casnicie sau cosmar....?

...denumirea in spaniola nu o scrisesem corect , dar nu conteaza , restul postarii e relevanta in schimb :-)
cohones, in spanish ...or balls or ,,guts". Good luck !! :-)
reyya
Postat pe 2 Decembrie 2010 02:26
ceea ce a unit Dumnezeu, omul sa nu desparta. ...... ORICINE ISI VA LASA SOTIA SI SE VA CASATORI CU ALTA, COMITE ADULTER IMPOTRIVA EI ; SI DACA O FEMEIE ISI LASA SOTUL SI SE CASATORESTE CU UN ALTUL, COMITE ADULTER. (Marcu, 10,7-12).

sophia1971
Postat pe 3 Decembrie 2010 21:44
CIORBA REINCALZITA NU MAI ARE ACCELASI GUST LASA-L SA PLECE DACA NU II DAI DIVORTUL CREZI CA SE V-A SCHIMBA ? TE-A UMILIT IGNORA-L SI UITA COPII CRESC AI MEI SUNT MARI SI ABIA II MAI VAD ASA CA.................ISI VOR LUA ZBORUL NICI LOR NU LE ESTE BINE
garbo105598
Postat pe 4 Decembrie 2010 21:20
bine ca ti-a mai facut si tie unul mic nesimtitul si sa dus la alta nu a avut acasa ce ia trebuit barbatii astia
garbo109554
Postat pe 5 Decembrie 2010 14:18
si eu sint in aceea si situatie ca si tine am un baietel de 5 ani si nu stiu cum sa scap de acest cosmar cu un nenorocit de sot nu se poate trai maltratare si batai atit eu cit si copilul oare ce solutie am sa scap de el ma tot ameninta ca imi ia copilul ce sa fac
garbo177563
Postat pe 6 Decembrie 2010 19:18
Cat de fraiere puteti fi? Nu iti poate lua copilul decat daca dovedeste ca nu esti in stare sa il cresti. Nu mai gasiti motive sa mai stati intr-o casnicie cu un dobitoc care mai da si in copil. Daca la tine nu te gandesti, gandeste-te la copil.
Doara
Postat pe 6 Decembrie 2010 19:23
De la: Doara, la data 2010-12-06 19:23:22Cat de fraiere puteti fi? Nu iti poate lua copilul decat daca dovedeste ca nu esti in stare sa il cresti. Nu mai gasiti motive sa mai stati intr-o casnicie cu un dobitoc care mai da si in copil. Daca la tine nu te gandesti, gandeste-te la copil.
garbo177563
Postat pe 6 Decembrie 2010 19:34
iti multumesc pt raspuns dar eu sint casnica niciodata el nu a acceptat sa ma duc la serviciu ma batea cind se deschidea acest subiect nu nma mai lasat nici sa imi termin sc batai si nenorociri au inceput de cind sa incurcat cu una de 20 de ani nu stiu cum pot sacpa de el definitiv atit eu cit si copilul traim tot btimpul cu frica
garbo177563
Postat pe 6 Decembrie 2010 19:38
Casnica. Alta prostie a femeii. Normal ca esti la mana lui si daca e jigodie profita. Cauta-ti ceva de munca. Orice: femeie de serviciu, vanzatoare, etc. Dupa ai poti sa dai divort. Trebuia sa pleci de la prima palma. De ce naiba lungiti chinul? Acum fa ce trebuie facut.
Doara
Postat pe 6 Decembrie 2010 19:42
ia-ti viata in propriile maine va fi mai bine o sa vezi
Mihai55
Postat pe 6 Decembrie 2010 19:43
Uff aici e greul si cercul vicios: ca nu aveti serviciu, si depindeti de banii lui, eventual de locuinta lui....trebuie neaparat in viitorul apropiat sa faceti ceva in sensul asta, sa puteti fi mai independente, incercati sa apelati la rude, la prieteni, aveti net - interesati-va de niste fundatii ce va pot ajuta.....iar apoi sa plecati mancand pamanul


am o mare rugaminte la voi - particip la un concurs foto, si va rog muuult de tot ajutati-ma cu un vot si pentru fetita mea draga:
- eliminati eventualele spatii libere in link pt a putea functiona:

http://www.verze.ro/Concurs-foto/Concurs-foto-copii-Asteptandu-l-pe-Mos-Craciun/Fetite-1-an-6-ani/Fetita-mea-829.html

multumesc mult!
funny_lucky
Postat pe 6 Decembrie 2010 19:58
mda...io zic ca nu pleaca nicaieri! le place sa se vaite!
pacat de copiii aia!
stiti ce? pana la urma va meritati soarta, doamnelor!
daca imi lovea copilul, era care pe care!
si nu-s asa dragutza!
zambila
Postat pe 6 Decembrie 2010 19:58
zambiluto...mai era???
poate rece...si pe masa....
si-un decor romantic...lumanari la cap
totul pana la copii!!!!!
eladaela
Postat pe 6 Decembrie 2010 20:06
elutz, citesti ganduri
zambila
Postat pe 6 Decembrie 2010 20:12
nu stiu mami daca citesc ganduri...da' sunt mama....
eladaela
Postat pe 6 Decembrie 2010 20:22
un barbat mi-a zis ca femeia este ca oaia care este atacata de lup si nu scoate nici un sunet....si lupul o mananca fara ca ea sa se apere si sa lupte pt dreptate si demnitate...De asta si-a luat-o si barbatii in cap...pt ca femeile le permit....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 6 Decembrie 2010 22:19
Cica odata cand a atacat lupul turma,,a mancat mai multe oi..dar ele nu au scos nici un sunet.....Asa sunt si femeile...Tac din gura...nu se impun...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 6 Decembrie 2010 22:22
daca stiai demult de relatia lor si ai vrut sa divortezi cum de ai mai facut-o pe cea mica ? credeai ca il legi de tine ? am si eu un caz in familie mai exact un var care a facut alternativ 4 copii ...unul cu nevasta unul cu amanta si iar unul cu nevasta unul cu amanta rezultatul final le-a lasat pe amandoua si o are pe a treia ...voi chiar credeti ca facutul copiilor leaga ?
cory_emy
Postat pe 10 Decembrie 2010 01:45
e cosmar cu siguranta
cory_emy
Postat pe 10 Decembrie 2010 01:45
Bine v am gasit! Parerea mea este ca; nu trebuie ;sa le suportati nimic, acestor,,gunoaie,, num ite barbati! Sunt mama de baieti si daca as ti ca; fiii mei isi maltrateaza partenera ar fi vai de steaua lui!Nuuuuuuuuu, radeti ca; as fi instare sa trec prin ei.Un copil crescut in neliniste stress, nervi batai va suferi toata viata si cand va fi mare o sa zica; - Mama de ce n ai divortat1
Daca; aveti unde locui, aveti un loc de munca luati va viata in piept si ;;gata! Nu tolerati nimic! nu merita!
Jojolin
Postat pe 10 Decembrie 2010 08:32
De la: cam, la data 2010-10-24 17:30:40am doi copii,un baiat de 16 ani, o fetita de sase lunite,sotul este cu alta,vor avea si un copil,eu stiu de relatia lor de cava timp,am vrut sa divortez nu ma lasat sotul spunand ca totul va fi bine intre noi,iar acum surpriza vor avea un copil,iar sotul imi cere sa continui divortul....eu sunt ac.in crestere copil,si chiar nu imi arde de asa ceva....cum sa fac si cum as putea sa treiesc cu el in casa iar el sa fie cu alta....imi cere sa fim prieteni pentru copii nostri...va trebui sa suport tot acest cosmar pana voi relua serviciul...

oare reusesc? sunt persoane pe lumea asta care traiesc asa???
Pai din ce spui tu ai si un bebe si amanta ii face si ia un copil si el a ales sa fie cu ea trist dar este fara mila tu sau ea A ales si sa plece cu ismenele necarpite la ea pai sa-si ia rolul in serios si sa ii carpeasca si sa ii calce hainele doar nu esti fraiera sa fii menajera.De obicei daruim familiei noastre tot daaar daca sotul meu ar face asa ceva ar trezi fiara din mine si nu ar sti ce la lovit.EL STIE DEJA ASTA si am darul de a ma tine de cuvant cand promit ceva .Gandestete doar la binele tau si a copiilor tai pt ca maimuta aia a stiut in ce se baga si nu are decat sa traga ponoasele fal sa alerge un pic intre cele doua case
floare_cu_colti
Postat pe 10 Decembrie 2010 09:21
NU SANT UN OM RAU DA NU ACCEPT CA CINEVA SA-SI BATA JOC DE INIMA ,SUFLETUL SI DE FIZICUL MEU DACA O FACE IL LOVESC LA OUA SI LA GENUNCHI SI LA GLEZNE SI LA PORTOFEL
floare_cu_colti
Postat pe 10 Decembrie 2010 09:23
"..Bine v am gasit! Parerea mea este ca; nu trebuie ;sa le suportati nimic, acestor,,gunoaie,, num ite barbati! Sunt mama de baieti..."

halal mama..,sa-ti numesti propriile odrasle gunoaie...
roby_cado
Postat pe 10 Decembrie 2010 17:52
De la: floare_cu_colti, la data 2010-12-10 09:23:34NU SANT UN OM RAU DA NU ACCEPT CA CINEVA SA-SI BATA JOC DE INIMA ,SUFLETUL SI DE FIZICUL MEU DACA O FACE IL LOVESC LA OUA SI LA GENUNCHI SI LA GLEZNE SI LA PORTOFEL


ete' a naibi...,"sora 13" nene..,mai tineti minte filmul ala..?
roby_cado
Postat pe 10 Decembrie 2010 17:53
5colti de floare..
ce frumos simtzi
DAR>>>

stii si tu ca si toata lumea ca traim in "epoca bataii de joc"
de orice si de oricine
trist dar adevarat..

mi-e de-a dreptul SCARBA de cata bataie de joc este in stare-omul contemporan...
OOOOOOOOOFFFFFFFFFFFF

e de-a dreptul dramatic
cei care mai suntetipuri-in adancul fiintzei-nu va lasati inselati de aceasta lume trecatoare
totul TRECE!!!
LILO
Postat pe 10 Decembrie 2010 18:00
cosmar
garbo107589
Postat pe 10 Decembrie 2010 19:08
nu nu esti singura.NU uita un singur lucru ca in viata asta tu esti cea mai importanta si copii tai.STIU e dureros eu am stat cu socrii mei iar la un moment dat a trebuit sa plec de langa fetita mea de 5 luni pt ca m-am imbolnavit si nimeni nu dadea 2 bani pe mineAm asteptat-o pe sotia mea sa vina la mine ca avem un copil de crescut timp de 6 luni akum ea a bagat divortul si nici sa-mi vad fetita nu-mi da voie sa o vad e sinistru .Trebuie sa trci peste acest impas de dragul copiilor si nu uita DUMNEZEU face cuib si la barza chioara e tragic prin ce incercari trebuie sa treaca omul intr-o viata dar poate asta e partea frumoasa SUCCES
garbo178645
Postat pe 11 Decembrie 2010 13:17
Acum sunt in divort iar avocatul meu mi-a zis ca nu am nici o sansa la copil cu toate ca mi-o doresc atat de mult langa mine pt ca maicasa o lasa pana la 10 noaptea in grija lu maicasa si nu-mi place cum arata fetita mea .ASA ca copilul va ramane cu mama si asa mi se pare normal pt.ca nu-i face decat copilului rau daca se gandeste la fericirea lui
garbo178645
Postat pe 11 Decembrie 2010 13:22
Lasa-l sa se duca cu alta si divorteaza de el. Nu merita sa te "injosesti" atat pentru el. Asigura-te insa ca iti va oferi o pensie alimentara respectabila si creste-ti copilul. Daca se ofera sa acorde ajutor, primeste, el ca tata are obligatia asta. Dar nu face compromisul de a-ti strica si mai mult mintea si psihicul sa traiesti cu el, zi de zi, sa-l vezi zi de zi prin casa stiind ca el are un copil cu alta si sentimente pentru alta.

Ia-ti viata in maini, compromisurile merg pana la un punct dupa care devin umilinte si injosiri. Nimeni nu merita asta !!! Vei reusi fara el si vei deveni o femeie puternica !!!

garbo059899
Postat pe 11 Decembrie 2010 16:45
Daca nu faci un pas oricat de mic n-ai sa vezi niciodata ce este dupa colt....degeaba, va rupe relatia doar cand va constientiza ea ca nu ii este bine. Orice sfat din partea noastra este inutil, ea stie ce trebuie facut nu este inca in stare, crede ca totusi va veni inapoi cu flori in mana si va ramane pe veci cel mai fidel barbat din Romania. In adancul sufletului stie ca nu e asa, cauta confirmarea noastra si e si normal in situatia ei, noi nu o putem ajuta, doar ea trebuie sa gaseasca puterea in interiorul ei. Decizia ii apartine, iar LIBERUL ARBITRU este cea mai dificila chestie pe care am primit-o dupa ce am fost alungati din Eden. Sa iei o decizie e extrem de complicat pentru ca trebuie sa suporti si consecintele, sa te lamentezi e mult mai usor. Stiu ca par dura dar si eu am trecut prin aceeasi cumpana, si tot timpul ma lamentam. Imi era mult mai bine decat sa iau o decizie. Cel mai dificil in ciata este de a stii care sunt strazile de urmat dar mai ales care sunt strazile de abandonat. Imi pare rau pentru situatia in care se afla aceasta femeie, mai rau imi pare de cei doi copii, dar sa fim seriosi, nimeni nu ii pune pistolul la tampla, ea singura trebuie sa ia decizia, si sigur o va lua. Ii e extrem de greu acuma dar sigur isi va gasi puterea interioara de a face pasul cel mai potrivit pentru copilasii ei si pentru ea. Sau nu?
Ckrisztina
Postat pe 11 Decembrie 2010 22:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
m am despartit de iubitul meu si nu stiu cum sa fac sa l uit 61 De la: Ioana007 6 Iulie 2009 16:21
viata trebuie traita 8 De la: september 7 Ianuarie 2012 01:23
ajutorrrrrrrr 10 De la: garbo271017 13 Ianuarie 2013 19:44
Am o mare problema..... help.... 31 De la: garbo271017 18 Noiembrie 2012 20:41
V-as ruga daca se poate sa-mi dati un sfat 227 De la: albatros 21 Noiembrie 2009 19:12
Setari Cookie-uri