cum poate iubi o femeie 2 barbati in acelas timp???????????

eu exact in aceeasi situatie sint ca tine.sotul e plecat in strainatate de 3 ani.eu dintr/o mica aventura am ajuns sa ma indragostesc nebuneste de un barbat,care de altfel am mai fost indragostita in adolescenta.acum i/am spus sotului ca nul mai iubesc si am ales pe cel de al doilea barbat.in ceea ce priveste copilul, tata va ramine mereu tata.
garbo163205
Postat pe 12 Noiembrie 2010 11:31
esti sigura de celalalt?Nu da ciara din mana pe cea de pe gard.nu este usor sa-i aduci copilului tau un alt tata.ai o varsta si cred ca stii ca ceea ce numestibtu "il iubeeeeeeeeeeeeesc" trece.gandestete la viitorul tau.Daca sotul tot este plecat carei pb?Eu sunt divortata si recasatorita .E totul ok dar ....copilul a crescu acum are 19 ani si ma intreaba de ce am divortat.Daca sotul nuti da motive analizeaza bine situatia
mans
Postat pe 12 Noiembrie 2010 14:11
Iuby,dragostea,se imparte la doi,numai in cazul,tata si copil,nu tata si amant,eu cred,ca faci o mare gresala,si a-i sa regreti,mai tarziu,cand nu o sa m-ai poti face nimic sa indrepti situatia.Sotul te tine nu amantul.
garbo008928
Postat pe 13 Noiembrie 2010 03:50
se intelege ca de iubit nu-l mai iubesti pe sotul tau ,si acum il iubesti pe amant ,dar amanti mai gasesti ,amanti sunt ca anotimpurile vin si se duc ,el ca amnt numai pt. sex o face cu tine ,acel amant la rindul lui sigur mai are citeva amante ,deci el te poate inlocuii cind vrea cu o alta amanta ,si daca zice ca te iubeste o face pt. banii pe care sotul tau ti trimitea(trimite).;intelep este sa-ti iubesti sotul cu care ai un copil si cu care ai realizat o familie si nu o aventura ,iar daca tu esti infidela este p[roblema ta ,dar nu include familia in aceasta latura a vieti tale ca te vei distruge si ve i ajunge o parasuta ,asa ca in final ramii cu familia si iubesteti sotul
garbo172099
Postat pe 13 Noiembrie 2010 09:23
voi rideti....dar nu e asa de simplu,se intimpla si gata,nu e nimeni vinovat sunt multe feluri de a iubii si cu fiecare persoana in parte avem o relatie speciala ...suntem unici toti si asta trebuie sa ne faca constienti de faptele noastre.la momentul cind vei lua decizia sigur v-a fi cea buna. Cine ne da noua dreptul sa judecam?femeia a cerut un sfat ,nu sa fie luata la misto de voi cele frustate!
adradr
Postat pe 13 Noiembrie 2010 10:07
fata..sincer..mai gandeste-te inainte sa iei o hotarare...pt ca..daca nu iti va merge relatia...tu vei fi hulita..nu fostul sotz....pt ca una este sa divortezi pt un barbat..si alta pt ca nu te intelegi cu sotul...aprofundeaza fapta cu ratiunea nu cu inima...sa nu regreti mai tarziu...si nu uita..cel pt care iti lasi sotul..mereu se va gandi ca e posibil sa-l la-si si pe el..pt altul...si nu stiu ce incredere iti poate acorda.....deci....mult noroc si minte multa!
marea77
Postat pe 13 Noiembrie 2010 10:20
ce te face sa crezi ca cele care nu impartasesc aceeasi parere sunt frustrate???????
ce idei ai ..........
jeanette40
Postat pe 13 Noiembrie 2010 10:21
Eu cred ca ai cazut intr-o capcana de care nu mai poti sa scapi. Daca iti parasesti sotul si ramai cu amantul vei fii nefericita pentru ca baietelul tau o sa sufere, iar o relatie de 8 ani nu se poate sterge cu buretele asa usor... Daca ramai cu amantul, nu o sa fii fericita pentru ca cand o sa ramai singura o sa te gandesti iar la amant... In momentul can o sa afle sotul tau de amant si o sa-l vezi ca sufera o sa-ti dai seama ca de fapt pe care dintre ei ii iubesti mai mult... parerea mea este ca pe sot il iubesti, dar acum nu pot sa fiu 100%. Am trecut printr-o astfel de dilema, dar nu era vorba de casatorie si de un copil. Mi-am ales iubitul, iar pe amant l-am urat cand iubitul a aflat pentru atunci am realizat ca amantul reprezenta pentru mine dorinta de evadare... si m-am urat can am vazut cat rau pot sa fac... In ceea ce priveste copilul crezi ca sotul tau o sa te lase sa iei copilul dupa ce l-ai inselat? Eu zic sa mergi la doua capete sa te bucuri de aventura cand mai poti... Daca amantul nu intelege ca nu iti poti lasa barbatul ai grija ca iti poate face probleme... E o prostie sa te indragostesti de amant! Amantul se tine decat pentru distractii...
Parerea mea!
eva_2506
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:55
nu stiu cine mai frustrata, noi sau ea care nu stie ce sa faca
CLAR, nu poti iubi doua persoane in acelasi timp, trebuie scoala si multa filozofie?
cand ai un amant, acasa iti lipseste ceva, ce nu intelegeti?
Laura_M
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:01
da, anasavu, vezi sa nu se poata sterge cu buretele 8 ani mi-au inghtetat picioarele
s-au sters la altii cu mult mai mult de 8 ani si cu copii mai mari, si culmea ca dupa vro 15, 20 de ani, au ajuns la tribunal si sa cada de comun acord ca a fost nepotrivire de caracter
Laura_M
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:06
v-ati adunat sa va plangeti de mila ??/si sa va oferiti umeri cu batiste si scuze una celeilalte, ca va inselati barbatii, dar cand un barbat inseala e boul, magarul, nesimtitul si mai alea, si voi aveti scuze, va credeti cu 2 perechi de ce ???
casperphantom
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:10
Va multumesc tuturor celor care ati incercat sa ma ajutati cu un sfat si va doresc tot binele din lume ,mam gandit mai bine si miam dat seama ca nu exista in viata nimic mai important decat sa ai un copil si care sa aiba o familie nu parinti vitregi sau sa traiasca in lipsuri.Eu am crescut fara tata de la 12 ani si fara mama de micuta pt ca ai mei au divortat si taticu meu ai la ceruri,intradevar acuma cand imi dau seama ce greseala am facut imi pare rau dar nu pot sterge cu buretele si nici nu pot uita niciodata ce rau ai faceam copilului daca il departeam de tatal lui pentru o iubire inposibila care se putea termina urat.Copilu meu are 2 anisori in aprilie dar ai simte lipsa tatalui cai plecat si in fiecare zi plange de dorul lui desi ai micut si nu pricepe multe este un ingeras pt mine si doar pt iel voi trai de acum inainte,miam invatat lectia desi relatia cu sotu nu mai merge si nul mai iubesc si imi iubesc amantu iubirea ai trecatoare dar copilu meu are o viata inainte si la riscuri trebuia sa ma gandesc inainte pt ca de 8 ani suntem inpreuna si de 4 ni pleaca in strainatate nu acuma dupa ce am un ingeras acasa pt care mias da viata .Mati ajutat cu sfaturile voastre desi unele au fost dureroase dar mati trezit la realitate si totusi au fost spuse doar adevaruri .Mam despartit de amant desi ma iubeste foarte mult si nu avea nevoie de bani mei pt cai are peai lui si mia oferit tot ,ma facut sa simt cas femeie si nu doar sotie care trebe sasi indeplineasca datorile de sotie.Imi pare rau dar voi incerca sami iubesc sotu din noi si sa traiesc cu iel pt ca in realitate suntem o familie.va multumesc inca o data pt sfaturi si sper sa nu treceti printro experienta ca a mea niciodata.
garbo162012
Postat pe 15 Noiembrie 2010 11:44
La concluzia asta trebuia sa ajungi inainte de a-i spune sotului de amant. Acum vei avea multe reprosuri de inghitit.
cricat
Postat pe 15 Noiembrie 2010 18:47
De la: garbo008928, la data 2010-11-13 03:50:05Iuby,dragostea,se imparte la doi,numai in cazul,tata si copil,nu tata si amant,eu cred,ca faci o mare gresala,si a-i sa regreti,mai tarziu,cand nu o sa m-ai poti face nimic sa indrepti situatia.Sotul te tine nu amantul.


shefu', spune drept, itzi plac femeili ?
ca dupa mufa, pari cam homalau .
nu te supara pe mini daca cumva greshesc !
adi27
Postat pe 15 Noiembrie 2010 21:06
De la: Laura_M, la data 2010-11-14 18:01:43nu stiu cine mai frustrata, noi sau ea care nu stie ce sa faca
CLAR, nu poti iubi doua persoane in acelasi timp, trebuie scoala si multa filozofie?
cand ai un amant, acasa iti lipseste ceva, ce nu intelegeti?


adica ii lipseshte acasa...matzu ' lu amantu ?
adi27
Postat pe 15 Noiembrie 2010 21:09
mey ady

(da' sa nu mai zici la nimeni)...
de fapt is eu, da' ma ascund de aia care da din Onanelia & Co...:P

:)))
eu_geminy
Postat pe 15 Noiembrie 2010 21:11
cum poate iubi o femeie 2 barbati in acelasi timp ??????????????????
tot m-am gandit la asta... io zic ca se poate. recent am vazut niste poze 3 d in care doi masculi feroce(moldoveni evident !) i-o trageau uneia. mama ce scule aveau. deci se poate !
adica o femeie poate iubi 2 barbati in acelasi timp !
si cum la mine fantezie da...pe afara io zic ca o femeie (de femeie) poate iubi si...4 in acelasi timp!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
vreti si voi poze ?
da' costa !
ps ce-o mai fi cu tzutzuca (jojo care canta la banjo), ca vad ca tace chitic ?sper ca n-a dat in alzheimer, ca la ei colo'shia se cam bea pe ruptelea...se fac muci de atata albitura !
adi27
Postat pe 16 Noiembrie 2010 17:02
vizionare placuta adi
tu daca te-ai duce cu vreo 2 insi sa faceti posta pe una, de ce te duci, ca nu-ti da nevasta destul, sau....?
si sa nu zici ca n-am dreptate, daca n-am, jura-te pe rosu
Laura_M
Postat pe 16 Noiembrie 2010 20:02
TREBUIE SA FII ABSOLUT SIGURA CA DE CEL DE AL DOILEA BARBAT NU ESTI DOAR INDRAGOSTITA....ESTI CONFUZA SI INCA NU POTI FACE ACEASTA DIFERENTA...ESTE POSIBIL...SAU REFERITOR LA PRIMUL...SE POATE SA FII OBISNUITA CU IDEEA CA IL IUBESTI..SA-L RESPECTI F. MULT...SI SA CREZI CA ESTE IUBIRE...NUMAI TU STII CE SIMTI...DUPLICITATEA NU ESTE CEVA F. RAR.....
kokomic
Postat pe 17 Noiembrie 2010 15:35
De la: Laura_M, la data 2010-11-16 20:02:38 vizionare placuta adi
tu daca te-ai duce cu vreo 2 insi sa faceti posta pe una, de ce te duci, ca nu-ti da nevasta destul, sau....?
si sa nu zici ca n-am dreptate, daca n-am, jura-te pe rosu


io cu prietenu meu ne ducem la una Erji, buna bucata, ea ne cheama sa ne iubeasca pe amandoi in acelasi timp (adica sa i-o tragem !). ma duc cu placere ca asta ne da dupa tura treia...un gulash de mori nu alta. cateodata ii duc si nevesti-mi in sufertash, ca-i place gulashu. da' bineinteles io nu-i spui ca vin de la ...Erji o aburesc ca am fost la sala sa trag de fiare, si de fapt n-o mint in totalitate...ca tot la...tras am fost, nu-i asha ?
pricepusi draghe laura ?
adi27
Postat pe 17 Noiembrie 2010 17:00
da mei adi, sa stii ca si mie imi place gulashul, bun rau

eu ma refeream ca acasa iti lipseste ceva in momentul in care pleci la amanta... si anume, matzul amantuli cum prea bine ai zis tu, nu-ti da nevasta cat vrei tu sau cum vrei tu, poate nevasta-ta e o cicalitoare o cotoharla, vine dupa tine in bar sa te ia acasa, te certi cu ea s.a.m.d. acu ai inteles ciorba mea si la ce am vrut eu sa bag (sa zic) in ea ?
Laura_M
Postat pe 17 Noiembrie 2010 17:07
De la: Laura_M, la data 2010-11-17 17:07:16da mei adi, sa stii ca si mie imi place gulashul, bun rau

eu ma refeream ca acasa iti lipseste ceva in momentul in care pleci la amanta... si anume, matzul amantuli cum prea bine ai zis tu, nu-ti da nevasta cat vrei tu sau cum vrei tu, poate nevasta-ta e o cicalitoare o cotoharla, vine dupa tine in bar sa te ia acasa, te certi cu ea s.a.m.d. acu ai inteles ciorba mea si la ce am vrut eu sa bag (sa zic) in ea ?


n-am inteles ninica!
1.nu am nevasta .
2.nu umblu in baruri .
3. la mine matzu e...hahaha...adica...sanatos .
4.daca-ti place gulashu' hai cu noi la erji ca dupa cate am simtit io lu' aia nu i-ar displace si o...parte feminina in jocul "cum poate iubi o femeie 2 barbati in acelasi timp".
pupici papusha .
adi27
Postat pe 17 Noiembrie 2010 21:06
asta tu trebuie sa decizi,daca nu -ti mai iubesti sotu nu mai trebuie continuat,fara dragoste nimic nu mege,sa-ti dai viata pentru un barbat este o tampenie,viata trebuie data numai pentru copilu tau,gandeste bine ce faci,oare amantu tot asa mult te iubeste? merita? amantu iti iubeste copilu tau? daca nu ,lasa-l,nu merita,este o decizie grea pentru tine.
sa faci cum crezi tu ca e mai bine si gandeste ca nimeni nu are voie sa te judece,te rog sa-mi scri ce faci
garbo175984
Postat pe 18 Noiembrie 2010 06:15
De la: cricat, la data 2010-11-15 18:47:14La concluzia asta trebuia sa ajungi inainte de a-i spune sotului de amant. Acum vei avea multe reprosuri de inghitit.




draga mea daca iubesti o persoana si ai inselato cu alta sa dus iubirea aia tu iai pus capat in momentul inselarii nu exista acel te iubesc se sfarseste totul , dar motivul lai dat chiar tu amantul.....daca vrei sa pastrezi iubirea curata inseamna doar sotul si atat ...tu nul iubesti nici pe amant te iubesti doar pe tine si simti nevoia sa fi satisfacuta asa ca nu va fi singurul amant in mod sigur vei cauta altul
klaus77
Postat pe 18 Noiembrie 2010 18:49
klaus.. acela era raspunsul meu pentru garbo 012.....

nu inteleg de ce ai citat postarea mea
cricat
Postat pe 18 Noiembrie 2010 19:05
Mai garbo984, ce sfat dai tu fetei? Pai daca lasa sotul, lasa amantul ce mai face? Isi gaseste pe al treilea? Si daca nici ala nu merita?
Doara
Postat pe 18 Noiembrie 2010 19:08
De iubit pe sotul tau e clar ca nu il mai iubesti,asa ca intreaba-l pe iubitul tau daca te vrea cu un copil si purcede-ti la treaba ce mai astepta-ti.
mmiriam
Postat pe 19 Noiembrie 2010 11:22
se mai antampla nu este prima daca care aud asemenea antamplari asta este eu as zice sa stea cu sotu ca are si un copil cu el astai parerea mea parerea ei ste mai buna decat anoastra care votam sau raspundem
garbo175974
Postat pe 20 Noiembrie 2010 10:22
care votam???
sau care estem???

:))))
eu_geminy
Postat pe 20 Noiembrie 2010 10:25
Da mai, se antampla antamplari.
Doara
Postat pe 20 Noiembrie 2010 11:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cat de mult poate sa minta o femeie pe cel cu care este? 15 De la: O_K 12 Iulie 2011 15:00
Vreau o prietena.... 77 De la: PerfectStranger 25 August 2013 19:02
am trichomonas, asta inseamna ca ma inseala? 18 De la: garbo_1663 23 Mai 2012 22:40
inselat 20 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:53
infidelitate??? 131 De la: marinbosse 30 Ianuarie 2010 03:26
Setari Cookie-uri