CUM SA-L REGASESC?!

Pentru unii, care nici macar nu-si dau interesul s-o dezlege...
picaturaderoua
Postat pe 17 Septembrie 2010 12:55
De la: walkiria, la data 2010-09-17 12:05:16 "cate benzi sa aiba autostrada???".....sper ca stiti bancul.....
si sfintilor li se pare greu sa inteleaga mintea femeii.....

Da, da... amagiti-va voi in continuare ca ati fi mari mistere Uite asa ati mai avea si voi apa la moara orgoliului

PS: Pentru carcotasii agramati: "ati" este scris CORECT
Thor_again
Postat pe 17 Septembrie 2010 13:02
pai draga mea,pe roibu asta naravas, acolo nu l-ar citi nimeni si el s vrea sa se faca ascultat numai ca nu prea are ce spune! ,,,din gura lui,,,vai si amar !cred ca si in realitate numai serpi ies veninosi dar ii spun eu ca si serpii pana la urma cineva le vine de hac!
mersi pebtru sustinere!
garbo072285
Postat pe 17 Septembrie 2010 17:28
De la: walkiria, la data 2010-09-17 12:05:16
femeia..,eterna enigma..


"cate benzi sa aiba autostrada???".....sper ca stiti bancul.....
si sfintilor li se pare greu sa inteleaga mintea femeii..... [/quote]
multumesc Luna in Capricorn,stiu asta tot asa si eu im doresc ca Dumezeu sa imi descalceasca viata si mai ales sa o linisteasca!
garbo072285
Postat pe 17 Septembrie 2010 17:39
285, matale cu cine te certi aici, mami?
Thor_again
Postat pe 17 Septembrie 2010 17:52
vb urat si nu cred ca este cazul,poate ca despartirea a fost din alte motive si nu ca am vrut noi,asa,sa facem pe altii sa sufere.Nu uita ca si tu vei ajunge o babaciune.....mai roby_cado
garbo039663
Postat pe 17 Septembrie 2010 20:16
Multumesc mult,esti o draguta si ai mare dreptate,Luna in capricorn !
garbo039663
Postat pe 17 Septembrie 2010 20:23
Nu lua in seama ce spune acest roby cado ,sa fie sigur ca pe el nu o sa-l caute nimeni niciodata dupa cum vb..........
garbo039663
Postat pe 17 Septembrie 2010 20:31
De la: garbo039663, la data 2010-09-17 20:31:01Nu lua in seama ce spune acest roby cado ,sa fie sigur ca pe el nu o sa-l caute nimeni niciodata dupa cum vb..........


asa cum cauti tu acum..?

ei bine draguta..,afla ca niciodata n-am lasat loc de "cautat" celor ce m-au ranit..
deci iti dau dreptate..
roby_cado
Postat pe 17 Septembrie 2010 21:11


te cautau si multe Roby ..sa mori tu ca era coada !! F-U-C-K!!!
reyya
Postat pe 17 Septembrie 2010 22:06
Eu cred ca atunci cand a spus "ranit" a folosit sensul propriu al cuvantului. De, fiecare cu ce avea la indemna: un cutit, un topor. Cum naiba sa te mai lasi cautat dupa?
Doara
Postat pe 17 Septembrie 2010 22:33
Doara , speram ca nu erau asa rudimentare mijloacele
Ce dreaku , doar a avansat si tehnologia
reyya
Postat pe 17 Septembrie 2010 22:36
Daca inca mai posteaza inseamna ca doar l-au avertizat.
Doara
Postat pe 17 Septembrie 2010 22:37
De la: Doara, la data 2010-09-17 22:37:56Daca inca mai posteaza inseamna ca doar l-au avertizat.

cine mai posteaza
tusi_Oli
Postat pe 17 Septembrie 2010 22:39
Robi bre. Nu urmaresti firul?
Doara
Postat pe 17 Septembrie 2010 22:40
sorry nu am fost atenta
am plecat la noapte buna
tusi_Oli
Postat pe 17 Septembrie 2010 22:47
tusi...buna noapte...cu odihna....
tutankhamon
Postat pe 17 Septembrie 2010 23:27
De la: Thor_again, la data 2010-09-16 22:41:50bre, roby, da' rau te-ai facut, tati!
o luasi pe urmele cotoroantzelor astora... te molipsisi de la ele

pe tine cine te pune sa intri aici??!! nu te-a chemat nimeni si nu te-a invitat nimeni!
si apoi daca nu stiai sufletul e tanar oricare ar fi varsta indiferent ca esti barbat ori femeie si poate eu sunt mai frumoasa decat tine care cred ai sufletul negru de ura ,furie si nu iti gasesti iubirea si poate de accea ai intrat aici sa vezi cum gandim
Eu iti spun un lucru daca te comporti asa ura si furia mai tarziu ti se vor revarsa pe chipul tau si vei fi precum Dorian Gray din romanul cu acelas nume ,mai tarziu cand te vei privi in oglinda ai sa iti vezi chipul precum sufletul!
E un sait pentru femei sai daca nu ai demnitate cara-te de aici nerusinatule!
garbo072285
Postat pe 18 Septembrie 2010 09:46
De la: Thor_again, la data 2010-09-17 17:52:40285, matale cu cine te certi aici, mami?

cu roby_cado baby! si alti nerusinati care nu-si vad lungul nasului!
garbo072285
Postat pe 18 Septembrie 2010 09:51
285...
"Da-i, Doamne, romanului, mintea de pe urma!''...
In cazul tau e doar "Da-i, Doamne, minte!"
Daca aveai cat de cat predispozitie spre gandire, ai fi reflectat un pic asupra postarilor mele si ai fi vazut ca O SINGURA DATA am coborat la nivelul tau, atunci cand m-am adresat in mod special TIE. Cat despre prima postare pe care mi-ai citat-o... uit-o! Nu ti se adresa, pentru simplul motiv ca nu esti decat o cantitate infima, de care nu ma impiedic "Apelativul" ala e DOAR pentru cine e un pic mai dezghetat la minte, iar CELE carora le-a fost adresat, il stiu foarte bine.
Nu te mai baga singurica in seama, ca s-ar putea sa ajungi matale precum Dorianu' ala pe care il pomeneai
Hai, fa pasi, ca am pierdut deja destul timp incercand sa iti desenez cateva repere pe care sa le perceapa si bobul ala de mazare pe care il afisezi pe aici cu pretentii de creier

PS: Cand scriai "nerusinatule", te uitati de fapt in oglinda, dar ai scapat substantivul la genul masculin, asa-i? Deh, mare lucru si frustrarile astea vis a vis de sexul opus celui al tau ...
Thor_again
Postat pe 18 Septembrie 2010 10:44
Am sa incerc sa relatez prima noastra intalnire poate ca cineva intrand aici se va recunoaste... Imaginati-va o sala de mese mare aproape goala... eu pe atunci aveam parul lung pe spate ,castaniu,usor ondulat , si singura stateam la o masa cu nasul intr-o farfurie seara in jurul ori 20.30 Toate mesele erau goale in fata mea...ridicand privirea am zarit un barbat tanar cu fata alba si rosu in obraji,cu par saten si ochii verzi ,nu foarte inalt.... ca venea direct spre mine privindu-ma intens...am rosit si am lasat privirea in jos... a trecut pe langa masa mea privindu-ma la fel ...a coborat scarile la fel privind spre mine... in fata mea (eu fiind cu fata spre scarile care coborau din cantina).Semana putin cu Mitch Cooper sotul lui Lucy din serialul DALLAS pe atunci foarte vizionat si care poate fi vazut si astazi incepand din 17 sept. pe Romantica tv. Seara mergand in camera de camin le-am spus colegelor mele: -cred ca am vazut cei mai frumosi ochi pe care i-am vazut vreodata! In noaptea aceea cred ca i-am visat numai pe ei urmarindu-ma.
A doua zi aveam ore de pregatire militara si la pranz intorcandu-ne de la pregatire am mers la masa imbracate militar.Fiind cu toate colegele la masa ele imi atrag atentia ca cineva se uita la noi insistent! Am privit si, exact in fata noastra sa aflau 4 sau 5 baieti care serveau masa, radeau si vorbeau ...numai unul statea cu tava cu mancare in fata fara sa manance absolut nimic si numai ne privea ....rosu la fata ...iar ceilalti chicoteau....Era baiatul care ma privise insistent cu o seara inainte....
Era imbracat la costum cu cravata .A plecat si a dus tava fara a se atinge de pranzul acela mi-a povestit mai tarziu!
garbo072285
Postat pe 18 Septembrie 2010 10:47
Io parca am vazut scena asta intr-un film...

Tylly
Postat pe 18 Septembrie 2010 10:51
Cello, las-o mami, ca tanti vrea sa ne spuna ca e APV-ista
Habar n-are ca luandu-se amboulea de mine, si-a scuipat shefu'
Da' las' ca o prind eu luni si o pun sa frece cu lama in toaletele alea turcesti ...
Hai, fuga marsh pe faleza, cotoroantzo!

PS: 285, vezi ca nici de data asta nu m-am adresat ilustrissimei tale persoane
Thor_again
Postat pe 18 Septembrie 2010 10:58


Oki Doki! am fugit...

Tylly
Postat pe 18 Septembrie 2010 11:06
285, urata imi era ziua aceea de armata!!! Ceasca avea simtul umorului sa ne oblige sa facem armata in facultate. Pe mine hainele alea stateau ca pe gard, niciodata nu rezultam in regula la control. Ceva trebuia sa gaseasca locotenenta, si numai la mine!
In alta ordine de idei, m-am tot gandit zilele astea...eu as fi foarte fericita si emotionata daca cineva din anii aceia m-ar cauta...
Continua povestea!
Luna_in_capricorn
Postat pe 18 Septembrie 2010 11:29
DRAGA MEA,
iti inteleg suferinta ,cunosc starea in care te afli si eu sufar muuuuult ,am aceias stare ca a ta .
si eu doresc sa-l VAD , AU TRECUT APROAPE 45DE ANI SI NU L-AM UITAT NICI ASTAZI, O DRAGOSTE ADEVARATA ....NU POATE FI UITATA.
Iesti tanara si poate vei avea NOROCUL sa-l regasesti , eu am 71 de ani , timp nu mai am , dar inca IL MAI IUBESC .
M-am rugat bunului DUMNEZEU......si poate ca se va intampla....poate ...cine stie...
NU VREAU SA MOR PANA NU-L MAI VAD O SINGURA DATA
Cumplita dorinta ,cand iesti la sfarsitul vietii , asa ca mine , e dureros , nici eu nu stiu unde se afla , nu stiu unde sa-l gasesc , n-am facut niciun demers , si imagineaza-ti , la varsta mea........
cum mi-ar sta ?
As dori ,daca cineva din voi , ma puteti ajuta... sa-l revad .... se numeste BULAT DUMITRU
( RELU) STIAM CANDVA CA LOCUIESTE IN BRASOV atat , nimic mai mult.
Nu stiu nici daca mai traieste , ar avea varsta de 77 de ani ... poate afla cineva....poate il cunoaste cineva poate, poate.
Iti doresc mult noroc si DUMNEZEU SA TE AJUTE .
raduzoe
Postat pe 19 Septembrie 2010 17:43
DRAGA MEA,
iti inteleg suferinta ,cunosc starea in care te afli si eu sufar muuuuult ,am aceias stare ca a ta .
si eu doresc sa-l VAD , AU TRECUT APROAPE 45DE ANI SI NU L-AM UITAT NICI ASTAZI, O DRAGOSTE ADEVARATA ....NU POATE FI UITATA.
Iesti tanara si poate vei avea NOROCUL sa-l regasesti , eu am 71 de ani , timp nu mai am , dar inca IL MAI IUBESC .
M-am rugat bunului DUMNEZEU......si poate ca se va intampla....poate ...cine stie...
NU VREAU SA MOR PANA NU-L MAI VAD O SINGURA DATA
Cumplita dorinta ,cand iesti la sfarsitul vietii , asa ca mine , e dureros , nici eu nu stiu unde se afla , nu stiu unde sa-l gasesc , n-am facut niciun demers , si imagineaza-ti , la varsta mea........
cum mi-ar sta ?
As dori ,daca cineva din voi , ma puteti ajuta... sa-l revad .... se numeste BULAT DUMITRU
( RELU) STIAM CANDVA CA LOCUIESTE IN BRASOV atat , nimic mai mult.
Nu stiu nici daca mai traieste , ar avea varsta de 77 de ani ... poate afla cineva....poate il cunoaste cineva poate, poate.
Iti doresc mult noroc si DUMNEZEU SA TE AJUTE .
raduzoe
Postat pe 19 Septembrie 2010 17:43
Am gasit o gramada de adriani popescu,pe skype....trebuie sa scrii in bara de search de la yahoo,download skype,sa il incarci,apoi acolo unde scrie catalog,introduci numele,si clic pe cauta.
sau mai da date,de ex localitatea unde s-a nascut,ca sa ii intreb pe toti,daca sunt nascuti acolo....apoi cine zice ca da,ii dau link-ul cu garbo.....D
Sunt doi in statele unite,si unul in canada.deci e simplu......
daniilia
Postat pe 21 Septembrie 2010 14:55
De la: roby_cado, la data 2010-09-16 22:30:12'tz-ale dreaq de babaciuni..,va venit mintea la cap,ha?,cam tarziu zic eu..
bre..,care-i varianta feminina a melodiei.."pushca si cureaua lata"..?
cand erati voi tinerele,cu pielea neteda,tzatzele tari,etc..,si indurerati suflete ca ale celor pe care-i cautati azi..,va pasa de ceva sau cineva..?
neeee...
ei..,tot asa nu intereseaza pe nimeni de voi acum..
multi ani va doresc,cu multa multa sanatate..,sa puteti duce aceste trairi cat mai mult..

a naibi roata cum se invarte ea..,mai repede sau mai incet..,dar se invarte..


Roby....roby, am crezut ca te-ai lecuit, dupa dezamagirea avuta.
Exista femei si cu suflet........cauta!!!!!
De fapt eu sunt de parere ca numai femeile se implica sufleteste intro relatie. Barbatii, sunt mai indiferenti. Daca nu e.......asta, exista alta.
myriam
Postat pe 21 Septembrie 2010 18:24
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-08-28 18:58:58Cauta-l pe google, vorbesc serios. Nume, prenume...Eu asa am gasit pe cineva...
Sau pe facebook...Poate e inscris in vreun forum.


Si eu, o fosta colega de scoala... dar nu iubitul sau tatal copilului meu!
m_ada
Postat pe 24 Septembrie 2010 16:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
primul meu mesaje ever so please be gentle!!! 24 De la: zina03 31 August 2010 15:25
Despartire 31 De la: Anilus 9 Mai 2010 05:17
Poate sa ma ajute cineva ? 13 De la: garbo_415734 11 Octombrie 2015 10:46
cum sa mi-l scot din minte ?? 206 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:12
as vrea sa inteleg ce se intampla cu barbatii din ziua de azi..... 80 De la: ariadna06 5 Decembrie 2012 19:37
Setari Cookie-uri