cum poate iubi o femeie 2 barbati in acelas timp???????????

poftim?!:)))
eu_geminy
Postat pe 3 Decembrie 2010 21:44
Nu - scurt si raspicat! Iubirea adevarata nu se "divide" cu doi .... Pentru unul din ei cu siguranta simte altceva, nu dragoste adevarata.............
sophia1971
Postat pe 3 Decembrie 2010 22:26
ighen, simte ....o foame de bani...
nebunele dorinti ...de arginti/
spre tine barbate se indreapta/
mai baga un cec pe sub pres/
si-altora in alcov sa le gura
casperphantom
Postat pe 3 Decembrie 2010 22:36
De la: aly_raz, la data 2010-11-01 11:33:40eu cred ca nu-ti mai iubesti sotul, atata timp cat in viata ta a intervenit alt barbat. Daca as fi in locul tau, nu as sta cu sotul meu doar de dragul copilului, cred ca mai rau i-as face, copilul va creste si cu tatal si fara tatal sau...succes!
garbo107589
Postat pe 8 Decembrie 2010 19:13
Ramai cu amandoi pana ti se stinge flacara cu amantul tau ... ai sa vezi ca tot pe sot il vei iubi .... probabil il simpatizez prea mult pe noul barbat din viatza ta dar acest sentiment e trecator si gandestete ca copilul e o parte din tine , nu e un obiect cu care sa te joci :P
clau3ia
Postat pe 9 Decembrie 2010 02:23
De la: clau3ia, la data 2010-12-09 02:23:08Ramai cu amandoi pana ti se stinge flacara cu amantul tau ... ai sa vezi ca tot pe sot il vei iubi .... probabil il simpatizez prea mult pe noul barbat din viatza ta dar acest sentiment e trecator si gandestete ca copilul e o parte din tine , nu e un obiect cu care sa te joci :P
cory_emy
Postat pe 10 Decembrie 2010 01:20
buna ziua dragilor,cine face asa este fara scrupule, nu are caracter ,da vina pe astre pe zodie ,etc nu recunoaste se jura face orshice ,traiesc intr o dilema asemanatoare si nu stiu ce voi face
garbo178052
Postat pe 10 Decembrie 2010 17:48
il iubeste pe unul singur nu poti iubi doi deodata ,pe all
garbo107589
Postat pe 10 Decembrie 2010 19:01
ei nu, las ca s-au mai vazut d-astia/d-astea care se bat cu caramida-n piept ca ce integrii si sacrificati si nobili au fost si cand colo..

acasa, se bateam in moralitate si se iubesc online..am mai vazut noi.

sacaz.
Freya_
Postat pe 10 Decembrie 2010 19:14
a uitat omul de unde a plecat. Mai bine l-ai intreba pe Pan paniscus ce ar face in situatia ta. Iubirea e biochimie si atat. Ramai cu amandoi, omoara monotonia cu inca unul/ una. Ma indoiesc ca sotul tau sta degeaba. Barbatii pricep mai repede ca sunt totusi rude cu bonobo :)
Adeline_Mihaela
Postat pe 11 Decembrie 2010 03:38
ODATA CE SPUI CA IL IUBESTI PE AMANT MAI MULT CA VIATA TA ...INSEAMNA CA SOTUL TAU NU MAI ARE LOC IN INIMA TA ...CORECT NU...???DAR AMANTUL CE ZICE...?? DUPA PAREREA MEA TREBUIE SA-TI ASCULTI INIMA ...DAR...DACA AMANTUL E ''PIEPTANE''...TE SFATUIESC SA-TI VEZI DE SOTUL TAU SI INVATA SA-L IUBESTI CA LA INCEPUT ...DACA MERITA...!!DACA NU....''NOROC'''...
garbo178917
Postat pe 11 Decembrie 2010 08:51
Aventura ai cautat,aventura ai.Pacat ca trebuie sa sufere si cel mic pentru asta. Nu-ti dau solutii,nici macar sfaturi pentru aceasta fapta a ta(nu le meriti) decat sa alegi variantele care sa-l faca pe copilul tau sa sufere cat mai putin indiferent de sacrificiile tale.El nu are nici o vina.Asuma-ti in totalitate vina!
popapioan
Postat pe 11 Decembrie 2010 11:40
EI, femeia e sincera si trebuie apreciat macar acest lucru. Si mai cred ca "misto-urile" celor care postati aici nu isi au locul pentru ca femeia chiar are o problema pe care si-a deschis-o aici cu noi pe forum si se cade sa o respectam si sa ne dam cu parerea in mod serios, fara misto-uri si tot felul de apelative nastrusnice.

Ca atare, eu personal cred ca nici macar nu e vorba despre iubire pentru ambii barbati ci mai degraba respect pentru sotul care are grija materiala pentru familia sa (si nu neaparat ca il foloseste) si iubire adevarata, completa (inclusiv trupeasca) pentru iubitul (sau "amantul" cum vreti voi sa-i ziceti).cu care se pare ca se inteleg foarte bine.

Se pare ca problema e la nivel psihic, d-na in cauza inca nu poate discerne clar sentimentele sale si atunci apeleaza la prieteni pe forum.

V-ati pus problema daca sotul e "impecabil" in relatia cu sotia sa de care e despartit atata timp ? Eu inclin sa cred ca NU. Si atunci femeia de acasa, sotie de asemenea si mama nu are si ea nevoie de apropiere si intimitate ? Voi ii ziceti "amant" eu i-as zice iubit. Nu consider ca trebuie trase linii clare de demarcatie si intrebari existentiale: "Cu cine sa raman ?" Atata timp cat exista intelegerea ce implica si o mare doza de respect in casnicia respectiva si responsabilitatea de a creste un copil, lucrurile sunt OK. Nimeni nu e perfect iar LUMEA NU E PERFECTA. Perfectiunea doar D-zeu o detine.

Asa ca, stimata d-na, nu gresiti cu nimic in ce faceti doar ca ati fost foarte sincera si asta pana la urma e o calitate. Incercati doar sa va faceti curatenie in ganduri si simtaminte pentru ca NU, NU SE POT IUBI ADEVARAT 2 BARBATI IN ACELASI TIMP , SENTIMENTELE RAVNITE SUNT DIFERENTIATE IAR IUBIREA ADEVARATA ESTE ACOLO UNDE ESTE SUFLETUL D-VS (parerea mea).
garbo059899
Postat pe 11 Decembrie 2010 16:29
e bine ca poti insela , dar nu stii sa scrii
poate faci niste eforturi si mai inveti regulile



















































garbo056206
Postat pe 11 Decembrie 2010 19:24
cred ca distanta sia spus cuvantul, nu cred ca mai exista sentimente pentru sotul tau
narcysa
Postat pe 12 Decembrie 2010 06:15


Daca crezi ca ,continuarea casniciei cu actualul sot este un sacrificiu pentru tine, si consideri ca sotul este vinovat de faptul ca si pentru el este un sacrificiu sa fie permanent depatre de tine si de copil, PEDEPESTE-L. Daca sotul iti este fidel, si crezi ca el, nu are o alta familie numai numai pentru deplasari, stai in banca ta. Sexul de ocazie se termina repede. Ce te atrage mai mult la actualul amant?

- faptul ca este mereu cu tine?
- are penisul mai mare?
- are contul mai gras?
- este un patron de firma prospera?
- este mai tanar decat tine?
- te accepta cu copil mic?
- ti-a promis casatorie de vis?
- iti salveaza viata de cosmar creata de sot?
- este un amant(iubit de ocazie) fidel cu tine, nu minte, te satisca cand vrei/

Daca cinci din motivele de mai sus sunt reale, pleaca cu amantul.


Care din motivele de mai jos, iti face viata un sacificiu in relatiile cu sotul tau?

- nu este tandru, romantic,intelegator cu tine?
- are penisul necorepunzator dorintelor tale?
- cand vine acasa, evita sa faca sex cu tine?
- este permanent nervos,agiat cand il soliciti la pat?
- asteapta cu nerabdare plecarile in cursa
- te jigneste, te injura, te considera inferioara?
- nepotrivire de caracter sau zodie?

Daca patru din motivele aratate mai jos, sunt reale, PARASESTE-L deoarece are o amanta
de ocazie.

DACA CREZI CA CEEA CE VREI SA FACI ESTE NUMAI O RATACIRE DE MOMENT, DE A FACE SEX DIN CURIOZITATE CU ALT BARBAT, S-AU TE-A ATRAS AVEREA AMANTULUI, LAS-O BALTA DE INITIATIVA, SI VEZI IN CONTINUARE DE FAMILE, DE INTREGIREA FAMILIEI, DAR DACA NU-L ASTEPTI TOATA VIATA SA VINA ACASA. eL ARE NEVOIE DE O LOCUINTA CU FAMILIA IN RULOTA, SA O CARE DULA EL, PRIN TOATA EUROPA.






alexandru_revnic_yahoo_com
Postat pe 12 Decembrie 2010 13:20
PAI UNUL DE DIMINEATA, SIALTUL DUPA MASA.
gogu1938
Postat pe 12 Decembrie 2010 15:25
Nu merita sa strici o relatie serioasa , pentru o aventura, poate ca iubesti la amant faptul ca esti " iubita " si dorita, In filme invinge binele intotdeauna, in viata cine poate...
garbo178327
Postat pe 12 Decembrie 2010 19:52
II minti pe amandoi,tu sa te simti bine
garbo171527
Postat pe 13 Decembrie 2010 15:22
II minti pe amandoi,tu sa te simti bine
garbo171527
Postat pe 13 Decembrie 2010 15:23
Eu zic sa ii pastrezi pe ambii..e greu intradevar,insa daca stii sa nu complici e super ok...daca "amantu" te intelege e si mai bine..asa nu te mai complici deloc..cel putin mie imi merge asa
adelaida1001
Postat pe 14 Decembrie 2010 13:14
foarte simplu
nici un barbat nu este perfect

barbatii stiu de mult ca nici noi nu suntem perfecte
si... aplica demult *echilibrarea*

deci....
eusebia
Postat pe 14 Decembrie 2010 20:35
- adica barbatul este dispus sa isi reprime plecerile sexuale pentru a trimite bani familiei, si doar el stie in ce conditii traieste acolo, iar amantul beneficeaza de tot ?
- dar ce e mai important, ramai cu cel cu care te simti bine.
con_de_brad
Postat pe 17 Decembrie 2010 17:08
Acum c soul e plecat de 5 ani, aduce bani si nu mai poi de bine era normal s caui un amant. Dar dac soul afl i taie sursele tale de venit dragostea va mai fi la fel de mare? -i spun eu c nu c la st cu tine pentru bani.
garbo068322
Postat pe 17 Decembrie 2010 21:47
Acum c soul e plecat de 5 ani, aduce bani si nu mai poi de bine era normal s caui un amant. Dar dac soul afl i taie sursele tale de venit dragostea va mai fi la fel de mare? -i spun eu c nu c la st cu tine pentru bani.
garbo068322
Postat pe 17 Decembrie 2010 21:47
buna .cel mai bine este sa ramai cu sotul tau.e mai normal.amantul e doar ceva trecator care iti umple doar golurile.fi discreta ca e mai bine.
garbo054106
Postat pe 20 Decembrie 2010 13:32
buna .cel mai bine este sa ramai cu sotul tau.e mai normal.amantul e doar ceva trecator care iti umple doar golurile.fi discreta ca e mai bine.
garbo054106
Postat pe 20 Decembrie 2010 13:32
Si daca "iubitul" gandeste astfel : DACA ISI INSALA BARBATUL, CUM SA O IAU LANGA MINE ? VOI DEVENI URMATORUL ! Asta, admitand ca ar si iubi-o.
Nae_Nae
Postat pe 31 Decembrie 2010 22:23
iubeste doar unul
garbo107589
Postat pe 1 Ianuarie 2011 15:59
daca sotul te mai iubeste ,spunei adevarul ,ori tu ,ori munca in strainatate.
peppino
Postat pe 17 Ianuarie 2011 15:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Genereaza gelozia o stare de nesiguranta sau nu? 14 De la: tutankhamon 19 Octombrie 2009 01:25
cum sa il fac pe iubitul meu sa ma ierte? 7 De la: pantera_neagra 23 Iulie 2011 23:54
Barbatzii n-au fost facutzi monogami, dar nici Femeile, proaste 45 De la: garbo210772 24 Iulie 2011 00:24
A CRESCUT SEPTELUL 1 De la: garbo270271 19 Martie 2012 01:19
cum sa-l recuperez? 143 De la: gia85 29 Mai 2010 14:30
Setari Cookie-uri