De ce sunt oamenii singuri?

promit sa "studiez" desenul data viitoare...........acum chiar tre' sa ma teleportez in realitate!
samburica
Postat pe 17 Septembrie 2010 10:16
am ajuns sa-i compatimesc pe copiii de azi, nu mai stiu cum arata o carte, decat pe internet
informatia e pretioasa oricum, da' parca nu mai are acelasi farmec...
zambila
Postat pe 17 Septembrie 2010 10:19
Uofff... vad ca degeaba imi faceam iluzii ca uneori ai putea sa devii un partener cat de cat potrivit pentru o conversatie... si te mai miri de ce esti luata in shuturi
Pai unde iti sugeram eu cum sa iti petreci timpul liber? Eu te intrebasem doar daca stii o revista cat de cat mai serioasa... se pare insa ca tu le stii p-alea cu libertati si cu click-uri in titlu (ca tot vorbisi de net, calculatoare, generatie "noua" si altele)...

Samburico, incearca sa nu te mai plangi amboulea ca toata lumea te inteapa. Acum m-am convins ca de fapt asta e scopul tau aici: sa primesti suturile Vad ca iti si place. Altfel nu imi explic de ce, chiar si atunci cand cineva vorbeste serios cu tine, tot dai cu bata in balta, cu insistenta unei molii care tocmai a gasit un bec aprins pe inserat

PS: treaba aia cu ancorarea in comunism nu prea ti-a iesit... Mai incearca
Thor_again
Postat pe 17 Septembrie 2010 10:23
Zambilicio... comunisto ce esti tu!
Thor_again
Postat pe 17 Septembrie 2010 10:29

ce sa fac si eu???
daca-s mai batrana, asa...si nu ma intereseaza revistele on-line, la alea colorate ma refer
ah, si intep, pe deasupra
zambila
Postat pe 17 Septembrie 2010 10:38
Bre, nu stiu, dar Naomi asta parca prea vrea sa isi testeze limitele. Marginalizata de societate, fara nici un fel de prieten, cu suturi luate in fund de la vecinul care a prins-o cu mana in cutia lui postala, cu dracii de copii care bat zilnic mingea sub fereastra ei, cu o cafea amara inghesuita intr-un colt al celei mai intunecoase camere... trist.. sa nu iti vina sa dai cu mucii pe unde prinzi o fasole ??.

Pun pariu ca ca nici pisicul nu o mai asculta, .. nu-i asa, duuooomnuuuu Dan?

Thorele,si eu care speram ca o sa-i desenezi din Hustler
anakin
Postat pe 17 Septembrie 2010 11:21
De la: anakin, la data 2010-09-16 08:46:05Samburele, nene..
Faptul ca postezi raspunsuri pe la 4 noaptea pe un forum spune multe despre tine.

Deci, haide pas.


ANAL-KINE MAI TRAGE APA DUPA TINE
[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl7.glitter-graphics.net/pub/659/659527c5rp32acqj.jpg[/img][/url]
KNIGHT_31
Postat pe 18 Septembrie 2010 00:52
De la: Thor_again, la data 2010-09-17 10:23:11Uofff... vad ca degeaba imi faceam iluzii ca uneori ai putea sa devii un partener cat de cat potrivit pentru o conversatie...
PS: treaba aia cu ancorarea in comunism nu prea ti-a iesit... Mai incearca


moshu', io zic sa n-o mai lungim si "bla-bla-bla"uim atat!!!!!!!!!!!!! ca, daca ne mai conversam mult asa, pana si eu o sa cred ca "vrem" sa fim prieteni ................de acord?

hai s-o lasam asa cum e.............proasta nu sunt, cum bine ai remarcat! nelasand sa se inteleaga de-aici ca as fi desteapta, ca as completa REBUS (desi nu mi-e rusine sa recunosc ca-mi place mult sudoku, da' si p-ala tot pe internet il completez! nu-l cumpar de la stand), ca as intra zilnic in anticariat sau ca gatesc "dupa" cartea lui cioran! ci doar atat cat ai si zis - proasta nu sunt!
iar faptul ca nu raspund oricui sau la orice...............dupa cum observi, nu te-am citat cu totul, pentru a nu prelungi ceva fara sens.................. ar trebui sa spuna chiar mai mult! dar nu-i obligatoriu!

"conversatie"?! eu i-as zice barfa! desi stiam ca doar femeile-s "cliente"......

cat despre "intepat", oricine "are voie", in limita bunului simt propriu..................si nu ma refer la respectul celui mai in varsta, pe site sau in afara lui, ci la folosirea unui vocabular adecvat unui forum de socializare............fie el un vocabular al unui scolar sau al unui critic de literatura.
plus de asta, eu tastez garbo.ro, nu oameniinteligenti.ro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
in fine, eu nu doresc sa-mi pun "intepaturile" in rama, sa-mi oglindeasca intelepciunea si scoala....................... contrar a ceea ce crezi sau a ceea ce faceti voi!................nu, am deja destule oglinzi in jur, si la propriu si la figurat!

ps: "o data la 30 de zile", tu explici unei femei cum e cu "lunar"ul, mai?!?!?!?!!? ............ ntz, ntz, ntz, rusinica!
samburica
Postat pe 18 Septembrie 2010 10:48
De la: KNIGHT_31, la data 2010-09-18 00:52:54
De la: anakin, la data 2010-09-16 08:46:05Samburele, nene..
Faptul ca postezi raspunsuri pe la 4 noaptea pe un forum spune multe despre tine.

Deci, haide pas.


ANAL-KINE MAI TRAGE APA DUPA TINE

vacalere, faci pe avocatul din oficiu sau iti aperi celalalt cont?

Tylly
Postat pe 18 Septembrie 2010 10:54
thor,
ba te-ai ancorat in comunism exact atat cat ma si asteptam!
tehnologia si "maculatura" au fost in mod VOIT folosite si te-au atins destul incat sa-ti schimbi tonul vocii!

lupta intre generatii a tot fost, este si o sa mai tot fie................si fiecare are dreptate in felul ei..................insa evolutia trebuie acceptata, nu blamata, zic eu!
ne "certati" ca dam de scroll......... in loc de pagina!!!!!!!!!!!
probabil ca al meu nepot o sa ma "certe" si el tot ca dau de scroll, da' "in loc sa-mi fac implant cu cartea citita"!
hai s-o lasam si p-asta tot asa cum e........noi traim vremurile noastre, cu optiunile si facilitatile ei.........asa cum si voi ati facut cu ale voastre! sau macar deschide un topic nou, pe tema data!
samburica
Postat pe 18 Septembrie 2010 10:58
De la: Celleste_, la data 2010-09-18 10:54:38
vacalere, faci pe avocatul din oficiu sau iti aperi celalalt cont?


bre, da' asta-i deja paranoia la voi!!!!!!!!!!!!!!!!!!
e destul de amuzant cum va puteti imagina ca exista doar o persoana cu pareri deferite de ale voastre si cum alearga ea intr-un suflet de pe un cont pe altul!!!!!!!!!!!!

haide, bre, fiti mai creativi putin!!!!!!!!!!!!!!!!!

ps: nu e nevoie sa citati chiar tot, si citatul citatului citatilor citati!!!!!!!!!!!!!
mai stergeti din lucrurile marunte.....si citati "esentialul"!
samburica
Postat pe 18 Septembrie 2010 11:04
De la: samburica, la data 2010-09-18 10:58:02lupta intre generatii a tot fost, este si o sa mai tot fie...


Samburoaico,
lupta aia dintre generatii o duc, in primul rand, cu cine merita atentia mea si, in al doilea rand, cu cei de peste 40 de ani si cu cei pana in 30 de ani
Pricepe ce vrei de aici... cat despre "schimbarea de ton"... keep dreaming, mai draga Nu esti proasta, repet, dar nu cred ca esti nici chiar atat de 'teligenta pe cat vrei sa pari. Nu esti decat un simplu muritor de rand care se simte marginalizat la tot pasul, atat in viata reala cat si in cea virtuala. Cu adaugirea ca in "virtual life" iti permiti sa spui orice, fara a primi shuturile mult mai dureroase pe care le primesti in "real life"...

PS: E doar opinia mea, nu e o catalogare. De regula insa, nu prea ma insel.
Thor_again
Postat pe 18 Septembrie 2010 11:06
De la: samburica, la data 2010-09-18 11:04:44e destul de amuzant cum va puteti imagina ca exista doar o persoana cu pareri deferite de ale voastre [...]


Haida-de! "Pareri" diferite de ale noastre? Si, ma rog, unde ai etalat parerile alea? Ca eu nu am vazut decat "lacramatii" de genul "doamnaaaa!!! da' gigel nu se joaca si cu mineeee!!!" si "taticu' meu il bate pe taticu' tau cu o singura mana, daca vrea!"
Thor_again
Postat pe 18 Septembrie 2010 11:08
De la: anakin, la data 2010-09-17 11:21:54Bre, nu stiu, dar Naomi asta parca prea vrea sa isi testeze limitele. Marginalizata de societate, fara nici un fel de prieten, cu suturi luate in fund de la vecinul care a prins-o cu mana in cutia lui postala, cu dracii de copii care bat zilnic mingea sub fereastra ei, cu o cafea amara inghesuita intr-un colt al celei mai intunecoase camere... trist.. :

- marginalizata de "societatea" de pe forumul garbo..........poate asta da! desi, nu m-ati atins cu nimic si nu bocesc printre randuri ba mai ca rad!
- fara nici un fel de prieten..........rodicakin, cum le stii tu pe toate!? da' ia mai spune-ne, scapam de cresterea preturilor? in cat timp? sub ce metoda?......esti ruda cu......hara?
- cu mana in cutia postala?!?!?!?!? pai ce, bre, sa-i fur facturile?!?!? nu le am io p-ale mele?!?!?!? nu mi-ar fi de-ajunsl?!?!?!? de prea de-ajuns!??!?!?!?
- "draci" de copii care bat mingea, am in casa.......nu-i mai aud p-aia de-afara, e destul zgomot aici! ...........la tine e liniste?!
- cafeaua amara.......aici ai nimerit! ............asa o beau, nu-i stric aroma, nici cu zahar, nici cu lapte, nici cu frisca!
- trist?!?!?!?!? mda, din pacate, trist!! foarte trist............ce farama de imaginatie au unii dintre noi.............si o mai "folosesc" si impotriva altora, in loc sa-si infrumuseteasca viata proprie! trist, pacat!
samburica
Postat pe 18 Septembrie 2010 11:17
samburica, mai respira si tu...
Tylly
Postat pe 18 Septembrie 2010 11:22
De la: Celleste_, la data 2010-09-18 11:22:18samburica, mai respira si tu...

............nu pot, bre, de-atata ras............
samburica
Postat pe 18 Septembrie 2010 11:25
De la: Thor_again, la data 2010-09-18 11:06:49
lupta aia dintre generatii o duc, in primul rand, cu cine merita atentia mea si, in al doilea rand, cu cei de peste 40 de ani si cu cei pana in 30 de ani [/quote
deci..............eu, la cei 33 ai mei.............sunt o cauza pierduta!

haide, thor, stim amandoi foarte bine cat putem, nu trebuie sa ne demonstram reciproc! si nici la altii!!!!!!! ..................deci, ce zici, o "lasam asa"?
samburica
Postat pe 18 Septembrie 2010 11:28
Ce e, bre Naomi, iar nu ti-au iesit ploile azi-noapte?


Daca ai luat sa imi descosi fiecare cuvant pe care l-am scris acolo, inseamna ca am avut dreptate cel putin in 80% din cele descrise. E naspa sa fii singura la varsta ta si sa nu ai nicio perspectiva. Nici nu stiu daca sa te compatimesc sau nu.

Mai bine nu.

Sa nu uit: poate iti iei adio de la celalt cont


@later edit: .. sa nu uit, azi cine este pe contul asta al vostru, barbatul sau femeia?
anakin
Postat pe 18 Septembrie 2010 12:41
de care vorbesti, bre, de asta?!?!?!?!?!

..............suparat mai esti!
samburica2
Postat pe 18 Septembrie 2010 12:52
iote ca aparu si-o clona de-a samburoaicei
asta-i dupa modelu' perfectului, ha? ca tot era ea de acord cu toate ineptiile aluia

s2, da' matale cine mai esti, muica?
Thor_again
Postat pe 18 Septembrie 2010 12:56
mda, mai e nevoie sa zic eu ceva?!?!?!?!?

va permiteti sa-i luati pe toti la rost........dar cand va vine si voua randul..........dati, taiati si spanzurati, eliminati si cereti stergerea conturilor............faptele vorbesc de la sine, chiar nu mai e nevoie s-o zic eu!!!!!!!!!!!!!!!


ps: nu e altcineva, sunt tot eu, samburica.......il intrebam pe andreeakin daca a facut cumva referire la contul asta, cand a spus "celalalt"!!!!!!!!!
samburica2
Postat pe 18 Septembrie 2010 12:56
Hahahaha... mai cauta.
anakin
Postat pe 18 Septembrie 2010 12:57
bre, aveti intelegere, unii is chinuiti in copilarie..
Freya_
Postat pe 18 Septembrie 2010 13:00
De la: samburica, la data 2010-09-18 11:28:52
deci....eu, la cei 33 ai mei...sunt o cauza pierduta!


nu inteleg cateva lucruri: in primul rand, cine ti-a spus ca "ai fi o cauza"?
In al doilea rand, de unde si pana unde ii tot dati inainte, tu si prietenul tau disparut deja de doua ori de aici, cu Cioran ala? Ca eu nu imi amintesc sa ma fi dat vreodata vreun admirator de-al lui, nici macar mare cititor de ciorani nu cred ca am zis c-as fi...
Ai preluat si tu o ineptie aruncata de altcineva pe aici si o tot repeti la infinit. Si mai ziceai de pareri personale
Thor_again
Postat pe 18 Septembrie 2010 13:01
De la: samburica2, la data 2010-09-18 12:56:41va permiteti sa-i luati pe toti la rost........dar cand va vine si voua randul..........dati, taiati si spanzurati, eliminati si cereti stergerea conturilor.....


Inca nu cred ca "ne-a venit randul", pentru ca nu ai demonstrat absolut deloc ca te-ai apropia macar de calibrul meu sau al anakinului... deci deocamdata ramane cum am stabilit anterior: esti doar un muritor de rand, sarman, cu pretentii de inteligenta sclipitoare, desi inteligenta aia de abia se taraie catre medie
Cat despre stergerea conturilor... eu personal nu am cerut nimic. Mai gandeste-te ce porumbei ai scapat printre postari.
Thor_again
Postat pe 18 Septembrie 2010 13:05
S2, contul "original" nu e sters...
Thor_again
Postat pe 18 Septembrie 2010 13:08
.............spuneam ceva mai devreme ceva de o rama..............un colt de perete............
samburica
Postat pe 18 Septembrie 2010 13:36
bag seama ca azi e sambata... ziua bilanturilor, respectiv a rafuielilor...:))):P
ce bine!... ca ma plictiseam...:))))
eu_geminy
Postat pe 18 Septembrie 2010 13:59
hop si eu ..........se cearta careva??????????
pentru ce??????????? fratilor , stati linistiti.....ca-s pagini destule.......... apoi, daca nu va bateti , n-are nici un farmec.......
jeanette40
Postat pe 18 Septembrie 2010 14:03
corect, nitzica smotoceala nu strica... ce tot atata monotonie...:))))
eu_geminy
Postat pe 18 Septembrie 2010 14:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia balanta...barbatul taur 5 De la: pik_nik 14 Noiembrie 2009 14:06
Ea BALANTA si el CAPRICORN 7 De la: garbo063661 8 Februarie 2010 16:11
Intre Fecioara si Capricorn ies scantei? 4 De la: 11 Mai 2019 18:05
femeia gemeni barbatul berbec 1 De la: m_muica 1 Februarie 2009 09:17
Am 40, singura... oare sunt gravida? 305 De la: 53 8 Noiembrie 2010 15:49
Setari Cookie-uri