va rog dati-mi si mie un sfat:(

buna...ma numesc andra si am 20 de ani,am cunoscut acum 3 luni un baiat,cu care de atunci am si avut o relatie pana acum o saptamana cand ne-am despartit:(((...inainte cu 2 saptamani sa ne despartim el s-a schimbat ft mult fata de mine..si nu imi dau seama ce s-a intamplat,eu nu sunt genul de persoana "stresanta"intr-o relatie adica daca el nu ma suna s-au ceva nici eu nu o fac pentru ca nu imi place...inainte sa se schimbe ne vedeam ft des..dar in astea 2 saptamani m-am dus eu sa ma intalmesc cu el..pentru ca el spunea merreu ca nu poate...ca e obosit(lucreaza)..si etc..nu ma mai suna,pana cand m-am hotarat sa il sun eu..si acum o saptamana ne-am intalnit,ducandu-ma tot eu sa ma intalnesc cu el..era foarte distant si am simti ca ceva e in neregula la care el imi spune ca vroia sa ma sune sa ne vedem deoarece el considera ca relatia noastra nu mai merge si vrea sa ne despartim..pentru mine a fost si va ramane un soc:((( pentru ca tin la el...si l-am intrebat de ce?care e motivul...iar el mi-a spus ca pur si simplu lipsa de interes fata de mine...am ramas socata..i-am spus ca ok cum vrea..dragoste cu sila nu se poate.. desi ma durut enorm am plecat deoarece nu vroiam sa ma vada plangand:(pt ca nu suport ca cineva sa stea langa mine din mila.....dar pe langa toate astea a zis ca vrea sa ramanem prieteni..si chiar vorbim zilnic..nu stiu ce sa fac parca mai mult sufar cand vorbim...asi vrea sa fac ceva sa fie totul ca la inceput dar chiar nu stiu ce...nu imi "vine" sa ma rog de el..nu imi sta in caracter..desi il iubesc:(((:(( de o saptamana parca totul s-a naruit in jurul meu..va rog din suflet dati-mi un sfat:((
garbo056362
Postat pe 31 Iulie 2010 23:05
Vorbeste cu el spunei ce simti si asa vezi ce crede el daca mai are rost sau nu doar nu o sa stai asa mult si bine suferind. Gandeste-te la tine,la binele tau.
garbo001185
Postat pe 7 August 2010 18:51
ce inseamna dragostea? e o faclie de lumina in vietile a doua persoane
de und evine iubirea? eu zic ca iubirea vine de undeva dintr-un loc foarte frumos pe care inssusi Doamne-Doamne l-a creat.
crezi ca in dragoste trebuie sa lupti? NU!!! AICI GRESIM CU TOTII CREZAND CA IN DRAGOSTE TREBUIE SA LUPTAM. dragostea vine de la sine, nu trebuie trasa de gat cu o lesa.

ai povestit mica ta intamplare si ma gandesc ca parca ar fi scoasa la indigo cu ce mi s-a intamplat mie... parca ar fi aceeasi persoana. eu sper ca nu... pentru ca e destul de aiurea...
e distant? vrea sa fiti in continuare amici? presupun ca ti-a spus ca tu vei ramane a lui (eu nu stiu cum va alintati voi)... sigur are pe cineva... stii cineva mi-a spus o vorba: mai bine o logodna ripta decat o casnicie destramata...

sper ca te-am ajutat cat de cat... si nu uita TU CONTEZI CEL MAI MULT. TU trebuie sa fii fericita si incearca sa ai grija de sufletelul tau. e o mina de aur
mice69
Postat pe 8 August 2010 02:34
Da "mice69" ai mare dreptate,asa am considerat si eu..ori e dragoste din ambele parti..ori mai bine lipsa..oricum sunt sigura ca va incerca iarasi sa se intoarca la mine..dar nu o sa mai fac o prostie...sa-l accept iarasi in viata mea....deja au trecut 2 saptamani de cand ne-am despartit dar ne-am vazut si vorbit aproape zilnic.. si asta ma enerveaza cel mai tare..!!!multumesc pentru sfat;)si pt vorbe:*
garbo056362
Postat pe 8 August 2010 10:47
De la: garbo056362, la data 2010-08-08 10:47:51Da "mice69" ai mare dreptate,asa am considerat si eu..ori e dragoste din ambele parti..ori mai bine lipsa..oricum sunt sigura ca va incerca iarasi sa se intoarca la mine..dar nu o sa mai fac o prostie...sa-l accept iarasi in viata mea....deja au trecut 2 saptamani de cand ne-am despartit dar ne-am vazut si vorbit aproape zilnic.. si asta ma enerveaza cel mai tare..!!!multumesc pentru sfat;)si pt vorbe:*


scumpa mea, stiu ce inseamna sa plangi din cauza ca nu esti apreciata de cel care tu crezi ca merta. crede-ma, nu merita sa te complici, sa inghiti pastile sa te calmezi sau sa plangi la nesfarsit. Mama mea mereu imi spunea ca decat sa fii langa cineva care nu te merita...mai bine ramai singura, sincer, sincer, are dreptate. iti psun lucrurile astea pentru ca sunt patita. stiu cum e sa intri in depresie din cauza unui baiat care habar nu are sa se comporte, care nu stie altceva decat sa iti vanda vise ca mai apoi sa te trezesti intr-o padure intunecata de tristete si deziluzie.
Nu te cunosc, nu stiu cum te cheama si nici unde stai. mi-e foarte usor sa iti dau sfaturi, dar crede-ma iti vorbesc ca si cum i-as vorbi surorii mele... daca va fi pentru tine, asa va fi, daca nu pa si pusi. mai sunt baieti pe pamantul asta...

ai grija de sufletul tau, nu il lasa sa fie afactat sau crapat din cauze ... nemernice :P
mice69
Postat pe 8 August 2010 18:44
De multe ori baietii sunt foarte schimbatori, de cele mai multe ori nici ei nu stiu ce vor si nu o data au nevoie de cineva sa-i ajute sa isi puna ordine in ganduri. De altfel, de multe ori au nevoie nu de o prietena ci de o sora mai mare.
angel_forever
Postat pe 8 August 2010 20:16
ms,ms,ms pt vorbe.mice69..am inceput incet,incet sa il "uit"....dar cum spuneai si tu ei nu stiu decat sa vinda vise..chiar nu il inteleg,o enigma va fii pentru mine...pentru ca avea momente cand pur si simplu pleca de la mine,nici nu ajungea bine acasa si imi trimite sms"mi-asi dori sa fiu cu tine" si a doua zi nu ma mai suna deloc...habar nu am ce sa cred...mai ales cand mi-a zis "lipsa de interes"...ce sa mai spun asa sunt ei invatati...dar stau si ma intreb oare ei de ce nu pun suflet deloc:(:(:(..stiu doar sa le franga pe ale altora...offf ca nu mai pot avea incredere in niciunul sincer..:(
garbo056362
Postat pe 9 August 2010 19:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu sunt-pesti el e scorpion credeti ca ne potrivim 3 De la: Cassey 9 Iulie 2009 14:39
ce ati dori sa primiti din partea persoanei iubite,de Craciun? 6 De la: cri_cat 19 Decembrie 2011 11:20
diferente de virste-ea mai mare,el mai mic 43 De la: Allexys 14 Iulie 2011 06:09
as dori un sfat 11 De la: rautatemika 16 Februarie 2010 21:44
Spune ca ma iubeste, dar din reactiile sotului cred ca nu. Oare gresesc? 23 De la: Teo_dora 19 Februarie 2017 20:57
Setari Cookie-uri