dragoste la distanta +?vraji? plizzz help me :(

Buna la toata lumea, numele meu este Anca am 20 de ani si sunt studenta in Iasi. Acum o luna si ceva l-am cunoscut pe Robert pe internet, am inceput sa vorbim la inceput foarte retinuti iar in timp totul a luat o intorsatura spre foarte bine direct…el iesit dintr-o relatie de 4 ani si ceva am uitat sa mentionez el are 28 de ani si este zodiac berbec iar eu sunt sagetator, si cum va ziceam el imi zicea ca nu mai vrea sa auda de relatii de scurta durata si vrea o relatie pentru totdeauna, asta era si visul meu! Dupa 2 saptamani cand ne-am mai cunoscut el imi zicea mereu ca eu sunt persoana alaturi de care vrea sa imbatraneasca pe retele de socializare era foarte clar ca noi 2 suntem impreuna eram intr-o relatie si comentarii si nebunii la toate pozele, el si-a pus toata increderea in mine mi-a dat parola de la contul lui, aveam acces la tot, si vedeam cum le povestea prietenilor lui despre mine, le zicea ca vine acasa si e insoara si chestii de genul verisorilor lui prietenilor si tot asa si nu va zic ca l-am cunoscut in perioada sesiunii si mereu ma incuraja pentru examene eu nu aveam chef de invatat iar el ma facea de invatam cu drag era mai stresat decat cum eram eu pentru fiecare examen al meu, el munceste in italia si totul a fost la distanta  dar vorbeam mereu…iesea de la munca in drum spre casa vorbeam ajungea acasa in timp ce isi pregatea masa in timp ce manca el mereu vorbea cu mine, mereu cand ma supara gasea tot felul de nebunii sa imi treaca supararea…imi facea desene pe viber care mai de care, scria pe foite diferite mesaje si le punea pe piept si se poza cu ele, mereu cand vorbeam eram in acelasi gand…sunt 99% ca el e barbatul meu simt asta….a riscat multe pentru mine…si acum incepe cosmarul…in urma cu 2 saptamani a fost la fratele lui in alt oras in italia sambata si duminika…cum a ajuns acolo a luat tablet din mana de la nepoteii lui mai mici si a intrat in alta camera si a inceput sa vorbeasca cu mine…nu statea cu ei dar tot cu mine era….luni cand a plecat inapoi la el a fost trist toata ziua eu am avut examen ziua aceea pana a aflat ce am fc la examen a fost ok…mi-a lasat ca de obicei dimineata 10-20 mesaje care mai de care…dupa aceea seara cand a ajuns acasa nu prea vorbea cu mine am simtit ca nu e ok…l-am intrebat ce are si am insistat si a zis ca e satul de viata asta de rahat si ca nu mai vrea nimic…mi-a cazut cerul in cap normal…dupa atat bine o luna in care imi zicea mereu ca eu voi fi sotia lui ca eu sunt sufletul lui viata lui etc ect…imi zicea ca nu mai vrea nimic….bineinteles am incercat sa-l incurajez sa aflu ce s-a intamplat…el nimic…nervos am inceput sa ne certam el imi zicea ca nu mai vrea sa nu mai insista ca se termina totul si eu insistam plangeam si greseala mea este ca eu mereu i-am zis tot ce imi trecea prin cap…a trecut asta am suportat si dupa usor usor a zis ca vom fi prieteni am acceptat si peste o zi a zis sa nu ii mai zis prieten ca noi nu suntem prieteni si nu voi fi prieteni niciodata…era trista nu vorbisem 2 zile nu ma vazuse nu il vazusem amandoi cu vocile triste am inceput sa vorbim pe viber…cand ne-am auzit ne-am speriat unul de altul iar el a zis ca vrea sa ma vada si am zis hai sa punem ambii camera web 1 minut sa ne vedem poate reusim (avem net de tot rahatul amandoi) am reusit sa ne vedem ne-a ajutat Dumnezeu..nu va zis ca I s-a schimbat si privire si fata si voce si tot cand ma vazut…ne-am impacat toate bune si frumoase din nou..au trecut 3 zile…venise de la munca si vorbeam ca de obicei la un moment dat s-a pus apelul in asteptare am asteptat vre-o 20 minute si am inchis ca nah de obicei vb cu fratele lui mama lui dar nu stiu nici acum cine la sunat atunci…dar inapoi nu am fost sunatata si dupa am vazut ca s-a apucat sa de-a like-uri pe un site de socializare rusesc la toate tampeniile…si i-am scris..am insistat multtt iar el s-a enervate si a zis ca de ce nu-l las in pace daca il vad asa am inceput sa ne certam si a zis ca aici e punctual mare ca nu mai vrea sa fie nimic si gata….nici un motiv…vreau sa va zic sa ultima perioada toti baietii pe care i-am cunoscut au plecat din viata mea fara nici un motiv …totul a fost bine si frumos la inceput apoi dintr-o data nimic…am avut vraji facute in familie…si imi este foarte frica sa nu se fi atins si ceva de mine…acum am vorbit cu el si a zis ca sunt copil ca il caut si ca ii dau mesaje…dar iii dau mesaje de frica sa nu am vraji facute si i-am zis multe intradevar dar nu aveam cui sa I le zic si el stie asta…si zice in continuu ca sunt un copil…sa ma linistes sis a am grija de mine…ma pus sa ii promit ca voi manca pentru ca el stie ca eu nu prea mananc pentru ca sunt la diete si ma ruga continuu sa am grija de mine…baiatul asta chiar tine la mine chiar ma iubeste dar ceva nu e ok va rog din suflet sa ma ajutati…acum intre noi a ramas ceva de genul : eu i-am zis ca nu sunt un copil si ca o sa ii demonstrez asta iar el a zis ca o sa vina acasa pe 1 august si abia asteapta sa ii demonstrez ca intradevar nu sunt un copil…va rog ajutati-ma ce sa-I mai fac nu stiu daca o sa ma pot abtine pana atunci sa nu vb deloc cu el  imi e foarte greu…ajutati-ma sa ii demonstrez ca sunt matura pentru ca intradevar am undeori nebunia in cap sa=l disper cu mesaje va rog mult sa va dati cu parerea…imi este si foarte frica sa nu fie vorba de vrajii si alte nebunii pentru ca in familia mea s-a ma intamplat…sora mea a ramas brusc fara vedere….dragii mei va rog mult de tot cu lacimi in ochi ajutati-ma cu un sfat ce sa fac????!!!!
anca_anca95
Postat pe 9 Iulie 2016 17:55


Ai scris asa de mult si prost si prostii... ca pana am ajuns la sfarsit am uitat ce ai zis la inceput... !!! Oricum, nu mai conteaza, mai fa si tu o vraja si scrie maximum 2 fraze corect in care sa fie subiect, predicat si o intrebare la care sa raspund (raspunem) ! Vrei sfat ? Am impresia ca faci misto de noi...
barboneli
Postat pe 9 Iulie 2016 18:20
Ai dreptate Barbo dar, vezi tu fata a mai scris si "plizzz help me".
Si daca te "pliz" de ce sa nu-i dai un sfat?
Tommy_Boy
Postat pe 9 Iulie 2016 18:42
Anca, a avea 20 de ani si a fi un copil este minunat si este ok sa te porti si sa ramai asa, pana cand te vei maturiza in ritmul si felul tau natural. In viata nu trebuie sa demonstrezi nimic, nimanui, doar tie cand vrei tu, cand este vorba de viata ta. Nu exista retete de a demonstra cuiva ca esti matura si nici nu cred ca folosesc la ceva. El cum era la 20 de ani? Poate nici acum nu este suficient de matur. Orice ai face, orice i-ai demonstra, persoana din fata ta va putea spune" nu-i suficient" Cred ca o dovada de maturitate ar fi sa te accepti cum esti, sa te apreciezi si sa ceri acelasi lucru si de la el. Daca te vrea, te vrea asa, copilaraosa, putin naiva si te va ajuta sa te dezvolti frumos. Dar poate ca sunt lucruri care nu-i sunt pe plac la tine si atunci, o dovada de maturitate ar fi sa-l lasi sa aleaga, sa nu te mai milogesti, sa-l lasi sa aleaga sa plece sau sa ramana. Este imatur sa ti pe cineva cu forta si sa-i faci demonstratii. Nu te va iubi mai mult, dimpotriva.
Miafarow
Postat pe 10 Iulie 2016 08:04
De la: Tommy_Boy, la data 2016-07-09 18:42:29Ai dreptate Barbo dar, vezi tu fata a mai scris si "plizzz help me".
Si daca te "pliz" de ce sa nu-i dai un sfat?


Pentru ca n-am ! Si nici vrajitor nu sunt ca sa transform oamenii asa cum ar trebui sa fac cu baiatul ala.... ! Si dragostele astea de la distanta... se cam distanteaza dupa un timp scurt, chiar daca acum o sa scrie aici cineva (0,4% din populatia Romaniei sa zicem...) ca a trait fericita cu unul din asta agatat pe internet. Sorry !
barboneli
Postat pe 10 Iulie 2016 08:46
Barbo, tu nu ai inteles nica. Fata a scris cu atat de multe greseli pentru ca avea ochii plini de lacrimi si nu a mai vazut tastele. Nu vezi ce trista e ? Iar vrajitor nu tre` sa fii, ca tocmai de asta i frica.

Mia, frumos spus.

Ancutule mama, o relatie adevarata nu se cladeste in virtual, ci "feis tu feis" (asta apropo de "plizz" ). Chiar daca v-ati cunoscut prin intermediul virtualului, asta e doar primul pas. Esti inca o copiluta naiva si-ti sta bine la varsta ta. Mia are dreptate. Iar in ce priveste vrajile, incearca sa nu crezi in asa ceva...bine ?
Zi buna sa ai :)
Rotty
Postat pe 10 Iulie 2016 09:23
stau si ma intreb cat de matur este el daca la cateva saptamani de "relatie" pe internet iti declara ca vrea sa se insoare cu tine... poti cunoaste oameni pe internet, poti vorbi si iti poti forma o prima impresie... dar pentru o relatie trebuie sa va mirositi un pic reciproc ciorapii sa vedeti daca merge sau nu... cu titlu de exemplu, am avut si eu o chestie d'asta acum vreo 12-13 ani, mi-a pus una creierii pe moatze, era psiholog, m-am "indragostit" lulea... totul a durat pana i-am pus-o prima oara, nu am mai cautat-o niciodata, motiv intemeiat - avea tzatze nashpa ;) eu zic sa stai linistita si sa fi cum esti tu, nu ai nimic sa pierzi din ceea ce tu CREZI ca este o relatie. nu este in momentul de fata. daca vine sa te vada, bine, daca nu, iarasi bine. dar fi cum esti tu. oricum nu inteleg eu cum ai putea sa ii demonstrezi ca esti matura fix pe 1 August... ori ati avut niscaiva diferende legate de latura sexuala si si pe 1 August el se asteapta sa ii demostrezi maturitatea la orizontala/verticala/in dormitor/pe aragaz etc?
londonwalk
Postat pe 10 Iulie 2016 10:33
Capita, sura...
Axl_R
Postat pe 10 Iulie 2016 11:57
Bărbații astia sunt excroci emoționali, săracă fata când a găsit pe cineva care se comporta frumos cu ea, chiar sa atașat de el, el a început cu exploatarea,
ingerasulluptor1
Postat pe 28 Iulie 2016 21:23
De aceea eu nu mă mai atașez de barbati, pana nu le cunosc interesele,
Vorbesc frumos la început, ca sa te atașezi de ei apoi te exploatează la maxim, sa îi fac de crăpare, adică mâncare casa crape, sa iîi spăl șosetele puturoase, și chiloții pisorcosi
ingerasulluptor1
Postat pe 28 Iulie 2016 21:28
De la: ingerasulluptor1, la data 2016-07-28 21:28:06De aceea eu nu mă mai atașez de barbati, pana nu le cunosc interesele,
Vorbesc frumos la început, ca sa te atașezi de ei apoi te exploatează la maxim, sa îi fac de crăpare, adică mâncare casa crape, sa iîi spăl șosetele puturoase, și chiloții pisorcosi


ala care te-a lovit cu ciocanu'n tampla trebuia sa dea un pic mai tare...
londonwalk
Postat pe 28 Iulie 2016 21:31
De la: londonwalk, la data 2016-07-28 21:31:26
De la: ingerasulluptor1, la data 2016-07-28 21:28:06De aceea eu nu mă mai atașez de barbati, pana nu le cunosc interesele,
Vorbesc frumos la început, ca sa te atașezi de ei apoi te exploatează la maxim, sa îi fac de crăpare, adică mâncare casa crape, sa iîi spăl șosetele puturoase, și chiloții pisorcosi


ala care te-a lovit cu ciocanu'n tampla trebuia sa dea un pic mai tare...

pe tine tea lovit cu ciocanul în nas, zii sa iti dea și peste gura
ingerasulluptor1
Postat pe 28 Iulie 2016 21:38
Miam promis ca ca nu mai iau în serios ceea ce zice un barbat dacă nu îi cunosc intențiile și interesele, urăsc bărbații care vor sa mă ia de fraiera,
este frumos sa fii visător, dar sa visezi cu ochii deschiși sa fii realiști, pt ca oamenii sunt perverși falsi, se joaca cu sentimentele tale, ca sa ne fie mai ușor la profitat, dacă ești mai indiferent, și afectuos cu cine merita și se comporta la fel și cu tine
ingerasulluptor1
Postat pe 28 Iulie 2016 21:41
De ce bărbații sunt slabi șiei se llupta doar cu femeile pt ca sunt slabe, din gladiatori au ajuns niște ființe slabe, bărbații trebuie sa se lupte unii cu alții, sa își rupă gatul unul n laaltul , dacă sunt prosti
ingerasulluptor1
Postat pe 28 Iulie 2016 21:53
Da chiar mă gândesc, , ce curajoși au fost bărbații, au fost gladiatori își rupeau gatul unul , și acum la ce nivel au coborât, se lupta cu femeile,
ingerasulluptor1
Postat pe 29 Iulie 2016 21:03
Nu ai nicio vrajă si esti perfect normală. Tipul se distrează cu tine si te face sa pierzi timpul in timp ce adevăratul tau iubit te asteapta sagăsești
.Vezi de viata ta ca ai puterea s-o faci!
Popescu_Dan_1
Postat pe 30 Iulie 2016 09:45
Nu ai nicio vrajă si esti perfect normală. Tipul se distrează cu tine si te face sa pierzi timpul in timp ce adevăratul tau iubit te asteapta sagăsești
.Vezi de viata ta ca ai puterea s-o faci!
Popescu_Dan_1
Postat pe 30 Iulie 2016 09:48
Nu trebuie sa devii așa emozionala cu cineva care la început sa comportat frumos cu tine, apoi vrea sa te duca cu lesa ca pe cățel, adică sa te conducă pt ca te crede naiva, bărbații sunt perverși nu lasă să te inraiasca sa te facă ca și el
ingerasulluptor1
Postat pe 30 Iulie 2016 21:34
crezi ca va veni pe 1 aug ? Crezi in sinceritatea lui ? Daca dupa 1 luna de vb cu tine a avut asemenea reactii ....grija mare ! si sa nu ti faci planuri....nu fi credula....indiferent de una si altta....a comunica cu cineva nu e ..iubire...la voi e o joaca....dar...dureroasa pt tine...l ai bagat la pipota...nici nu sti cine este ! La distanta ....sunt multe necunoscute....tu te ai lasat dusa de val ! Trezirea fata draga pana nb faci vreo gafa ! Si cauta ceva palpabil !!!!😡😨😐😐😐bafta ! Iesi afara socializeaza live lasa sticla (ecranul si mouce-ul)
OrhideeMery
Postat pe 31 Iulie 2016 04:10
Draga domnisoara, da, dragostea pe FB poate lua turnuri palpitante pentru ca, din spatele monitorului, ambii protagonisti pot spune vrute si nevrute, pe care nu au curajul sa le rosteasca fata-n fata. Se pot naste iubiri virtuale, sau amicitii...sau...incercari, tatonari. Barbatii sunt smecheri, in general nu cauta sa se capatuiasca ci mai degraba sa gaseasca tinere la distanta cu care sa faca video chat si unele ''chestii'' vizuale care sa-i ajute sa aiba unele trairi sexuale la distanta. Intelegi? In sensul asta, au mai multe astfel de ''relatii'' la distanta pe care le folosesc in acest scop, gratis, pentru ca altfel, ar trebui sa apeleze contra cost la site-uri de specialitate. Vine in tara pe 1 august? Iti va cere sa faceti dragoste ca sa-i dovedesti tu nu stiu ce? E posibil doar sa te foloseasca pentru anumite scopuri, dat fiind ca poate nu are pe altcineva disponibil in tara iar ca sa faca sex, trebuie sa deburseze cu vreo prostituata, ei, si poate nu vrea sa cheltuiasca sau sa apeleze la o prostituata. Bun, asta ar fi partea cea mai neagra.....Pt. ca, poate ca te place, poate chiar i-ar surade ideea de a avea o viata cu tine...Unii barbati sunt si seriosi....Oricum, orice ai face, in niciun caz sa nu-ti lasi studiile pentru a pleca cumva in Italia ca sa-i fii alaturi si, desigur, a munci cot la cot cu el, ca de tinut papusa pe langa el nu te-ar tine, fii sigura, oricat te-ar iubi. Apoi, intr-un final, nu stii ce intentii de casatorie are, chiar daca motiveaza ca va amana momentul pana va strange banii la care spera....Daca iti propune sa i te alaturi in Italia, oricum, ca nu poate trai fara tine, lucru care te-ar face sa lasi studiile si sa-l urmezi, eu te sfatuiesc sa nu o faci, pentru ca daca un barbat iti propune sa faci un lucru care iti dauneaza, nu o face din iubire, ci ca sa profite el sa aiba femeie gratis acolo unde e si unde nimeni nu se uita la el daca e un sarantoc. Trebuie sa analizezi in perspectiva relatia si daca e in dezavantajul tau, sa renunti inainte de a fi prea tarziu. Daca exista insa sanse sa prosperati impreuna, atunci poti sa dai curs nebuniei. Dar sa nu uiti ca la varsta ta, ai inca tineretea care e un atu pentru a-ti gasi cel mai tare barbat care sa te merite si pe care sa-l fericesti cu iubirea ta iar acesta din Italia, s-ar putea nici pe departe sa nu fie vreunul din acei barbati....Actioneaza ca sa-ti fie tie bine, nu lui....Intai tu, apoi el....Succes!
garbo_410797
Postat pe 31 Iulie 2016 13:10
Din păcate oamenii comunica mai deschis prin intermediul calculatorului, decât face to face.
ingerasulluptor1
Postat pe 31 Iulie 2016 17:31
Mulți se pricep doar prin scris sa dea sfaturi, dar prin vorba sunt reținuți, ca sa dea sfaturi
ingerasulluptor1
Postat pe 31 Iulie 2016 17:35
Nici nu ai ce sa comentezi in astfel de situatii. Scris mult, prost si fara rost. Greseli gramaticale cat cuprinde, desi sustii ca esti studenta...pacat. Cat despre maturitate, e normal la 20 de ani sa fii copilaros. Nimeni nu trebuie sa se schimbe pentru nimic. Maturitatea vine odata cu inaintarea in varsta si cu problemele vietii. Situatiile din viata noastra ne forteaza sa ne maturizam. Dupa suferinta asta, cu siguranta vei fi un pic mai matura. Nu degeaba vorba: ce nu ne omoara ne face mai puternici.
garbo_480611
Postat pe 8 Ianuarie 2018 12:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa fac? 58 De la: pushika 15 Martie 2010 20:26
Sa pastrez sarcina sau sa renunt? Am nevoie urgent de un sfat pls 20 De la: garbo_11499 27 Octombrie 2016 16:39
Aspecte unde nu ne intelegem 20 De la: garbo_480569 27 Ianuarie 2018 09:28
revin 3 De la: si_totusi 17 Octombrie 2010 21:29
sexul copilului 1 De la: mariana1971_12_08 1 Aprilie 2010 13:50
Setari Cookie-uri