vreau un sfat ajutatima

am 21 ani de casnicie cu bune si rele mi mult reledar am trecut cu vederea am doi copii fata de 20 ani la facultate si baiatul de 18 ani .in ultimi 3 ani familia mea sa ruinat acum 3 ani sotul meu a plecat in spania la lucru disperati din lipsa de bani murise soacra mea si cum e la noi la olteni se cheltuie sute de milioane pentru mormintare si pomeni.De aici a inceput cosmaru dupa 2 saptamini de cind a plecat sotul meu ma suna si zicea ca vrea sa uite familia care a avuto si sa nul mai sun ,dupa o jumate de ora o ora ma suna si vb frumos am uitat sa spun el consuma alcol ocazional
Il lasam in pace dadeam vina pe distanta
.dupa alte citeva luni a inceput sa ma sune o oarecare care imi spunea ca este amica lui si alte cite dadea telefonu pe interfon si auzeam cind sotul meu ii facea declaratii de dragoste si cum vb urit despre mine Am incercat sa vb cu el si nu ma credea intro seara am adormit plingind si am uitat sa bag telefonul sub perna ca de obicei si a sunat amica sotului si asa au aflat si copii
la doua zile a trebuit sa plec la el in spania ca era bolnav seara inainte de plecare ma rugat o vecinasai duc pachet si sotului ei lam sunat pe sotul meu si el mia rasuns,,gata mami ajunsesi vin sa te iau,, el nu vb cu mine cu mami DECI MIA CONFIRMAT mam dus totusi la el cu gindu sa avem o discutie serioasa ca eu nu ma certam cu el in fata copiiilor Dupa 2 ani de cosmar a venit acasa am crezut ca a trecut a fost singur si a avut o aventura dar intre noi nu mai era nimic daca vb cu el de problemele casei rea cearta bani incepusera sa nu mai fie eu lucram el nu am decis impreuna sa iesim de data asta impreuna afara la munca am depus actele la o firma dar asteptarile au fost in zadar Atunci, am hotarit sa plec eu cu o agentie la ingrijit de batrini invam un curs de italiana la agentie lucram casa greu in final sa angajat si el Am plecat anu asta in italia ,dar de cind am plecat e mai rau prima data sa nu vb copii la telefon cu mine ,miam cumparat calculator sa pot vb pe net le inchidea copiilor calcIulatorul in final a scos copii afara din casa Mam rugat de copii sal lasa ca a facut o depresie nervoasa sa dus fata cu el la doctor dar din pacate nu a luat pastilele Intro zi imi zic copii foarte suparati ca el vb pe net cu cineva si ca o vecina cu care are el are relatiee gravida cu el bineinteles ca nu mia cazut bine si nu am mai deschis internetul in seara aia LA DOUA SERI DUPA sotul meu vb la telefon afara vine in casa oftind si le zice ca el se omoara noapte ia 15 s0mnifere aprinde luminare la patul copiilor nu la al lui si trezeste copii sa si ia ramas bun COPIII sau speriat ca atunci cind ia scos din casa a amenintat copilul cu cutitul si au dat telefon la salvare ELa amenintat ca sa nui mai gaseasca acasa cind vine ei au plecat si el continua sa ma ameninte pe mine ca isi face moarte ca el ma iubeste....Nu stiu ce sa fac e tatal copiilor dar nu mai rezist cu o seara inainte de alua el pastilele fata mea a cazut din picioare in fata lui si el nu a ridicato din contra a inceput sa zbiere la ea,a facut cadere de calciu ca sta noapte si invata,,UN SFAT VA ROG CE SA FAC ACUM EL IMI CERE SA RENUNT LA COPII CA SUNT MARI SA SE DESCURCE DAR CU AMICA LUI CE FACEM ASTEATA UN COPIL..NU VREA AVORT ,,,OARE EL CE MAI VREA DE LA MINE AJUTTIMA CU UN SFAT IMI CER SCUZE AM SCRIS FFF MULT DAR ASTA NU E TOT E UN ADEVARAT ROMAN
neco
Postat pe 18 Decembrie 2011 17:51
...nu renunta la copiii tai...ai datoria(morala) de a-i ajuta..
tu faci cum crezi....

si cu el..ii o problema delicata...are caderi nervoase...cum le zice...depresii...dar nu tre sa te lasi impresionata.
trebuie sa fii foarte rezistenta,sa lupti(si nu in ultimul rand,chiar si cu tine)...sa lasi prejudecatile deoparte sa ierti,si sa ajuti cum poti...dumnezeu ii mare si ajuta..
LILO
Postat pe 18 Decembrie 2011 17:57
multumesc pentru sfat dar simt cami fuge pamintu de sub picioare nu stiu cum sa trec peste asta dupa toate astea am si un servici non stop si sunt departe de copii ma simt neputincioasa in fata problemelor
neco
Postat pe 19 Decembrie 2011 21:06
Rogate la Dumnezeu sa te ajute sa depasesti situatia sa iti dea putere ca sa reusesti sa iesi din aceste probleme.
Barbatii sunt niste imbecili...nu stiu de ce s-a ajuns in situatia asta..Dar cred ca daca te rogi la Dumnezeu cu smerenie Dumnezeu iti va da vreo solutie ca sa iesi din necazul acesta
ingerasulluptator
Postat pe 19 Decembrie 2011 22:43
pai iti spun eu de ce s-a ajuns in situatia ca "barbatii sunt imbecili":

fiindca s-au incurcat cu tine, irinooka...:))))
eu_geminy
Postat pe 19 Decembrie 2011 22:47
De la: eu_geminy, la data 2011-12-19 22:47:00pai iti spun eu de ce s-a ajuns in situatia ca "barbatii sunt imbecili":

fiindca s-au incurcat cu tine, irinooka...:))))
pai cum poti sa locuiesti cu un barbat,,la cat de imbecili si egoisti sunt...
nu pot sa inteleg cu ii suporta altele..
femeia se sacrifica pt copiiii si baiaetii cand cresc mari,,,tot asa fac cu nevestele lor asta este respect si recunostinta fata de femei
daca ar fii dupa mine,,,nici nu s-ar mai naste copiii,,sa existe doar bosorogi
ingerasulluptator
Postat pe 19 Decembrie 2011 22:50
pai da... daca te refuza toti acuma, ce sa zici bun despre ei?:)))
eu_geminy
Postat pe 19 Decembrie 2011 22:53
De la: eu_geminy, la data 2011-12-19 22:53:27pai da... daca te refuza toti acuma, ce sa zici bun despre ei?:)))
ei toti sunt niste satane la gandire....si bosorogii si barbatii tineri.....zic ca nu le place sa fie cinstiti,,,,dar vrea ca ceva sa se indrepte in lumea asta....
tot de la femei asteapta...
dai incolo sunt toti niste imputiti de asta si ne merge asa rau pe terra
ingerasulluptator
Postat pe 19 Decembrie 2011 22:57
poate iti merge tie rau, irinooka... si te cred.
dar tu ti-ai cautat-o...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 19 Decembrie 2011 22:58
De la: eu_geminy, la data 2011-12-19 22:58:21poate iti merge tie rau, irinooka... si te cred.
dar tu ti-ai cautat-o...:D
:)))
mie nu imi merge rau pt ca eu nu am barbat pe cap....unele femei au barbati si pe cap si ce mai datoriiiii....barbatii sunt doar cu consumul dar de produs nimic....
eu o sa imbatranesc pe garbo si cand o sa ma apropiii sa dau ortul popiii va invit pe toti la inmormantarea mea...daca va comportati frumos va scriu pe toti in testament....
ingerasulluptator
Postat pe 19 Decembrie 2011 23:03
eu habar nu am de ce femeile se casatoresc...se chinuie sa faca copiii,,sa munceasca singure pt ca pe barbati ii doare la basca...dar o educatie nu le da copiilor,,,
eu daca as fii in locul femeilor nici nu as face copiii daca nu ar fii conditii sa dai copiilor o educatie buna..
ca sa poti avea copiii buni,trebuie sa ai un barbat bun si cinstit,,,dar si femeia sa fie cinstita si frumoasa si grasa...si barbatul frumos si gras si cinstit
ingerasulluptator
Postat pe 19 Decembrie 2011 23:13
daca toate femeile ar fi fost ca tine, venea demult sfarsitul lumii...
dar era si o parte buna:
nu te-ai mai fi nascut:D
:))))
eu_geminy
Postat pe 20 Decembrie 2011 00:02
"dar si femeia sa fie cinstita si frumoasa si grasa...si barbatul frumos si gras si cinstit "

neaparat grasi .. semn de sanatate, nene :P
cri_cat
Postat pe 20 Decembrie 2011 00:07
numai de creier nu zice nimica...
asta e taboo pt irinooka...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 20 Decembrie 2011 00:27
ei, cum nu zice?
mai ieri, "ii placea munca cu creierul"
o fi obosit...
dor72_
Postat pe 20 Decembrie 2011 02:27
da, precum a zis Nat...
ala pane...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 20 Decembrie 2011 02:28
sau e satula

eu cred ca e prajit...si ingropat in ceata, pardon, ceapa
dor72_
Postat pe 20 Decembrie 2011 02:29
Asta suna deja a tocana.
Neaosa, tihnita, nepretentioasa...

nathalie
Postat pe 20 Decembrie 2011 02:35
De la: dor72_, la data 2011-12-20 02:29:45sau e satula

eu cred ca e prajit...si ingropat in ceata, pardon, ceapa


ingropat in ceafa... suna mai interesant.:D
ca o impanare.
cu catzei de usturoi...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 20 Decembrie 2011 02:37
mai degraba ca o impaunare...cu creieri in ceafa....
nu-i prea mult
barem de-ar fi cat de cat picant
dor72_
Postat pe 20 Decembrie 2011 02:39
am eu condimente, dor... tot ce trebuie:D
:))
eu_geminy
Postat pe 20 Decembrie 2011 02:40
da, stiu
in mod paradoxal, desi nu mananc absolut deloc condimentat, ador condimentele
dor72_
Postat pe 20 Decembrie 2011 02:45
Uite, o sa-ti recomand un bucatar, maestru in datul prin faina-ou-pesmet.

Dar pe initiatorul topicului nu-l ajutam cu o cratima, ceva?
nathalie
Postat pe 20 Decembrie 2011 02:51
sau prin ou si cu otzet, Nat...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 20 Decembrie 2011 02:56
decat cu o cratita, atat...pentru ou/otet; ou/pesmet
nu retin ce sfat cerea
i-am dat ceva?

nu cred ca tine de bucataria noastra
dor72_
Postat pe 20 Decembrie 2011 03:00
Ge, mi se pare ca stii tu ceva... dar e mai mult pentru initiati...

Am cules multe retete in seara asta, si totusi mai am cateva pagini albe in caiet.
Nu pot sa ma retrag pana nu le completez.

Deci, daca tot nu l-am ajutat cu o cratima, ci cu o cratita plus condimente plus ingrediente (deja m-a bufnit rasul), nu credeti ca ne-am cam indeplinit menirea pe topicul asta?
nathalie
Postat pe 20 Decembrie 2011 03:08
o cratitza peste oki...
et a l'aise cu el...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 20 Decembrie 2011 03:09
Nat, nu stiu ce sa zic.
mie mi se inchid oricum ochii de somn.
tu stii ca eu nu ma multumesc cu putin...
da' mai las si pe alta data,
cand pot fi o companie mai placuta pe forum, decat la ora asta...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 20 Decembrie 2011 03:14
tu es de plus en plus à l'aise, ge
zau ca mi-era dor sa deschid forumul si sa ma pufneasca rasul
dor72_
Postat pe 20 Decembrie 2011 13:41
eu zic sa-l lasi sa aiba depresii si nervi cu vecina gravida si tu sa-ti vezi de ale tale cu copii. Nici nu mai stiu de ce iti faci atata stres in privinta lui, in fond si-a gasit alinarea la vecina, ea l-a acceptat cum e atunci sa-l accepte in continuare.copii tai nu au de ce sa sufere din cauza probelmelor lui. nu te mai agata de un om care e bolnav psihic, nu vei ajunge bine. fa ce e mai bine pt tine, vezi-ti de viata ta. El si-a ales o alta viata, daca prefera sa se sinucida stai linistita, nu esti tu vinovata de asta si nici nu esti vreun super-erou care sa-l salveze. :)
BAM_BAM
Postat pe 20 Decembrie 2011 15:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare oamenii au fost de dintodeauna asa rai? 34 De la: ingerasulluptator 6 Iunie 2011 21:32
Ce se intampla oare cu mine...hmm..chiar nu ma inteleg..:(..De ce ma mai gandesc la EL... 25 De la: garbo_10965 18 Februarie 2013 19:01
e grea despartirea 14 De la: Thor_again 19 Februarie 2011 18:48
Hey, am si eu nevoie de un sfat cum sa trec peste o despartire! 58 De la: garbo_410447 8 Iunie 2015 17:36
cat de mult poti sa iubesti un barbat incat sa nu-ti dai seama cum e el? 50 De la: garbo004228 29 Septembrie 2011 20:50
Setari Cookie-uri