Oare ma iubeste intradevar?

Poate ma puteti ajuta cu un sfat ? Am o relatie aproape de 1 ani dar nu resusesc sami dau seama daca ma iubeste cu adevarat sau e fals ca si restul barbatiilor cu care am avut parte.Lam cunoscut anul trecut atunci treceam printr-o perioda grea a vietii mele am pierdut pe o persoana foarte importanta in viata am crezut ca am ramas singura pe lumea asta , si am cunoscut pe el la inceput nu mi-o placut fizic asa de mult de el dar am incercat totusi o relatie si nu degeaba ca mam indragostit de el. Primele saptamani parca eram in rai am crezut ca Dumnezeu ma ascultat cand am cerut sa-mi deie un barbat bun in viata , el o fost foarte atent foarte grijuliu vorbea frumos dar din pacate dupa cateva saptamani sa schimbat o inceput geloziile fara motiv mentionez ca nu am fost o fata care sa umble aiurea nu umblam in discoteci la sucuri mergeam la lucru acasa la lucru acasa si vroiam sa fiu cu el vroiam sa petrec mai mult timp cu el dar tot timpul o zis ca are treaba, e drept avea treaba pentru ca sta la tara are un tata sever dar are 30 de ani nu puteam sa concep si nu pot concepe asa ceva ca la varsta lui de dimineata pana seara un barbat trebe sa munceasca pentru taicaso si pentru mine nu are timp macar o zi in cursul saptamanii. numai dumininica Am incercat si incerc de un ani de zile sa discut cu el despre asta dar se pare ca in zadar. O zis ca o indepartezi de familia lui si ca datoria lui sa o ajute dar eu nu am cerut de dimineata pana seara sa fie cu mine iam cerut si sa petreaca timp cu mine. Era problema ca eu nu maduc la ei mam dus am indurat frigul in statie de autobuz el sta la 15 km de mine la tara am stat wekendul la el cand mam dus 3 wekend la rand deja era problem,a ca il sufoc ca mie im trebe toate ziua in casa sa steie cu mine, e si normal cand iubesti pe cineva macar 2 zile pe saptamana sa fiti impreuna asa mi se pare mie oare gresesc? nu im da afectiune zice ca ma iubeste dar nu arata un film e mai important pentru el decat persoana mea , Am incercat so parasesc cu toate ca ma doare atunci plange ca un copil ca ma iubeste ca nu poate trai fara mine nu stiu ce sa fac Voi ce credeti oare ma iubeste? Eu sint o femeie mai sensibila vreau afectiune, iubire, respect dar am impresia ca de la el nu primesc .Ma jignit de multe ori verbal ma si impins ca am cazut in pat ne certam foarte mult mai nou e drept nu e barbatul care sa mearga in cluburi, nu e afemeiat ,nu merge la baruri nici prieteni nu are dar nu stiu ce sa fac sa -il paresesc ??? sau nu?
perla24
Postat pe 31 Octombrie 2011 18:01
problema cu jignitul se poate rezolva.
si cu impinsul la fel,ii zici sa nu se mai intample,ca nu perimiti.
la nervi se zic multe,nu lea in consideratie,cunosc perechi,care se jignesc la nervi,apoi regreta,si iarta.
nu stiu cum reactionezi tu la nervi.
mie imi vine sa zic,o gramada de rele,dar ma abtin,ca sa nu iasa cearta si mai mare.
in rest,daca il iubesti,ami ai rabdare cu el.
daca zici ca doar munceste,e de treaba.
iar in timp,legatura cu familia lui se va subtia,mai ales daca veti avea vreun bebe.
sunt multe feluri de a iubi.
te iubeste sigur,dar relatia e doar de un an,abea dupa un an de convietuire,se rezolva problemele,se adapteaza si unul si altul.
asa cred eu,nu te grabi sa te desparti,fiecare problema are cel putin doua solutii,
si in orice realtie,cand e una cand alta.
si relatie fara probleme nu exista.
d

daniilia
Postat pe 5 Noiembrie 2011 16:33
salut si eu iubesc de cca 4 ani de zile pe cineva, in taina nu-i pot sp ceea ce simt i-as face rau sunt uimita sa aflu ca si el ma iubeste, dar nu pot face nimik, am putea fi ffffffff fericiti impreuna am incercat sa-i sp de atatea ori si el nimik, :(((((((((((
Felixxenia
Postat pe 14 Noiembrie 2011 09:40
De ce mai stai cu el????eu zic ca nu merita,pierzi timpul degeaba e un tip care nu socializeaza.
madalaine
Postat pe 14 Noiembrie 2011 11:12
Stiu ca la nervi se zic multe nici eu nu reactionez bine la nervi dar ce face el in ultima perioada imi da de inteles ca joaca teatru cand plange sa nul las ca ma iubeste de exemplu ieri ma facut prosta entru ca nu aveam chef sa cobor in bucatarie ca vezi Doamne o venit sora sa la ei nu eram in stare buna miam pierdut locul de munca vineri si chiar nu avem chef sa ma intrebe nimeni cum lucrez ca doar nu pot spune la parintii lui ca nu am job, si asa se uita urat la mine din anumita cauza taicaso ma si injurat intradevar sint maghiara el e roman dar pentru aia nu cred ca trebe sa ma trateze familia lui aiurea. A m incercat de cateva ori sa stau de vorba cu familia dar nu ma baga nimeni de seama in afara ca ma intreb cum lucrezi si cum e la serviciu in rest sint aer e tare nasol senzatia dar nu-m da dreptate tot Familia lui e mai important ce zic eu nu e adevarat. Si Felixxenia daca vezi ca nu ai nici un viitor cu el lasal e greu ca si eu de asta am scris sa vad opinia altor persoane cu toate ca il iubesc si mi greu sa las dar cred ca Viata asta e destul de scurta sa alergam dupa cineva cu care vedem ca nu avem nici un viitor. Nu stiu in situatia ta el cum se comporta cu tine dar la noi el pe mine nu ma respecta deloc.
perla24
Postat pe 14 Noiembrie 2011 15:30
dragele mele,invatati sa va rugati si mai ales invatati cum si ce sa cereti de la Dumnezeu.va urez numai fericire .
ratuscaceaurata
Postat pe 14 Noiembrie 2011 16:26
Doamne iart-m i ferete-m! Chiar nu mai vorbete nimeni limba romn? Citesc i m minunez...cel puin 3 greeli de ortografie ntr-o propoziie...Mama lui de DEX, mama ei de reform n nvmnt
phoenixbird_ar
Postat pe 14 Noiembrie 2011 20:46
bird,despre subiect nu ai nimic de comentat?sau eti pe post de corector?
ratuscaceaurata
Postat pe 14 Noiembrie 2011 21:01
Ratusca tu chiar esti budista ori am inteles eu gresit? poate ca intrebarea nu este atat de relevanta dar...............mno
Persia
Postat pe 14 Noiembrie 2011 21:06
Sincer? Chiar nu am nimic de comentat vis-a-vis de acest subiect. i nu, nu sunt pe post de corector...Dar totui, care era comentariul tu referitor la topic?!
phoenixbird_ar
Postat pe 14 Noiembrie 2011 21:30
Persi,indiferent de religie sau cultura toti credem in ceva sau in cineva .cum arata ,ce forma are sau ce nume are ,acel ceva este o super inteligenta si este unic.sigur ca perceptiile sunt diferite dar esenta este aceeasi.versiunile sunt multiple,pana si ateii cred in ceva,ei cred in negare.asta nu inseamna ca suntem deosebiti unii de altii.
ratuscaceaurata
Postat pe 14 Noiembrie 2011 21:34
De la: phoenixbird_ar, la data 2011-11-14 20:46:11Doamne iart-m i ferete-m! Chiar nu mai vorbete nimeni limba romn? Citesc i m minunez...cel puin 3 greeli de ortografie ntr-o propoziie...Mama lui de DEX, mama ei de reform n nvmnt


DEX, e biatul meu, vorbesc foarte seios.
Sunt greeli, dar dac te enervezi, la fiecare postare, unde ajungi ?
Axl_22
Postat pe 14 Noiembrie 2011 21:36
bird , daca nu te intereseaza,crezi ca are rost sa dialogam in van?
ratuscaceaurata
Postat pe 14 Noiembrie 2011 21:42
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-11-14 21:42:57bird , daca nu te intereseaza,crezi ca are rost sa dialogam in van?
phoenixbird_ar
Postat pe 14 Noiembrie 2011 21:49
Draga mea, mi-am exprimat pur si simplu prerea. Nici nu aveam de gnd s dialoghez cu cineva, sincer . Si nu sunt nervoas, sunt doar revoltat, pentru anumite motive . Dar sta e deja alt subiect .
phoenixbird_ar
Postat pe 14 Noiembrie 2011 21:54
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-11-14 21:34:40Persi,indiferent de religie sau cultura toti credem in ceva sau in cineva .cum arata ,ce forma are sau ce nume are ,acel ceva este o super inteligenta si este unic.sigur ca perceptiile sunt diferite dar esenta este aceeasi.versiunile sunt multiple,pana si ateii cred in ceva,ei cred in negare.asta nu inseamna ca suntem deosebiti unii de altii.


OK!
Persia
Postat pe 14 Noiembrie 2011 22:11
De la: phoenixbird_ar, la data 2011-11-14 21:54:13Draga mea, mi-am exprimat pur si simplu prerea. Nici nu aveam de gnd s dialoghez cu cineva, sincer . Si nu sunt nervoas, sunt doar revoltat, pentru anumite motive . Dar sta e deja alt subiect .


M bucur, c nu eti nervoas !
Axl_22
Postat pe 14 Noiembrie 2011 22:14
De la: phoenixbird_ar, la data 2011-11-14 21:54:13Draga mea, mi-am exprimat pur si simplu prerea. Nici nu aveam de gnd s dialoghez cu cineva, sincer . Si nu sunt nervoas, sunt doar revoltat, pentru anumite motive . Dar sta e deja alt subiect .





vorba cuiva care mi-a placut......... OK.
ratuscaceaurata
Postat pe 14 Noiembrie 2011 22:17
interesant.....http://www.youtube.com/watch?v=RWqoLbCRaco
ratuscaceaurata
Postat pe 14 Noiembrie 2011 22:20
Nu , draga mea...nu te iubeste ...
garbo063956
Postat pe 14 Noiembrie 2011 23:40
familia sotului e indiferenta in cel mai bun caz,ani de zile dupa casatorie,fata de nora.
dupa ani de zile cam 8 in general,devin ca rudele....asa e orice inceput,adaptare.
nu conteaza reactia familiei lui.
conteaza doar cei doi ce simt.
da,viata e scurta,poti intalni pe altcineva,cu care vor fi alte probleme.
nici pe mine nu ma respectau la inceput...
abea dupa sase ani in care mi-au mancat zilele soacra si rudele ei,abea acum sunt respectata si pot sa spun si iubita...
iar el sotul meu s-a schimbat asa de mult in sase ani astia....
acum curatam amandoi casa,la inceput arunca totul peste tot,haine,gunoaie,nu arunca niciodata cotorul de mar la gunoi,sau coaja de babana...
ce sa mai zic de celelalte,era dezastru,si asta inseamna lipsa de respect.
toate s-au rezolvat una cate una,si in grup mai multe,cand au venit copii pe lume.
nu stiu ce sa zic,daca sa il lasi sau nu,poate gasesti unul cu si mai multer probleme in relatie.
d
daniilia
Postat pe 19 Noiembrie 2011 17:59
chiar iti p[lace viata asta? pari tanara, o sa regreti anii astia, in care tu ai asteptat sa iti vina randul, sa fii iubita. aveti un an, an care ar fi trebuit sa fie cel mai frumos si tu esti nefericita. nu stiu ce mai astepti, dar cred ca meriti mai mult, sa iti traiesti viata, sa fii iubita, sa iesi in oras, sa te distrezi. tu nu faci nimic din ce face orice alta fata la varsta ta. treci mai departe, o sa iti gasesti sufletul pereche fara discutii. nu te lasa prinsa intr-o relatie prafuit, nu merita. bafta
MARILENA_25
Postat pe 23 Noiembrie 2011 07:38
de ce oare femeile cred ca au misiunea asta de a schimba in bine barbatul?de ce ea trebuie sa suporte rabdatoare magarii din partea lui cu speranta de mai bine?e total gresit fetelor,un barbat trebuie sa il iei tocmai pt ca iti place si te respecta,rolul educational nu il avem noi ca sotii ci l-au avut parintii lor,iar daca noi facem alegerea sa ne luam un mitocan sau un barbat slab,nu avem si garantia ca el se va schimba in bine.uneori se intampla,dar de cele mai multe ori nu.respectati-va ca femei ca oameni si alegeti ce e mai bun in viata pt voi ca viata e scurta sa o pierzi incercand sa schimbi pe altii si va zic din proprie experienta ca se poate sa fie bine din prima daca iti alegi barbatul dupa asteptarile tale de la o relatie.
garbo229821
Postat pe 27 Decembrie 2011 15:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
viata de doi lei,,oameni de 2 lei 182 De la: garbo166623 13 Septembrie 2010 20:15
ciorba de perisoare 9 De la: Doara 25 Decembrie 2010 09:10
sa inscriem copii la cresa .. 2 De la: alex2007 22 Iunie 2010 12:17
LA SERVICI 23 De la: melania33 10 Aprilie 2011 09:15
singuratatea in doi 13 De la: garbo174567 23 Aprilie 2012 21:26
Setari Cookie-uri