cum poate iubi o femeie 2 barbati in acelas timp???????????

daca o femeie isi iubeste sotu cum poate sa iubeasca 2 barbati in acelas timp?stiu ca poate vi se pare rusinos dar mie asta mi sa intanplat,sotul ai mai mult plecat in strainatate si mai putin acasa cu mine si copilu meu.Pleaca sezonier de 4 ani la lucru in strainatate si ieu mam indragostit de alt barbat poate la inceput miam dorit doar o aventura dar acuma il iubesc va rog sami ziceti ce pot sa fac?cu care sa raman sa stric o relatie de 8 ani si un copil mic care are nevoie de tatic sau sa raman langa acel barbat care a venit mai tarziu in viata mea si pentru care mias da viata.Va rog ajutatima cu un sfat prietenesc,sa ma sacrific pt baietelu meu si sa raman cu sotu sau sa raman cu amantu pe care il iubesc fff mult.
garbo162012
Postat pe 1 Noiembrie 2010 11:24
eu cred ca nu-ti mai iubesti sotul, atata timp cat in viata ta a intervenit alt barbat. Daca as fi in locul tau, nu as sta cu sotul meu doar de dragul copilului, cred ca mai rau i-as face, copilul va creste si cu tatal si fara tatal sau...succes!
aly_raz
Postat pe 1 Noiembrie 2010 11:33
io cred ca te-ai saturat de bine. mintea odihnita, deh...
michelle_
Postat pe 1 Noiembrie 2010 11:41
De la: me_reloaded, la data 2010-11-01 11:41:09io cred ca te-ai saturat de bine. mintea odihnita, deh...


Da, te mai saturi si tot de bine, iti mai doresti putin antren , putina actiune! Altfel intervine plictiseala, monotonia si... in final daca esti ,,programata'' pe gena asta a infidelitatii, tot acolo ajungi!
m_ada
Postat pe 1 Noiembrie 2010 12:05
aia cu "sa ma sacrific pentru baietelul meu" este unul dintre cele mai urite lucruri pe care le poti spune... Copiii nu vin pe lume ca sa ne chinuiasca pe noi si sa ne fure viata. Si nici nu sint raspunzatori de alegerile noastre.
Copiii au nevoie de noi ok, "nesacrificati" - au nevoie de o mama sanatoasa la trup si suflet si implinita. Si daca l-ai intreba pe baietelul tau, ar spune acelasi lucru. Dar ei sint mici si nu ii intreaba nimeni.... Noi, adultii, stim mai bine....
quasaria
Postat pe 1 Noiembrie 2010 12:23
Q, da nu-i mai mishto sa te dai victima? si ranita in aripa? intr-un mod pervers si bizar, la unii asta creste self-esteemu' ala, he, he, he...
michelle_
Postat pe 1 Noiembrie 2010 12:31
mda, cam asa mi-a zis si maica-mea: daca nu erai tu vedeam toata Europa... Asa a trebuit sa stau sa te sterg la cour.
Singurul raspuns pe care un copil inteligent il poate da unei asemenea replici e: ghinionul tau....
quasaria
Postat pe 1 Noiembrie 2010 12:37
Dar pe amant l ai intrebat????????????Daca te vrea?Sau nu conteaza?
garbo097275
Postat pe 1 Noiembrie 2010 12:39
Daca stai sa te gindesti, de fapt nu prea conteaza.
Barbatii nu sint precum legumele la piata: daca nu pot sa iau cartofii aia, ii iau pe aialalti, ca si aia sint buni....
quasaria
Postat pe 1 Noiembrie 2010 12:41
Ai dreptate Q...am intrebat aiurea.De fapt, ce vroiam eu sa intreb e urmatorul lucru: amantul o iubeste,isi doreste o relatie alaturi de ea si in conditiile in care ea ar divorta?sau e mai incitant acum,ca e casatorita si..atat.Asta cred ca ar trebui sa discute ei 2 ,sa vada ce isi doresc de la aceasta relatie.....E clar ,ea il iubeste mult si isi doreste sa ii fie alaturi,dar el?ca nu a specificat nimic de sentimentele si dorintele lui
garbo097275
Postat pe 1 Noiembrie 2010 12:54
si daca el nu vrea?
Asta e... nu vrea, nu vrea... nu e un motiv sa ramii cu unul pe care nu il vrei tu.
quasaria
Postat pe 1 Noiembrie 2010 13:03
no, asta-i problema fara raspuns corect!
daca ramai cu sotu, o sa-ti para rau, daca fugi cu amantu, o sa dispara pasiunea, deci o sa regreti!
oare cum e mai bine???
zambila
Postat pe 1 Noiembrie 2010 13:42
De la: me_reloaded, la data 2010-11-01 11:41:09io cred ca te-ai saturat de bine. mintea odihnita, deh...


naste idei
tusi_Oli
Postat pe 1 Noiembrie 2010 13:44
stiu io stiu io ramai cu amandoi cand ii sotu' p-acasa stai cumintel cu el si esti sotia ideala adica " gospodina acasa, doamna in societate si vampa in pat" si cum pleaca sotul dar vezi sa fie bine plecat tusti la amant si sa vezi ce bine o sa o duci

tusi_Oli
Postat pe 1 Noiembrie 2010 13:47
salutam pisoiul pufos si frumos
tusi_Oli
Postat pe 1 Noiembrie 2010 13:48
012, tindem (fiecare femeie in parte) catre un barbat si nu catre altul si alegem sa ne traim viata alaturi de un barbat si nu de altul, pt ca acesta e cel ne implineste si ne intampina in conditia noastra de femeie la modul pur personal, pt ca nu ne putem manifesta deplin si unitar, la nivel de relationare femeie-barbat, in afara acestui raport care-l include, alaturi de mine, pe el si nu pe altul, si nu pt ca este o `oferta`, care poate fi schimbata oricand cu o alta, in functie de ocazie ori lipsa ei sau, si, mai rau, in functie de `greutate` ori lipsa ei. adica, un fel de... daca nu e el, e altul! important e sa fie unul!... mai bine sa nu fie, decat asa!!!

in ce priveste asa-zisul sacrificiu in numele copilului ori al copiilor, imi pare cea mai deplorabila si abjecta scuza, fabricata de cineva pt a se pune la adapost ori a-si gasi o justificare pt propria ignoranta ori dorinta caraghioasa de martiraj. ca si cum s-ar alege cu altceva in afara de nefericire si instrainarea fata de propria fiinta! adica, fata de propria identitate!
esme
Postat pe 1 Noiembrie 2010 20:25
eu am senzatia ca nu-l iubesti pe nici unul.....pe amindoi ii folosesti...unul cu banul...celalalt cu...placera
cind iubesti cu adevatat pe cineva.......nu mai ai intrebari de astea existentiale.....cu care sa ramin???
rapsody33
Postat pe 2 Noiembrie 2010 03:55
"Pleaca sezonier de 4 ani la lucru in strainatate si ieu mam indragostit de alt barbat poate la inceput miam dorit doar o aventura dar acuma il iubesc va rog sami ziceti ce pot sa fac?"


Topicul e "la misto" ... nu cred ca se poate scrie in felul asta (sincer! ); sau daca asa stau lucrurile, cum de reusesti sa turn on/off computerul si sa-ti mai faci si cont pe Garbo?! Nu vreau sa insult pe nimeni, doar ca nu-mi da la adunare ...

cat_13
Postat pe 2 Noiembrie 2010 04:07
hey cat, carcotasha scumpa, pe unde mai umbli tu?...:))

pai facem asa...
deci daca-ti da cu virgula, iei tu partea intreaga si imi lasi mie zecimalele...
fiindca, daca ma gandesc bine, din experiente anterioare pe net la care ai fost si tu martora, dar si altii, am mai intalnit astfel de "paradoxuri"...
matematice, evident!.:P

:))


PS: daca noi nu stim adunarea sau mai bine zis inmultirea bine, nu inseamna ca altii nu le pot reinventa...:PPP
eu_geminy
Postat pe 2 Noiembrie 2010 10:04
eu ma gandesc.............sa dea cu banul........
jeanette40
Postat pe 2 Noiembrie 2010 10:19
pai da cu banu', jeanette... da'daca-i iese ala de-afara, crezi ca-l pune pe asta in camara? pai nu-i pacat??
:)))
eu_geminy
Postat pe 2 Noiembrie 2010 10:21
atunci nu are decat sa faca un grafic.........
e cu barbat-su cand aduce banul ............si cu celalalt restul timpului..........
jeanette40
Postat pe 2 Noiembrie 2010 10:37
exact jeanette... cred ca aplicarea unor tehnici de marketing/management ar putea face amoru' cu mult mai profitabil, dat fiind faptul ca acest tip de productie speciala trebuie totusi incadrat intr-o anume limita de timp...:PP
:)))
eu_geminy
Postat pe 2 Noiembrie 2010 10:47
fieru' se bate cat ii cald, jeanette... ca dupE aia...:)))
eu_geminy
Postat pe 2 Noiembrie 2010 10:48
asa am mai gasit o forma de prostitutie ..........
adica se prostitueaza pentru banii barbatului ........acre o mai si iubeste ca prostul .........
asta o data
si pe urma ................se prostitueaza cu celalalt ......prin natura faptului ca-i e amant asta pentru cele care se sperie de expresia asta ........
jeanette40
Postat pe 2 Noiembrie 2010 10:52
se raceste
cricat
Postat pe 2 Noiembrie 2010 10:52
of... jeanette..... cum ai aruncat cu o galeata de apa rece....
Brrr.
cricat
Postat pe 2 Noiembrie 2010 10:57
De la: jeanette40, la data 2010-11-02 10:52:43 asa am mai gasit o forma de prostitutie ..........
adica se prostitueaza pentru banii barbatului ........acre o mai si iubeste ca prostul .........
asta o data
si pe urma ................se prostitueaza cu celalalt ......prin natura faptului ca-i e amant asta pentru cele care se sperie de expresia asta ........


mey jeanette... cine ti-a zis ca e prostitutie cu amantu'? cu amantu' e dragostea curata, nepatata, neviciata de obligatii conjugale, de monotonie, de plicti, de absentze cu munca, de (alta) amanta (a) amantului etc... eeeehhhh ce frumos parfum!:))

eu tot de la o fumee cu experienta stiu: "cei mai iubiti oameni din lume sunt amantele si amantii".:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 2 Noiembrie 2010 10:57
cri, aici nu-i chiar ca la fierarie. e vorba de amor, mey, nu de potcoveala.

ai dat cu apa rece, clar ca sfaraie,
da'... se inmoaie, mey.:D

amoru', ca sa fim bine intelesi!
:)))))
eu_geminy
Postat pe 2 Noiembrie 2010 11:00
poti spune ca este o forma de prostitutie si asta.... faci ceva ... pentru ceva....
si asta nu implica bani......
cricat
Postat pe 2 Noiembrie 2010 11:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa castigi bani usor? 2 De la: gia85 27 Mai 2010 22:36
Celebrul m-a inselat sau nu...? 1 De la: garbo_501791 19 Februarie 2020 16:32
simt ca am devenit un monstru 8 De la: floradavdis 13 Aprilie 2010 11:00
Oara daca un barbart isi iubeste cu adevarat sotia....mai poate insela???? 136 De la: tutankhamon 14 Octombrie 2009 13:03
barbatii nu au fost facuti monogami! 233 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:59
Setari Cookie-uri