femeia berbec, barbatul leu

astept parerile voastre....
corasand
Postat pe 28 August 2008 15:10

Postat pe 3 Octombrie 2008 17:03
buna.as putea sa-ti spun ca este o combinatie foarte foarte buna.pur si simplu se completeaza unul pe altul.se mai spune ca aceste doua zodii sunt"rasfatatii"tuturor celor 12 zodii.si vorbesc din pura experienta.eu personal sunt berbec si sotul meu este leu.adevarul ca suntem cam "coltosi"amandoi dar.....cineva trebuie sa mai lase si de la el.daca nu o fac eu,o face el si tot asa.din pct.de vedere erotic,iarasi as putea sa-ti spun numai de bine.se lasa cu scantei(in sensul bun ma refer) numai ca totusi ar trebuie sa fii un pic mai previzibila ptr.ca au momente cind se plictisesc ingrozitor de tot ce este in jur si atunci tu ca persoana trebuie sa mai creezi ceva artificii....si inca o chestie pe care eu am obs.nu-i arata tot timpul ca il(o) iubesti.i se urca la cap.crede-ma in rest este ok si sunt familisti convinsi
angi_matei
Postat pe 25 Noiembrie 2008 13:40
despre aceasta relatie numai de bine..eu sunt fecioara..sotul meu leu...nu ne intelegeam din multe puncte de vedere.....dar am stat impreuna pt copii..a aparut o" berbeaca "..si dus a fost..
coca_mm
Postat pe 6 Decembrie 2008 09:11
cea mai buna combinatie
alexarenert
Postat pe 26 Decembrie 2008 01:38
E numita PERECHEA MISTICA. Se inteleg perfect iar daca se cearta ,impacarea lor in pat , e fenomenala...
cercelmarilena
Postat pe 17 Ianuarie 2009 14:38
De la: cercelmarilena, la data 2009-01-17 14:38:03E numita PERECHEA MISTICA. Se inteleg perfect iar daca se cearta ,impacarea lor in pat , e fenomenala...
buna eu sint berbec si el leu .ne intelegem bine dar foarte incapatinati amindoi .trbuie sa mai cedam cite unu altfel jale.dar in rest totul e super
lei sint familisti convinsi
lilianastoica22
Postat pe 4 Februarie 2009 15:06
Se cam potrivesc. Amandoi orgoliosi...aici mai sunt probleme, dar in general e bine.
annya_852004
Postat pe 16 Martie 2009 14:02
E ciudata. Eu sunt berbec si el leu. Ne intelegem bine si cu cat avansam in relatie, cu atat ne intelegem si mai bine, dar la inceput...tunete si fulgere.
Si ce ne-a apropiat a fost simplul fapt ca eu am cedat mai mereu si l-am pus pe dl. leu pe un piedestal. Si asa am mereu grija sa simta ca e venerat dar in acelas timp si ca este cumva la mana mea. Cheia de baza...COMUNICAREA. Vorbim foarte mult despre orice si chiar si atunci cand ne certam. Cearta noastra degenereaza in gluma. Simtul umorului sa nu il pierdeti intr-o astfel de relatie!
In rest, numai de bine! E super relatia.
irisirina
Postat pe 22 Iunie 2009 09:22
cel mai bine sa se tranga leu cu leu . ochii pe ciorapi. musai din matase . au un fosnet mai placut
si_totusi
Postat pe 22 Iunie 2009 09:48
multe certuri...orgolii..eu sunt berbeaca..el e leul..ingamfare,....ce sa zic 2 zodii puternice,,,2 persoane ce iubesc..si cu greu recunosc...in final totul se rezolva cu comunicare si sex nebun...
lydya_321
Postat pe 30 Iulie 2009 23:08
Sunt berbec iar el este leu.
El este un familist convins casatorit tot cu leu.
Nu reusesc sa-l conving sa calce stramb.
Este foarte suspicios si pretentios.
Invatati-ma cum sa cuceresc un leu.
garbo004642
Postat pe 31 Iulie 2009 20:51
ncearca sa arati ct mai impresionant posibil, dar cu clasa si cu bun gust. Adopta o atitudine mndra dar delicata - barbatul Leu nici macar nu va observa o femeie cu umerii adusi si va fi dezgustat daca te porti ca un soldatoi. Scnteiaza-l cu un zmbet exuberant si ntreaba-l cu entuziasm despre subiectul lui favorit (el nsusi!), lasndu-ti o secunda mna sa zaboveasca pe pieptul lui, n dreptul inimii, sau pe spatele lui, ntre zona omoplatilor si mijloc. Spune-i ca n-ai mai cunoscut pe nimeni ca el si nu ncerca sa-l ndepartezi de mijlocul scenei.

Daca vrei sa faci apel la cavalerismul recunoscut al d-lui Leu, adopta atitudinea unei printese aflate la ananghie, nicidecum pe cea a unei disperate de la periferie. Fii loiala sub toate aspectele, nu-i trezi gelozia si nu-l trada! l vei rani pe vecie si l vei nfuria teribil, iar furiile d-lui Leu, desi de scurta durata, pot fi devastatoare.

Daca ai reusit sa-l cuceresti, va trebui sa-ti pastrezi, ba chiar sa-ti sporesti farmecul, pentru a-l putea pastra pe barbatul Leu. l vei pierde cu siguranta daca te vei ngrasa, vei purta tricouri ieftine, vei dormi n pijama, vei mirosi a prajeala sau vei umbla cu lacul de unghii sarit. Daca la un moment dat ajungeti la o divergenta de opinii, evita confruntarea directa printr-o vorba de duh. Nu-l contrazice si sustine-ti punctele de vedere cu mult tact.

Pune-ti n lumina calitatile si realizarie n asa fel nct sa nu aiba nici un moment senzatia ca ai vrea sa intri n competitie cu el sau sa-i devii rivala. Si, chiar cnd lupti, lupta drept si respecta-i mndria. Trateaza-l ca pe un rege, dar nu-l lasa sa uite ca si tu esti o regina!

pik_nik
Postat pe 31 Iulie 2009 21:21
De la: garbo004642, la data 2009-07-31 20:51:42Sunt berbec iar el este leu.
El este un familist convins casatorit tot cu leu.
Nu reusesc sa-l conving sa calce stramb.
Este foarte suspicios si pretentios.
Invatati-ma cum sa cuceresc un leu.


hmmm...
so, ando aici, sa inteleg:
tipul e maritat da' tu ai pus ochii pe el, pishichera mica ce esti!
si el, al dreaq, nicicum sa se lase macar o data in mrejele tale!
mai e si pretentios, probabil i-ai afumat fasolea pe care i-ai facut-o cand v-ati intalnit cu totul intamplator sub clar de luna, la lumina neonului din fata blocului...
hai ca te invata moshu' cum sa-l cuceresti, ca piku vad ca nu prea-si face datoria azi
vopseste-ti parul in culori tari, ti-as recomanda un mov cu reflexii galben-verzui venin si suvitze siclam. fardeaza-te pe la ochi cu un discret rosu caramiziu, da' nu prea mult ca oricum te va farda si nevasta-sa natural, cu violet-verzui spre galben in prima faza.
buzele da-ti-le cu rimel (stiu ca ala e pentru ochi, da' asa il vei cuceri cu siguranta). si conturul... conturul buzelor da-le cu o solutie concentrata de HCl, asa nu te va uita niciodata caci vei avea un sarut cel putin usturator, daca nu de-a dreptul ucigator (asta in cazul in care vei mai fi pe picioare cand vei termina cu pregatirile)
hai, bafta maxima si tine-ne la curent... sau mai bine lasa, nu ne mai spune nimic.
Thor
Postat pe 31 Iulie 2009 21:34
De cate ori il intreb despre problemele lui imi aduce vorba despre sotia lui.
Barbatul leu este foarte ambitios,tot ce face aduce la cunostinta sefilor lui,care il apreciaza si stimuleaza material.
Nu reusesc sa sparg bariera care este intre noi,sa-l fac sa discute cu mine probleme personale,nu m-a intrebat niciodata ceva despre mine,nu-l intereseaza decat problemele lui.Cand i-am declarat ca nu ma pot vindeca de dragostea pe care o am pentru el,nu mi-a raspuns nimic.
garbo004642
Postat pe 31 Iulie 2009 21:35
cred c-am scris degeaba
mai bine fluieram la toba o batuta pentru vioara...
pik_nik
Postat pe 31 Iulie 2009 21:37
In urma cu cateva zile,iubitul meu m-a adus acasa cu masina. Eram cu fusta mini si mi-am intins picioarele ca sa le vada. Era sa faca accident,eu am dat cu capul de torpedo in timpul ciocnirii dintre masina in care ne aflam noi si o alta masina.La coborare as fi vrut sa-l sarut dar nu am indraznit.Imi pare rau ca nu i-am furat un sarut.
garbo004642
Postat pe 31 Iulie 2009 21:47
gata, am descoperit!!!
tu esti nepoata lui ispirescu
pik_nik
Postat pe 31 Iulie 2009 21:55
OK, am inteles ca ai picioare...care era ideea mesajului tau de fapt?
Aemulus
Postat pe 31 Iulie 2009 21:56
mica, vrea sa stie cum sa seduca un barbat insurat!
lady_corina
Postat pe 31 Iulie 2009 21:57
De la: garbo004642, la data 2009-07-31 21:47:47In urma cu cateva zile,iubitul meu m-a adus acasa cu masina. Eram cu fusta mini si mi-am intins picioarele ca sa le vada. Era sa faca accident,eu am dat cu capul de torpedo in timpul ciocnirii dintre masina in care ne aflam noi si o alta masina.La coborare as fi vrut sa-l sarut dar nu am indraznit.Imi pare rau ca nu i-am furat un sarut.


hai, plimba ursu' ca deja delirezi, fatuca!
pentru simplul motiv ca inca mai esti in stare sa scrii si nu ai ceva maini rupte de nevasta-sa, da-mi voie sa nu te cred.
Thor
Postat pe 31 Iulie 2009 22:01
Corina, eu vreau sa stiu?
Aemulus
Postat pe 31 Iulie 2009 22:02
mica, nu stiu, depinde de tine...
lady_corina
Postat pe 31 Iulie 2009 22:03
Corina, am inteles eu gresit.
Aemulus
Postat pe 31 Iulie 2009 22:06
pai 4642....pana atunci nu-ti vazuse bulanele?????la ce s-a uitat? la pupila sa vada cum se dilata????
tutankhamon
Postat pe 31 Iulie 2009 22:09
nici o problema, mica, se mai intampla
lady_corina
Postat pe 31 Iulie 2009 22:10
tuth, probabil nu-l interesau...zic si eu...
lady_corina
Postat pe 31 Iulie 2009 22:11
iti trimit preventiv si linkul unde este postat tot comentariul meu referitor la aceasta combinatie ( nu stiu daca pot posta atat de mult aici) http://roastrolog.blogspot.com/2008/11/compatibilitatea-berbec-leu.html

Dar sa stii ca acestea sunt linii generale, fiecare ditnre noi are aspecte diferite pe harta astrala. Sper sa-ti fie de folos informatia, cu drag astrolog Alexandra Coman

Aceasta combinatie se refera doar la pasiune, dominare si cine este in pozitia de lider- si cand! Nativii ambelor semne pot fi impetuosi si mandrii. Leilor le place sa fie respectati, iar ego-ul lor sa fie flatat, actiuni pe care Berbecul

(care se plictiseste atat de repede) nu se va grabi sa le faca. Berbecii pot fi de asemenea deranjati de natura iornica- superioara a leilor, insa oricum ar fi, aceasta relatie este o relatie intotdeauna deosebita.

Pot aparea uneori diferente de opinii, in care argumentele pro si contra se vor exprima cu ajutorul tipetelor si eventual a unor farfurii sparte. Cu toate acestea, berbecul il va privi pe leu ca pe un analist si un ghid spiritual. Leul este regale animalelor si in acest caz berbecul nostru se transforma in mielusel si atunci orice divergente de opinii pot fi usor depasite.Ambele semne sunt respectate de catre cei din anturajul lor si este important ca acest respect sa se exprime mutual si in cadrul relatiei lor .

Daca ii oferi berbecului actiune, veselie si un nou inceput, atunci ai toate sansele sa fii rasplatit cu afectiunea si dragostea sa. Daca ii oferi leului admiratie si apreciere sincera, atunci ai toate sansele sa te bucuri de afectiunea si grija care ti-o vor oferi.In aceasta relatie de cuplu, viata va fi traita la maximum, plina de actiune,dinamism,determinare. Ambii nativi iubesc spiritul de competitie. Focul adora focul si din acest motiv berbecul se va simti atras de leu si viceversa. De fapt, pentru a fi fericit, berbecul are
roastrolog
Postat pe 1 August 2009 12:58
AS DORI SA STIU SI EU DESPRE FEMEIA VARSATOR SI GEMENI VA ROG POOP
garbo048795
Postat pe 11 Octombrie 2009 20:51
Sensibil, barbatul Gemeni ntelege si apreciaza fanteziile femeii Varsator. Cu timpul, pot deveni parteneri ndrazneti si inventivi. Garantia armoniei n cuplu o reprezinta comportamentul imprevizibil al ambilor n aceasta relatie.

Relatia erotica ntre barbatul Gemeni si femeia Varsator nu merge mereu ca unsa, dar poate fi fermecatoare si plina de satisfactii. Dupa ce se despart, ramn prieteni.

O eventuala casnicie ntre barbatul Gemeni si femeia Varsator va fi confortabila si placuta, marcata mai degraba de o puternica afectiune dect de pasiune mistuitoare.

pik_nik
Postat pe 11 Octombrie 2009 20:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cine e nascut/a pe 19 septembrie? 6 De la: loving 15 Decembrie 2013 15:43
el scorpion , ea taur 1 De la: elis11 3 Martie 2009 16:46
femeia rac si barbatul varsator 4 De la: pik_nik 20 Octombrie 2009 07:41
Compatibilitate Baiat Rac ascendent sagetator Fata Balanta 5 De la: Emi_Xsz_1 15 Ianuarie 2013 19:35
ea rac-el peste..... 5 De la: kaina_2009 15 Iunie 2009 12:42
Setari Cookie-uri