Alergii de vara

Buna,

Ma numar printre "norocosii" alergici la polen si in fiecare primavara si vara am de suferit de pe urma alergiilor. Am incercat de-a lungul timpului diverse tratamente, dar ma ajuta doar intr-o mica masura, iar eu nu mai am energie fiu mereu alergica. Nu ma pot bucura de vacanta sau de alte lucruri frumoase. Poate cineva sa-mi recomande un tratament bun?

Multumesc!
ana_pop
Postat pe 31 Iulie 2016 22:13
Buna seara, Ana,

Din pacate, cred, alergia este ceva cu care vei trai toata viata, insa existe tratamente care amelioreaza reactiile adverse...
Stiu foarte bine ce inseamna alergia...(la muscatura de insecte,praf, polen etc.) din cauza faptului ca fratele meu a avut asa ceva.dupa ce timp de aproximativ timp da 10 ani a fost tratat de toate bolile posibile, mai putin de alergie :( ...am ajuns printr-o intamplare fericita sa o cunoastem pe dr. Adriana Tudose, alergolog la Centrul Provita, care a reusi sa-i amelioreze boala...dar tot depinde de "pufuri"...si de vreo 2 medicamente.

Sper sa te ajute aceste informatii si multa sanatate!
Anya_Miara_1
Postat pe 31 Iulie 2016 22:22
Bune fetelor,

si baiatul meu este alergic si nu doar vara ci tot timpul anului la acarieni si praf : Dupa tot felul de incercari noi reusim sa tinem sub control cat de cat crizele (care la el se manifesta daor cu rinoree, dar permanentul curs al nasului a dus la o sinuzita cronica asa ca nu e tocmai vesel).
Eu ii fac in permanenta cure pentru stimularea imunitatii cu Esberitox (nu numai ca e foarte eficient, dar e din plante si nemtii i-au dacut studii clinice suficiente de 30 de ani de cand il folosesc) si ii pun in nas in fiecare zi, dimineata Rinopanteina. Iar cand crizele sunt mai rele ca de obicei, ii dau cu Claritine, evident, ca toti alergicii!!!
maria_79
Postat pe 28 Septembrie 2016 13:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Varicele, ce sa fac sa scap de ele? 13 De la: garbo134266 26 Ianuarie 2016 08:39
CUMPERI MEDICAMENTE CONTRAFACUTE? 15 De la: tutankhamon 23 Februarie 2010 22:59
Marirea sanilor cu tinctura de marar 54 De la: valentino 8 Iulie 2009 20:34
Concediu medical pentru 1 zi 11 De la: zambila 4 Noiembrie 2010 09:26
Ovare polichistice 2 De la: Alexandra_Radu_2 5 Februarie 2016 21:33
Setari Cookie-uri