Integrarea pocaitilor in societate ,,,fara ca sa fie luati la misto sau sa rada cineva de ei

De la: m_ada, la data 2011-01-01 21:03:03Nu inteleg , unde vrei sa-i integrezi pe pocaiti. Ei sunt bine integrati in societate. Am si colegi de munca pocaiti si la sala de sport ii intalnesc si in general in societate. Nu ii percep insa ca agresivi si cu exceptia martorilor lui Iehova , nu fac prozelitism pe unde umbla.
daca nu propavaduiesc,inseamna ca sunt pocaisi lasi si doar pt ei..fiecare cu ce ii place...mie imi place sa fiu asa si l-am rugat pe Dumnezeu sa imi vindece toate neputintele
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Ianuarie 2011 21:09
De la: m_ada, la data 2011-01-01 21:08:32 Iarta-ma, n-am inteles mare lucru...
a ma numesc luptatoarea dar nu ma impretenesc cu dracul..pt ca aia care nu vor sa se pocaiasca au o gandire de diavol si ma chinuiesc,,pt ca vor sa imi strice mintea care vine de la Dumnezeu...Barbatii prefera gandirea de demoni decat sa se pocaiasca si sa devina cuminti...si sa fie cinstiti..nu le place..treaba lor
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Ianuarie 2011 21:10
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2011-01-01 21:09:12
De la: m_ada, la data 2011-01-01 21:03:03Nu inteleg , unde vrei sa-i integrezi pe pocaiti. Ei sunt bine integrati in societate. Am si colegi de munca pocaiti si la sala de sport ii intalnesc si in general in societate. Nu ii percep insa ca agresivi si cu exceptia martorilor lui Iehova , nu fac prozelitism pe unde umbla.
daca nu propavaduiesc,inseamna ca sunt pocaiti lasi si doar pt ei..fiecare cu ce ii place...mie imi place sa fiu asa si l-am rugat pe Dumnezeu sa imi vindece toate neputintele
L-am rugat pe Dumneze ca sa ma ajute sa fiu acceptata...Pt ca este dreptul meu de a alege si libera sa fiu asa cum doresc eu
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Ianuarie 2011 21:12
Nimeni nu doreste sa se ,,imprieteneasca'' cu diavolul. Nici eu si nici altii de pe aici. Nu ti-am cerut prietenia, nici tie si nimanui de pe acest site: poate am alta viziune diferita de-a ta, insa accept ca exista si alte pareri.
m_ada
Postat pe 1 Ianuarie 2011 21:13


lupty, cand ti se gata bateriile draga, sau acuma esti la priza ???
casperphantom
Postat pe 1 Ianuarie 2011 21:13
daca nu propavaduiesc,inseamna ca sunt pocaiti lasi si doar pt ei..fiecare cu ce ii place...mie imi place sa fiu asa si l-am rugat pe Dumnezeu sa imi vindece toate neputintele

L-am rugat pe Dumneze ca sa ma ajute sa fiu acceptata...Pt ca este dreptul meu de a alege si libera sa fiu asa cum doresc eu
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Ianuarie 2011 21:14
Vreau sa spun oricui ca sunt moldoveanca si sa ma comport ca o moldoveanca,si nimeni sa nu intoarca nasul,,sau sa imi zica cuvinte neplacute...Vreau sa fiu accepta ca crestina si sa vorbesc asa cum imi place mie,,,fara ocolisuri ci direct la subiect
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Ianuarie 2011 21:16
Eu consider ca am o gandire normala de femeie matura cu credinta in Dumnezeu, dar nu habotnica. La muti ani , Lupty si sa fii fericita!
m_ada
Postat pe 1 Ianuarie 2011 21:17
De la: m_ada, la data 2011-01-01 21:13:02Nimeni nu doreste sa se ,,imprieteneasca'' cu diavolul. Nici eu si nici altii de pe aici. Nu ti-am cerut prietenia, nici tie si nimanui de pe acest site: poate am alta viziune diferita de-a ta, insa accept ca exista si alte pareri.
fiecare cu parerea lui...dar mie nu imi place sa ascult cuvine vulgare si mitocane....despre mine sau la adresa lui Dumnezeu,lui Iisus sau maicii Domnului
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Ianuarie 2011 21:19
Cu asta sunt deacord, insa nici mie nu-mi place sa fiujignita in mod gratuit sau considerata ,,diavol'' doar pentru ca nu impartasesc aceeasi credinta. Pana la urma , toti crestinii, indiferent de denominatiune, avem acelasi Dumnezeu si ne inchinam aceleiasi divinitati.
m_ada
Postat pe 1 Ianuarie 2011 21:26
mmmda.... ! nici eu nu as fi crezut ca pot sa citesc asa o concentratie de prosti... numai pe o singura pagina !!! de fapt... asta vrea sa insemne un fel de spalare de creier ? ok, fiecare poate sa-si spuna parerea... eu am creierul deja murat cu alte conceptii... ! sorry ! nu e subiect ptr. mine.......
barboneli
Postat pe 2 Ianuarie 2011 00:21
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2011-01-01 21:19:34
De la: m_ada, la data 2011-01-01 21:13:02Nimeni nu doreste sa se ,,imprieteneasca'' cu diavolul. Nici eu si nici altii de pe aici. Nu ti-am cerut prietenia, nici tie si nimanui de pe acest site: poate am alta viziune diferita de-a ta, insa accept ca exista si alte pareri.
fiecare cu parerea lui...dar mie nu imi place sa ascult cuvine vulgare si mitocane....despre mine sau la adresa lui Dumnezeu,lui Iisus sau maicii Domnului
eu stiam ca cei ce au conceptii preconcepute despre integrarea in societate nu umbla prin locuri in care exista societate.....adica netul ....nu poti intra pe net sa ceri cuiva sa ti accepte religia .......cum nici pe strada nu o poti face ....religia este pentru tine si... ATAT.....in religie crezi si nu faci parada de ea ...si daca asa cum ai scris visezi sa pocaiesti barbati te inseli amarnic ..de ce nu ii cauti in interiorul religiei tale ...cei ce sunt deja pocaiti .....si vreau sa mai adaug ..referitor la faptul ca esti moldoveanca ....eu sunt un om care nu cred ,,bancuri,,de nationalitate ....insa cand un om isi da si silinta sa faca parte din banc ...parca se schimba datele problemei
un_inger38
Postat pe 2 Ianuarie 2011 00:43
Oamenii batjocoritori gasesc orice motiv ca sa te jicneasca. Uneori religia le ofera motivul prielnic. dar ce conteaza? Stii ca unii oameni rad de tine pentru ca nu esti ortodox, altii pentru ca esti gras sau ai nasul mare, pentru ca nu esti prea destept sau pentru ca nu ai o situatie materiala prea buna. Unii rad de tine pentru ca esti tigan, romanii ii batjocoresc pe cei de alta etnie, iar altii in batjocoresc pe romani cand ajung in strainatate. Si ce e cu asta? Nimic nou sub soare :traim intr-o lume rea si stricata in care cei care se lupta sa se indeparteze de rausunt din ce in ce mai rar. Eu una am renuntat sa ma lupt cu rautatea oamenilor pentru ca nu am nici o sansa in fata ei.

Eu sunt olteanca cu o treime sange de ardelean si m-am nascut si crescut in ardeal. Si ce e cu asta? Cunosc multi olteni si ardeleni si prosti si destepti si rai si mai putin rai. Nu ii dispretuiesc pe moldoveni si chiar ii apreciez pe cativa dintre cei pe care ii cunosc. Sunt femeie si am fost uneori discriminata din acest motiv, sunt penticostala si de asemenea am fost ironizata, uneori chiar violent din acest motiv. Si ce e cu asta? M-am convins ca oamenii sunt rai, dar nu m-am simtit mai inferioara pentru asta. Am asteptat ca cei care ma dispretuiau sa demonstreze ca sunt mai destepti sau mai capabili. Eu am ales sa traiesc asa cum am crezut ca e mai bine. Culmea e ca cei care batjocoreau mai virulent s-au dovedit a fi niste oameni frustrati care reactionau asa din invidie. Asta era un motiv sa ma simt bine.

Eu ma simt bine in pielea mea, traind asa cum cred eu ca e mai bine. Va doresc si voua sa va regasiti si sa traiti frumos, bucurandu-va de ceea ce aveti bun in jurul si in viata voastra.
gabriela_esty
Postat pe 2 Ianuarie 2011 08:00
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2011-01-01 21:07:25
pai fiecare cu ce ii place...eu sunt o fire energica,,,poate mai sunt si alti pocaiti energici....depinde de firea omului,pt ca fiecare are o fire...eu sunt cinstita si ma enervez doar cu oamenii rai,,,si iisus i-a biciut pe farisei...si nu era agresiv,,,au meritat[/quote]
Asta este gandire de schizofren, ai grija de tine.
maya_jurco
Postat pe 2 Ianuarie 2011 21:48
ai dreptate
pocaiti te atrag in cursa numai spre avantajul lor
garbo179992
Postat pe 2 Ianuarie 2011 23:11
Adevarat proverbul: "un nebun arunca o piatra in lac si 10 intelepti se arunca s-o scoata !"
symonika
Postat pe 3 Ianuarie 2011 10:57
De la: m_ada, la data 2011-01-01 21:26:06Cu asta sunt deacord, insa nici mie nu-mi place sa fiujignita in mod gratuit sau considerata ,,diavol'' doar pentru ca nu impartasesc aceeasi credinta. Pana la urma , toti crestinii, indiferent de denominatiune, avem acelasi Dumnezeu si ne inchinam aceleiasi divinitati.
pai si la diavol ii este frica de Dumnezeu,,dar el este un nerusinat,,si face toate relele pt ca Dumnezeu prin bunatatea lui ii permite...Dar ele are o viata chinuita la fel cum au si barbatii rai...Dar cum femeile nu au putere sa se opuna rautatii barbatilor si avand in vedere ca in Romania nu sunt reguli..pot sa zic ca barbatilor le merge mai bine pe pamant decat cum le-ar mergea in iad...Pt ca femeile se supun rautatii si egosmului barbatilor si o transmit mai departe...barbatii fiin lenesi ei nu vor sa se pocaiasca si sa ajute femeia sa se contruiasca moral...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 3 Ianuarie 2011 11:51
De la: gabriela_esty, la data 2011-01-02 08:00:59Oamenii batjocoritori gasesc orice motiv ca sa te jicneasca. Uneori religia le ofera motivul prielnic. dar ce conteaza? Stii ca unii oameni rad de tine pentru ca nu esti ortodox, altii pentru ca esti gras sau ai nasul mare, pentru ca nu esti prea destept sau pentru ca nu ai o situatie materiala prea buna. Unii rad de tine pentru ca esti tigan, romanii ii batjocoresc pe cei de alta etnie, iar altii in batjocoresc pe romani cand ajung in strainatate. Si ce e cu asta? Nimic nou sub soare :traim intr-o lume rea si stricata in care cei care se lupta sa se indeparteze de rausunt din ce in ce mai rar. Eu una am renuntat sa ma lupt cu rautatea oamenilor pentru ca nu am nici o sansa in fata ei.

Eu sunt olteanca cu o treime sange de ardelean si m-am nascut si crescut in ardeal. Si ce e cu asta? Cunosc multi olteni si ardeleni si prosti si destepti si rai si mai putin rai. Nu ii dispretuiesc pe moldoveni si chiar ii apreciez pe cativa dintre cei pe care ii cunosc. Sunt femeie si am fost uneori discriminata din acest motiv, sunt penticostala si de asemenea am fost ironizata, uneori chiar violent din acest motiv. Si ce e cu asta? M-am convins ca oamenii sunt rai, dar nu m-am simtit mai inferioara pentru asta. Am asteptat ca cei care ma dispretuiau sa demonstreze ca sunt mai destepti sau mai capabili. Eu am ales sa traiesc asa cum am crezut ca e mai bine. Culmea e ca cei care batjocoreau mai virulent s-au dovedit a fi niste oameni frustrati care reactionau asa din invidie. Asta era un motiv sa ma simt bine.

Eu ma simt bine in pielea mea, traind asa cum cred eu ca e mai bine. Va doresc si voua sa va regasiti si sa traiti frumos, bucurandu-va de ceea ce aveti bun in jurul si in viata voastra.
da ai dreptate exista mai multi oameni stricati decat oameni cu suflet...Da mai sunt si oameni cu suflet dar sunt putini.......Adica un om bun te incurajeaza si 9 oameni rai te descurajeaza.....Normal ca este greu,,dar asta nu inseamna ca nu exista si oameni buni..De asta s-au si retras asa zisii sfinti prin pustietate ca sa se pocaiasca si sa nu traiasca intre oameni si sa se lupte cu rautatea...Eu nu pot sa ii inteleg de ce preotii ii numesc sfinti pt ca nu se vede nimic in uma lor..Traim intreo lume stricata din pubct de vedere moral....Si eu sunt obligata sa traiesc intre fiare salbatice...Este greu sa fii cuminte si sa traiesti intre oameni rai care incearca sa te muste din toate partile pt ca te simt inofensiv../.Dar nici rau nu este bine sa fii,,pt ca Dumnezeu nu te ajuta CI RAMAI DOAR CU satisfactia ca ai facut si tu rau,,dar acel om este un prapadit de om,,,din punct de vedere sufletesc
xenaprintesarazboinica
Postat pe 3 Ianuarie 2011 11:57
de unde a-ti mai scos-o si pe asta ??????
eu am multi prieteni de alte religii ......si mie , cel putin, mi se par destul de integrati in societate
in afara de asta nu am vazut pe nici un chestionar de angajare intrebarea ..........ce religie ai ???
conteaza ????????
conteaza sa fii om .......om intreg , atat conteaza
jeanette40
Postat pe 3 Ianuarie 2011 11:57
xeno, tu m-ai auzit vreodata sa imi predic religia pe aici? Ce pana mea conteaza in ce crezi tu, cit timp TU crezi - si iti e bine asa?!
Poti sa te inchini si la un pantof agatat de tocul usii, cu ce ii deranjeaza pe ceilalti sau de ce trebuie sa faci publica o chestie care e, oricum, prea intima?!
Mi se pare mai putin invaziv sa discuti in public despre cum iti calaresti barbatul decit de lucruri care tin de insasi structura sufletului tau.
quasaria
Postat pe 3 Ianuarie 2011 12:10
Xena, propui sa ne pocaim si noi? Spuneai ca nu stai de vorba cu dracul! Nu vrei tu sa mergi la un psiholog? Da, ca pocaita cred ca esti o luptatoare, dar nu pentru dreptate , mai mincinosi si perversi oameni decat voi nu am intalnit. Cunosc foarte multi asa zisi crestini , dar care fura fara rusine, mint de ingheata apele si daca nu te conving cu religia lor, te urasc.
O intrebare sincera pentru tine? Te simti bine cand iti pui baticul ala ieftin pe cap? Tigancile poarta ceva mai bun totusi decat voi! Chiar nu va dati seama ca pastorii vostri va indobitocesc cu predicile lor? Sa nu ma contrazici pentru ca am participat la mai multe slujbe la biserica baptista si am auzit ce va predica, pe mine m-au revoltat toate acele indemnuri si faptul ca cei mai multi sunteti saraci si va cere biserica 10% din venituri. Am vazut si stiu ca acesti predicatori traiesc foarte bine pe picior mare. Nu exista diferenta de ceilalti preoti, la fel de hapsani sunt toti!
In concluzie eu cred in Dumnezeu nu si in preoti sau cum se mai numesc ei si nu ma retine nimic de a fi prietena cu oricine, de orice religie: important este caracterul si bunul simt al fiecaruia dintre noi, in rest fiecare cu convingerile lui!
miorita
Postat pe 3 Ianuarie 2011 12:35
Eu sunt ortodoxa,nu baptista....Sunt pocaita cu sufletul si ma stradui sa duc o viata curata trupeste si sufleteste....Nu sunt pocaita cu religia..Cu baptistii nu am nimic,numai ca eu nu as da 10- la suta din bani mei...Si nu imi place ca baptistiii urasc icoanele,nu cinstesc crucea si pe Maica Domnului....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 3 Ianuarie 2011 21:48
De la: miorita, la data 2011-01-03 12:35:55Xena, propui sa ne pocaim si noi? Spuneai ca nu stai de vorba cu dracul! Nu vrei tu sa mergi la un psiholog? Da, ca pocaita cred ca esti o luptatoare, dar nu pentru dreptate , mai mincinosi si perversi oameni decat voi nu am intalnit. Cunosc foarte multi asa zisi crestini , dar care fura fara rusine, mint de ingheata apele si daca nu te conving cu religia lor, te urasc.
O intrebare sincera pentru tine? Te simti bine cand iti pui baticul ala ieftin pe cap? Tigancile poarta ceva mai bun totusi decat voi! Chiar nu va dati seama ca pastorii vostri va indobitocesc cu predicile lor? Sa nu ma contrazici pentru ca am participat la mai multe slujbe la biserica baptista si am auzit ce va predica, pe mine m-au revoltat toate acele indemnuri si faptul ca cei mai multi sunteti saraci si va cere biserica 10% din venituri. Am vazut si stiu ca acesti predicatori traiesc foarte bine pe picior mare. Nu exista diferenta de ceilalti preoti, la fel de hapsani sunt toti!
In concluzie eu cred in Dumnezeu nu si in preoti sau cum se mai numesc ei si nu ma retine nimic de a fi prietena cu oricine, de orice religie: important este caracterul si bunul simt al fiecaruia dintre noi, in rest fiecare cu convingerile lui!
pai voi faceti ce vreti voi...Sunteti liberi..Eu doar imi public parerile asa cum fac si altii....Mie imi place sa fiu deschisa pt ca asa ma simt eu bine...Fiecare om este diferit...EU FAC CEEA CE SIMT
xenaprintesarazboinica
Postat pe 3 Ianuarie 2011 21:58
Apoi eu ma apropiii doar de oamenii care ii simt sincer..Nu ma apropii de oamenii care umbla cu lucruri care nu sunt curate,cu tampenii,,eu simt cand omul nu este sincer si umpla cu prostii
xenaprintesarazboinica
Postat pe 3 Ianuarie 2011 22:06
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2011-01-03 21:48:02 Eu sunt ortodoxa,nu baptista....Sunt pocaita cu sufletul si ma stradui sa duc o viata curata trupeste si sufleteste....Nu sunt pocaita cu religia..Cu baptistii nu am nimic,numai ca eu nu as da 10- la suta din bani mei...Si nu imi place ca baptistiii urasc icoanele,nu cinstesc crucea si pe Maica Domnului....


fata draga da' i-a spune lu' taticu, ce-tz place mai mult si mai mult sa faci ?
ca io sunt predicator (guru) la o secta in care rugaciunea se face in pelea goala si dupa aia se stinge lumina...
si in plus noi nu cerem 10 la suta din banii supusilor credinciosi. (sa ma i-a dracu daca te mint !)
astept raspuns . pa
adi27
Postat pe 8 Ianuarie 2011 15:49
Laura_M
Postat pe 8 Ianuarie 2011 15:56
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2011-01-03 22:06:54 Apoi eu ma apropiii doar de oamenii care ii simt sincer..Nu ma apropii de oamenii care umbla cu lucruri care nu sunt curate,cu tampenii,,eu simt cand omul nu este sincer si umpla cu prostii


draga me , io-s tare sincer ! la secta me le-am tras-o la toate . ca-sha-i la noi. ne rugam in pelea goala mai apoi se stinge lumina shi da-i ...shi da-i. dup'aia bem mancam , iar ne rugam ...si i-ar se stinge lumina shi tot asha cam fo 3-4 numere. dup'aia plecam acasa si saptamana viitoare o luam de la capat. te-am convins ?
adi27
Postat pe 9 Ianuarie 2011 11:30
De la: garbo179992, la data 2011-01-02 23:11:58ai dreptate
pocaiti te atrag in cursa numai spre avantajul lor


Pentru biserici si majoritatea preotilor zeciuiala si salariul de la securitate conteaza.

Am aratat odata pentru un preot cuvintele fratelui meu Iisus: "De la cine ia regele birul, de la fii sai sau de la straini?" si mi-a zis ca interpretez Biblia gresit.

Nu religia conteaza, ci relatia cu Tatal Meu Ceresc !
Euronationalist
Postat pe 9 Ianuarie 2011 17:46
Irinucaaaaa,vezi ca cineva scrie pe contul tau.cand revi vezi care este problema.A
vuvuzela
Postat pe 9 Ianuarie 2011 18:06
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2011-01-03 21:48:02 Eu sunt ortodoxa,nu baptista....Sunt pocaita cu sufletul si ma stradui sa duc o viata curata trupeste si sufleteste....Nu sunt pocaita cu religia..Cu baptistii nu am nimic,numai ca eu nu as da 10- la suta din bani mei...Si nu imi place ca baptistiii urasc icoanele,nu cinstesc crucea si pe Maica Domnului....



adica esti "ostasitza"? oricum ai o problema, sau mai multe...
Dorutza
Postat pe 10 Ianuarie 2011 15:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti de socri? 4 De la: xenaluptatoareainimoasa 7 Noiembrie 2010 13:18
politica...?!...SEX...si comunisti....! 17 De la: gavril 13 Martie 2011 15:51
Ce credeti oare cateii or sa evolueze vreodata...sa stie sa citeasca,sa mearga pe bicicleta,pt ca de oameni m-am lamurit..oamenii nu or sa evolueze niciodata 138 De la: Ciresica 1 Iunie 2011 04:12
Pagina ALLEXANNDRREI 139 De la: titiana 25 Noiembrie 2009 00:56
:( 7 De la: elisabeta_boia 19 Ianuarie 2012 21:08
Setari Cookie-uri