enigmisticoterapia-antistres??!!

Liaedera, EXACT DESPRE ALEA ziceam
Alea sunt careurile de pe paginile cu numar impar: cele cu definitii cu pista falsa. De stai doua zile si te uiti ca matza la calendar. Iar cand ai gasit solutia, parca ai realizat cine stie ce, sau ai demonstrat nu stiu ce teorema imposibila Nu mai vorbesc ce te incearca atunci cand ai terminat tot careul...
Thor_again
Postat pe 22 Octombrie 2010 21:03
Vuvu, NU trebuie sa cauti reviste vechi. Inca mai apare, e revista lunara si o gasesti la inceputul fiecarei luni la chioscurile de ziare. Problema este ca Rebus Flacara se cam vinde ca painea calda
Thor_again
Postat pe 22 Octombrie 2010 21:04
mey thorule...
imi "scotea oikii" maica preci aseara ca m-am apucat io de vanat fantome din clone... si ca o sa-mi treaca... sigur ca o sa-mi treaca, atunci cand o sa ma plicti...

da' nici nu le vanez macar... ce naiba as putea face cu mortaciuni...:D
eu caut doar sa le identific... si e un exercitiu enigmistic bunicel...:P
:)
eu_geminy
Postat pe 22 Octombrie 2010 21:13
Ge... pik facea la fel
Lui ii dadeam credit, daca spunea ca o clona e cutare, apai asa era. Hai, baga mare la dezlegat enigmele, ca aveam nevoie de cineva care sa le depisteze
Thor_again
Postat pe 22 Octombrie 2010 21:16
De la: jeanette40, la data 2010-10-22 18:40:16 cum le zici tu pe toate ........mi-a fost dor de tine ., pe unde mi-ai umblat

Janetto, fusei un pic prin Walhalla, ca ai dreaq walhallagii, au facut pocinogu': se-mbetara la crasma din capu' satului si o dadura pe manele, in timp ce completau la integrame, 'r-ar coasta lor a dreaq de pehlivani! Da' i-am pus io la punct, n-avea grija!
Thor_again
Postat pe 22 Octombrie 2010 21:21
De la: Thor_again, la data 2010-10-22 21:16:23Ge... pik facea la fel
Lui ii dadeam credit, daca spunea ca o clona e cutare, apai asa era. Hai, baga mare la dezlegat enigmele, ca aveam nevoie de cineva care sa le depisteze


badicu nu era perfect, iar eu nici atat... mai si greseam, ca numai cine nu munceste nu greseste:P

el avea mai mult fler, mirosea mai din prima, eu ma pronuntam doar dupa identificarea sistematica a indiciilor potrivit carora o clona ESTE cutare:P
ma rog, metode si metode...jucaria noastra cu ambuscatii care injura de dupa zid...:))

fiindca, daca is cuminti clonele, n-are niciun rost sa-ti bati capul cu ele...

asadar, astept clonele... fierbinti...
aaaa, in spume adik!:P
:))
eu_geminy
Postat pe 22 Octombrie 2010 21:41
De la: Laura_M, la data 2010-10-22 18:47:40omu spune ce are de spus, nu e dur, ci doar realist si spune treaba cum e... daca cineva iti zice adevarul sau ti-o spune pe aia dreapta,nu inseamna ca e dur
si nu-a zis thor cu gura lui ca a ramas in lumea lui ceasca, ci doar i s-a zis de catre una ca a ramas in lumea comunismului




am o rugaminte ,nu incerca sa ma analizezi la fiecare fraza.esti mai micuta si esenta vb mele ,o intelegi mai greu.nu este nevoie sa faci pe avocatul pro bono,pt Thor,am inteles perfect ce mi-a scris.numai ca tu nu prea esti atenta la comentarii.citesti fara analiza,si intelegi multe,gresit.multumesc.
vuvuzela
Postat pe 24 Octombrie 2010 20:48
mey vuvu,

da' scrie si tu mai labartzat nitzel, ca de aia crede lumea ca esti de neinteles...:)
:P
eu_geminy
Postat pe 24 Octombrie 2010 20:52
mdea...
iote la vuvu,ce frumos stie ea sa se contrazica: "nu incerca sa ma analizezi la fiecare fraza (...blablablablabla...) citesti fara analiza si intelegi gresit"...

suntem nehotarata azi,dear?
preci
Postat pe 24 Octombrie 2010 20:56
ioai, venisi? nu sunt avocatul nimanui, mai ales a lui thor sau mai stiu eu cui, nu are nevoie... daca zici ca intelegi niste chestii, arata asta nu lasa ca una ca mine, mica fiind, care nu intelege, poate, sa inteleg eu nu stiu ce, zi asa cum este treaba c anu te analizeaza nimeni la cuvant ca nu esti atat de interesanta
nu te mai contrazice, nu zi ca intelegi ce a zis si scrii altceva
Laura_M
Postat pe 24 Octombrie 2010 20:57
fara un "ca"
Laura_M
Postat pe 24 Octombrie 2010 20:58
Lia este f interesant si impresionant tot ce ai scris despre rebus.Thor a avut si el dreptate.sunt diferente mari,intre careurile de rebus si integrame,ca teme propuse spre dezlegare.
vuvuzela
Postat pe 24 Octombrie 2010 21:00
De la: Thor_again, la data 2010-10-22 21:03:25Liaedera, EXACT DESPRE ALEA ziceam
Alea sunt careurile de pe paginile cu numar impar: cele cu definitii cu pista falsa. De stai doua zile si te uiti ca matza la calendar. Iar cand ai gasit solutia, parca ai realizat cine stie ce, sau ai demonstrat nu stiu ce teorema imposibila Nu mai vorbesc ce te incearca atunci cand ai terminat tot careul...[/quote


superbe aduceri aminte.chiar ma ambitionati.
vuvuzela
Postat pe 24 Octombrie 2010 21:04
De la: Thor_again, la data 2010-10-22 21:04:30Vuvu, NU trebuie sa cauti reviste vechi. Inca mai apare, e revista lunara si o gasesti la inceputul fiecarei luni la chioscurile de ziare. Problema este ca Rebus Flacara se cam vinde ca painea calda




multumesc pt informatie.
vuvuzela
Postat pe 24 Octombrie 2010 21:06
De la: eu_geminy, la data 2010-10-24 20:52:59mey vuvu,

da' scrie si tu mai labartzat nitzel, ca de aia crede lumea ca esti de neinteles...:)
:P[/quote


ok Gemy.dar ce probleme ai ,ceva dioptrii?uite daca las spatiu mai mare intre randuri,este bine?
vuvuzela
Postat pe 24 Octombrie 2010 21:13
Vuvu, .
liaiedera
Postat pe 24 Octombrie 2010 21:17
Laura,ma abtin.nu vreau sa imi stric discutiile cu tine.eu imi doresc intelegere intre useri.si mai ales sa am zile placute.o seara placuta!
vuvuzela
Postat pe 24 Octombrie 2010 21:19
nu ti le strici cu mine
Laura_M
Postat pe 24 Octombrie 2010 21:21
vuNvu,

multumesc pentru "compliment".

daca aveam dioptrii, nu sesizam stilul tau foarte dificil de citit pentru un ochi normal.
asa cum scrii tu, scrie de regula cineva care nu prea a scris.
sau a scris, dar n-a invatzat cum sa o faca.

sau care are o problema la mansarda (poti intreba medicii de specialitate, sau psihologii DE PROFESIE).

e bine sa stii ca

1. semnul de punctuatie se pune dupa cuvant, dupa care se lasa spatiu.

2. frazele care se refera la o aceeasi idee, e bine sa le grupezi in aliniate. asta inseamna ca atunci cand treci la o noua idee, incepi de la capat. e chiar bine sa lasi un rand liber dupa fiecare aliniat.

3. nu-ti strica sa ai mai mult bun simtz la fiecare postare, in loc sa te chinui sa insulti pe cineva mereu...
daca nu-ti dai seama ca o faci, atunci e foarte grav.

poti sa nu-mi raspunzi, sau macar fa-o asa cum te-am invatzat.
fiindca te-am invatzat de bine, si imi poti multumi.
eu_geminy
Postat pe 24 Octombrie 2010 21:22
De la: liaiedera, la data 2010-10-24 21:17:14Vuvu, .



Lia,sincer m-a emotionat felul cum ati vb despre careurile rebusiste.multumesc si iti trimit si un si o .o noapte placuta!
vuvuzela
Postat pe 24 Octombrie 2010 21:25
De la: Laura_M, la data 2010-10-24 21:21:38nu ti le strici cu mine[/quote



multumesc.
vuvuzela
Postat pe 24 Octombrie 2010 21:27
De la: eu_geminy, la data 2010-10-24 21:22:29vuNvu,

multumesc pentru "compliment".

daca aveam dioptrii, nu sesizam stilul tau foarte dificil de citit pentru un ochi normal.
asa cum scrii tu, scrie de regula cineva care nu prea a scris.
sau a scris, dar n-a invatzat cum sa o faca.

sau care are o problema la mansarda (poti intreba medicii de specialitate, sau psihologii DE PROFESIE).

e bine sa stii ca

1. semnul de punctuatie se pune dupa cuvant, dupa care se lasa spatiu.

2. frazele care se refera la o aceeasi idee, e bine sa le grupezi in aliniate. asta inseamna ca atunci cand treci la o noua idee, incepi de la capat. e chiar bine sa lasi un rand liber dupa fiecare aliniat.

3. nu-ti strica sa ai mai mult bun simtz la fiecare postare, in loc sa te chinui sa insulti pe cineva mereu...
daca nu-ti dai seama ca o faci, atunci e foarte grav.

poti sa nu-mi raspunzi, sau macar fa-o asa cum te-am invatzat.
fiindca te-am invatzat de bine, si imi poti multumi.



Gemy multumesc pt sfaturi.nu stiu daca am sa le respect mereu,dar macar incerc.
vuvuzela
Postat pe 24 Octombrie 2010 21:31
O noapte placuta si tie , Vuvu ! Mi-a facut placere
liaiedera
Postat pe 24 Octombrie 2010 21:32
De la: eu_geminy, la data 2010-10-22 21:41:46
De la: Thor_again, la data 2010-10-22 21:16:23Ge... pik facea la fel
Lui ii dadeam credit, daca spunea ca o clona e cutare, apai asa era. Hai, baga mare la dezlegat enigmele, ca aveam nevoie de cineva care sa le depisteze


badicu nu era perfect, iar eu nici atat... mai si greseam, ca numai cine nu munceste nu greseste:P

el avea mai mult fler, mirosea mai din prima, eu ma pronuntam doar dupa identificarea sistematica a indiciilor potrivit carora o clona ESTE cutare:P
ma rog, metode si metode...jucaria noastra cu ambuscatii care injura de dupa zid...:))

fiindca, daca is cuminti clonele, n-are niciun rost sa-ti bati capul cu ele...

asadar, astept clonele... fierbinti...
aaaa, in spume adik!:P
:))


Badicu a lasat si el o multime de clone pe alte site-uri ! Pe unele le-a recunoscut, altele nu. Acum insa, se vede clar, pe la acele profile nu s-a mai intrat din jurul datei de 22 .07. 10
m_ada
Postat pe 25 Octombrie 2010 19:43
mada, dupa ce voi da eu coltzu', o sa iti dai seama, de asemenea, care erEau ale mele...:PP

da' cui mai foloseste... asa, de cultura generala, numai... nu cred ca merit atat de mult:))
eu_geminy
Postat pe 25 Octombrie 2010 19:48
De la: eu_geminy, la data 2010-10-25 19:48:53mada, dupa ce voi da eu coltzu', o sa iti dai seama, de asemenea, care erEau ale mele...:PP

da' cui mai foloseste... asa, de cultura generala, numai... nu cred ca merit atat de mult:))


Draga domnule Gemi, eu nu ma ocup cu vanatoarea de vrajitoare!
Nici nu ma plang ca nu pot dormi de grija altora! Asa ca, poti sa ai cate clone ,,vrea'' muschii tai, nu-mi pasa! Nu am dorit moartea badicului , sincer chiar m-a intristat vestea, desi la acea vreme multi ne indoiam ca ar fi adevarata.
Eu nu am clone si nici timp suficient pentru acest forum!
m_ada
Postat pe 25 Octombrie 2010 19:57
si ca sa nu-mi pierd ideea... am ras cateva clone.
ale altora, din lista mea de prieteni.

zilele trecute am dat cu maturica, asa ca numarul amicilor "nenumarati" s-a redus cam la jumatate.

am luat cont cu cont si le-am ras pe toate cele foarte noi, care nu spuneau nimic, si la care lista de prieteni se limita doar la mine. am mai ras de asemenea personajele care au un comportament cel putin dubios in raport cu mine.

probabil ca am mai scapat vreo cateva clone bine realizate, mai vechi, puse "la dospit", dar in timp o sa rad pe oricine nu are nimic de spus, care eventual doar stau si pandesc...

eu nu tin in lista conturi anonime, care tac si in privat si pe forum. mai bine imi fac eu cateva clone si mi le adaug... poate mai mai "zvarle" site-ul din unul in celalalt si postez in zig-zag, cum vad ca e moda. (dupa care, desigur, ma voi scuza - acuzandu-ma in mod lamentabil...:PP)

sa le tin ca sa... ce?!.. ca sa fie la numar?...
nope.
eu_geminy
Postat pe 25 Octombrie 2010 19:59
De la: m_ada, la data 2010-10-25 19:57:21
Draga domnule Gemi, eu nu ma ocup cu vanatoarea de vrajitoare!
Nici nu ma plang ca nu pot dormi de grija altora! Asa ca, poti sa ai cate clone ,,vrea'' muschii tai, nu-mi pasa! Nu am dorit moartea badicului , sincer chiar m-a intristat vestea, desi la acea vreme multi ne indoiam ca ar fi adevarata.
Eu nu am clone si nici timp suficient pentru acest forum!


zau?? si de ce imi raspuzi asa de intzepata?...
brusc ai devenit "sobra", dupa ce ai afirmat ca ai dres si ai identificat ex-conturile badicului...
pai pentru asta trebuia ceva panda, timp si nesomn... cel putin in trecut... :))
eu_geminy
Postat pe 25 Octombrie 2010 20:01
si fara suparare...
cine a fost inteligent/-a cu adevarat, a identificat clonele badicului atunci cand el era in viatza...;)
:P
eu_geminy
Postat pe 25 Octombrie 2010 20:03
De la: eu_geminy, la data 2010-10-25 20:01:56
De la: m_ada, la data 2010-10-25 19:57:21
Draga domnule Gemi, eu nu ma ocup cu vanatoarea de vrajitoare!
Nici nu ma plang ca nu pot dormi de grija altora! Asa ca, poti sa ai cate clone ,,vrea'' muschii tai, nu-mi pasa! Nu am dorit moartea badicului , sincer chiar m-a intristat vestea, desi la acea vreme multi ne indoiam ca ar fi adevarata.
Eu nu am clone si nici timp suficient pentru acest forum!


zau?? si de ce imi raspuzi asa de intzepata?...
brusc ai devenit "sobra", dupa ce ai afirmat ca ai dres si ai identificat ex-conturile badicului...
pai pentru asta trebuie ceva panda, timp si nesomn... cel putin in trecut... :))
Poate ma percepi tu ca fiind intepata. Nu sunt ! Dar voiam sa ma icadrez in tematica topicului ,,Enigmistico..-antistres''
Hai, stai linistit! Seara frumoasa!
m_ada
Postat pe 25 Octombrie 2010 20:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
corsaje 1 De la: arcobaleno13 22 Ianuarie 2011 17:37
HEPATITA C 5 De la: bianca_grecu 21 Ianuarie 2010 21:18
Rubeola la femei/fete 4 De la: black_rose 11 Iunie 2012 17:43
CUMPERI MEDICAMENTE CONTRAFACUTE? 15 De la: tutankhamon 23 Februarie 2010 22:59
psiholog bun? 144 De la: daniilia 19 Martie 2010 10:50
Setari Cookie-uri