Concediu pentru depresie????????????????????

E greu cred sa ai un model mai putin moral in casa si sa traiesti in frica dar il felicit pe romanticul ca a reusit, ca a spus eu pot sa fiu mai bun ca tata ,sunt rare astfel de cazuri.Multumesc de versurile scrise din poemele lui Paunescu mi-a placut mult sa il citesc pacat ca toti oamenii de calitate mor repede si uitam sa ii pretuim cand sunt printre noi.

Depresia intradevar cred si eu ca are de a face cu sufletul deoarece am experimentat si eu bucuria divina o perioada si nimik nu se compara cu ea, candva am fost indragostita si as da tot ce am acum daca as putea sa ma intorc in timp si sa mai pot trai o saptamana sentimentele acelea, tristete si deziluzii mi-am creat singura prin alegeri gresite. Candva un om bogat mi-a spus; ai grija ce iti doresti si eu am spus simplu; bani atata vreau si s-a uitat la mine si a zis; atunci puneti sufletul intr-o cutie de otel si arunca-l pe fundul marii.De mai bine de 8 ani traiesc fara a simti vibratia calda a iubirii privesc la pozele mele comerciale si nu vad decat falsitate zugravita frumos pe un chip ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,mi-e dor de clipele in care aveam sentimente si traiam cu intensitate fiecare moment dar asa e cu maturitatea asta inseamna.



_blondyna
Postat pe 25 Ianuarie 2011 18:47
DRAGUTA DEPRESIA SE MANIFESTA LA ORICE VARSTA, DC NU STIAI DOCUMENTEAZA-TE! NU ARE NICI O LEGATURA CU LENEA,SA TE FEREASCA SFANTUL SA PATESTI ASA CEVA. DEPRESIA E PERICULOASA!!!!!!!!!!!!
garbo018687
Postat pe 25 Ianuarie 2011 19:54
De la: _blondyna, la data 2011-01-21 22:27:27in opinia mea depresia e echivalenta cu lenea dar vreau sa vad cum ajuns eurpenii sa creeze pe bune concedii medicale ptr depresie mi se pare ilar

depresia majora naste suicidul sau tentative suicidare...daca nu cunosti , nu afirma tampenii...exceptie fac depresivii inchipuiti...aia pe care tu ii consideri lenesi.
reyya
Postat pe 25 Ianuarie 2011 19:59
M-am despartit si nu sufar din contra ma simt bine si beau de bucurie da tot l-as lua cu mine la Paris
_blondyna
Postat pe 26 Ianuarie 2011 21:15
buna tuturor!
aici vad ca fiecare isi da cu parerea!
depresia este o boala care nu se vede ci este doar simtita de cel in cauza!
cei care nu au trecut prin asemenea stari INEXPLICABILE, ar fi bine sa nu mai intervina cu argumente pe aici!
va doresc celor care sufera de aceasta boala sa treceti cat mai usor etapele si nu mai ascultati la gurile rele!.....multa SANATATE!
garbo096793
Postat pe 27 Ianuarie 2011 12:45
buna!
ai perfecta dreptate ...
dar se pare ca cei care nu au trecut prin asa ceva , nu inteleg....sunt fff grei de cap...fiind fff sanatosi chipurile!
doamne ajuta!
garbo096793
Postat pe 27 Ianuarie 2011 12:50
buna b;omdyna!
citind randurile tale cu privire la depresie, parerea mea e ca , nu ai ce cauta pe aici , doar sa judeci oamenii cu probleme......
eu zic sa mergi si sa dezbati alte subiecte pe alte situri....
nu-ti doresc sa cunosti si sa simti DEPRESIA.........
garbo096793
Postat pe 27 Ianuarie 2011 12:54
garbo096793
Postat pe 27 Ianuarie 2011 12:57
Probleme in viata sunt multe-depinde de fiecare cum stie sa le rezolve sau sa le gestioneze, pentru a ajuta oamenii sa depaseasca obstacolele aparute, dar si cu scopul de a-i face mai frumosi, pentru a creste increderea in fortele proprii am infiintat in Bucuresti o clinica de chirurgie estetica si psihologie, iar in viitorul apropiat voi deschide o clinica la 50 km de Bucuresti, in judetul Prahova in mijlocul naturii ! Muzica, natura, florile, aerul curat si iubirea, cuvintele frumoase contribuie la vindecarea multor boli, inclusiv a depresiei !
anisoaraf
Postat pe 27 Ianuarie 2011 15:37
ma uit in jurul meu si pot spune ca majoritatea sunt depresivi
nu cred ca este vorba de lene
cred ca este vorba de dezamagire , neputinta ,obiective si idealuri greu de realizat
lenesii nu sunt depresivi pentru ca nu au nici un obiectiv in viata , nici un tel , se multumesc cu ceea ce pica
unica
Postat pe 27 Ianuarie 2011 18:39
blondo, esti proasta. oamenii astia care au raspuns sunt suficient de educati incat sa nu ti-o zica, dar nu-i bai, ca eu nu-s si nici nu ma interesezi si ti-o zic eu: PROASTO!
argumentele le gasesti tu singurica daca ma insel eu in afirmatia de mai sus. dar nu cred.
chibritzel
Postat pe 31 Ianuarie 2011 02:51
Depresia ! Oboala ,nu e placuta absolut de loc. Cine nu a trecut prin astfel de experienta nu va intelege niciodata.....Ai nevoie de concediu asta garantat .............
garbo038659
Postat pe 31 Ianuarie 2011 19:02

oare cum se poate sa gandesti asa - scuza-ma cred ca nu prea gandesti !!!!! Cred ca tu ai avea nevoie de o "schimbare de mediu", asta se recomanda in cazul ................LENEI !!!!!

Ai intalni pe cineva care este depresiv ?????

garbo069888
Postat pe 2 Februarie 2011 08:03
De la: garbo038659, la data 2011-01-31 19:02:02Depresia ! Oboala ,nu e placuta absolut de loc. Cine nu a trecut prin astfel de experienta nu va intelege niciodata.....Ai nevoie de concediu asta garantat .............


Io cred ca dimpotriva, ai nevoie de cat mai multa socializare!!! Ca daca iti iei concediu si stai singur devii si mai depresiv!!! Si mai cred ca acum , in situatia din Romania , toti ar trebui sa intram in concediu pentru depresie!!!
pusastef
Postat pe 8 Februarie 2011 08:30
si daca.....
ma apuca depresia'n concediu??
fleurdelis
Postat pe 9 Februarie 2011 18:16
la asta nu m-am gandit
fleurdelis
Postat pe 9 Februarie 2011 18:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Are nevoie de ajutorul nostru! 2 De la: tutankhamon 10 Noiembrie 2009 11:24
anemie 3 De la: gabri3lla 23 August 2010 14:40
Buna ziua 3 De la: tutankhamon 9 Iunie 2009 13:28
cum sa scap de kg in plus?! 20 De la: garbo_390380 21 Noiembrie 2013 15:15
pentru prieteni 8 De la: blanca 5 Octombrie 2009 10:54
Setari Cookie-uri