Mitingul lui Badea

bai nene,... zici c-a facut vuvu cinste cu cate-un pahar de gaz la toti....:))))))
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 11:07
sa stii ca de dimineata era o ceata, gaz, nush ce era, da nu cred ca e de bine

la tati ni-i greu, am vazut ca ati avut activitate noaptea
Laura_M
Postat pe 13 Noiembrie 2010 11:10
pai daca vuvu tragea prafuri si spunea prostii, eu ce sa fi facut?... sa fi stat cu mainile-n sold ca gospodina aia fesenista de mai sus?:PP
:)))))
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 11:12
he he he, se lauda boc cu 10 km de autostrada.
e mai lunga panglica de inaugurare...:)))))))))
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 11:14
De la: eu_geminy, la data 2010-11-13 11:14:11he he he, se lauda boc cu 10 km de autostrada.
e mai lunga panglica de inaugurare...:)))))))))






VORBA LUI BADEA.....DACA SE SFORTEAZA UN PIC, SI O ERECTIE E MAI LUNGA DECAT AUTOSTRADA LUI boc....:)))))))))))))
ganea_marilena2003
Postat pe 13 Noiembrie 2010 11:16
cred ca si el e mai mare decat autostrada, sa fie si el un pic bucuros ca e mai mare
Laura_M
Postat pe 13 Noiembrie 2010 11:17
bingo, marilena! :)))))))))))))))
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 11:18
vezi ca o sa-ti pui si gospodinele pe cap... vezi ca si eu am fost gospodina de azi noapte, cu un ochi la voi cu in cratita, si azi la fel
Laura_M
Postat pe 13 Noiembrie 2010 11:20
numai costurile cu deplasarea derbedeilor la inaugurare, le depasesc pe cele alocate ulicioarei de la Turda...:)))))))))))
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 11:20
daca vor sa se cinsteasca, are andrei un colet special si cu dedicatie pentru ei... e de ala turcesc
Laura_M
Postat pe 13 Noiembrie 2010 11:23
si-i musai sa-i taie panglica de inaugurare.............. suna a ceva cunoscut


taierea imprejur........
jeanette40
Postat pe 13 Noiembrie 2010 11:24
De la: eu_geminy, la data 2010-11-13 11:20:33numai costurile cu deplasarea derbedeilor la inaugurare, le depasesc pe cele alocate ulicioarei de la Turda...:)))))))))))





Ca de obicei.....Oare si acum i-a costat 400.000 de dolari avionul????????? Data trecuta cand au fost la NY au cheltuit aproape jumatate de milion de dolari....oare si acum la fel?????
ganea_marilena2003
Postat pe 13 Noiembrie 2010 11:29
poveste

in muuroi era zarva mare. greierele tot canta prin frunzis, dar nimeni nu-i dadea prea mare atentie. de la o vreme, cantecul lui se pare ca a placut . spunea acolo de dreptate, de echitate, de valori.asa ca, furnicutele au tinut mare sfat de taina. regina nu trebuia sa stie, ca s-ar fi maniat rau. da, vedeti voi?trebusoara s-a aflat si s-a iscat mare razmerita. ce sa mai lungim vorba? regina a fost trecuta la munca de jos si s-a scos la concurs postul de mare cantaret si organizator .

si uite asa, din 4 in 4 ani urca in dregatorie, cel ce avea versurile cele mai frumoase si melodia cea mai aleasa.cu timpul, musuroiul s-a cam impartit prin galerii. ca de, fiecare greieras avea fanii sai alesi pe sprinceana- adica, pe piciorus.cam...cum e pe la meciurile de fotbal. nitica incaierare, nitel foc la tribunele adverse, arbitri platiti, huiduieli si intrebari gentu ce ai facut in ultimii 5 ani? sau cine e mogulul tau?.

cu timpul, greierasii au inceput sa constientizeze ca erau buricul musuroiului. ei erau talentatii, ei erau cei ce munceau din greu cantand la drmb, in timp ce furnicile o lalaiau prin desisuri dupa vreo pastaie sau un bob de linte. asa ca, si-au ales un grup de sfetnici, paharnici, scribi, iitoare. ca sa nu mai zicem ca, nu puteau compune sub frunza de brusture, cum facusera pana atunci. au vrut galerii spatioase cu iesire la mare , munte sau chiar spre amazon.
si_totusi
Postat pe 13 Noiembrie 2010 11:31
astea costau. asa ca, s-au gandit ca furnicile astea nu prea muncesc si sunt refractare la implementarile de reforme serioase gen: azi zic una, maine alta.

ce? era stiut ca furnicile pot duce in spate greutati de 50 de ori mai mari decat greutatea lor. putin, au spus greierasii. foarte putin. trebuie mai mult.

si apoi, ele consuma mai mult decat produc. galeriile prezidentiale costau, sporurile de noapte ale iitoarelor costau si ele,scribii nu puteau lucra decat in case de creatie,cel putin 10 stele.ca sa nu mai zicem ca, si paharnicii voiau acum schimburi de experienta cu omologii lor din padurile ecuatoriale .asa ca, au inasprit birurile, au marit portia de munca ,au scazut ratia de mancare cu 25 %. toate furnicutele aveau dreptul sa spuna ca-s nemultumite. chiar li s-a permis sa injure. era tare bine. traiau in democratie.aveau dreptul la opinie.

numai ca, de aparea vreuna asa, mai cu mot si mai ascultata de celelalte, se cam schimba treaba. dreptul la opinie devenea injurie si o lua peste ceafa.

bine ii fac, spuneau unele surate. asa ii trebuie . am vazut noi ca ieri se scarpina pe burtica in loc sa munceasca. ba, unele isi mai aminteau ca , parca , a facut asta si anul trecut. altele chiar erau ofensate. sa jigneasca aceasta matracuca pe greierasul devenit brusc alb, de atata corectitudine si griji?asa ca, au sarit pe ea si au devorat-o. ca asa e corect. sa injuri numai si numai in cadru organizat si neauzit de nimeni.acesta e dreptul castigat
si_totusi
Postat pe 13 Noiembrie 2010 11:33
sper sa nu ajungem sa ne mancam si noi intre noi

avem gust de pui, parca
Laura_M
Postat pe 13 Noiembrie 2010 11:38
doamne totusico.....ce poveste frumoasa si ADEVARATA!!!!!!!!
ganea_marilena2003
Postat pe 13 Noiembrie 2010 11:39
mamy, bine ca ai revenit, ca ne napadesc paduchii aciulea.
:))
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 11:39
intr-adevar furmoasa, incercam sa-mi fac si filmul sa le vad
Laura_M
Postat pe 13 Noiembrie 2010 11:40
coane, nu mi-am sters contul. am zis ca dau mai rar pe aici
si_totusi
Postat pe 13 Noiembrie 2010 11:42
De la: si_totusi, la data 2010-11-13 11:42:45coane, nu mi-am sters contul. am zis ca dau mai rar pe aici


sincer ......ma bucur ca te-ai intors........
jeanette40
Postat pe 13 Noiembrie 2010 11:45
laura, marilena, poate nu interveneam dar am citit ce s-a scris aici si, zic eu ca nu gandim corect. ne napustim asupra unor oameni si uitam de fapt subiectul discutiei

ne tot legam de tot felul de aiureli. aici e vorba de o notiune de principiu.

cine si cum a zis, cine face si drege sau ca e omul nu stiu cui ,are exact relevanta discutiilor din piata, cand cumparam zarzavat. confundam omul cu o anume notiune si judecam doar ca sa nu zicem ca nu ne-am dat cu parerea.un fel de a ne purta capul pe umeri doar pe post de umbrela-ca sa nu ne ploua in gat.

nu stiu daca badea o fi latrau, daca spune bine ce spune la emisiunile lui, daca e un om integru. fiecare il recepteaza dupa propriile lui valori ,mod de a gandi si intelege. insa, un lucru stiu. a demonstra pentru dreptul la libera exprimare, dupa 20 de ani de la revolutie, e ceva ce ar trebui sa indemne la reflectie, dincolo de simpatiia sau antipatia ce o avem pentru cel ce a initiat actiunea. nu mai e vorba de badea. e vorba de noi toti.
si_totusi
Postat pe 13 Noiembrie 2010 11:47
De la: si_totusi, la data 2010-11-13 11:42:45coane, nu mi-am sters contul. am zis ca dau mai rar pe aici


mamy
(mi se impiedica limba sa-ti zic "si_totusi", iar "totusica" nu-mi place deloc, suna a linguseala,... eu te stiu tot ca dincolo, asa-ti zic in gand :P)...

si tu si eu, si altii am invatzat demult ca, daca ne radem contul, a doua zi s-ar putea sa avem nevoie de el... :D:)

e bine oricand reapari, mai aduci aer curat...:)
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 11:47
asa este, o tin pe a mea nu cred ca nu li se ridica parul sau nu-i dau un sambure macar, de dreptate lui badea, ca e latrau sau cum ii mai spun altii, daca stai bine si te gandesti ti se umple paharul si ajunge, nu ai cum s-o spui altfel decat ridicand vocea si latrand de ce nu la nenorocitii care ne conduc
nu mai avem cum s-o spunem altfel, decat asa
am vazut intr-o dimineata la protv, unde si busu care prezinta vremea, a spus niste chestii tot asa strigand ca ajunge si ca e batjocora tot ce se intampla, sa le fie rusine, nu stiu cum mai ies din casa
Laura_M
Postat pe 13 Noiembrie 2010 11:56
mai, eu va las, e frumos afara si trebuie sa ne plimbam ca daca stau sa ma gandesc la ce ne fac astia, ma otravesc si mai tare, plus alte gaze si prafuri se aduna
o zi placuta la toti
Laura_M
Postat pe 13 Noiembrie 2010 11:58
De la: si_totusi, la data 2010-11-13 11:47:11laura, marilena, poate nu interveneam dar am citit ce s-a scris aici si, zic eu ca nu gandim corect. ne napustim asupra unor oameni si uitam de fapt subiectul discutiei

ne tot legam de tot felul de aiureli. aici e vorba de o notiune de principiu.

cine si cum a zis, cine face si drege sau ca e omul nu stiu cui ,are exact relevanta discutiilor din piata, cand cumparam zarzavat. confundam omul cu o anume notiune si judecam doar ca sa nu zicem ca nu ne-am dat cu parerea.un fel de a ne purta capul pe umeri doar pe post de umbrela-ca sa nu ne ploua in gat.

nu stiu daca badea o fi latrau, daca spune bine ce spune la emisiunile lui, daca e un om integru. fiecare il recepteaza dupa propriile lui valori ,mod de a gandi si intelege. insa, un lucru stiu. a demonstra pentru dreptul la libera exprimare, dupa 20 de ani de la revolutie, e ceva ce ar trebui sa indemne la reflectie, dincolo de simpatiia sau antipatia ce o avem pentru cel ce a initiat actiunea. nu mai e vorba de badea. e vorba de noi toti.





Exact asa e.... ar trebui sa de dea de gandit.....dar cand nu ne mai da de gandit nimic altceva ar trebui sa ne gandim de ce ne este frica sa ne spunem parerile, la munca in fata sefilor, de ce ne e frica de ziua de maine, de ce ne e frica de anul care vine.....am ajuns sa traim din/cu frica.....exact ca pe vremea lui ceausescu.....asta ar trebui sa ne SPERIE intr-adevar!!!!
ganea_marilena2003
Postat pe 13 Noiembrie 2010 11:58
mey Laura, sa nu te iei de Busu, ca e consatean de-al meu...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 11:58
Marilena,libertatea de expresie este un drept castigat care nu ti se poate lua.salariul insa nu deriva din acest drept.salariul exista de mult, este doar un venit din care traiesti,pt ca muncesti si esti remunerat .dreptul la care faci referire si anume cu taierea salariilor ,etc,te poti lupta pt el in functie de modul in care stii sa iti negociezi salariul la angajare.contractul incheiat intre tine si angajator,stampilat si parafat de ambele parti si cu clauze bine gandite da catre tine angajat si de catre angajator,nu lasate la indemana hotilor din sindicate(sa negocieze).in baza acestui contract ai dreptul daca nu se respecta ,sa mergi in instanta sa si castigi si sa ceri si daune interese.dar in Romania nimeni nu a facut acest demers.insa cineva trebuie sa faca si acest lucru. dar toti s-au lasat pe mana sindicatelor care au cazut la pace cu clasa politica.
vuvuzela
Postat pe 13 Noiembrie 2010 12:01
nu ma iau de busu, imi place omul ala, cum gandeste, tot
ca spunea marilena (nu ma lasati sa plec diloc mai) spunea de munca, sa spunem ce avem de spus in fata sefilor... am vazut multe si la munca, toata lumea vorbea una si alta si cand trebuia sa spunem sefilor, spuneau doar o persoana doua, restu' tacere, le era frica, si bineinteles pe cine pica toata problema, pe capul celui care a vorbit
a mai venit intr-o un sef mai mare ca sefa unde lurcam eu, sa ne intrebe de ce nu merge treaba, cand a inceput lumea sa vorbeasca, sefa noastra, marea sefa paulei :D ne facea semne sa nu zicem nimic si arunca sageti cu privirea
Laura_M
Postat pe 13 Noiembrie 2010 12:02
Badea, Ciutacu, Gadea, ii aduc la disperare pe dobitocii nostalgici dupa alea 2 ore de televiziune cu ceasca.

au ramas ei pe metereze, dar nu se stie pana cand.

acusi auzi ca le-au confectionat si lor dosare penale...:D
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 12:02
Laura, ma stiu cu Busu de 22 de ani, poate asta iti spune tot.
pacat ca acuma da mult mai rar pe-acasa.
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 12:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa ma razbun pe fostul iubit? 116 De la: mamitzica 20 Aprilie 2013 16:40
IMPLANT SAU PROTEZA DENTARA? 59 De la: caleidoscop 20 August 2018 17:31
ar trebui sa`mi fie rusine?:( 130 De la: garbo107589 6 Noiembrie 2010 13:55
Declinul societatii! 73 De la: Elle2011 14 Ianuarie 2013 11:29
hemangioame 7 De la: aless_aura 9 Mai 2012 08:19
Setari Cookie-uri