Iubirea doare a dracului de tare!

mey cri, n-aveam leptopu' la mine... :P
da am vrut sa ies sa te strig cat ma tine gura, ca pe vremea aia si-asa nu ma auzea nimeni...:)))))
eu_geminy
Postat pe 2 Decembrie 2010 21:49
si daca-l aveai, ti se termina bateria
Laura_M
Postat pe 2 Decembrie 2010 21:52
strigai mult si bine..GE.. stau foarte departe de DN1....

Laura... voi aveti ursi...
noi avem ploaie... la Ploiesti......
cricat
Postat pe 2 Decembrie 2010 21:52
De la: eu_geminy, la data 2010-12-02 21:49:17mey cri, n-aveam leptopu' la mine... :P
da am vrut sa ies sa te strig cat ma tine gura, ca pe vremea aia si-asa nu ma auzea nimeni...:)))))


buna seara. ge, wellcome back. asta imi aduce aminte de vremurile cand nu existau mobile, si fumeile nasteau in maternitate, ele trebuiau sa strige cat le tineau plamanii pe geam:
-E fataaa!!!
iar daca sotul era mai surd putin ajungea bietul copil sa poarte nume de baiat... au fost cazuri.
aly_fab
Postat pe 2 Decembrie 2010 21:53
De la: Laura_M, la data 2010-12-02 21:52:02si daca-l aveai, ti se termina bateria


pai da, cine stie cat trebuia sa ma milogesc, ca sa-mi dea linku' la Google maps...:)))
eu_geminy
Postat pe 2 Decembrie 2010 21:53
Anilus ( Sulina ) , ai revenit ...
liaiedera
Postat pe 2 Decembrie 2010 21:53
De la: cricat, la data 2010-12-02 21:52:11strigai mult si bine..GE.. stau foarte departe de DN1....

Laura... voi aveti ursi...
noi avem ploaie... la Ploiesti......


mey cri, nu mai au ursi in Brasov...
in Racadau erau borcanele cu miere pe pervaze, neatinse...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 2 Decembrie 2010 21:54
nu mai aveau ursii fantezii cu miere, vor si ei altcvea
Laura_M
Postat pe 2 Decembrie 2010 21:56
Buna Aly

Ge.... credeam ca ai constatat ca nu mai sunt ursi in Racadau... dupa pieile de pe gard
cricat
Postat pe 2 Decembrie 2010 21:57
mey Laura, creca tu ii stii mai bine...
aciulea ursii vor fragutze...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 2 Decembrie 2010 21:58
te pup si eu aly, pup ochii aia fain machiati
Laura_M
Postat pe 2 Decembrie 2010 21:58
iubirea!?! doare... se stie.... multi au comis crime si alte chestii din patima iubirii.... e ca o pata neagra pe creier.... dar iubirea te renaste, iubirea iti da aripiiii.... mama ce bun ar fi un red =bull
aly_fab
Postat pe 2 Decembrie 2010 21:58
fetele
aly_fab
Postat pe 2 Decembrie 2010 21:59
da mai Ge, am si eu o limita, chiar pe toti nu-i stiu
Laura_M
Postat pe 2 Decembrie 2010 21:59
ar trebui sa scot o mini carticea cu maxime a la aly
aly_fab
Postat pe 2 Decembrie 2010 22:00
mey aly...
dupa cum ar spune Fernando de la Caransebes:

1) se stie;
2) e pa sistem.:PP
:)))
eu_geminy
Postat pe 2 Decembrie 2010 22:01
sa ne dai si un autograf aly
va dau si eu unul, ma duc sa-l culc pe pufulete
Laura_M
Postat pe 2 Decembrie 2010 22:03
De la: aly_fab, la data 2010-12-02 21:53:02
buna seara. ge, wellcome back. asta imi aduce aminte de vremurile cand nu existau mobile, si fumeile nasteau in maternitate, ele trebuiau sa strige cat le tineau plamanii pe geam:
-E fataaa!!!
iar daca sotul era mai surd putin ajungea bietul copil sa poarte nume de baiat... au fost cazuri.


aly, pe vremea aia ne scriam scrisorele, si dadeam reply-uri, corectand cu rosh greselile gramaticale...:PPP
:)))
eu_geminy
Postat pe 2 Decembrie 2010 22:07
aly, a patit ceva fiu-tau , de dimineata?
Laura_M
Postat pe 2 Decembrie 2010 22:35
Daaaaaaa... si-mi pare bine ca am revenit. Mi-era dor de discutiile cu voi. Azi mi-am lins ranile iubirii. Si da, ma dor a dracului de tare. De ce iubirea te face sa suferi??? O sa spuneti ca doare doar iubirea neimpartasita. Cred ca doare la fel de tare , poate chiar mai mult iubirea imposibila...
Anilus
Postat pe 2 Decembrie 2010 22:36
aia doare si mai tare, cea imposibila
Laura_M
Postat pe 2 Decembrie 2010 22:40
ia sa ma car io de-aciulea, c-ati dat-o in lacrimogene...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 2 Decembrie 2010 22:41
Iubirea doare .
Cea neimpartasita si cea imposibila doare mai tare pentru ca se mai adauga si orgoliul ranit , tristetea ..
Cea impartasita doare si ea dar acum mi-e greu sa explic.
Ma bucur ca ti-ai lins ranile. E primul pas spre vindecare .
liaiedera
Postat pe 2 Decembrie 2010 22:46
nu iubirea e aia care doare, de obicei. Egoismul e cel care doare. Sint sentimente opuse, nu similare....
Iubirea doare numai cind celui iubit nu ii e bine. Asta inseamna sa suferi pentru ca iubesti - sa suferi pentru el. Dar, exceptind, unele mame care chiar isi iubesc copiii, in general fiintele umane nu prea sint capabile sa iubeasca intr-adevar. Nici macar nu identifica ce e aia, nu diferentiaza iubirea de dorinte, orgolii, prejudecati, tranzactii gen tie ti-e bine, mie mi-e bine...

Cainii aia care nu dorm, nu maninca atunci cind stapinul e bolnav - aia iubesc, intr-adevar... si sufera pentru ca iubesc.
Daca sufar ca n-a parasit gica, e egoism si posesivitate, nu iubire.
quasaria
Postat pe 4 Decembrie 2010 13:48
si cu asta , cred, ca s-a spus tot, de fapt ar trebui sa iubesti atat de mult un om, incat sa fii capabil sa-l lasi sa plece unde va fi fericit, si sa fericit de fericirea lui.............ar trebui, origoliul insa....................
casperphantom
Postat pe 4 Decembrie 2010 20:03
casper..daca am intelege asta la timp..am trai mult mai bine si am fi mult mai fericiti...
dar e bine daca intelegem si mai tarziu

iubirea nu doare...
eladaela
Postat pe 4 Decembrie 2010 20:45
cata intelepciune si limpezime in toate lucrurile astea spuse! pacat ca le intalnim, insa, numai in cartile bune, caci, altfel, in viata reala... schimbam masura, astfel incat orice urma de luciditate, adica de chibzuinta, dispare si ne intrebam de ce suntem vesnic perdanti, fara sa ne dam seama ca nu suntem asa, ci doar plini de teama, vanitati si egoism!!
esme
Postat pe 4 Decembrie 2010 21:02
da, casper, asa ar trebui: daca vezi ca omul pe care il iubesti nu poate fi fericit cu tine, ar trebui nu sa il lasi, ci sa il determini sa plece....
Si, citi dintre noi fac asta, in realitate?
Si citi se agata de santaje absurde, lacrimi, plinsete si razbunari, indiferent ce, numai sa nu fie parasiti?

Asta e, atit pot sa "iubeasca" cei mai multi oameni.
quasaria
Postat pe 4 Decembrie 2010 21:20
Va rog sa nu sariti pe mine ...dar ma bucur sa vad ca mai sunt oameni care iubesc din suflet, chiar daca, intr-adevar, doare al dracului de tare daca la un moment dat constati ca nu mai poti merge in aceeasi directie cu omul pe care il iubesti ...

In ultima vreme, parca suntem din ce in ce mai nebuni, traim clipa, dar nu mai iubim, ci doar ne folosim de cei de langa noi....si ei, la randul lor, de noi...

Si nu cred ca doare iubirea, ci sufletul....vesti bune, chiar il avem!!!
matza_blanda
Postat pe 4 Decembrie 2010 21:52
pt ca traim cu aceasta eronata perceptie (pe care ne-o facem adevar de netagaduit), ca celalalt este un bun al nostru si, ca urmare, e o aroganta si o sfidare din parte-i, sa-si ia el libertati de capul lui, cum ar fi aceea de a indrazni sa simta ca nu-si mai afla locul si sensul langa tine si ca vrea sa plece. de aceea e musai sa-i bagam mintile in cap si sa-i aratam noi rebeliune a fiintei si dileme existentiale!!! ce atata `traire`?!
esme
Postat pe 5 Decembrie 2010 00:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutati-ma sa scap de socru 393 De la: adi27 29 Septembrie 2010 16:20
EL, TU si CEALALTA 7 De la: adastaicu 6 Aprilie 2010 11:36
Cum Poti cuceri o femeie 66 De la: mitnarut 8 Octombrie 2015 13:36
Delegatie 28 De la: Zgloby_34 18 Decembrie 2015 12:49
INALTIMEA DACA CONTEAZA 8 De la: jeje2011 4 Iulie 2011 10:54
Setari Cookie-uri