Iubirea doare a dracului de tare!

iubirea doare... dar fara ea ce-ar fi viata asta? sa doara daca altfel nu se poate... macar un strop de fericire ai avut... fara iubire n-ar fi fost decat... indiferenta...
gabitza77
Postat pe 26 Decembrie 2010 14:06
doare daca a fost iubire adevarata..si doare daca au existat planuri de viitor..si doare cand sti ca ti-ai perdut increderea in sine,asta pana la o noua relatie,,,
garbo121904
Postat pe 26 Decembrie 2010 15:06
doare daca a fost iubire adevarata..si doare daca au existat planuri de viitor..si doare cand sti ca ti-ai perdut increderea in sine,asta pana la o noua relatie,,,
garbo121904
Postat pe 26 Decembrie 2010 15:07
Daca mi s-a intamplat sa ma doara iubirea???? hmmm... e prea suimplu sa spun da! e defapt ceea ce simt ca nu mai simt... ca nu mai doare... o durere care te face sa nu te mai simti pe tine, iar cel pentru care suferi, sa nu te poata asculta, sa nu fie langa tine nici macar psihic.. sa vrei sa spui ceva..si ai atatea de spus!, si nu te poate asculta.. nu ii pasa.. are pe altcineva. Atunci ma intreb daca mai merita sa mai traiesc, si, desi timpul face ca durerea din secundele respective sa ma sufoce.. simt golul, ce isi inneaca abisul in mine. O stare care ma face sa ametesc.. defapt , un infern ce isi are radacina in necomunicare.. tacere interioara, neexteriorizare... un moment de tipat interior, o voce care vine din mine, si nu o mai puteam intelege, o lupta interioara prea crancena pentru a se da pe acelasi taram))))in golul meu))).Ne intalnim o data la un an, si nu exagerez.. nu prea stie ce simt pentru el, dar cred ca simte... ARE deja O PRIETENA si nu vreau sa ii spun ce traiesc.. ne stim de cand eram copii, si pur si simplu doare sa stiu ce se intampla defapt. E o obsesie de care nu pot sa scap si doare mai mult decat si-ar uimagina oricine.. nu ii pasa!
si toate continua pana cand mai aud un un cuvant.. un cuvant care poate fi orice.. nu conteaza.. poate doar privirea lui sau vocea lui.. sau tot ceea ce e EL ..3 ore, o data la un an... 3ore, din care imi iau forta de a mai merge putin prin viata.
Cred totusi ca fiecare are o poveste de viata.. de iubire.. si mai cred si ca povestea mea e una ce nu se poate chema DUREROASA, ..NICI MACAR NU ARE UN CORESPONDENT IN LITERE-CUVINTE, SENTIMENTUL PE CARE , DECI ,NU-L POT DEFINI.
GEODYANA
Postat pe 26 Decembrie 2010 16:29
De la: GEODYANA, la data 2010-12-26 16:29:56 Daca mi s-a intamplat sa ma doara iubirea???? hmmm... e prea simplu sa spun da! e defapt ceea ce simt ca nu mai simt... ca nu mai doare... o durere care te face sa nu te mai simti pe tine, iar cel pentru care suferi, sa nu te poata asculta, sa nu fie langa tine nici macar psihic.. sa vrei sa spui ceva..si ai atatea de spus!, si nu te poate asculta.. nu ii pasa.. are pe altcineva. Atunci ma intreb daca mai merita sa mai traiesc, si, desi timpul face ca durerea din secundele respective sa ma sufoce.. simt golul, ce isi inneaca abisul in mine. O stare care ma face sa ametesc.. defapt , un infern ce isi are radacina in necomunicare.. tacere interioara, neexteriorizare... un moment de tipt interior, o voce care vine din mine, si nu o mai puteam intelege, o lupta interioara prea crancena pentru a se da pe acelasi taram))))in golul meu))).Ne intalnim o data la un an, si nu exagerez.. nu prea stie ce simt pentru el, dar cred ca simte... ARE deja O PRIETENA si nu vreau sa ii spun ce traiesc.. ne stim de cand eram copii, si pur si simplu doare sa stiu ce se intampla defapt. E o obsesie de care nu pot sa scap si doare mai mult decat si-ar imagina oricine.. nu ii pasa!
si toate continua pana cand mai aud un un cuvant.. un cuvant care poate fi orice.. nu conteaza.. poate doar privirea lui sau vocea lui.. sau tot ceea ce e EL ..3 ore, o data la un an... 3ore, din care imi iau forta de a mai merge putin prin viata.
Cred totusi ca fiecare are o poveste de viata.. de iubire.. si mai cred si ca povestea mea e una ce nu se poate chema DUREROASA, ..NICI MACAR NU ARE UN CORESPONDENT IN LITERE-CUVINTE, SENTIMENTUL PE CARE , DECI ,NU-L POT DEFINI.
GEODYANA
Postat pe 26 Decembrie 2010 16:31
Pot sa va contrazic putin? Doare si cand este, daca este doar la o persoana, va durea si mai rau cand va pleca, chiar si asa, stiind ca nu a fost a ta.
Si da, s-a intamplat. O singura data de altfel a fost de ajuns ca ochii mei sa se deschida, doar ca inima nu i-a acceptat deschisi. Ea cerea afectiune, nu ratiune. A durut ingrozitor. In filme e personajul principal si prietena cea mai buna. Eu din pacate, am fost prietena cea mai buna, desi in viata mea trebuia sa fiu personajul principal. A durut atunci, doare si acum, al dracului de tare, dar cand simti ca oricine altcineva nu isi are locul in inima ta, oricat ai vrea sa lasi portiile deschise unuia care sa te merite, inima iti spune NU : EL E OMUL SUFLETULUI TAU ! EL TE COMPLETA ! ESTI OARBA? A LUAT JUMATATE DIN TINE CAND A PLECAT!!
Stepha
Postat pe 26 Decembrie 2010 16:38
Iubirea las-o libera,daca pleaca de langa tine inseamna ca nu a fost a ta NICODATA!
Iubirea doare numai atunci daca a fost adevarata
Nu merita sa suferim dupa persoane care si-au batut joc de inima noastra sincera pe care le-am oferit-o pe tava ca pe cea mai buna delicatesa si doare atunci cand ti-a fost inselata increderea...
Yellowrose
Postat pe 26 Decembrie 2010 18:00
ok...si daca mi-ash expune aci durerile si trairile sufletesti...cu ce m-ar ajuta?
maya878
Postat pe 26 Decembrie 2010 18:17
inseamna ca pe topicul asta o sa am onoarea sa citesc cel putin o poveste adevarata de la fiecare din femeile Romaniei ??? sa mai pun si barbatii.........sau ei nu sunt capabili de iubiri adevarate ???
casperphantom
Postat pe 26 Decembrie 2010 18:21
ce bine zici Maya, dar multe nu inteleg si cauta raspuns unde nu trebuie... cand tot ele isi vor rezolva problemele
Laura_M
Postat pe 26 Decembrie 2010 18:22
as vrea sa aud o poveste de dragoste, frumoasa, traita de un barbat

sa va vad si sa vada si irina ca mai exista si barbati care iubesc frumos
Laura_M
Postat pe 26 Decembrie 2010 18:28
as putea sa va spun eu o frumoasa poveste de dragoste ...... dar , s-ar putea sa fie decat in inchipuirea mea .........
nu stiu .......asa o fi ???????
jeanette40
Postat pe 26 Decembrie 2010 18:31
eu am s-o citesc dupa ce vin de afara, ca face urat fiu-meu, vrea afara

publicitate
Laura_M
Postat pe 26 Decembrie 2010 18:36
jeanette40
Postat pe 26 Decembrie 2010 18:39
Dyana sau Geo, ce povestesti tu semana cu un film pe care l-am vazut mai demult in care protagonistii(dintre care el casatorit) isi ofereau, o data pe an, privilegiul de a fi impreuna...si la fel ziceau si ei, ca din aceasta intalnire isi trag seva, sau ce isi mai trageau ei pe acolo...
sora_ilsi
Postat pe 26 Decembrie 2010 18:41
buna seara , doamnelor
Janette , eu zic , inchipuita sau reala , s-o spui . Talentul tau imi place
liaiedera
Postat pe 26 Decembrie 2010 18:45
De la: Anilus, la data 2010-12-02 20:32:39Ti s-a intamplat sa te doara iubirea? Daca da, impartaseste-ne si noua povestea ta.
da si inca cum!!!
garbo110875
Postat pe 26 Decembrie 2010 18:50
iubirea doare ..p o parte preferam sa nu o gasesc..da p alta parte ma bucur k am descoperit-o..il cheama Bogdan..la incput a fost ca o joaca..nu luam relatia in serios..dar dupa cateva luni..am simtit acea fericire..fericirea fara nume..fericirea deplina..simteam ca zbor..simteam k toata lumea e a mea..dar erau unel momente..inele zile in kre nu imi vorbea..ne certam din motive prostesti..si el nu realiza cat de mult ma doare faptul ca nu imi vorbea.. nopti nedormite..lacrimi si lacrimi...am ajuns sa ma gandesc chiar sa imi fac rau..dar nu merita..dc ??nu merita..at trecut 3 ani aproape..am mai avut relatii..da nimeni nu m-a putut face sa-l uit..cand il vad simt k inima imi tremura si nu ma potm abtine..il iubesc dar nu pot sa mai fiu cu el..doareeee a dracului d tare!!!
byby_9mai
Postat pe 26 Decembrie 2010 18:53
http://www.youtube.com/watch?v=HXaKmVFgU-c
jeanette40
Postat pe 26 Decembrie 2010 18:56
in urma cu ceva ani,un prieten bun de-al meu mi-a spus ca nimeni nu poate sa spuna ca a trait tot, a simtit tot a luat tot ceea ce viata poate oferi unui om si asta pana cand nu se trage cortina, atunci ma gandeam ca eu am intalnit o iubire adevarata in aceasta viata, altii traiesc fara sa intalneasca vreouna, si in definitiv cine sunt eu sa intalnesc intr-o singura viata 2 iubiri, ma multumeam si ca am gasit una singura si traiam asa multumit si fara grija zilei de maine, ...........stiti, iubirea apare atunci cand simti ca nu mai ai nevoie de nimic, nu te intreaba, nu-si cere voie, pur si simplu isi face casa in sufletul tau prin chipul femeii pe care ajungi sa o visezi desi nu stii de ce, tot asa si eu, vedeam zilnic o pustoaica in comparatie cu mine, radeam, glumeam, fara sa am vreo dorinta vis-a-vis de ea, dar imi placea rasul eu sincer si deschis, firea ei senina si placuta si zilele treceau noi ne simteam tot mai bine ...si totusi ceva simteam amandoi ca nu e bine, sau nu e tot sau complet...lipsea ceva, si intr-o zi firea mea curioasa m-a dus la un amic "clarvazator" curios sa vad cat de bine imi "prezice" trecutul sa stiu cat sa-l cred si cat nu, si amicul imi lanseaza bomba secolului "cineva azi asteapta de la tine sa faci ceva, sa spui ceva, azi, maine va fi prea tarziu" am simtit cine si am mers deindata la aceea cineva, era intradevar cum spusese amicul meu, fata mi-a spus ca daca mai intarziam o zi, mi-ar fi spus sa nu o mai caut, sa spun ce vreau.

de ce tacusem ?? era o diferenta de varsta mare intre noi, credeam ca ajunge pentru a fi amici, chiar daca eu simteam si altceva, nu voiam sa ranesc prin ceea ce simteam si apoi gandeam ca-mi luasem caimacul de la viata asta, dar viata mai avea surprize pentru mine si nu numai, asa ca trecand peste toate am spus ce am avut de spus ....si am trait o poveste de iubire intensa si coplesitoare, ....apoi cand a venit timpul potrivit pentru ca deja invatasem ceva de la viata asta mi-am rupt sufletul in doua si din iubire am lasat-o sa plece.



daca doare iubirea, ......oare iubirea m-a durut ??...stiu doar ca mi-a trecut durerea, au ramas in schimb frumoase amintiri si o prietenie care poate n-ar fi putut izvora doar dintr-o amicitie
casperphantom
Postat pe 26 Decembrie 2010 19:05
Doare, doare......Uneori, nu gasesti cuvinte sa poti explica..., sa poti descrie durerea....Cred ca una mai ingrozitoare si mai"dureroasa" nu exista! Dar asta se intampla o singura data in viata! O singura data si....iti dai seama ca ....nu a mai fost la fel , dar nici nu va mai fi! Niciodata! Sa fiti iubiti/e!
garbo074945
Postat pe 26 Decembrie 2010 19:10
si a plecat cu sufletul frant ....stia ca are sa o doara , stia asta ......dar , pentru ca te iubea mult a plecat .....
jeanette40
Postat pe 26 Decembrie 2010 19:13
cum ?!?
liaiedera
Postat pe 26 Decembrie 2010 19:17
casper...acum inteleg ceva...
poate tocmai ptr ca ma iubea a plecat...
atunci m-a durut...
acum imi amintesc doar ce a fost frumos...si zambesc...
eladaela
Postat pe 26 Decembrie 2010 19:21
Eladaela, de aceea avem memorie selectiva ca sa putem sa pastram in minte mai mult clipele placute. Daca nu am uita necazurile si am pastra vii in minte dramele prin care am trecut, am claca multi dintre noi.
m_ada
Postat pe 26 Decembrie 2010 19:30
indiferent daca doare , sau cat ..................sa va iubiti , sa va iubiti
restul , nu conteaza
jeanette40
Postat pe 26 Decembrie 2010 19:41
Iubirea doare numai atunci cand nu e impartasita!
m_ada
Postat pe 26 Decembrie 2010 19:43
"iubirea vine la cine o asteapta,chiar daca a fost deceptionat;la acel ce inca crede,desi a fost tradat;la acel ce inca mai are nevoie sa iubeasca,desi inainte a fost ranit;si la acel ce inca mai are curaj si credinta pentru a construi inca o data increderea."

eladaela
Postat pe 26 Decembrie 2010 19:44
lacrimi de iubire ...regrete... durere...sufocare...nu stiu cine mai sunt... unde sunt... nu aud ... nu vad ... imi amintesc... ma sufoc... inchid ochi...te sting ... imi iei inima ... ma fac gheata ... ma ridic ...plec ...nu privesc inapoi...merg inainte...inainte... cu un gust amar... o sa fie bine ...imi zic... viata continua ...indiferent de durerea provocata de tine

POPAURELIA_50
Postat pe 26 Decembrie 2010 19:55
Cum sa nu doara cand vezi ca traiesti intr-o durere continua tot restu vietii pentru o zi de placere si iluzii?
garbo022696
Postat pe 26 Decembrie 2010 20:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un accident poate schimba un om??? 80 De la: D_Emy 5 Octombrie 2013 19:36
Pasii spre o relatie... 51 De la: Doara 15 Octombrie 2010 06:26
o fosta prostiuata 47 De la: marinela_223 17 Octombrie 2010 18:26
Sotia nu mai simte atractie fata de mine. 22 De la: garbo_463204 21 Martie 2017 19:14
rejuvenare faciala 5 De la: garbo_10158 19 Ianuarie 2013 09:24
Setari Cookie-uri