soacra,soacra...poama acra rau

Aceasi problema o am si eu....numai ca noi deja locuim impreuna dar si asa ii controleaza viata.......si eu si el i-am spus de atatea ori sa ne lase in pace si sa isi vasa de viata ei dar degeaba.....in continuare isi baga nasu!!!!! ...........si pe langa toate astea ma mai si jigneste...inclusiv pe familia mea...ceea ce nu inteleg dc???????...........pt ca nu a avut nimeni treaba cu ea, dar incep sa cred ca e nebuna!!! :)):))
garbo122765
Postat pe 11 August 2010 08:21
De la: adelina20, la data 2010-07-29 12:05:09Daca mai devreme era vb de socru eu vreau sa vb de soacra.Sunt de aproape de 3ani cu iubitul meu.Ca orice fata la un moment dat vreau sa mut cu el sa vedem daca merge relatia daca ne putem descurca singuri insa exista o problema, chiar doua...prima e socra si teatru ei iar a doua faptul ca desi prietenul meu are 27 de ani e foarte mamos si crede tot circul mamei lui.Un exemplu de teatru jucat cica ii este rau nu mai poate ca are colesterol ca o doare rinichiul etc etc insa bea de rupe ceea ce mie nu mi se pare normal caatunci cand cica nu mai poti de rau ce iti este sa bei pana faci poc...sau cica isi face analize insa de fiecare data cand merge la medic niciodata nu ii da o reteta si pa stile de capul ei de obicei pastile care le vede in reclame la tv.Prietenul meu ii crede tot teatru asta si cand iam spus ca poate incercam sa ne mutam si noi el a spus ca daca mama lui nu se simte bine nu se poate.O alta problema ar fi faptul ca ii mananca toti banii...ok sunt banii lui munciti de el eu nu depind de el insa mama lui nu se lasa pana ce el nu are niciun ban pur si simplu nu se gandeste ca totusi ii mai trebuie si lui un ban ca poate vrea sa iasa in oras la o bere cu baietii...Cum sa`l fac sa nu mai fie asa mamos pt ca singur se distruge si nu isiface niciun viitor??
Doncostica
Postat pe 11 August 2010 15:26
nu-ti dau sfaturi ...ci iti fac o propunere...ia-l pe iubitel...si pune-l sa citeasca toate raspunsurile pe care le-ai primit.de la stimabilii binevoitori...iti doresc succes...la buna vedere....
Doncostica
Postat pe 11 August 2010 15:30
care se ia de socrela noastra ha????vi sa urat cu binele????
ameno
Postat pe 11 August 2010 16:51
http://bit.ly/cSu4aU
dancris
Postat pe 11 August 2010 16:58
De la: Jojolin, la data 2010-08-10 20:52:29 Fetele!! S a bagat aici o musca,,,,a 27,,, ca si ceea in lapte sa se bage n seama! Am pecat de pe forumul cu socru,, pt, ca acest animal se par ca sta la ,,,dosul meu.. de se baga n seama!! IGNORRRRRRRRRRR!! PROSTIII CA ASTA!!! Va doresc zile fericite!!


ai plecat pi dracu di pi forumu cu socru. ma inervezi fimee ca tot vi icisha si ti dai mari. prima me muere o fo di pi la voi din baia mari.o bitzivanca shi o putoari de nu gasesti alta.io i-am dat papucii si iam tras si o batuta de i-o sunat apa,ncap ca mi-a beut banii stransi cu obida cand am fost cu alba niagra in suedia. acu am o moldoveanaca dia me pe cinsti, nu be (mult ) ma lasa sa umblu si cu altili si no dau pi trizeci ca voi. acu facim turi la vicinii di pisti prut.aia da oameni. poti sa le iei si camesha di pi spati ca ei nu se supara. si ce tot ti dai cu dosu di pamant si zici ca nam scoali. am tri ma fimeie si cunosc si oliaca di batai . macho adevarat , ce mai !
adi27
Postat pe 11 August 2010 21:47
De la: ameno, la data 2010-08-11 16:51:02care se ia de socrela noastra ha????vi sa urat cu binele????


tu ci vrai popo unguresc , vrei bataii ? du-ti la budapest
adi27
Postat pe 11 August 2010 21:55
sa le i-a draq pe toate....nu sunt casatorita dar am o relatie de un an cu un baiat si masa e la fel il suna de 4-5 ori pe zi....si normal s-a bagat si in relatia noastra nu-i mai convine ca ma duc la el si normal k ne imbratisam, ne sarutam si nu-i convine! inainte nu o asculat pe masa acum o baga in seama si normal ca ne-am certat pe tema asta...e o perversa si o prefacuta eu una sa am o soacra asa ori o bat de ii suna apa in cap ori o omor una din 2! eu ce sa-ti ziz mai bine lasa-l baieti sunt ori doarme cu tine in pat ori cu masa ca sa nu zic altceva:) bafta
garbo114643
Postat pe 12 August 2010 00:56
De la: garbo114643, la data 2010-08-12 00:56:26sa le i-a draq pe toate....nu sunt casatorita dar am o relatie de un an cu un baiat si masa e la fel il suna de 4-5 ori pe zi....si normal s-a bagat si in relatia noastra nu-i mai convine ca ma duc la el si normal k ne imbratisam, ne sarutam si nu-i convine! inainte nu o asculat pe masa acum o baga in seama si normal ca ne-am certat pe tema asta...e o perversa si o prefacuta eu una sa am o soacra asa ori o bat de ii suna apa in cap ori o omor una din 2! eu ce sa-ti ziz mai bine lasa-l baieti sunt ori doarme cu tine in pat ori cu masa ca sa nu zic altceva:) bafta

Tu de cate ori pe zi vorbesti cu mama ta?
Nu este ok nici ce se intampla in relatia mama-fiu. Oricat de apropriati ar fi nu justifica 4-5 telefoane zilnic. Ce-si au a spune? Eu vorbesc cu mama o data pe saptamana, iar fecior-miu ma suna doar cand vrea ceva. In rest... isi vede de vacanta lui.
gina37
Postat pe 12 August 2010 15:47
De la: lady_in_black1, la data 2010-08-11 00:01:02esti foarte sigur cand spui ca vom deveni toate niste scorpii....
pe ce te bazezi cand faci aceasta afirmatie??
ai si argumente cu care sa o sustii??
sau e doar parerea ta.....

Cred ca se bazeaza pe atitudinea voastra: modul cum a-ti sarit soacrelor, imaginare sau nu, la jugulara. Parerea mea! De viitoare soacra. Care nu are cea mai minunata soacra din lume, dar nici nu vorbeste despre aceasta ca si cum ar fi un monstru.
gina37
Postat pe 12 August 2010 15:49
De la: zambila, la data 2010-08-09 20:52:24mie nu mi-e clar, teodor e barbat sau femeie? no, c-am luat-o si eu pe urmele irinucai
ma induce in "oroare" poza de la profil
Gagico, vezi sa nu ramii tu in "oroare"daca pui intrebari indiscrete.....
teodor_el
Postat pe 12 August 2010 19:25
no, ca m-ai intimidat!
deam!
zambila
Postat pe 12 August 2010 19:29
Soacrele reprezinta unul dintre principalele motive de divort.
Sunt dezarmata in fata acestui subiect.
Luna_in_capricorn
Postat pe 12 August 2010 21:42
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-08-12 21:42:38Soacrele reprezinta unul dintre principalele motive de divort.
Sunt dezarmata in fata acestui subiect.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Depinde! Poate da sau poate ba!!!!! Eu am primit sfaturi si bani sa divortez de sot,,de la ,,mama,,,!Care nu l a agreiat niciodata pe sotul meu.In 1985 am introdus divort, nu ca sa i fac pe plac mamei ci pt,unele nepotriviri de caracter,,,dar,,,,,,,,baietii mi au spus ca,ei ne vor pe amandoi daca, nu se poate atunci se vor imparti in doua! Jumate la mama jumate la tata ca,ei ne iubesc pe amandoi.Am ramas pafff, am scos actele de divort, am primit 1000lei din 2000, pe care i am platit si mama daca, n am divortat mi a cerut banii toti,,2000lei,inapoi. Sigur ca, i am dat mamei banii si din 1985 au trecut 25 ani, iar noi acum suntem bunici,avem 2 nepoti de 4-7 ani pe care i ingrijim la ei acasa in strainatete, pana la toamna ce incep activitatile scoala si gradinita.Parintii,,,socrii,,,neamurile trebuie respectate, iar cei 2 cand se casatoresc ,trebuie sa si faca viata lor in casnicie cum si o doresc sa nu lase pe nimeni sa si bage nasul in oalele lor nici parintii lui sau parintii ei. Dar,,,,,,,,,,cum in multe familii exista numai familia lui atunci se ivesc discutii.Sau exista numai fam, ei!! Iar apar discutii mari pe aceeasi tema!Fiecare trebuie sa inteleaga,,ca mama este mama si pt, el si pt, ea!Ai pretinde partenerului de langa tine sa aleaga,, intre ea sau el si mama, este ceea mai mare tampenie posibila,mama i mama si sot sotie este alta, 2 iubiri distincte care nu pot fi comparate, dar voi ,nurorilor, daca ,va iuiti sotul, luptati pt, fericirea vs, iar voi soacrelor daca va iubiti baiatul si ii doriti fericirea ,lasati i sa si faca viata cum doresc pt, ca nici noi nu ne am nascut,, invatate, din greseli invata omul! Sa auzim de bine!!!!!!
Jojolin
Postat pe 13 August 2010 18:49
Sunt casatorita de 17 ani . De la inceput am fost desconsiderata total . Am si soacra , si cumnata . De obicei , pana cand nu am avut copii , soacra venea in fiecare duminica la noi , sa nu cumva sa ,,pacatuim " (sa facem sex ) , sa concepem un copil duminica. Venea deseori in lipsa mea si imi aducea tot felul de acuzatii gratuite.Se prefacea ca sufera de inima , si il zapacea de cap pe sotul meu. Si acum , cand merg la ei , cumnata-mea si sotul ei nu ma saluta , se comporta cu mine de parca nu as exista . De multe ori , ma gandesc ca as fi vrut sa nu stiu vreodata de existenta lor , sa n-am nici o legatura cu ei , si acum ma gandesc daca am facut bine ca nu am renuntat la relatia asta de la inceput.
can
Postat pe 13 August 2010 19:58
pai si tu de ce te chinui sa ii intelegi?ia trateazai si tu la fel
garbo074997
Postat pe 13 August 2010 20:09
chiar asa. ncearca si vezi cum se simt si ei, lasa-i sa se transpuna n postura ta..
alex2007
Postat pe 13 August 2010 22:44
Dragele mele nurori,
nu mai blamati atat de rau soacrele, asa
suntem noi ,avem senzatia ca niciuna din voi nu ne merita baietii,
ca nu stiti sa le purtati de grija cum facem noi, ca nu-i iubiti mai mult ca noi.
Stiu ca nu este asa , dar.....ce sa facem?
Sunt si eu soacra , dar am o relatie SUPER cu nora mea , e o fata minunata ,
ne-am inteles de la inceput , COPII MEI ( asa ii numesc eu ) sunt casatoriti de 23 de ani si viata noastra este aceiasi,nu locuim impreuna , dar ei vin de 2-3 ori pe saptamana sa mancam impreuna ,daca nu pot veni ei la mine merg eu ,vorbim in fiecare zi la telef.
Soacrele voastre sunt niste femei profitoare , inculte , bagacioase intr-un cuvant proaste, dar uneori poate aveti si voi vina ,analizati-va si vedeti daca a-ti gresit cu ceva ,cereti-va scuze,cred ca sunte-ti inteligente si veti vedea ca totul se va termina cu bine.
Va iubesc pe toate si va doresc numai bine.
raduzoe
Postat pe 13 August 2010 23:04
Dragele mele nurori,
nu mai blamati atat de rau soacrele, asa
suntem noi ,avem senzatia ca niciuna din voi nu ne merita baietii,
ca nu stiti sa le purtati de grija cum facem noi, ca nu-i iubiti mai mult ca noi.
Stiu ca nu este asa , dar.....ce sa facem?
Sunt si eu soacra , dar am o relatie SUPER cu nora mea , e o fata minunata ,
ne-am inteles de la inceput , COPII MEI ( asa ii numesc eu ) sunt casatoriti de 23 de ani si viata noastra este aceiasi,nu locuim impreuna , dar ei vin de 2-3 ori pe saptamana sa mancam impreuna ,daca nu pot veni ei la mine merg eu ,vorbim in fiecare zi la telef.
Soacrele voastre sunt niste femei profitoare , inculte , bagacioase intr-un cuvant proaste, dar uneori poate aveti si voi vina ,analizati-va si vedeti daca a-ti gresit cu ceva ,cereti-va scuze,cred ca sunte-ti inteligente si veti vedea ca totul se va termina cu bine.
Va iubesc pe toate si va doresc numai bine.
raduzoe
Postat pe 13 August 2010 23:05
879...
nu ma infiezi si pa mine,mami?
preci
Postat pe 13 August 2010 23:08
De la: ameno, la data 2010-08-11 16:51:02care se ia de socrela noastra ha????vi sa urat cu binele????
....................MULTUMESC!!!!!!!
Jojolin
Postat pe 14 August 2010 03:10
De la: can, la data 2010-08-13 19:58:58 Se prefacea ca sufera de inima , si il zapacea de cap pe sotul meu. Si acum , cand merg la ei , cumnata-mea si sotul ei nu ma saluta , se comporta cu mine de parca nu as exista . De multe ori , ma gandesc ca as fi vrut sa nu stiu vreodata de existenta lor , sa n-am nici o legatura cu ei , si acum ma gandesc daca am facut bine ca nu am renuntat la relatia asta de la inceput.


Am si eu o soacra care "sufera de inima" la cap, dar nimeni nu o mai crede, ca e o mincinoasa de prima mana. Nush cum se suporta oamenii astia asa. Cred ca au nevoie de o viata a lor, ca sa nu se mai agate de vietile copiilor lor. Eu am scapat de ea. Nu ma mai deranjeaza. Avem luni intregi de cand nu am mai vorbit nici din greseala si stam foarte aproape.
Asa ca, daca dragoste nu e, NIMIC nu e
ses
Postat pe 14 August 2010 12:48
De la: Jojolin, la data 2010-08-14 03:10:03
De la: ameno, la data 2010-08-11 16:51:02care se ia de socrela noastra ha????vi sa urat cu binele????
....................MULTUMESC!!!!!!!


na ca te-ai pus bine si cu papistashii.
aia altzi betzivani . tusea shi cu junghiu . o fi si ala de la baiamare . ca shi fosta nevasta-mea careia i-am dat papucii ca tot in coma alcoholica eria !
adi27
Postat pe 14 August 2010 15:20
De la: adelina20, la data 2010-07-29 12:05:09Daca mai devreme era vb de socru eu vreau sa vb de soacra.Sunt de aproape de 3ani cu iubitul meu.Ca orice fata la un moment dat vreau sa mut cu el sa vedem daca merge relatia daca ne putem descurca singuri insa exista o problema, chiar doua...prima e socra si teatru ei iar a doua faptul ca desi prietenul meu are 27 de ani e foarte mamos si crede tot circul mamei lui.Un exemplu de teatru jucat cica ii este rau nu mai poate ca are colesterol ca o doare rinichiul etc etc insa bea de rupe ceea ce mie nu mi se pare normal caatunci cand cica nu mai poti de rau ce iti este sa bei pana faci poc...sau cica isi face analize insa de fiecare data cand merge la medic niciodata nu ii da o reteta si pa stile de capul ei de obicei pastile care le vede in reclame la tv.Prietenul meu ii crede tot teatru asta si cand iam spus ca poate incercam sa ne mutam si noi el a spus ca daca mama lui nu se simte bine nu se poate.O alta problema ar fi faptul ca ii mananca toti banii...ok sunt banii lui munciti de el eu nu depind de el insa mama lui nu se lasa pana ce el nu are niciun ban pur si simplu nu se gandeste ca totusi ii mai trebuie si lui un ban ca poate vrea sa iasa in oras la o bere cu baietii...Cum sa`l fac sa nu mai fie asa mamos pt ca singur se distruge si nu isiface niciun viitor??


simplu. te desparti de el. nu vei avea o viata linistita cu un barbat mamos
allay
Postat pe 14 August 2010 17:21
Buna PRECI,
regret din suflet ca nu mai am inca un baiat ,te-as fi luat de nora cu draga inima ,
iubesc f. mult fetele si cred ca am fi fost SUPER impreuna.
Sa stiti ca si fiul meu mai este inca MAMOS, dar in limite normale ,mama e mama,iar SOTIA si FETITA lor sunt pe primul loc ,dar sa stiti ca sunt oamani maturi,fiul meu are 50 de ani,nora 47de ani ,iar nepotica 18 ani ,noi suntem o familie de nota10.

te pup si-ti doresc o SOACRA PE MASURA SUFLETULUI TAU.
raduzoe
Postat pe 14 August 2010 18:18
Daca el nu este atat de imatur incat sa te piarda pentru mama lui, dupa ce va veti muta impreuna, ia in calcul posibilitatea ca soacra ta sa vina la voi sa incerce sa va puna casa si viata in ordine, sa critice tot si sa-i aminteasca fiului ei ca "acasa" era mai bine.
De asemenea, e posibil sa ramai mereu pe locul doi, iar la moartea ei sa trebuiasca sa faci psihoterapie si recuperare cu el. pentru ca se va simti pierdut, dezradacinat.
Daca tu crezi ca el merita sa lupti, fa-o, dar gandeste-te intai la tine; nu vrei sa te imbolnavesti, nu vrei sa fii sluga soacrei si nici nu vrei sa mori inaintea ei...
Oricum, nu fa promisiuni pe care nu le vei putea onora doar ca sa-l pastrezi, si poarta-te frumos cu ea, chiar daca iti vine sa o strangi de gat! Se pune ca dracu` nu-i asa negru... acul pentru cojocul ei, poate fi in mana ta, iar ea sa cedeze intr-un final si sa se retraga. Pentru asta trebuie sa-l faci pe el sa-si impuna punctul de vedere in fata ei. Aminteste-i ca nimieni nu o sa il dezmosteneasca, nimeni nu-i taie capul, nimeni nu o sa moara... fa-l sa inteleaga ca nu are de ce sa-i fie frica de ea. e mama lui; indiferent ce va alege el, tot va vi binevenit in casa ei.
Noroc! Ai nevoie din plin...
Marinia
Postat pe 14 August 2010 18:32
daaa...
si io iombesc foarte mult fietili!
si si io as fi luat-o pe preci...
si...si...siiii....
Thor_again
Postat pe 14 August 2010 18:33
m-ai strigat,thorele tata?!
preci
Postat pe 14 August 2010 18:40
nu, bre, vorbeam in somn!
Thor_again
Postat pe 14 August 2010 18:50
...si te-ai trezit cu coshmaru' pe cap...
preci
Postat pe 14 August 2010 20:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
INALTIMEA DACA CONTEAZA 8 De la: jeje2011 4 Iulie 2011 10:54
Doar un sfat amical 35 De la: flory2006 12 Octombrie 2014 14:48
Monitoare de fertilitate 4 De la: garbo_5418 10 Septembrie 2012 22:58
sa iubesti ca o oarba iar intro zi se spulbera totul 103 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:39
In situatia de fata ce sa fac mai intai? 102 De la: ellyse83 11 Aprilie 2010 18:31
Setari Cookie-uri