prieteni sau amanti

eu as opta pentru prietenie...a fi amanti, mi-ar redeschide unele rani mai vechi, caci sigur s-au adunat cateva in cei 8 ani de convietuire
garbo092934
Postat pe 31 Ianuarie 2011 11:23
A ramane prieten cu cel cu care ai stat 8 ani nu este altceva decat a-ti prelungi agonia...d c mai il vrei de prieten? Amant in nici un caz...mi se pare un lucru prea josnic...oricum alegerea iti apartine,dar din pct meu de ved eu zic ca NU...Nici PRIETEN,nici AMANT.
Yellowrose
Postat pe 31 Ianuarie 2011 13:47
De la: piper, la data 2011-01-28 21:18:11eu am ales dar vroiam si raspunsul vostru


daca tot ai ales dupa ce ne-ai intreabat si pe noi
tusi_Oli
Postat pe 31 Ianuarie 2011 13:56
Salve,
dupa o relatie de opt ani orice puteti fi numai prieteni nu.
Bendis_27
Postat pe 31 Ianuarie 2011 15:33
daca si el vrea sa fiti amanti,dc nu?poate reinviati cv sau macar asa va cunoasteti mai bn
babbytzza_cariba
Postat pe 31 Ianuarie 2011 20:00
nu sunt dependenta.iubirea e iubire,nu vreau sa fiu folosita si apoi aruncata,asta vine de la sine nu-ti trebuie sa te gandesti la asta
garbo107589
Postat pe 2 Februarie 2011 06:02
n-ai inteles ca-mi merge mintea ,ca nimeni si nimic din lumea asta numa pacaleste,tot ce-am facut nu-mi pare rau ca au fost sentimente adevarate,nu obsesie,te-am iubit cu adevarat,am facut foarte mult si nu-mi pare rau,doar ca am fost inteleasa gresit
garbo107589
Postat pe 2 Februarie 2011 06:06
nu-mi plac premeditarile,imi place spontaneitatea ,totul fara masti,eu n-am avut
garbo107589
Postat pe 2 Februarie 2011 06:09
De la: garbo107589, la data 2011-02-02 06:06:18n-ai inteles ca-mi merge mintea ,ca nimeni si nimic din lumea asta numa pacaleste,tot ce-am facut nu-mi pare rau ca au fost sentimente adevarate,nu obsesie,te-am iubit cu adevarat,am facut foarte mult si nu-mi pare rau,doar ca am fost inteleasa gresit



de ce nu-ti faci un blog, asa stii si tu si Dumnezeu de ce dracu vorbesti acolo, pe noi sincer gandurile tale nu ne intereseaza
casperphantom
Postat pe 2 Februarie 2011 06:15
De la: garbo107589, la data 2011-02-02 06:09:20nu-mi plac premeditarile,imi place spontaneitatea ,totul fara masti,eu n-am avut



si dupa ce si cum scrii, cred ca de fapt e invers, nu-ti merge mintea, si ai fost pacalita si acum te vaiti pe toate topicele
casperphantom
Postat pe 2 Februarie 2011 06:17
............se poate si una si cealata in acelasi timp..............
garbo013938
Postat pe 2 Februarie 2011 15:16
De la: casperphantom, la data 2011-02-02 06:15:57
De la: garbo107589, la data 2011-02-02 06:06:18n-ai inteles ca-mi merge mintea ,ca nimeni si nimic din lumea asta numa pacaleste,tot ce-am facut nu-mi pare rau ca au fost sentimente adevarate,nu obsesie,te-am iubit cu adevarat,am facut foarte mult si nu-mi pare rau,doar ca am fost inteleasa gresit



de ce nu-ti faci un blog, asa stii si tu si Dumnezeu de ce dracu vorbesti acolo, pe noi sincer gandurile tale nu ne intereseaza
Stii cine e cucoana 589?Sper sa nu ma insel,ca abia acu ma gandii,da' cred ca-i Blondina.Pe topicul "nulitatea..." tot asa le da,ca din avion.Si mi se pare ca-si ridica singura la plasa.Ca daca n-o intreba nimeni nica,ea trebuia sa spuna ce-a facut la Paris! Daca gresesc,imi cer scuze,daca nu,astept macar o..
tatoo
Postat pe 2 Februarie 2011 15:43
dar ..........cui spune fata asta ca l-a iubit ??????
ca nu mai inteleg nimica am impresia ca din ce in ce , mai multi se trezesc vorbind........
jeanette40
Postat pe 2 Februarie 2011 15:46
Mai bine se vede pe topicul "Fara el ...incotro" . Acolo imi pare ca ea centreaza,ea da cu capul. Gata,eu m-am convins,Blondy e...589. Acelasi stil,aceleasi idei,aceleasi"agramaticalitati".
tatoo
Postat pe 2 Februarie 2011 16:36


nu stie nici ea ce vrea...........daca s-au iubit e clar ca nu pot continua relatia de prietenie decat daca si - au gresit reciproc si daca nu si-au purtat iubire unul celuilalt.....
madita
Postat pe 4 Februarie 2011 10:05
si uite cum se poate inchide un topic fara multa zarva
casperphantom
Postat pe 4 Februarie 2011 16:04
no, mai, dar astea sunt disparitii instantanee, unde a disparut nenea ala ca facutul banilor cu galeata ???
casperphantom
Postat pe 4 Februarie 2011 16:05
De la: casperphantom, la data 2011-02-02 06:15:57
De la: garbo107589, la data 2011-02-02 06:06:18n-ai inteles ca-mi merge mintea ,ca nimeni si nimic din lumea asta numa pacaleste,tot ce-am facut nu-mi pare rau ca au fost sentimente adevarate,nu obsesie,te-am iubit cu adevarat,am facut foarte mult si nu-mi pare rau,doar ca am fost inteleasa gresit



de ce nu-ti faci un blog, asa stii si tu si Dumnezeu de ce dracu vorbesti acolo, pe noi sincer gandurile tale nu ne intereseaza
delly003010
Postat pe 4 Februarie 2011 21:39
delly003010
Postat pe 4 Februarie 2011 21:42
Sa va spun eu cum sta treaba in cazul acesta.In primul rind unul din ei este foarte casatorit, fac pariu ca barbatul acestei femei are o casnicie, in al doilea rind, s-au despartit deoarece nici unul nu stia cu care sa ramina, barbatul cu nevasta, doamna aceasta cu un altul decit cel cu care a fost 8 ani.Mi-ar placea sa raspunda chiar cea care a dechis topicul dar n-as crede ca are curajul acesta.Relatia s-a terminat sau doar s-a intrerupt pentru o vreme?Cine stie, doar cei doi.Faza este ca dacaei doresc sa fie in continuare amanti, nu cred ca le va sta cineva in cale nici chiar nevasta celui cu care este doamna.Eu peronal cred ca si doamna s-a cam saturat de al ei sot si doreste ceva mai bun,deci,draga doamna propune-i amantului divortul si eliberarea lui.Nu cred ca v-a spune nu.Incearca, vezi daca vrea.Nu ar avea motive sa nu vrea.Sa continui sa fi amanta din umbra sau sa poti iesi la vedere cu acel domn, gen intilniri dar nu pe ascuns,concedii etc,tot tacimul.N-as crede ca nu este posibil daca voi doriti si e mult mai simplu, fara ascunzisuri si teama.Ce zici?As aprecia curajul tau de a raspunde si fara minciuni la acest raspuns.Nu e imposibil doar vointa iti trebuie.
garbo054654
Postat pe 5 Februarie 2011 12:40
eu vreau si una si alta
garbo107589
Postat pe 5 Februarie 2011 20:32
Parerea mea este ca, daca relatia in care esti se numeste casnicie,curind va avea un final.Ce nu merge nu trebuie fortat.Totul este sa ai curaj si putere de a spune lucrurilor pe nume, de a da cartile pe fata si de a-ti continua drumul in alta direcie.Minciuna nu ajuta cu nimic si mereu vei fi urmarit de remuscari.Sau poate nu, depinde ce fel de om esti.Da-i posibilitatea si celeilalte jumatati sa isi croiasca un alt drum.Nu fi egoist.Daca incepi o reltie in paralel, lucrrile se complica mult si la un moment dat nu vei sti ce sa alegi.Daca alegi viitoarea relatie poate la un moment dat vei avea pareri de rau sau poate nu, daca ramiii la prima cine stie s-ar putea sa nu mai mearga la un moment dat.Este o chestie foarte delicata si depinde foarte mult de relatia acutala.Mai poate fi vorba de ceva in sufletul tau pentru actuala sau nu.Gindeste matur si ia decizia inainte sa iti para rau.Unele lucruri in viata noastra nu mai pot fi refacute sau vindecate, ramin cicatrici care la un moment dat te dor din ce in ce mai tare.
garbo054654
Postat pe 6 Februarie 2011 14:04
eu le vreau pe amandoua ,una fara cealalata nu se poate ,si invers
garbo107589
Postat pe 6 Februarie 2011 16:56
decat nimik...e bine si asa....
garbo057043
Postat pe 7 Februarie 2011 16:11
Afi amant...a fi amanta.....eu sunt amanta...si nu-mi este rusine sa recunosc....eu nu-s casatorita...si nu am pe nimeni .....decat pe el...."prieteni sau amanti"....ei bine se poate si una si alta......ma multumesc cu putin...cu "resturi".....dar....dar...uneori faci unele lucruri in viata..asa....pt ca asa vin...pt ca asa simti.....poate ca nu am intalnit acea dragoste care sa ma faca sa fiu totul pt ea......ce tot zic...poate ca in el vad totul...pt ca.....eu cred ca dragostea e asa...vine....pleaca...poate nu pleaca.....nu am scris sta pt a fi comentata si analizata de voi....ci doar pt ca asa am simti.....in viata unele lucruri se intampla pt ca asa e dat....nu suntem noi in masura sa analizam ceea ce face si simte fiecare.......pe acel om...amant cum se spune de cand lumea...il iubesc...si daca acum as fi pusa in postura de ai ceda un rinichi...e un exemplu...as face-o fara sa ma gandesc......nu conteaza daca si el ar face la fel.....asa ca...sa nu mai judecam ceea ce oamenii fac...doar pt ca asa simt si vor...
garbo088260
Postat pe 8 Februarie 2011 22:07
oare sa fie asa
piper
Postat pe 10 Februarie 2011 09:10
de moment vad ca da ,dar timpul cred casi va spune cuvantul
piper
Postat pe 10 Februarie 2011 09:13
Propun schimbarea de "Garbo" a site-ului in "Lovers"....
madita
Postat pe 10 Februarie 2011 20:06
Atata vreme cat doamna face clar distinctia intre cele doua notiuni, eu zic ca e mai bine sa nu fi enici una nici alta!
Oare de ce...unii au parte de lucruri pe car enu le inteleg si nu le merita?
As_ninge
Postat pe 13 Februarie 2011 17:03
NU AI NIMERIT DRAGA MEA NU ERA SOTUL ALTEI FEMEI ,DEOARECE EU AM MULT BUN SIMT NU IMI CLADESC FERICIREA MEA PE NEFERICIREA ALTEI FEMEI
piper
Postat pe 14 Februarie 2011 16:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt ultimul "samaritean"???? 11 De la: theloner 1 Martie 2011 10:18
-Vreau sa ma ajutati! 91 De la: ica2 21 Martie 2011 16:54
Sunt intr-o situatie dificila..... 4 De la: alanna 17 Ianuarie 2012 20:54
Te iubesc,dar nu pot sa te astept!! 1 De la: blaa 10 Decembrie 2009 22:17
platiti vaccinul de 12 luni? 1 De la: kidz007899_NADIA 12 Februarie 2011 15:44
Setari Cookie-uri