casnicie sau cosmar....?

pai mey laura, nu scrie nicaieri ca tre sa faca macelarie, ci tractir...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 12 Noiembrie 2010 20:16
sa ne simtem bine, da.... credeam ca vor senzatii tari si ma mai gandeam ca n-ar mai trebui sa divorteze
Laura_M
Postat pe 12 Noiembrie 2010 20:18
pai e mai simplu, mey Laura.
daca vor senzatii tari, sa-si puna balustrada de carton la balcon si sa se ia la intrecere care ajunge primu' (in balcon)...:D:D:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 12 Noiembrie 2010 20:21
esti o figura... imi propun si eu sa ma duc sa-l spal pan' la urma pe muc cel mic, cu tine aici, incepe ploaia si-l scot la geam,
Laura_M
Postat pe 12 Noiembrie 2010 20:23
sa nu-l scoti pe geam, ca poate patesti ca Maical Gecason...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 12 Noiembrie 2010 20:26
Buna ....eu cred ca daca ai aplecat capul prima oara fa- o si a doua oara roaga-te ca domnul sa iti lumineze calea si timpul le va rezolva pana la urma ...daca el baga divortul accepta-l si convietuieste sub acelas acoperis pana termini concediul daca nu ai unde te duce si chiar daca el nu iti va mai fi sot lasa-l sa se simta macar tata punei in carca responsabilitile ...lasa -l liber si fi fericita ca ai al doilea ingeras si bucura-te de viata impreuna cu copii nu-i cere mila sau sa te injosesti in fata lui fi puternica si ignora-l fa-te frumoasa du-te in parc si revino razand ai sa vezi cat te VA APRECIA SI POATE POATE ..dar traieste-ti viata nu se termina aici .....ceri si ti se va da ...dar cere la domnul putere si sa iti de-a raspunsul la rugile tale

sa fi iubita caci meriti
Lory07
Postat pe 13 Noiembrie 2010 01:41
Auzi,draga,eu te sfatuiesc,sa-l stergi definitiv,din lista vietii,tale.M-ai tarziui,a-i sa-mi d-ai dreptate.
garbo008928
Postat pe 13 Noiembrie 2010 04:04
domnu'... cred ca aveti defectiune la tasta-cratima, fiindca ca iese un pic cam prea des in evidentza...;)
imi cer scuze daca v-am deranjat...
:))
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 04:19
De la: eu_geminy, la data 2010-11-13 04:19:09domnu'... cred ca aveti defectiune la tasta-cratima, fiindca ca iese un pic cam prea des in evidentza...;)
imi cer scuze daca v-am deranjat...
:))


eee, las-asa...decat fara cratima.... !!

cat priveste pe tanti cu topicu'...si-a mai depus si ea icrele dupa 16 ani, nu de alta ,da' sa-l tina pe fante langa ea, doar,doar s-o milostivi si o mai sta si pe acasa!
vai de noi!
yyoana_62
Postat pe 13 Noiembrie 2010 08:15
nu cred ca si-a depus "icrele"singura de obicei barbati in situatii din astea nu prea stiu ce sa aleaga si ca sa iti tina nevasta akasa ii mai toarna un bebe doar doar nu s-o prinde si il va lasa liber fara intrebari dureroase de ce nu crezi ca poate chiar el a avut ideea ........uni barbati nu vor sa renunte la nevasta l-ar pastra pe amandoua ....nu se indura din teama de necunoscut sa nu ajunga la aceeasi situatie si cu respectiva din plictis' sau rutina.........greu se decid pana nu se decide amanta nici ei nu vor sa inainteze .............
Lory07
Postat pe 13 Noiembrie 2010 08:35
De la: klaus77, la data 2010-11-10 22:36:44foarte interesant am un baiat de 16 ani si o fetita facuta recent dupa atata timp si o imensa pauza vati apucat sa mai faceti un copil si barbatutu ia mai facut si alteia un copil tot recent..... cred ca ia venit perioada cam tarziu pentru depus icre nu cumva relatia ta e gata de multi ani si iai mai trantit la fraier un copil crezand ca o salvezi fara sa gandesti prea mult acu na tu le faci tu le tragi......
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;EXTRAORDINAR!!! KLAUS!!! A FACUT SINGURA FETITA?????????!!!!!!!!!!!VOI NU AVETI NICI O OBLIGATIE??? NUMAI SA VA ::DEPUNETI ICLELE???!! ICI COLO???!! ACUM S A SATURAT, SI A DEPUS ::ANIMALU:: ICRELE IN ALTA PARTE!! NU I DA NICI UN DIVORT SA I LASI DRUM LIBER ;:CURCII;:!!CASA A CUI ESTE???!!
Jojolin
Postat pe 13 Noiembrie 2010 15:30
, cata inteligenta , cu se mananca swingul?
garbo020765
Postat pe 13 Noiembrie 2010 15:34
Doamne eu citesc cu groaza aceste lucruri.
Banuiesc ca relatia voastra nu era de mult un paradis,nu inteleg de ce ai mai facut si ''fetita'',de frica sa nu-l pierzi cumva?Intreb doar nu mi-o lua in nume de rau....
Eu zic sa-i dai divortul,ai atata demnitate si lasa-l,nu-i arata ce esti dependenta de el pt.ca tocmai d`asta profita barbatii.

Lasa-l cu amanta lui,poate asa e mai fericit,nu stim noi ce-i in capu sau inima lui.Pan la urma cred ca si tu ai facut cateva gresli de l-ai ''aruncat''in bratele aleia.

O sa rasara soarele si pe strada ta,Dumnezeu are grija de tine!

Succes!!!
garbo166924
Postat pe 13 Noiembrie 2010 15:46
bineinteles ,mai sunt destule persoane,un exemplu bun e prietena mea,care are doar o fetita,dar s-a nascut bolnava si urmeaza tratamente zilnice,acum are opt ani.
tatal fetitei are legatura cu alta,de patru ani,si nu are de gand sa o lase,si bate pe prieetena mea,de nervi.
am si alte exemple,tu esti un caz fericit,in comparatie cu ce cunosc eu.
D
daniilia
Postat pe 14 Noiembrie 2010 14:27
bineinteles ,mai sunt destule persoane,un exemplu bun e prietena mea,care are doar o fetita,dar s-a nascut bolnava si urmeaza tratamente zilnice,acum are opt ani.
tatal fetitei are legatura cu alta,de patru ani,si nu are de gand sa o lase,si bate pe prieetena mea,de nervi.
am si alte exemple,tu esti un caz fericit,in comparatie cu ce cunosc eu.
Copii tai sunt sanatosi,asta e grozav,din start.
D
daniilia
Postat pe 14 Noiembrie 2010 14:28
daniilia multumesc mult...

va multumesc tuturor pentru sfaturi,fie ele bune rele...la noi lucrurile merg mai bine,s-a dovedit ca acea amanta nu este insarcinata,nu stiu ce a vrut sa dovedeasca,dar nu conteaza...

eu am facut copilul de comun acord cu el,dupa lungi tratamente si o sarcina cu risc de avort,am stat numai in pat pe timpul sarcini....nu am facut copilul cu gandul sa il fac sa stea langa mine,sa stii ca nu poti tine in barbat langa tine facand un copil...

noi ne-am dorit un al doilea copil de ani de zile,si nu fost sa fie...

oricum eu multumesc mult daniilia

cam
Postat pe 15 Noiembrie 2010 11:23
De la: no_identify, la data 2010-10-25 10:39:27
De la: cam, la data 2010-10-24 17:30:40am doi copii,un baiat de 16 ani, o fetita de sase lunite,sotul este cu alta,vor avea si un copil,eu stiu de relatia lor de cava timp,am vrut sa divortez nu ma lasat sotul spunand ca totul va fi bine intre noi,iar acum surpriza vor avea un copil,iar sotul imi cere sa continui divortul....eu sunt ac.in crestere copil,si chiar nu imi arde de asa ceva....cum sa fac si cum as putea sa treiesc cu el in casa iar el sa fie cu alta....imi cere sa fim prieteni pentru copii nostri...va trebui sa suport tot acest cosmar pana voi relua serviciul...

oare reusesc? sunt persoane pe lumea asta care traiesc asa???



Doamne, femeie, cum ai putut accepta asa ceva?deci, am ramas interzisa cum poti????????cum???????il bateam in cap in locul tau ii puneam bagajele la usa acceptam divort iar in instnta ceream foarteeee multi bani pentru pensia alimentara sa ail usture in fund.

Unde este demnitatea ta? orgoliul? te umilesti pentru ce? copii cresc si o sa iti spuna ce te-am pus noi sa stai cu el?
Sa nu ma intelegi gresit, nu te judec, doamne fereste. El vrea sa divorteze bun sa divorteze dar tu fii desteapta si arde-l ai doi copii cu el poti cere pensie mare in instanta de nu o sa ii mai arda tot restul vietii lui de nimic.

Vezi ca e lege daca nu plateste pensie face puscarie.

Offff, nu va inteleg pe unele dintre voi cum d eputeti sa indurati atata umilinta?
La cat de nebuna sunt i-o taiam

Hai capul sus viata merge inainte
rebelfire
Postat pe 16 Noiembrie 2010 17:59
Nu-i iau apararea ca sunt barbat, ci sunt obiectiv..Mai cata rautate in raspunsul no identify, se vede ca "no identify"..multe dintre voi, inafara de rautate nu stiti altceva.."daca nu mai e cu mine, poa sa moara," cata limita a prostiei umane..in primul rand ca el poate a gasit la alta ceva ce sotia nu -i ofera, poate afectiv,sau..e foarte delicat sa stii ce e in viata omului, uite asa sunt eu, si eu vreau sa caut ca nu-mi ofera afectiune, ca a intrat in monotonie ca numai eu "trag" de ea si ce vrei sa fac?dragostea cu sila se numeste viol, noi nu violam.. na- si sunt perfect de acord ca 2 oameni trebuie sa se inteleaga omeneste, civilizat, doar au 2 copii impreuna..omul a procedat corect, a cerut divort..de ce sa-l tina legat doar ptr o hartoaga?hartoaga nu leaga 2 oameni ba din contra!..aduce numai necazuri, ce sunteti asa cu mintea-ngusta?poate ca inainte era in dubiu..stia ca nu e corect sa-si insele sotia, poate a fost initial o aventura o data si au constatt ca au multe in comun..nimic nu e fix in viata..nu stii care ti-e destinul,dar acum s-a hotarat..sunt altii care stau asa..si MINT ani de zile, e mai frumos asa?si de ce SA NU NE INTELEGEM UNII PE ALTII sufleteste?da daca isi gasea ea pe unu, ii convenea sa-i ceara el bani multi ca sa creasca copilul?vai saracele femei..numai ele sunt indreptatite sa tot ceara..parca ar avea-o aurita sa ma iertati..
rebelfire
Postat pe 16 Noiembrie 2010 18:09
De la: cam, la data 2010-10-24 17:30:40am doi copii,un baiat de 16 ani, o fetita de sase lunite,sotul este cu alta,vor avea si un copil,eu stiu de relatia lor de cava timp,am vrut sa divortez nu ma lasat sotul spunand ca totul va fi bine intre noi,iar acum surpriza vor avea un copil,iar sotul imi cere sa continui divortul....eu sunt ac.in crestere copil,si chiar nu imi arde de asa ceva....cum sa fac si cum as putea sa treiesc cu el in casa iar el sa fie cu alta....imi cere sa fim prieteni pentru copii nostri...va trebui sa suport tot acest cosmar pana voi relua serviciul...

oare reusesc? sunt persoane pe lumea asta care traiesc asa???
parerea mea e sa divortezi ,dar tu trebuie sa faci ce simti eu n-as suporta asa ceva
garbo107589
Postat pe 21 Noiembrie 2010 10:52
Sa nu faceti niciodata ce simtiti. Faceti doar ce trebuie.
Doara
Postat pe 21 Noiembrie 2010 12:37
Exact. Si inainte sa o faceti, consultati horoscopul.

Tylly
Postat pe 21 Noiembrie 2010 12:48
Si sa dati in bobi, la 3 babe.
Freya_
Postat pe 21 Noiembrie 2010 12:54
Eu chiar vorbeam serios Cell. Mereu am avut ca scuza noi femeile, ca am facut ce am simtit si am luat cele mai mari tzepe facand asa. De aceea barbatilor le e bine intotdeauna, indiferent ca si-o iau de la viata sau nu. Gandesc rational si fac ceea ce trebuie si nu ceea ce simt. Ar fi bine daca si noi am putea face asta. De aceea stau femeile intr-o casnicie in care isi iau bataie de nu mai pot. Argumentul: il iubesc si simt ca nu pot renunta la el si isi incaseaza cu stoicism portia zilnica de bataie. De aceea vezi familii destramate, pentru ca femeile au facut ce au simtit, s-au indragostit ca niste fraiere si si-au lasat viata pentru cine nu merita. Barbatii cad intotdeauna in picioare. Indiferent de la ce inaltime.
Doara
Postat pe 21 Noiembrie 2010 12:55
Daca femeile alea, care isi iau portia zilnica de umilinta, simt ca il iubesc in continuare pe mitocan, inseamna ca au o problema grava. O problema legata de lipsa autostimei, a increderii in propria persoana sau sunt pur si simplu proaste. In cazuri de genul asta nu sunt prea multe de facut.
Tu ai putea face doar ceea ce trebuie chiar daca asta ar insemna sa-ti calci sufletul in picioare? Eu nu.

Tylly
Postat pe 21 Noiembrie 2010 13:00
Tocmai Cell ca nu pot si asta ma enerveaza la culme.
Doara
Postat pe 21 Noiembrie 2010 13:05
Atunci fa doar cum simti.

Tylly
Postat pe 21 Noiembrie 2010 13:07
Asta am facut pana acum. De aia sunt asa.
Doara
Postat pe 21 Noiembrie 2010 13:11
Deci n-ai gresit, pentru ca esti minunata!

roby, nu te ambala, nu e cazul...

Tylly
Postat pe 21 Noiembrie 2010 13:14
De la: Doara, la data 2010-11-21 12:55:37Eu chiar vorbeam serios Cell. Mereu am avut ca scuza noi femeile, ca am facut ce am simtit si am luat cele mai mari tzepe facand asa. De aceea barbatilor le e bine intotdeauna, indiferent ca si-o iau de la viata sau nu. Gandesc rational si fac ceea ce trebuie si nu ceea ce simt. Ar fi bine daca si noi am putea face asta. De aceea stau femeile intr-o casnicie in care isi iau bataie de nu mai pot. Argumentul: il iubesc si simt ca nu pot renunta la el si isi incaseaza cu stoicism portia zilnica de bataie. De aceea vezi familii destramate, pentru ca femeile au facut ce au simtit, s-au indragostit ca niste fraiere si si-au lasat viata pentru cine nu merita. Barbatii cad intotdeauna in picioare. Indiferent de la ce inaltime.


Ce va mai plangeti voi, una pe umarul celeilalte cand de fapt situatia nu e de loc asa...unde ati vazut voi ca barbatilor le e intotdeauna bine? v-as dori sa nasteti baieti sa ajungeti la alta concluzie...veti ajunge mai tarziu dar se merita...sau voi judecati doar prin prisma povestilor spuse pa garbo?!? care sunt spuse in majoritate de femei...
La biserica omul nu se duce decat cand da de necazuri...la doctor se duce doar cand se imbolnaveste...pe garbo vine doar cand are o problema sau cand vrea sa se distreze,desi a-ti cauta rezolvarea aici este cea mai mare dovada de incultura...
Cazurile fericte, familiile care traiesc normal n-o sa le intalnesti niciodata pe reviste virtuale...si sunt destule desi dupa revolutia asta cand fiecare si-a luat portia de libertate s-au inmultit divorturile...
Si stati linistite ca sufera si barbatii...poate n-o sa-i gasiti in povestile de pe garbo dar sunt destui cu povesti reale...sunt destui care sufera ca sotia este tot timpul nemultumita, ca tot timpul are ceva de comentat...ba ca nu aduce bani destui,de parca el nu si-ar dori...ba ca nu duce gunoiul cand vrea ea...ba ca nu o saruta cand vine dupa ce a dus gunoil (parca asa zicea Q...) Sunt destui care sunt refuzati in pat pentru ca ele isi gasesc fericirea prin alte paturi...
Personal consider ca in ziua de azi cele doua sexe sunt intr-un relativ echilibru pe toate aspectele...poate mai putin bataia fizica...desi cred si asta a scazut si nu se intalneste decat de la un anumit nivel intelectual,cultural,educatie din familie,in jos...
Si cand femeile nu divorteaza nu inseamna neaparat ca il iubesc...dupe ani,sentimentul e relativ...nu divorteaza ca sunt multumite cu situatia financiara...ca zic mercic ca si ele au libertate sa faca ce vor,si fuuuck...ca nu da bine la copii...putine femei mai stau sa ia bataie...
Doaro,ce vrei sa spui aici nu am inteles prea bine..."De aceea vezi familii destramate, pentru ca femeile au facut ce au simtit, s-au indragostit ca niste fraiere si si-au lasat viata pentru cine nu merita. "...daca vrei sa spui ca d-aia se ajunge la divort ca femeile nu s-au oprit la cine trebuie sunt de acord cu tine...dar vina e tot a lor ca eu visat cai verzi pe pereti...
Iar celleste ne minte cand afirma ca "Tu ai putea face doar ceea ce trebuie chiar daca asta ar insemna sa-ti calci sufletul in picioare? Eu nu. " am s-o invit sa-si aduca aminte ultimele doua istorii si sa recunoasca ca de fiecare data nu a facut ce i-a dictat sufletul...si l-a calcat in picioare in favoarea ratiunii...hai sa zicem ca ultima istorie nu a insemnat si suflet...


markon
Postat pe 21 Noiembrie 2010 15:45
auci..
Freya_
Postat pe 21 Noiembrie 2010 20:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sfaturi pentru ingrijirea parului 15 De la: hadassa 9 Februarie 2010 08:29
moartea nu iarta,dar elibereaza! 464 De la: vuvuzela 9 Februarie 2011 12:26
2013..inceput "grozav 12 De la: Cristina_5 22 Ianuarie 2013 20:14
La munca !!! 45 De la: nazirra 2 Mai 2010 21:39
nu stiu ce sa fac.... 13 De la: garbo004600 30 Decembrie 2010 01:27
Setari Cookie-uri