Diferenta mare de varsta?

Si ink ceva...e un privilegiu pentru el nu pentru tine...Bucura-te ca sansele sunt la fel pentru deceptii ca si in cazul cuiva de varsta apropiata, chestie de noroc, de chimie...etc.
garbo082779
Postat pe 6 Noiembrie 2010 09:17
De la: Just_a_girl, la data 2010-11-02 15:31:26Ce parere aveti despre o relatie intre un barbat de 25 de ani si o femeie de 40 de ani? Este o relatie de viitor? Se poate intemeia o familie?



..asa...dupa tine ce crezi?
ia uita-te mataluta in jur si vezi cati bosorogi cu cate pitipoance? sau cate pitipoance sunt pe cap de bosorog sau pe cap de cocalar?
pune fato de-o aventura daca te arde rau, in rest......vezi-ti de drum.....
adeline
Postat pe 6 Noiembrie 2010 11:47
koala
Postat pe 6 Noiembrie 2010 13:11
NUUUUUUUUUUUUUUUUU.
NU.NU.NU.
Kna
Postat pe 6 Noiembrie 2010 13:18
"Ce parere aveti despre o relatie intre un barbat de 25 de ani si o femeie de 40 de ani? Este o relatie de viitor? Se poate intemeia o familie?"


pfffuuu....depinde foarte mult de om....la varsta lui de 25 curiozitatile vietii sunt inca nesatisfacute....s ar putea sa te trezesti ca esti a doua mereu.....te place acum ca esti matura, ca stii "cu ce se papa viata"...bla, bla....de o aventura e bun.....nu stiu daca merge de familie...
Daca pui problema invers ...el sa aiba 40 si ea 25 ..atunci pot exista ceva sanse
madita
Postat pe 7 Noiembrie 2010 18:03
madita... stiu o domnisoara a spus odata unui domn in varsta, care ii facea avansuri:

"30 in 60, intra de doua ori... acum calculati si dvs de cate ori poate intra 60 in 30"...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 7 Noiembrie 2010 18:16
ceva ceva intra..cu virgula dupa 0 ..dar intra..deci exista o sansa... speranta moare ultima
madita
Postat pe 7 Noiembrie 2010 18:26
De la: garbo082779, la data 2010-11-06 09:11:59Normal ca se poate, sunt maritata de 15 ani cu sotul meu care e mai mic cu 11 ani ca mine...tot tu o sa te plictisesti ca e diferentza de evolutie spirituala , ca sa zic asa....Si da, la 40 nu ai nevoie de sfaturi pe forum, se presupune ca pana acum ai demonstrat ceea ce era de demonstrat , stii ce poti si cine esti...Fii optimista, varsta e doar un numar si nu-i lasa pe altii sa isi proiecteze experientzele mai mult sau mai putin placute pentru a te influentza...asteapta. Oricum e munca mai putina decat unul de varsta ta pentru care viatza "nu mai are nici un secret" caci el detzine adevarul universal...Bine ca poti !Good for you


In caz ca n-ai citit mai sus, nu este vorba despre mine! Daca as avea 40 de ani, in niciun caz n-as lua de crescut un baiat de 25! Si in niciun caz n-as fi singura la varsta de 40 de ani. A fost o intrebare pe care am pus-o pe acest forum pentru a afla alte pareri, nimic mai mult. Anyway, thanx for your opinion!:)
Just_a_girl
Postat pe 8 Noiembrie 2010 16:51
De la: madita, la data 2010-11-07 18:26:39 ceva ceva intra..cu virgula dupa 0 ..dar intra..deci exista o sansa... speranta moare ultima


pai si ce-ar vrea mai mult, la 60 de ani?:P
:))
eu_geminy
Postat pe 8 Noiembrie 2010 16:58
De la: vuvuzela, la data 2010-11-03 02:18:03
De la: Just_a_girl, la data 2010-11-02 15:31:26Ce parere aveti despre o relatie intre un barbat de 25 de ani si o femeie de 40 de ani? Este o relatie de viitor? Se poate intemeia o familie?




tu ce crezi?dece da ?sau dece nu?


ai raspuns la intrebare printr-o contra intrebare insotita si de argumentarea celei care a deschis topicul , Vuvule :-))
reyya
Postat pe 9 Noiembrie 2010 12:58
De la: Just_a_girl, la data 2010-11-08 16:51:19
De la: garbo082779, la data 2010-11-06 09:11:59Normal ca se poate, sunt maritata de 15 ani cu sotul meu care e mai mic cu 11 ani ca mine...tot tu o sa te plictisesti ca e diferentza de evolutie spirituala , ca sa zic asa....Si da, la 40 nu ai nevoie de sfaturi pe forum, se presupune ca pana acum ai demonstrat ceea ce era de demonstrat , stii ce poti si cine esti...Fii optimista, varsta e doar un numar si nu-i lasa pe altii sa isi proiecteze experientzele mai mult sau mai putin placute pentru a te influentza...asteapta. Oricum e munca mai putina decat unul de varsta ta pentru care viatza "nu mai are nici un secret" caci el detzine adevarul universal...Bine ca poti !Good for you


In caz ca n-ai citit mai sus, nu este vorba despre mine! Daca as avea 40 de ani, in niciun caz n-as lua de crescut un baiat de 25! Si in niciun caz n-as fi singura la varsta de 40 de ani. A fost o intrebare pe care am pus-o pe acest forum pentru a afla alte pareri, nimic mai mult. Anyway, thanx for your opinion!:)


E clar! Nici eu nu as i deacord cu o asemenea relatie ! Dar inteleg ca intrebarea ai pus-o doar de plictiseala asa ca ... si raspunsul meu e DA, DE PLICTISEALA, as accepta o aventura cu un tip ce are cu 15 ani mai putin decat mine si... as sti sa-l fac sa nici nu remarce acest ,,amanunt''.
m_ada
Postat pe 9 Noiembrie 2010 13:10
eee...u ge ramane de vazut asta.... toti ajungem la varsta asta..
madita
Postat pe 9 Noiembrie 2010 16:26
De la: reyya, la data 2010-11-09 12:58:00
De la: vuvuzela, la data 2010-11-03 02:18:03
De la: Just_a_girl, la data 2010-11-02 15:31:26Ce parere aveti despre o relatie intre un barbat de 25 de ani si o femeie de 40 de ani? Este o relatie de viitor? Se poate intemeia o familie?




tu ce crezi?dece da ?sau dece nu?


ai raspuns la intrebare printr-o contra intrebare insotita si de argumentarea celei care a deschis topicul , Vuvule :-))

reyya... cine a zis ca vuvu nu se pricepe la psihologie?:P
:))
eu_geminy
Postat pe 9 Noiembrie 2010 21:42
De la: madita, la data 2010-11-09 16:26:35eee...u ge ramane de vazut asta.... toti ajungem la varsta asta..


madi, nu toti, deci nu se stie...
mai bine traim acuma...:P
::)))
eu_geminy
Postat pe 9 Noiembrie 2010 21:49
oo da...
madita
Postat pe 10 Noiembrie 2010 10:12
Nimeni nu si-a data seama cred, ca tu citisesi probabil ,articole pe net cu Madonna si aia de traieste cu Ashton Kutcher ca si despre multe altele care sunt cu 20 de ani mai mari poate.. Relatia nu merge.


Ma deranjeaza ipocrizia femeilor care nu recunosc ca au incercat o relatie cu un barbat mult mai tanar din maxima atractie fizica si nu de altceva...

Tu , fetita vb de familie... Familia e Sfanta! E acel ceva Sfant de care tu probabil ca nu te poti atinge, ai incercat sa o SPARGI si te doare ca nu poti .
Sa o SPURCI si ai reusit probabil in mica parte!

Ar fi pacat de tine sa nu intelegi ca vei fi luata mereu peste picior de prietenii barbatului , chiar daca acesta de 25 , si ar avea cele mai pure sentimente ptr tine .E dureros sa auzi din partea parintilor sai lucruri pe care nu meriti sa le auzi, nu le-ai facut, esti straina si intrusa care parca ai vrea sa fraudezi tot neamul.. lor, stii tu cred ... ...ce urat poate iesi la un moment dat; daca nu cumva esti prea cruda sa fi incercat ceva...de genul


Poate... nici nu ai incercat si ai fost huiduita pe nedrept..I

Incearca ce ai spus ,daca te tine si vei suferi un soc , vei fugi atat cat te tin piciorusele.

Draga mea ,iubeste un barbat care, cel putin aparent sa iti semene ,in multe privinte fizic,sa aveti visuri comune,planuri compatibile sa aveti ce construi impreuna!

Draga just a girl , mai vino si tu pe forum ,nu mai dai nici un semn?

Muncesti de te spetesti?
Munca "cocoseaza uneori " ... nu poti arunca o piatra in balta ptr ca noi cei 100 de nebuni sa sarim dupa ea ..
marilena71
Postat pe 10 Noiembrie 2010 11:39
mda, fiecare cu obsesiile lui
zambila
Postat pe 10 Noiembrie 2010 11:49
De la: madita, la data 2010-11-10 10:12:48oo da...


...;)...:)
eu_geminy
Postat pe 10 Noiembrie 2010 12:23
De la: marilena71, la data 2010-11-10 11:39:40Nimeni nu si-a data seama cred, ca tu citisesi probabil ,articole pe net cu Madonna si aia de traieste cu Ashton Kutcher ca si despre multe altele care sunt cu 20 de ani mai mari poate.. Relatia nu merge.


Ma deranjeaza ipocrizia femeilor care nu recunosc ca au incercat o relatie cu un barbat mult mai tanar din maxima atractie fizica si nu de altceva...

Tu , fetita vb de familie... Familia e Sfanta! E acel ceva Sfant de care tu probabil ca nu te poti atinge, ai incercat sa o SPARGI si te doare ca nu poti .
Sa o SPURCI si ai reusit probabil in mica parte!

Ar fi pacat de tine sa nu intelegi ca vei fi luata mereu peste picior de prietenii barbatului , chiar daca acesta de 25 , si ar avea cele mai pure sentimente ptr tine .E dureros sa auzi din partea parintilor sai lucruri pe care nu meriti sa le auzi, nu le-ai facut, esti straina si intrusa care parca ai vrea sa fraudezi tot neamul.. lor, stii tu cred ... ...ce urat poate iesi la un moment dat; daca nu cumva esti prea cruda sa fi incercat ceva...de genul


Poate... nici nu ai incercat si ai fost huiduita pe nedrept..I

Incearca ce ai spus ,daca te tine si vei suferi un soc , vei fugi atat cat te tin piciorusele.

Draga mea ,iubeste un barbat care, cel putin aparent sa iti semene ,in multe privinte fizic,sa aveti visuri comune,planuri compatibile sa aveti ce construi impreuna!

Draga just a girl , mai vino si tu pe forum ,nu mai dai nici un semn?

Muncesti de te spetesti?
Munca "cocoseaza uneori " ... nu poti arunca o piatra in balta ptr ca noi cei 100 de nebuni sa sarim dupa ea ..


Am revenit pe forum, dar tot nu stiu in cate moduri sa va mai explic ca nu este vorba despre mine. Nu am deschis acest topic pentru ca am citit nu stiu ce pe internet, ci pentru ca este o situatie reala si o problema de familie, pe care eu n-o pot explica si intelege. Inteleg, pe de alta parte, dorinta barbatului, chiar si curiozitatea, de a avea o relatie sexuala cu o femeie mai in varsta. Inteleg si femeile care au astfel de dorinte. Dar nu inteleg cum iti poti planui o relatie de lunga durata, o viata de familie practic, cu o femeie mai mare cu 15 ani. Poate pentru femeie e ultima sansa de a mai ramane insarcinata, dar chiar si asa... barbatii la 25-26 de ani inca sunt niste copii, mai au de trait, de invatat, de experimentat... Pentru mine este o problema, pentru parinti la fel... si am scris pe acest forum pentru ca am vrut sa aflu niste pareri ale unor persoane necunoscute, care pot fi obiective. Imi pare rau ca acest subiect este luat in deradere...
Puneti-va atunci in locul unei mame, al carei baiat de 25 de ani vrea sa-si intemeieze o familie cu o femeie de 40 de ani. Ce ati simti? Cum ati reactiona? Poate ca eu, ca sora, la 24 de ani, nu am trait inca destule, nu am o experienta vasta... si in mod clar sunt subiectiva. E chiar atat de greu sa luati in serios aceasta situatie si sa raspundeti, daca aveti un raspuns, la obiect?
Just_a_girl
Postat pe 10 Noiembrie 2010 15:31
Just_a_girl,

Oricat de mult ai vrea sa te impotrivesti, nu cred ca vei reusi. Daca fratelui tau i s-a pus 'pata' pe doamna, asta este. Mai tarziu se va dezmetici, cu siguranta.
Stiu povestea unui cuplu, diferenta de varsta mica, ea mai mare decat el cu 6 ani. Totul a fost frumos pana cand el a implinit 30 ani. Atunci a gasit o alta.
Povestea se va termina repede, cu siguranta, cu mai multe pagube emotionale pentru doamna si nu pentru fratele tau.
cricat
Postat pe 10 Noiembrie 2010 21:52
De la: cricat, la data 2010-11-10 21:52:20Just_a_girl,

Oricat de mult ai vrea sa te impotrivesti, nu cred ca vei reusi. Daca fratelui tau i s-a pus 'pata' pe doamna, asta este. Mai tarziu se va dezmetici, cu siguranta.
Stiu povestea unui cuplu, diferenta de varsta mica, ea mai mare decat el cu 6 ani. Totul a fost frumos pana cand el a implinit 30 ani. Atunci a gasit o alta.
Povestea se va termina repede, cu siguranta, cu mai multe pagube emotionale pentru doamna si nu pentru fratele tau.


Multumesc pentru raspunsul la obiect:) eu nu ma impotrivesc relatiei lor, pentru ca nu am niciun drept sa fac asta, chiar daca suntem rude. Este viata lui pana la urma..el decide cum o traieste si pe cine iubeste. Sa zicem ca am vrut o dovada in plus ca nu sunt singura care crede ca o astfel de relatie nu este una de viitor, prin parerile scrise pe acest forum. :)
Just_a_girl
Postat pe 11 Noiembrie 2010 15:26
Nu merge.... decit pentru operioada scurta de timp ,dupa aceea se strica tot si o sa suferi.
mmiriam
Postat pe 19 Noiembrie 2010 11:13
daca are mosu cascaval se poate intemeia o chestie
klaus77
Postat pe 19 Noiembrie 2010 18:17
se poate pe draq...tine 3-5 ani, cel mult, p-orma se duce pe pustii...

da` daca stai prost cu adecvarea la realitate, e o chestie...
Freya_
Postat pe 19 Noiembrie 2010 18:47
De la: cricat, la data 2010-11-10 21:52:20Just_a_girl,

Oricat de mult ai vrea sa te impotrivesti, nu cred ca vei reusi. Daca fratelui tau i s-a pus 'pata' pe doamna, asta este. Mai tarziu se va dezmetici, cu siguranta.
Stiu povestea unui cuplu, diferenta de varsta mica, ea mai mare decat el cu 6 ani. Totul a fost frumos pana cand el a implinit 30 ani. Atunci a gasit o alta.
Povestea se va termina repede, cu siguranta, cu mai multe pagube emotionale pentru doamna si nu pentru fratele tau.

draga, nu ne mai aburi, ca au mai fost ca tine care nu au recunoscut ca e problema lor de fapt. e tipic, sa te ascunzi in spatele ,,fratelui,,. tu decizi daca stai cu un tip cu 15 ani mai mic, nu noi. oricum in afara de o aventura chiar si ea frumoasa, altceva nu merge. deci nu te mai gandi la familie, copii ca nu tine.
MARILENA_25
Postat pe 20 Noiembrie 2010 09:14
De la: klaus77, la data 2010-11-19 18:17:38daca are mosu cascaval se poate intemeia o chestie


da, mey klaus...
o ctitorie, un schit, ceva...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 20 Noiembrie 2010 10:31
De la: Just_a_girl, la data 2010-11-02 15:31:26Ce parere aveti despre o relatie intre un barbat de 25 de ani si o femeie de 40 de ani? Este o relatie de viitor? Se poate intemeia o familie?
olga123888
Postat pe 20 Noiembrie 2010 11:26
Cred ca baiatul nu sa saturat de dadacirea mamicai shi de aceea a ales asha diferenta...
olga123888
Postat pe 20 Noiembrie 2010 11:28
Buna. Eu am 41ani , sotul meu are 29.
9ani am fost impreuna, avem o fetita 6ani. A fost totul bine pana a aparut o" faosta dragoste neimplinita din copilarie" .Normal ,datorita Facebook...Si totul s-a dus ...
Cred, ca nu numai fosta e de vina,da si varsta...Il inteleg..e tanar, vrea sa-si traiasca viata fara griji, fara copii...
Nu stiu cum v-a fi mai departe,dar nu mas mai implca intr-oastfel de relatie.Dar mai este o vorba :"caile Domnului sunt necunoscute"..Poate voi veti fi mai norocosi..Am auzit cazuri cand la fel era diferenta mare de varsta si au trait fericiti pan la adanci batraneti..Eu cred, ca mult conteaza educatiiea si anturajul lui, si sa nu uitati de parerea parintilor lui...
Numai bine...
Beda
Postat pe 24 Noiembrie 2010 17:08
Marilena 25
cand citezi o persoana .... vezi pe cine citezi....
cricat
Postat pe 24 Noiembrie 2010 18:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
adopti 1 De la: garbo214116 27 Mai 2012 15:13
Religia in scoli 102 De la: garbo_1502 2 Mai 2012 10:55
de ce oare rotty si fluturas sunt asa rele,o fi oare pt ca sunt prietene bune si cine se aseamana se aduna 144 De la: garbo_406810 15 Decembrie 2014 20:33
Ce ne place... 256 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:35
Intrebare-intrebatoare... 24 De la: iasomia 27 Martie 2011 11:03
Setari Cookie-uri