu experienta.Am aproape 17 ani,am un iubit de pe la 13.bine,atunci aproape un an de zile nici nu ne tineam de mana :D.Nu asta conteaza.Ceea ce conteaza,defapt este ca noi nu am avut niciun contact sexual.El intre timp a avut relatii sexuale cu o femeie.Atunci am stat despartiti cam 3 luni dar ne-am impacat...Deja s-a conformat cu ideea...Ma simt prea mica,simt ca as face o greseala daca as face asta inainte de casatorie [poate vi se va parea invechit,dar pentru mine asta e o chestie prea importanta ].Dar totodata nu ma pot abtine sa nu-l plac,sa nu-l doresc...Nu pot,uneori sa ma controlez,sa-mi controlez gandurile...P.S.nu am chef de glume sau chestii rautacioase.


Viata sexuala ti-o incepi atunci cand esti pregatita

Mitul casatoriei este indus la tine de catre bunici sau parinti

Si apoi prin "dragoste"fizica iti cunosti foarte bine partenerul si pe tine....

Nu te poti casatori cu un om pe care u-l cunosti Partea sexuala spune multe despre un individ
Iti recomand sa vorbesti cu psihologul scolii daca aveti la liceu sau imi poti scrie pe email
garbo185480
Postat pe 9 Februarie 2011 04:53
sunt de acord.intotdeauna problemele existentiale,este bine sa la discuti si cu un psiholog.
vuvuzela
Postat pe 9 Februarie 2011 05:10
De la: garbo184911, la data 2011-02-02 14:01:10Bun,poate va parea aberant dar trebuie sa discut asta cu niste oameni cu experienta.Am aproape 17 ani,am un iubit de pe la 13.bine,atunci aproape un an de zile nici nu ne tineam de mana :D.Nu asta conteaza.Ceea ce conteaza,defapt este ca noi nu am avut niciun contact sexual.El intre timp a avut relatii sexuale cu o femeie.Atunci am stat despartiti cam 3 luni dar ne-am impacat...Deja s-a conformat cu ideea...Ma simt prea mica,simt ca as face o greseala daca as face asta inainte de casatorie [poate vi se va parea invechit,dar pentru mine asta e o chestie prea importanta ].Dar totodata nu ma pot abtine sa nu-l plac,sa nu-l doresc...Nu pot,uneori sa ma controlez,sa-mi controlez gandurile...P.S.nu am chef de glume sau chestii rautacioase.

Draga mea tu nu esti o fata cu " prejudecati " tu esti o fata cu PRINCIPII.Parerea mea este ca ar trebui sa astepti pana implinesti 18 ani ( macar,daca nu pana la casatorie, tu decizi ), asta ca sa fii singura responsabila atat de deciziile luate cat si de consecintele lor,cu conditia sa stii sa gestionezi o astfel de situatie ( viata sexuala ) in cunostiinta de cauza.Deci, asta ar insemna sa te infomezi foarte bine despre actul sexual, despre schimbarile pe care le aduce in viata ta si despre mijloacele de protectie( te protejezi in primul rand de eventuale boli,nu trebuie sa te gandesti numai la sarcini nedorite).Este pacat sa treci prin experienta traumatizanta a unui avort cand avem la dispozitie tot felul de mijloace contraceptive.Tu decizi cand, cum ,si unde,dar e bine sa vorbesti cu partenerul tau,care trebuie sa te inteleaga si sa nu-ti impuna nimic.Sa nu crezi daca iti spune ca nu e bine cu prezervativ. VORBA DE VIATA TA,RESPECTA-TE! Daca sexul devine o necesitate dupa inceperea vietii sexuale,crede-ma nu este ceva de necontrolat,suntem oameni nu animale.Nu uita sa mergi la planing, nu poti sa iei anticonceptioale dupa ureche.Bafta!
garbo101988
Postat pe 14 Februarie 2011 17:50
Cumpara o traista de prezervative sii... FAOOO ODATAAA!
garbo103208
Postat pe 15 Februarie 2011 16:16
Un gand bun pentru voi!
Draga mea ceea ce stiu putini...este faptul ca acele casatorii in care el si ea au fost cuminti pana dupa Sfanta Taina a Casatoriei sunt BINECUVANTATE. Probleme vor exista, fiindca traim in lumea aceasta cu susul in jos care crede ca totul ne este ingaduit...asta asa este, dar NU TOT ESTE DE FOLOS!
Daca cineva musca dintr-un mar si il lasa...il iei sa il mananci? Daca esti flamand ...probabil; sa incercam sa ne apropiem de DRAGOSTE...noi nu stim sa iubim cu adevarat! CEL CARE A IUBIT CU ADEVARAT: IISUS HRISTOS, a acceptat sa moara pe cruce FIIND FIUL LUI DUMNEZEU.Este foarte important ca in viata sa faci ceea ce trebuie, nu ceea ce vezi ca fac cei din jurl tau...sau ceea ce te sfatuiesc oameni care se gandesc mai mult la placere...decat la suflet!
Trupul ramane aici...sufletul este vesnic. Va rog frumos, pe toti, incercati sa cititi capitolul 13 din 1Corinteni...este o minune!
BUCURIE ADEVARATA!
human
Postat pe 16 Februarie 2011 11:14
De la: human, la data 2011-02-16 11:14:11Un gand bun pentru voi!
Draga mea ceea ce stiu putini...este faptul ca acele casatorii in care el si ea au fost cuminti pana dupa Sfanta Taina a Casatoriei sunt BINECUVANTATE. Probleme vor exista, fiindca traim in lumea aceasta cu susul in jos care crede ca totul ne este ingaduit...asta asa este, dar NU TOT ESTE DE FOLOS!
Daca cineva musca dintr-un mar si il lasa...il iei sa il mananci? Daca esti flamand ...probabil; sa incercam sa ne apropiem de DRAGOSTE...noi nu stim sa iubim cu adevarat! CEL CARE A IUBIT CU ADEVARAT: IISUS HRISTOS, a acceptat sa moara pe cruce FIIND FIUL LUI DUMNEZEU.Este foarte important ca in viata sa faci ceea ce trebuie, nu ceea ce vezi ca fac cei din jurl tau...sau ceea ce te sfatuiesc oameni care se gandesc mai mult la placere...decat la suflet!
Trupul ramane aici...sufletul este vesnic. Va rog frumos, pe toti, incercati sa cititi capitolul 13 din 1Corinteni...este o minune!
BUCURIE ADEVARATA!


Capitolul 13
1. De a gri n limbile oamenilor i ale ngerilor, iar dragoste nu am, fcutu-m-am aram suntoare i chimval rsuntor.
2. i de a avea darul proorociei i tainele toate le-a cunoate i orice tiin, i de a avea atta credin nct s mut i munii, iar dragoste nu am, nimic nu sunt.
3. i de a mpri toat avuia mea i de a da trupul meu ca s fie ars, iar dragoste nu am, nimic nu-mi folosete.
4. Dragostea ndelung rabd; dragostea este binevoitoare, dragostea nu pizmuiete, nu se laud, nu se trufete.
5. Dragostea nu se poart cu necuviin, nu caut ale sale, nu se aprinde de mnie, nu gndete rul.
6. Nu se bucur de nedreptate, ci se bucur de adevr.
7. Toate le sufer, toate le crede, toate le ndjduiete, toate le rabd.
8. Dragostea nu cade niciodat. Ct despre proorocii - se vor desfiina; darul limbilor va nceta; tiina se va sfri;
9. Pentru c n parte cunoatem i n parte proorocim.
10. Dar cnd va veni ceea ce e desvrit, atunci ceea ce este n parte se va desfiina.
11. Cnd eram copil, vorbeam ca un copil, simeam ca un copil; judecam ca un copil; dar cnd m-am fcut brbat, am lepdat cele ale copilului.
12. Cci vedem acum ca prin oglind, n ghicitur, iar atunci, fa ctre fa; acum cunosc n parte, dar atunci voi cunoate pe deplin, precum am fost cunoscut i eu.
13. i acum rmn acestea trei: credina, ndejdea i dragostea. Iar mai mare dintre acestea este dragostea.
human
Postat pe 16 Februarie 2011 11:17
da este o mare necesita adica cand ai inceput sa-i gusti si sa-l simti ........................
piper
Postat pe 16 Februarie 2011 22:01
hm, ca si cum e vorba doar de gustat si simtit!...
esme
Postat pe 16 Februarie 2011 22:20
Micuto, la anii astia trebuia sa fiti deja "experti" in PETTING!.. Daca cumva nu stii ce e, pe scurt iti spun ca e tot ce tine de atingere, mangaiere, masaj, sarutat reciproc, inclusiv sex oral, stimulare/masturbare reciproca, dar fara penetrare in sensul clasic!... Poti ajunge la orgasm, si trai momente superbe, daca tineti atata unul la celalalt!...

Trebuie sa fiti foarte atenti la igiena manuala si locala!... unghiile scurte si bine pilite sa nu zgarie, mai ales ale lui!... Asa te poti pastra virgina pana la caatorie!... Success!
PsihoSex
Postat pe 16 Februarie 2011 22:50
buna! daca te iubeste ar trebui sa rabde dar na e barbat si stii cum sunt. nu te grabi. lucrul asta necesita timp si ''prima data'' pt o fata e foarte important. nu e neaparat sa astepti casatoria dar daca asa vrei e f bine. ai grija ca atunci cand te decizi sa fii sigura ca barbatul este adevarata ta dragoste. eu nu am gandit asa si uite ca regret acum. si ma inteb tot timpul CUM AR FI FOST ACUM VIATA MEA DACA... sa nu patesti la fel. asa cum spun ia o decizie care sa fie buna si pt moment dar si pt viitor.pupici bravo pt felul in care gandesti
LADY_23
Postat pe 18 Februarie 2011 11:32
Buna draga mea, ma bucur ca nu vrei sa-ti incepi viata sexuala decat dupa casatorie In zilele noastre acest lucru e considerat demodat dar e ceea ce D-zeu a intentionat de la inceputul lumii.Am si eu copii si fiica mea a luat aceeasi decizie de a nu-si incepe viata sexuala pana dupa casatorie.Poti sa dai lucrul care il ai cel mai de pret virginitatea, intr-un moment de slabiciune sau dorinte carnale, dar nu o mai poti recapata inapoi.Asa ca acest lucru tr sa fie ceva special cu persoana care e facuta ptr tine. Daca acum o faci cu prietenul actual, apoi va despartiti(ipotetic vorbind) si dupa pana la casatorie o sa mai ai alti prieteni ce o sa faci?, (sex cu fiecare....), e singurul lucru cel mai de pret care poate fi daruit partenerului de viata din partea unei femei.Sexul inainte de a-l incepe nu e o necesitate deoarece corpul nu cere acest lucru, dar lucrurile se schimba dupa ce incepi sa-l practici (devine ceva necesar). Sper ca ti-am putut fi de ajutor si ca o sa contiunu sa te tii tare in decizia luata, mie mi se pare una f buna.
costina_delly
Postat pe 21 Februarie 2011 17:51
hm! nu virginitatea e lucrul cel mai de pret, cristina, ci faptul de a fi OM!
esme
Postat pe 21 Februarie 2011 17:56
De la: SweetB, la data 2011-02-06 18:04:01Th,intotdeauna au fost diferente si divergentze intre generatii.fiecare generatie aste din ce in ce mai stiutoare decat generatia anterioara.asta nu inseamna ca legea ne permite sa nu tinem cont,de sfaturile pe care le dam minorilor,indiferent ca ne rad sau nu in fata.dar pune-te in situatia ca fata este totusi sincera,ca maine i se intampla ceva,iar ea de frica,face dovada ca asta a invatat pe internet de la maturi.nu stii de ce sunt in stare tinerele(pers.de fata se exclud),pt a scapa de pedeapsa parintilor!!!a spus fata ca este minora,deci ii raspunzi sau nu,insa cf legilor in vigoare.sa presupunem ca "minora"este un politist,care protejeaza minorii pe internet.restul il deduci singur.glumele sunt glume,insa fara implicatia minorilor.

Da mi voie sa ti zic k nu inteleg de unde ai scos o pe asta cu " e minora " si nu vad legatura cu discutia aceasta. Fiindca ,conform Codului Civil , femeile se pot casatori legal de la varsta de 16 ani. Iar fata din discutie are 17. Deci , ce vrobesti tu despre legi acolo e absolut irelevant . Sau crezi k ar fi ilegal sexul pana nu faci impresionanta varsta de 18 ani ?


Nu pricepi fiindca esti bleg, sau bleaga...sexul cu un minor/minora se pedepseste conform legii cu inchisoarea..
Casatoria este interzisa sub 16 ani, iar la 16 numai cu dispensa e voie, altfel nu. Nu e benefica nici fizic, ce sa mai vorbim de asumarea responsabilitatilor la 16 ani...
nattysor
Postat pe 22 Februarie 2011 16:46
De la: vuvuzela, la data 2011-02-04 16:16:20
De la: garbo184911, la data 2011-02-02 14:01:10Bun,poate va parea aberant dar trebuie sa discut asta cu niste oameni cu experienta.Am aproape 17 ani,am un iubit de pe la 13.bine,atunci aproape un an de zile nici nu ne tineam de mana :D.Nu asta conteaza.Ceea ce conteaza,defapt este ca noi nu am avut niciun contact sexual.El intre timp a avut relatii sexuale cu o femeie.Atunci am stat despartiti cam 3 luni dar ne-am impacat...Deja s-a conformat cu ideea...Ma simt prea mica,simt ca as face o greseala daca as face asta inainte de casatorie [poate vi se va parea invechit,dar pentru mine asta e o chestie prea importanta ].Dar totodata nu ma pot abtine sa nu-l plac,sa nu-l doresc...Nu pot,uneori sa ma controlez,sa-mi controlez gandurile...P.S.nu am chef de glume sau chestii rautacioase.




te pastrezi pana consideri tu.daca el nu accepta,e bine sa nu va mai vedeti.daca vrei raspuns la intrebarea ta,sexul este mai intai o normalitate,o lege a naturii ,iar dupa ce devii femeie vei intelege ca devine necesitate organica.



raspuns de femeie inteligenta superb vuvu p
_blondyna
Postat pe 23 Februarie 2011 18:47
Femeie esty toata viata virgina o singura data sa sti c nu e asa fantastic sa faci sex cu un tip sa te paraseasca si apoi sa se laude la altii ce macho e el ca cu tine etc eu zic sa ramai cum esty ai mai putine probleme si ganduri nu te temi de boli si de sarcini nedorite nu te doare capu de nimik so plus de asta esty o raritate ce va fi dorita oricand si respectata felicitari si ramai cum esty
_blondyna
Postat pe 23 Februarie 2011 18:51
Au scos topicul:Masturbarea la barbati....nu ca ma interesa in mod deosebit,dar posasem si eu acolo ceva..si nimic,nimic....ba ma mai si distram...de ce l-or fii scos???
elisabeta_boia
Postat pe 24 Februarie 2011 18:14
Nici:cine cauta gaseste??Am vrut sa scriu"postasem" ceva mai inainte...
elisabeta_boia
Postat pe 24 Februarie 2011 20:32
De la: mirabai, la data 2011-02-04 16:06:35Draga mea, ma bucur ca o adolescenta din "zilele noastre" inca mai cere parerea celor din jur. Eu cred ca atata timp cat simti ca il iubesti, ai dori sa faci dragoste cu el (dar prejudecatile nu te lasa) si te poti asigura ca facand-o nu vei pune viitorul tau in primejdie, sa fie intr-un ceas bun. Sper numai ca partenerul tau sa fie destul de finut cu tine incat sa-ti ramana o amintire placuta "prima data". Bineinteles ca parerile sunt impartite pt acest subiect. Biologic se spune ca organismul uman este in deplina lui maturitate dupa 18 ani, desi cred ca lucrurile s-au mai schimbat in ultimul timp (din cauza hormonilor alimentari). Credinta ortodoxa pe de alta parte sustine ca "prima data" TREBUIE sa aibe loc dupa cununia religioasa (dupa mine total ironat).
Daca asta te poate ajuta cumva, vreau sa-ti mentionez ca am avut cumva aceeasi dilema ca si tine acum mai multi ani dar din nefericire pe atunci nu exista netul si nici nu puteam discuta cu mama despre asa ceva, ai mei fiind "dependenti de credinta". Eram si eu ferm convinsa ca e "pacat" sa se intample inainte de cununie si un al doilea motiv "m-ar fi omorat tata".
Astazi insa sunt ferm convinsa ca am gresit atunci abtinandu-ma, ma si indragostisem nebuneste pt prima data si... mi-a fost greu... poate daca as fi avut si eu pe atunci acces la mai multe informatii clipele de fericire ar fi fost mai multe in viata mea.
Pe de alta parte insa exista un motiv bine stabilit pt tot ce ni se intampla, dar sa revenim la tine acum... daca ai fi fost fiica mea te-as fi sfatuit sa i te daruiesti pe deplin si constient celui pe care il iubesti.
Eu consider acum ca am pierdut ani buni fara sa simt placerea asta si sincer nu a meritat (ma refer la motivele pt care m-am abtinut pe atunci). Bine, pe atunci nu stiam ce "pierd"
Oricum in incheiere sper ca tu sa iei decizia cea mai potrivita pt tine la momentul actual si mai sper ca mama ta sa te sustina si sa va bucurati impreuna de realizarile tale.
Un sfat general: fa mereu ceea ce simti ca te va face fericita cu cionditia ca nu vor suferi (tu sau ceilalti) dupa ceea. Mult succes!
ps. sunt multe referiri de dat pe acest subiect dar scuze nu prea am timp, daca o sa consideri ca-ti pot fi de folos cere-mi si alte lamuriri, te voi ajuta cu placere



Poi n ai pierdut nimic ...de fapt toate au aceeasi culoare , forma , doar marimile difera ....si mirosul ....dar va descurcati voi ...fetele ..sunteti talentate la asa ceva
DaMarkus09
Postat pe 28 Februarie 2011 13:05
draga andra sunt foarte sincercu tine simarturisesc ca la virsta mea safac sex cu femei care doresc cu adevarat,fiind pentru mine o necesitate. nu doresc sa las o impresie rea dar asta este adevarul. apelez la tine pentru a ma pune in legatura cu femei care doresc cu adevarat sa faca sex din zona mea sau de unde crezi tu de cuviinta. doresc ca aceste discutii sa fie confidentiale doar intre noi doi. poti sa contactezi pe meil sau pe tel 0726283168 dar fara sms pentru cit mai multa discretie......cu deosebita dragoste si stima fane...te p[up...ceau....cred ca pot avea incredere in tine.....pa
garbo194691
Postat pe 8 Martie 2011 13:13
draga andra sunt foarte sincercu tine simarturisesc ca la virsta mea safac sex cu femei care doresc cu adevarat,fiind pentru mine o necesitate. nu doresc sa las o impresie rea dar asta este adevarul. apelez la tine pentru a ma pune in legatura cu femei care doresc cu adevarat sa faca sex din zona mea sau de unde crezi tu de cuviinta. doresc ca aceste discutii sa fie confidentiale doar intre noi doi. poti sa contactezi pe meil sau pe tel 0726283168 dar fara sms pentru cit mai multa discretie......cu deosebita dragoste si stima fane...te p[up...ceau....cred ca pot avea incredere in tine.....pa
garbo194691
Postat pe 8 Martie 2011 13:13
De la: vuvuzela, la data 2011-02-05 18:17:36
De la: casperphantom, la data 2011-02-04 16:16:59Wau, Mirabai, ce lung a fost poemul tau, draga mea, eu sunt barbat si sunt mai practic si cu mult mai scurt, sexul e misto daca-l si iubesti, acum s-a cam perimat casatoria fata mare si proasta, sfatul meu:

ia-l frumos de manutza si cautati un cabinet de planing familial,in fiecare oras exista, spui acolo ce vrei sau ce vreti si -ti vor face analize si stabili un program de contraceptie care sa nu te destabilizeze (oare e corect termenul ??) hormonal , si din cate stiu eu, dupa primul ciclu dupa ce iei anticonceptionale poti face sex, dragoste, tot ce vrei, fa ce vrei dar sa stii ce faci, ,


Mult succes si fii desteapta imbina utilul ( informatia) cu placutul ( sexul sau dragostea) si bucura-te de viata




fii atent ce sfaturi dai minorilor.

Stimata Gindiredeinger,
Nefericirea in casatorie este poate cel mai des invocat motiv de nefericire personala a barbatilor si femeilor din toate timpurile. iar una dintre pietrele importante care alcatuiesc temelia este ceva , despre care de multe ori evitam sa vorbim , ne facem ca nu conteaza sau si mai rau , de multe ori nici nu-l luam in calcul. Da ati ghicit este SEXUL. Sexul iubita mea e un dar de la Dumnezeu si i acelasi timp o unealta, iprin care acesta (Dzeu) ne-a facut sa ne inmultim dar sa ne si produca placere. Practic este singura placere de pe pamant pentru care nu trebuie sa platim (in mod normal), pentru toate celelalte fiind nevoiti sa scoatem bani din buzunar. Deci , ca sa nu pierdem sirul logiciii, fiind dragostea un dar menit sa ne faca viata mai frumoasa si sa ne imbie sa ne lasam urmasi, ce poate fi mai important alaturi de dragoste si sananate , pe acesta lume? Puritanii vor zice: sentimentul si respectul conteaza, nu sexul. Gresit, total gresit. Pentru ca iubirea si respectul fata de o femeie nu se poate implini decat ultima si cea mai inalta unire dintre o femeie si un barbat, care este sexul. fara sex dragostea este ca Ferrariul pentru un sofer cu permisul suspendat. deci dragostea draga mea este compusa din sentiment+sex. Cand unul dintre cele doua lipseste nu e dragoste. de aceea sexul ca si componenta a dragostei trebuie cunoscut inainte de casatorie pentru ca dupa, daca el nu merge atunci dragostea nu-i completa si sentimentele incep sa se clatine. Este ca operatia de inmultire : orice ai inmulti cu zero tot zero da. Iar daca sexul tinde catre zero atunci si dragostea tinde tot catre zero iar casatoria , prin urmare, incepe sa aiba probleme. De aceea , draga gandiredeinger, nu mai dati sfaturi indoielnice , ca sa nu spun altfel , tinerilor de astazi , cum si ce sa faca ei in viata. E drept ca 17 ani nu-i tocmai o varsta la care sa inceapa viata sexuala , dar de aici si pana a o sfatui pe domnisorica sa nu se culce cu barbatul ei decat dupa cununie, e cale lunga. Eu ca si barbat as sfatui toate fete sa incerce barbatul inainte de casatorie in privinta saxului, pentru ca dupa ar putea sa aiba surprize mari. Tribunalele sunt pline de actiuni de divort si 70 la suta dintre ele sunt de natura nepotrivirii de caracter care de fapt este nepotrivire in pat. Sotia mea e judecator civil si vorbesc in cunostinta de cauza. Proaspetii insuratei , pot avea surprize neplacute la primul contact , constatand cu surpriza , ba ca penisul nu are marimea asteptata, ba ca sotul are o imaginatie sexuala mult prea bogata pentru gusturile sotiei, ba ca sotia este mai exuberanta decat se astepta el , sau ca dimpotriva este lenesa si inactiva. Acestea cu timpul duc la tensiuni grave in cuplu , afectand din ce in ce mai mult si celelelate aspecte ale vietii in doi. Si vreau sa va spun ca gresesc intr-o mare masura cei care spun ca problemele in pat se rezolva cu rabdare si comunicare . Daca problemele apar de la inceputul casnicie, cand dragostea si flacara pasiunii sunt cele mai mari, sunt slabe sanse ca mai tarziu sa se rezolve, dragelor. Sentimentul si respectul reciproc nu mai au ce face. Asa ca, ce preferati fetelor , un himen neperforat si cinstit in biserica sau o casnicie fericita alaturi de un barbat cu care te potrivesti ? Nu intra in discutie cele care se marita cu portofelul lui, bineinteles.
garbo184899
Postat pe 15 Martie 2011 08:59
Nici nu se poate altel!
garbo103208
Postat pe 15 Martie 2011 16:21
De la: tatoo, la data 2011-02-07 01:30:18 Getuto,cere-i tu lectii ! Altii poate se pricep....hehe...
SERIOS??Chiar TE PRICEPI???Pe demonstrate??Dar pe ..controlate??Haiii ..ca ..glumesc...!! Sigur esti mai priceput...dar lectii dai??
elisabeta_boia
Postat pe 15 Martie 2011 18:39
De la: garbo194691, la data 2011-03-08 13:13:19 draga andra sunt foarte sincercu tine simarturisesc ca la virsta mea safac sex cu femei care doresc cu adevarat,fiind pentru mine o necesitate. nu doresc sa las o impresie rea dar asta este adevarul. apelez la tine pentru a ma pune in legatura cu femei care doresc cu adevarat sa faca sex din zona mea sau de unde crezi tu de cuviinta. doresc ca aceste discutii sa fie confidentiale doar intre noi doi. poti sa contactezi pe meil sau pe tel 0726283168 dar fara sms pentru cit mai multa discretie......cu deosebita dragoste si stima fane...te p[up...ceau....cred ca pot avea incredere in tine.....pa



ai dreptate! nu stiti decat voi si tot forumu' garbo
michelle_
Postat pe 15 Martie 2011 18:44
De la: garbo194691, la data 2011-03-08 13:13:19 draga andra sunt foarte sincercu tine simarturisesc ca la virsta mea safac sex cu femei care doresc cu adevarat,fiind pentru mine o necesitate. nu doresc sa las o impresie rea dar asta este adevarul. apelez la tine pentru a ma pune in legatura cu femei care doresc cu adevarat sa faca sex din zona mea sau de unde crezi tu de cuviinta. doresc ca aceste discutii sa fie confidentiale doar intre noi doi. poti sa contactezi pe meil sau pe tel 0726283168 dar fara sms pentru cit mai multa discretie......cu deosebita dragoste si stima fane...te p[up...ceau....cred ca pot avea incredere in tine.....pa


Barbate, dupa ce inveti sa scrii , du-te si te impusca, dar nu in cap ca s-ar putea sa nu nimeresti nuca aia care iti tine loc de creier. Am impresia ca esti blond. Sincer.
garbo184899
Postat pe 16 Martie 2011 09:13
nu`i prea scump un glont? ma gandesc ca, un streang, ar fi mai ieftin...

cica, sa-l contacteze pe "meil"
foarte tare, frate!
Reflex
Postat pe 16 Martie 2011 09:18
da, da' sapunu' l-ai pus la socoteala? cel mai ieftin ar fi sa il lasam sa se rataceasca noaptea. poate da vreo salbaticiune peste el si isi face pomana
Thor_again
Postat pe 16 Martie 2011 09:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ma temeam ca nu se va mai putea...iar acum ma tem ca nu se mai poate:-s 34 De la: bluelight 28 August 2010 20:58
de ce credeti ca ar refuza un barbat o femeie?! 262 De la: Celleste 26 Octombrie 2009 19:06
un mic sfat:* 12 De la: pinkx 7 Aprilie 2010 16:33
Onania 106 De la: nazirra 8 Iunie 2011 22:58
ejaculare 32 De la: garbo_415324 15 Septembrie 2015 12:42
Setari Cookie-uri