Parintii isi baga nasul

In primul rand va salut pe toti!!!
Am si eu nevoie de niste sfaturi in legatura cu....

Am avut si eu o relatie care de curand sa terminat prost din cauza mamei ei.....
Totul a inceput cum incepe ne cunoastem si incepem sa ne iubim.....chestia asta a tinut 4 luni......dupa care mama ei fiind in Germania .....vine vacanta fosta mea iubita pleaca in Germania la mama ei o perioada....ii era dor de ea......si de aici a inceput sa se duca totul de rapa.....imi tot spunea ca a vormit cu mama ei niste lucruri....nu imi zicea ce......nu mai avea timp pt mine.....si cand iam zis sa isi faca timp si pt mine.....zicea k sunt gelos pe maicasa.....mama ei ma cunoaste si nu mia zis k ar avea ceva impotriva.....a mai trecut o luna sau facut 5 luni si ma trezesc intro dimineata cu mesaj offline pe mess in care imi zicea k asta e sfarsitul.....k ma iubeste dar nu se mai poate.....am tot incercat sa vorbesc cu ea......dar din data de 15 iulie 2010 nu a mai vorbit cu mine si nu stiu de ce....Ma puteti ajuta cu niste sfaturi cum ash putea sa ma impac cu ea? Ce sa fac ca sa ne impacam?
Va Multumesc!!!
NeverPlayWithLove
Postat pe 2 Septembrie 2010 16:50
sa te impaci?...... de ce ai face-o?
clar nu te iubeste,daca te iubea cum sustinea nu se uita nici in gura lui masa si nici nu te parasea....
eu cred ca si-a gasit pe altul,poate ma insel dar dupa povestirea ta cam repede sa intamplat totul.....



PS:uit-o si cauta-ti o alta fata care sa te merite.
anaROBERT
Postat pe 3 Septembrie 2010 00:03
Nu din cauza mamei ei v-ati despartit. Mama ei a fost doar un pretext.
Ceea ce trebuie sa faci este sa spui "Next!"
Rha
Postat pe 3 Septembrie 2010 13:54
da da asa este,urmeazasfatul lui Rha....are dreptate...
mama a fost un pretext,despartirea a fost alegerea ei.
anaROBERT
Postat pe 3 Septembrie 2010 13:57
daca te iubea cu adevarat nu-ti dadea exit pentru ca ea e departe de tine....daca doi oameni se iubesc cu adevarat, nu conteaza distanta si cat de des se vad.....mai ales ca suntem in era telefoanelor si internetului....
tutankhamon
Postat pe 5 Septembrie 2010 23:49
cu toata era asta in care internetul se mananca ca mic dejun,pranz si cina,in care telefon are si un copil de 6 ani eu merg pe proverbul:ochii care nu se vad se uita ,acum logic ca iubire din partea ei nu a fost,trecea peste comentariile mamei daca era necesar insa tind sa cred ca nu ''mama''este de vina ci un ''alt el''.
anaROBERT
Postat pe 6 Septembrie 2010 00:39
Da, sunt parinti care isi baga nasul...oho si inca multi!
Problema nu sunt ei ci cuplul, forta sentimentelor.
As zice ca lasatul de bagat de nasuri e masura iubirii si respectului fata de celalalt...
Luna_in_capricorn
Postat pe 6 Septembrie 2010 09:07
Foarte urat sa te desparti prin mesaj offline sau sms...
Nu ai pierdut nimic, crede-ma! Mergi mai departe!
Luna_in_capricorn
Postat pe 6 Septembrie 2010 09:08
Vreau sa va multumesc pt sfaturile de pana acuma...dar....

Am reusit sa vorbesc cu ea vreo 10 minute si iam tot pus zeci de intrebari si cik ia promis lu masa k o sa fie cuminte si un exmplu (ea e in cl a 11-a) (eu a 12-a) si iam zis cum adik sa fii explu bun si sa fii cuminte adik eu ash fi fost un exemplu rau pt tine si a iesit de pe mess si nici nu a mai intrat......Ea pe altul nu cred sa aiba.....

Am observat k nici unul nu ma sfatuiti sa mai mpac cu ea dar nici sa renunt nu pot....o iubesc prea mult....miash da si viata pt ea....dar ea tot nu vrea......

Am fost in orash duminica la o cafea cu bunicii ei.....pe ea in romania o tin bunicii.....si sunt si ei de acord cu mine k masa e de vina si miau spus sa mai astept poate se desteapta Adela......

Incepe scoala si nici nam forta sa dau ochii cu ea chiar dak nu am facut nimic....

Dragostea asta.......cine credea........Nu e nimeni cu un sfat in care sa ma ajute sa ma impac cu ea cumva?

Va Multumesc din nou!!!
NeverPlayWithLove
Postat pe 6 Septembrie 2010 12:12
ba da:
1- invata sa scrii
2- n-o mai cauta!
zambila
Postat pe 6 Septembrie 2010 12:16
Mersi de atentie 2 cuvinte am gresit....nu`i stres
NeverPlayWithLove
Postat pe 6 Septembrie 2010 12:24
pai nu-i, da' vad ca tu esti ala stresatu
zambila
Postat pe 6 Septembrie 2010 12:28
Never, dragule... oricat ai iubi-o tu, daca fata nu te mai vrea, asta e.
Te asezi frumos in colt, iti lingi ranile, ca nu esti nici primul si nici ultimul baiat respins de o fata, si cand durerea se mai atenueaza, te indrepti frumusel in alta directie.
Daca esti barbat, vei intelege ca NU inseamna Nu, chiar si atunci cand tu te tavalesti pe jos.
Daca ea zice ca s-a terminat, inseamna ca nu te mai vrea in viata ei. Las-o in pace si n-o mai agasa cu mesaje si telefoane. Nu faci decat sa agravezi situatia si s-o determini sa te urasca.
DRAGOSTE CU SILA NU SE POATE!!!

Tylly
Postat pe 6 Septembrie 2010 12:31
offf bietul de tine,nu stiu de ce imi rade inima cand vad baietii ca sufera din dragoste,ca plang pe la colturi ca fata iubita nu da nici din mana pentru ei par dura?se poate insa multi o meritati.

ce se intampla intre voi numai voi stiti,poate a deranjat-o ceva,poate ai facut ceva si omiti sa ne spui sau nu vrei sa ne spui
daca ea nu va dori sa va impacati nu te mai obosii,nu are rost si in plus sunteti pusti,aveti o viata inainte iar deceptii sunt la fiecare pas...
anaROBERT
Postat pe 6 Septembrie 2010 12:48
rele, dom'le!
zambila
Postat pe 6 Septembrie 2010 12:50
da chiar sunteti rele da rele rau de tot,sunteti un rau necesar voi ce aveti cu baiatul daca vrea sa linga unde a scuipat altu eeee dar chiar asa rele mai sunteti bre
anaROBERT
Postat pe 6 Septembrie 2010 12:54
In concluzie.....nu am gasit nici pe comunitatea asta un sfat folositor....asa e peste tot unu da un sfat si apoi 10 incep sa rada de el......nam sa mai postez nicaieri.....fac ce a duce capu....tot asa e mai bine!!
Mersi
NeverPlayWithLove
Postat pe 6 Septembrie 2010 14:10
sa cresti mare


asa trebuia sa fi facut de la inceput,sa faci ce te taie capul......
anaROBERT
Postat pe 6 Septembrie 2010 14:11
De la: NeverPlayWithLove, la data 2010-09-06 14:10:24In concluzie.....nu am gasit nici pe comunitatea asta un sfat folositor....asa e peste tot unu da un sfat si apoi 10 incep sa rada de el......nam sa mai postez nicaieri.....fac ce a duce capu....tot asa e mai bine!!
Mersi


Ba ai gasit, dar nu ceea ce sperai.
Sfaturile noastre sunt realiste, chiar daca au fost spuse cu o nota de amuzament. Tu esti cel nerealist. O iubesti si ai impresia ca in virtutea acestui fapt si ea are obligatia sa te iubeasca si sa te accepte in viata ei. Nu are nicio obligatie, iar fata a ales deja. Deci, tot ce-ti ramane de facut e sa-i respecti decizia.

Tylly
Postat pe 6 Septembrie 2010 15:31
Bre NPWL, nu bream, bre, mai bine inrolam la Al Queeda, ji borneam la Jihadd? Infidelll...
achmed
Postat pe 6 Septembrie 2010 17:57
mai..pe mine m-a impresionat baiatul asta!
o doamne ce ti'e si cu iubirea la varsta asta!
e atat de frumoasaaaa
deci mai baietel...ce poti face...e sa astepti si tu frumos sa inceapa scoala, si sa o vezi.
ce atitudine are, tot! daca e in germania, alta perceptie are ea acum. is cam departe ideile de cuplu pt ea
dar lasa si tu timpul sa poti cantari lucrurile.
uite eu iti pumnii, si sunt convinsa ca ai sa reusesti!
de nuuu, o sa cuceresti una mult mai frumoasa decat ea!
o sa vezi
fleurdelis
Postat pe 9 Septembrie 2010 20:31
Multumesc mult......cred k asta e primul si ultimul sfat adevarat.....poimaine incepe scoala si am sa vad ce si cum e cu ea dar dak nu o sa mai fie asta este.......eu cu datorii neplatite nu raman niciodata.....asa k o sa avem de suferit amandoi dupa despartirea asta!!

Toate cele bune!!!
NeverPlayWithLove
Postat pe 11 Septembrie 2010 17:30
heiii
nu trebuie sa te gandesti la razbunari de pe-acuma! sa stii!
sa-ti vand un pont....
nu stiu cum faci, dar fii atent la PRIMA PRIVIRE!
AIA....atat! aia spune tot!
ce-a fost, ce-a facut, ce-a vorbit, ce-a simtit!
ai sa vezi! "aia" nu minte! in rest...dupa ce si-o mai reveni, obisnui...eheeheee
isi construieste ea scenariul de n-o mai poti ghici dupa aia!
fleurdelis
Postat pe 11 Septembrie 2010 17:42
incearca sa te prefaci ca nu mai esti interesat de ea. nu o lasa sa vada ca suferi, incearca sa iesi cu alta fata, poate va fi geloasa. oricum "mingea e in terenul ei" deacuma si daca intradevar ii pasa de tine iti va arata asta.
oanaotylyk
Postat pe 12 Septembrie 2010 14:11
Va Multumesc din nou pentru sfaturi astept cu nerabdare ziua de maine si chiar am sa va comunic si voua ce si cum a fost!!

Multumesc Mult!!!
NeverPlayWithLove
Postat pe 12 Septembrie 2010 19:13
pai sa nu ne ti bre in stand-by ca acu' m-ai facut tare curioasa,oare ce va fi maine?
eu cred ca fata sa si mutat de la scoala
anaROBERT
Postat pe 13 Septembrie 2010 00:26
hey......deci am vazuto la liceu nu stiu dak ea ma vazut acolo dar dupa ce am plecat am vazuto ca a trecut pe strada cu masina cu taicasu ....sa uitat lung la mn pana nu a mai avut vizibilitate......mam uitat si eu la ea.....nush ce sa zic....ce a fost cu privirea aia.....
NeverPlayWithLove
Postat pe 13 Septembrie 2010 13:56
e din dragoste bre,nu poate fara tine,clar e ultima privire
anaROBERT
Postat pe 13 Septembrie 2010 13:59
Nam inteles nimic din ce ai zis,,,,oricum am aflat niste chestii si chiar leam vazut....asa k dak o fi sa ne impacam nu cred k o sa fie....
NeverPlayWithLove
Postat pe 13 Septembrie 2010 14:04
dei.....
ai aflat niste chestii bre.....ai angajat un detectiv ceva?
ai vazut niste cehstii?serioase bre?
dar partea asta nu am inteles-o deloc dar deloc chiar......''daca o fi sa ne impacam,nu cred o sa fie...'''

anyway poti sa fi mai pe intelesul meu,cam grea de cam sunt astazi?
anaROBERT
Postat pe 13 Septembrie 2010 14:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
deznadejde... 42 De la: roza_bianca 19 Martie 2010 17:16
avatar 9 De la: wife 21 Iunie 2009 19:24
Nedrept... 107 De la: quasaria 13 Mai 2010 12:59
O LUME TRONATA DE SEX!!!!! 27 De la: lory_lemnaru 3 Februarie 2010 16:51
roscata 4 De la: garbo020337 2 August 2009 14:01
Setari Cookie-uri