un sfat daca aveti bunavointa

poate nu sunt in masura sa iti dau sfat dar povestind povestea mea poate nu te vei mai simti asa de aiurea, si eu mam mutat intr-un alt oras, milano si sunt complet singura nu am pe nimeni nici macar colegii mei de servici nu pot sa spun ca sunt draguti, dar supravietuiesc deoarece fac ceva pentru mine si pentru viitorul meu.nu te lasa coplesita de lumea din jurul tau, crede-ma esti mult mai puternica decar restul...
garbo107291
Postat pe 20 Noiembrie 2010 16:01
lasa,bre,ca nu iesti matale singura la milano...
iti tine companie cratima aia de mam benoclat io dupe ia...
preci
Postat pe 20 Noiembrie 2010 16:03
Laura_M
Postat pe 20 Noiembrie 2010 16:07
Bine te am gasiT Capul sus, esti tanara, esti sanatoasa, nu le pune toate la suflet. Nu merita.Viata este scurta, este frumoasa, nu te mai necaji, ia cei mai frumos din ea. Nu baga in seama lumea perfida si pe cei care sunt rautaciosi, nu merita.
Succes.
Jojolin
Postat pe 21 Noiembrie 2010 08:08
incearca sa iesi,sa cunosti oameni noi,sa iti umplii timpul liber cu activitati placute,gen....o plimbare in parc,o iesire la film,etc.....nu neaaparat in cautarea de noi prieteni,o sa vezi ca ai sa iti faci alta parere despre viata...si,in legatura cu comportamentul celorlalti incearca sa fii nepasatoare,sa fii mereu cu cu zambetul pe buze,optimista,sigura pe tine..aceasta atitudine ii va dezarma cu siguranta
stii vorba..."nu-i dracu atat de negru"...multa bafta si rabdare in continuare
lov32smil3
Postat pe 21 Noiembrie 2010 09:07
Asa,s-o luam sistematic : pentru a avea spor la invatatura,iti trebuie o alimentatie echilibrata si poate pe timpul iernii in lipsa fructelor proaspete un spor de vitamine. Incearca B complex pentru energie si concentrare. Vezi sa nu fie chinezesti ca pot fi false si nocive.
La capitolul singuratate mare (nu indraznesc 'depresie ' ) inainte de a incerca sfatul doctorului,
niste meditatie in linistea casei sau vizualizarea a ceea ce-ti doresti in viitor...
Daca ai niste colegi maturi, nu numai fustangii, te poti apropia si de colegi si colege, in masura imbunatatirii rezultatelor la scoala / oricum petreci cu ei cea mai mare parte din timp.
Eu am ramas apropiat cu colegi si colege si dupa 31 de ani de la terminarea facultatii !
apoi mai este si suportul parintilor, sau mai special al mamei prietene !
Multa snatate si fericire ! La multi ani !

laurmartin
Postat pe 21 Noiembrie 2010 21:13
Du-te!Nu mai sta,daca nu te simti bine in orasul ala!Du-te acolo.....unde simti tu!
garbo044878
Postat pe 27 Noiembrie 2010 09:51
aduna-te ,gaseste-ti un hobby care sa -ti distraga atentia la tot ce este negativ in jurul tau, concentreaza-te asupra frumosului din jurul tau, frumos care exista oriunde in lume ai fi, fa o excursie ,gaseste-ti un job extra facultate,un job in care sa cunosti oameni noi , oameni cu dragoste de viata si de semeni si cu preocupari frumoase si apropiate de ale tale.
Sa stii ca peste tot in lume vei gasi oameni buni ,locuri admirabil de frumoase si bunavointa din partea celor din jurul tau.Nu mai fii pesimista ,cauta-ma cind ai chef,trimite-mi adresa ta de e-mail si putem discuta zilnic,iti pot trimite o sumedenie de lucruri interesante si atractive , te pot ajuta sa-ti schimbi ideiile sumbre ,sa-ti gasesti un job ,sa nu mai fii trista.
Capul sus ,eu cind am venit din fundul Ardealului in Bucuresti mi sa parut o catastrofa,in primul an de studii spuneam "pardon"de 100 de ori pe zi tuturor celor care ma calcau sau imbrinceau si carora nici nu le pasa de mine.Mie tata imi spunea cind plecam de acasa "Carmen sa dai buna ziua daca te intilnesti cu cineva pe strada"
Si eu am plins si am fost dezamagita din dragoste.....chiar vaduva foarte tinara....
Mi-a trebuit un an de zile pina am reusit sa ma integrez cit decit in colectiv dar acum iata-ma aici ,duc dorul zonei mele de bastina dar nu m-as mai putea intoarce acolo definitiv.
Acum viata mea este aici.....
Si cu tine se va intimpla la fel...Capul sus ..picioarele drepte ....si incredere in tine si in oameni ...exista undeva ceva care iti apartine si nu-ti poate lua nimeni.
Daca te-am facut sa zimbesti inseamna ca sint buna de medicament.
Cauta-ma oricind ai nevoie!
europroiect2007
Postat pe 28 Noiembrie 2010 13:03
de atunci a murit de plictiseala sau a fugit cu unu in Maroc
casperphantom
Postat pe 28 Noiembrie 2010 13:39
ori, poate, si-a dat seama ca, de fapt, se simte chiar prea bine! confundase o vreme visul cu realitatea, dar s-a facut lumina, in cele din urma!
esme
Postat pe 28 Noiembrie 2010 13:50
o fi descoperit viata de noapte a metropolelor, si viata...(..) unde nu mai trebuie sa se ascunda de mami, iar, ziua doarme, ca la faculta, cred ca nici la examen nu ajunge
casperphantom
Postat pe 28 Noiembrie 2010 13:57
multumesc tuturor care mi-ati dat un sfat, imi sunt de folos .. le-am citit mai demult, nu acum, si le-am pus in aplicare
Iar celor rautaciosi care trag repede concluzii nu pot sa le zic decat ca ma amuzati, ceea ce e bine si nu am plecat nicaieri si ma duc si la facultate zilnic si daca va incalzeste cu vreo ceva ... nu am vazut cum e viata de noapte a orasului ...nici nu ma grabesc sa o fac .O seara buna tuturor!!!
ranise
Postat pe 29 Noiembrie 2010 00:46
fati prieteni, fii comunicativa
narcysa
Postat pe 12 Decembrie 2010 05:58
Incearca sa vezi partea frumoasa a vietii ...fa ceea ce/ti place ...citeste ...detaseaza/te de oamenii care nu/ti plac ...nu esti obligata sa/i asculti !!
Esti atat de tanara ...poti sa faci atatea luceruri frumoase ...fa sport ...si restul vine de la sine ....poti cunoaste un tanar ...care sa te faca sa tresalti ...lucrurile bune vin mai repede decat ne astepatm ....bafta !
garbo171454
Postat pe 17 Decembrie 2010 21:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Voi va ganditi la moarte? 53 De la: garbo_1322 22 Aprilie 2012 10:56
Menage a trois 14 De la: jeanette40 28 Decembrie 2010 17:14
Unde, cum si cu cine??? 33 De la: anisoaraf 25 Decembrie 2010 19:49
informatii despre pudra de argila 2 De la: micabis 24 August 2009 20:06
Subiect deschis de Nuti-Vio ,,Doamnelor si domnilor, care e starea dvs de spirit, astazi?" 37671 De la: Ioana007 11 Iulie 2016 20:06
Setari Cookie-uri