Iubirea doare a dracului de tare!

[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl4.glitter-graphics.net/pub/2939/2939524cznxuqld0s.gif[/img][/url]
KNIGHT_31
Postat pe 18 Decembrie 2010 18:00
De la: eu_geminy, la data 2010-12-02 21:23:43pai sigur ca poti ela...
dar cum nimic nu e pe gratis, intrebarea e urmatoarea:
cate castane ma costa, si de la cine tre sa le iau?!:D:D:D
:)))
garbo107589
Postat pe 18 Decembrie 2010 21:33
De la: quasaria, la data 2010-12-06 11:12:37Anilus, daca nu ne indragostim, nici nu vom fi fericite cu adevarat. Asta e paradoxul...
Linistite cu adevarat, poate.


linistite pe naiba.
cine-i linistit singur ? poate " glumetii ". ei au toata lumea "in cap"
bluelight
Postat pe 18 Decembrie 2010 21:42
DOARE CIND CEALALTA PARTE ISI BATE JOC DOARE CAND ISI BATE JOC DE INCREDEREA ACORDATA
garbo169404
Postat pe 19 Decembrie 2010 10:34
da bre,doare!!!!!!!da ,di ci tipi?????
nazirra
Postat pe 19 Decembrie 2010 10:38
ptr ca-l doare bre nazzi...cum di ci????


pupa Ela fata scumpa la vedere
eladaela
Postat pe 19 Decembrie 2010 10:57
pup si io!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 19 Decembrie 2010 11:00
doare mai ales cand este simtita de o singura parte. doare ingrozitor!!!! dar nu ai de ales si mergi mai departe, din pacate cu un imens regret. dar ne adaptam din mers.
co2010
Postat pe 19 Decembrie 2010 11:28
iubirea doare cand unul dintre parteneri nu mai iubeste...normal ca perechea sufera
MARILENA_25
Postat pe 19 Decembrie 2010 12:29
DOARE MAI RAU CA MASEAUA ,SAU CA LA NASTERE!!!!!!!!!!!!!!!
cat
Postat pe 19 Decembrie 2010 13:30
De la: cricat, la data 2010-12-02 20:37:51nu doare cand este..... doare cand pleaca.......
ai dreptate .durerea e si mai mare cand afli pentru cine a plecat.te doare pana se rupe.
thrillia
Postat pe 20 Decembrie 2010 03:38
Nu doare iubirea cat ce constatica investesti degeaba si te trezesti falimentar! Fir ar sa fie!
PrintesaLia
Postat pe 20 Decembrie 2010 20:46
FELICITARI!!!!!!!!!!!!!!!
In sfarsit, am citit si eu o discutie care nu are cusur. E frumoasa, decenta, simtita in inima, ce mai, se vede ca ati gasit un subiect comun.
Casper esti atat de sensibil, si cel putin eu am inteles de la tine un lucru pe care doar il intuiam.
Intr-adevar iubirea poate sa doara al naibii. Am avut si eu una - posibila dar neimpartasita ( prea multa tinerete).
Acum, multumesc lui Dumnezeu mi-a dat un sot care m-a invatat sa il iubesc si cu cat trece timpul simt ca m-ar durea mai tare daca l-as supara eu pe el. Nu stiu ce o fi asta dar ma simt iubita si in siguranta.
Apoi, am invatat sa nu il sufoc, sa ii inteleg iubirea si sa inteleg ca eu gresesc mai mult decat el.
Va recomand, din experienta, sa va cunoasteti cat mai bine sotii sau iubitii, sa fiti atente la ei, sa ii intelegeti si vor veni spre voi cu toata dragostea, va vor aprecia mai mult decat puteti visa.
Tineti-o tot asa. Un topic superb, pe masura celor care au postat.
Va doresc o seara minunata tuturor!
dor72
Postat pe 21 Decembrie 2010 18:35
Pe mine m-a durut cand m-a parasit si inca il iubeam!Simteam ca mi se rupe sufletul,durerea era asa mare........!
dragu_ta74
Postat pe 23 Decembrie 2010 12:03
dragu_ta, cand iubesti, investesti, te oferi pe tine cu tot ce te incheaga: fizic, mental, spiritual (inefabil)! ca atare, nu-ti mai apartii ori, cel putin, asta e convingerea cu care traiesti! cand omul a plecat, a luat cu sine ceea ce i-ai oferit tu (independent de vointa lui), adica acele `bucati` (impalpabile) din tine, si ai ramas ciuntita! ca urmare, durerea in fata lipsei iubirii ca si compensatie, traduce durerea in fata incompletarii fiintei. te doare faptul ca nu esti intreg, dar atentie!, nu celalalt te intregeste, ci golul lasat de propria ta disponibilitate anterioara (si nu numai, caci mai continua inca) fata de el.
esme
Postat pe 23 Decembrie 2010 12:16
La mine este exact invers. Trebuie sa parasesc .....deoarece sunt indragostita de un barbat care urmeaza sa se casatoreasca. El spune ca ma iubeste la randul lui foarte mult dar nu poate da inapoi. Sunt ceva motive, dar nu astea sunt importante in cazul de fata. Iiubesc un barbat care niciodata nu va fii numai al meu. Ma doare sufletul atat de tare incat nu am puterea sa pun capat acestei relatii. Am ajuns sa sufar din iubire, sa sufar datorita slabiciunii mele, sa nu stiu cum sa ies din acest calvar. IUBIREA ACEASTA MA DOARE RAU DE TOT!
Anilus
Postat pe 23 Decembrie 2010 15:26
"Si asta va trece..."
Patru cuvinte care sa schimbe intreaga ta dispozitie. De cele mai multe ori ne lasam purtati de valul clipei prezente, uitand ca, de fap,t toate lucrurile trec in viata. Aminteste-ti mereu, ca nimic nu tine vesnic , nici bucuria, nici durerea, nici macar tu.
sora_ilsi
Postat pe 23 Decembrie 2010 15:38
exact. Trezeste-te la realitate.
Care sint acele "lucruri" atit de importante incit nu poate da inapoi? Cre sint lucrurile care pentru un om sint mai importante decit el insusi si decit ceea ce simte cu adevarat? Vrei sa iti spun eu. Nici unul.
Realitatea este ca TOTI oamenii fac ceea ce simt. Si ceea ce vor. Ca nu recunosc asta, e un alt aspect al problemei.

Se casatoreste nu pentru ca nu poate, ci pentru ca nu vrea sa dea inapoi. Pentru ca nu simte suficient de mult fata de tine cit sa isi doreasca sa dea inapoi. Pentru ca simte mai mult fata de cealalta. Si pentru ca intre voi doua a ales-o pe ea.
Vrei sa iti spuna asta in fata? Nu o sa iti spuna. Pentru ca e suficient de ipocrit si las sa prefere sa minta frumos in loc sa isi asume riscul sa te vada prabusindu-te sub ochii lui. Asta este adevarul. Iti convine sau nu....
quasaria
Postat pe 24 Decembrie 2010 17:21
cum pana mea gasiti tot de astia, care ori sunt, ori se, ori au fost casatoriti, si mai sunt cu gandul la exe, indiferent cine pe cine paraseste e bine ca se intampla, auzi acolo se casatoreste cu alta si tu n-ai stiut nimic, ce teatru bun a jucat tipu, sau de aeriana ai fost tu
casperphantom
Postat pe 24 Decembrie 2010 17:53
Aveti dreptate! Probabil ca ma doare prostia si nu constientizez asta.E un pas inainte din moment ce am luat si aceasta varianta in calcul! Toate cele bune, prieteni.
CRACIUN FERICIT TUTUROR!
Anilus
Postat pe 25 Decembrie 2010 09:11
Maria10
Postat pe 26 Decembrie 2010 00:59
Doare, dar cu timpul trec toate si raman doar amintirile frumoase...asa imi place mie sa cred
delia_diana
Postat pe 26 Decembrie 2010 02:13
ar fi frumos sa fie asa...dar nu poti uita cum ai fost facut sa te simti...
sora_ilsi
Postat pe 26 Decembrie 2010 02:24
De la: ufishor, la data 2010-12-02 20:34:32ani...pe mine m-a durut doar putin....a dracului de tare e cam aiurea cred....
garbo174090
Postat pe 26 Decembrie 2010 02:43
eu am invatat un lucru, ca avem intalniri karmice tot timpul vietii noastre intalniri care au alt rol decat sa ne faca neaparat fericiti, asa ca Anilus, poate individul a aparut in viata ta ca sa te invete ceva,poate sa iubesti, poate sa nu privesti in urma cu manie, poate sa intelegi ca a iubi cu adevarat inseamna a ierta, dar la momentul potrivit va aparea acela pe care l-ai asteptat toata viata, si daca apare inseamna ca esti pregatita pentru el, deci....
casperphantom
Postat pe 26 Decembrie 2010 02:45
buna seara , doare , doare, doare.... cand plangi doare? de obicei cand plangem ne doare ceva asa ca daca plangem, plangem de iubire de fericire ca e apoi de suparare ca pleaca cine nu a iubit cu adevarat nu plange ...
garbo169282
Postat pe 26 Decembrie 2010 02:46
te doare rau,282?
sora_ilsi
Postat pe 26 Decembrie 2010 02:56
da iubirea doare si tare mai ales cand e vorba de un barbat insurat si care zice ca a divortat pt tine si acum totul se duce de rapa si ma intreb de ce?IUBIREA DOARE RAU
garbo166243
Postat pe 26 Decembrie 2010 04:45
iubirea doare atunci cand ai investit in ea tot ce ai avut mai bun si n-ai primit mai nimik in schimb...dar cu timpul te maturizezi si inveti sa nu mai speri aiurea in feti frumosi cu stea in frunte...accepti k omul are si defecte...asta numa dak iti convine...dak nu atunci nu mai are rost discutia...in fine...dragostea hraneste sufletul...ea il si distruge uneori...tre sa avem grija de sufletul nostru...cea mai importanta comoara a nostra...si aici nu ma refer la religie k nu prea le am cu asta ( cred dar cercetez).... si imi cer scuze fata de ceilalti dak am deviat de la subiect putin:)....Sarbatori fericite sa aveti si sa fiti iubiti!!!
Domnisoara_Christina
Postat pe 26 Decembrie 2010 05:41
eu chiar in acest moment plang , doare iubirea si doare tare ... nu am aer sa respir cand ma gandesc la iubitul meu si la situatia creata ... plang aproape tot timpul de joi 23.12.2010, il iubesc asa mult ... poate nimeni nu crede, dar ma gandesc la el si nu-mi pot abtine plansul, lacrimile imi curg siroaie pe fata, il iubesc , il iubesc , il iubesc ... imi doresc sa stiu cum este? sa stiu ca ii este bine in familie - atat cat se poate ...
nu pot sa dorm noptile, iubirea doare tare ... nu stiu daca este durere mai mare pentru suflet ... am pus mult suflet , este o iubire sincera si impartasita, am spus mereu ceea ce simt in aceasta relatie, mi-am deschis sufletul, mi-am spus iubirea ... nu este un moft iubirea mea, este adevarata ... niciodata nu am trait aceste sentimente ...
garbo177128
Postat pe 26 Decembrie 2010 08:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dragostea-cel maii frumos sentiment! 24 De la: quasaria 21 Martie 2010 14:31
Ce parere aveti?Am nevoie de sfaturi in legatura cu situatia mea 8 De la: quasaria 16 Decembrie 2009 23:33
Relatia cu un barbat care are doi copii si o fosta sotie 70 De la: garbo_404900 23 Septembrie 2014 11:34
parerea voastra conteaza 6 De la: Cassey 9 Iulie 2009 14:44
b 8 De la: loredanalore 20 Aprilie 2012 18:04
Setari Cookie-uri