soacra,soacra...poama acra rau

panarame ce sa mai eu nu stau cu ea si tot nu ne vb dar sa mai fi stat impreuna ne paruiam cu siguranta..................
florentina_ionela
Postat pe 8 August 2010 23:29
persidadamian
Postat pe 9 August 2010 11:31
Acest fel de oameni nu se schimba niciodata.Ai de ales: ori renunti la el, ori te imbolnavesti de nervi.
delly003540
Postat pe 9 August 2010 11:47
Buna fetelor! Am citit tot ce-ati scris si cu unele am fost de acord, cu altele, nu. Tot ce-ati povestit despre soacre, ne-a facut mie si sotului meu: MAMA MEA! Cu soacra mea nu am nici un fel de relatie, pentru ca pentru ea nu exista decat fiica-sa. Sotul meu probabil i-a fost "plantat" din greseala. La randul meu sunt mama de baiat, a implinit sambata 17 ani. L-am crescut frumos si cu simtul raspunderii. Baiatul meu are coloana vertebrala. Deja sunt 2 ani de cand nu-mi mai permite sa ma amestec in intimitatile lui. Imi spune doar cand considera ca are nevoie de mine. Dar am incredere in el, l-am invatat sa se descurce singur. Eu lucrez la privat, deci zi-lumina.Daca pleaca de acasa ma anunta doar unde merge si cu cine, fara detalii, dar stie ca in felul acesta eu stau linistita. Deci, nu cred ca atunci cand voi deveni soacra, fiul meu imi va permite, desi nu va fi cazul, dar cine stie?,sa ma amestec in familia lui. Si oricum vor locui singuri, de-asta ma ocup de pe-acum.
gina37
Postat pe 9 August 2010 11:47


Ceva frumos: http://www.ziare.com/magazin/fenomen/perseidele-ploaie-de-stele-luni-seara-1034069
ses
Postat pe 9 August 2010 12:09
chiar daca va mutati impreuna crezi ca aia nu o sa vina non stop la voi? sa vada daca ii hranesti fiul bine, daca nu e obosit...sa se mai planga si ea de singuratate...ehe...mai bine il lasi cu maik-sa sa il creasca ea in continuare...ca niciodata nu ai sa scapi de ea
cristina322
Postat pe 9 August 2010 12:20
vaiiiii da rele sunteti
persidadamian
Postat pe 9 August 2010 12:26
De la: garbo164340, la data 2010-08-08 19:10:14kred ka esti vreo soakra imprtinenta si tifnoasa daka ai aere de aparare pru scorpiile ka voi. da mina pe kate stiu sigur ka am pus mai mult ka dumneata/ am doua facultati si master in arhitectura
,,,,,,,,,,,,,,,Scumpa mea! Nu prea se vede ca ai facut ,,niste studii,! Vorbeste la subiect si nu jigni!
Jojolin
Postat pe 9 August 2010 14:33
De la: garbo164340, la data 2010-08-08 19:10:14kred ka esti vreo soakra imprtinenta si tifnoasa daka ai aere de aparare pru scorpiile ka voi. da mina pe kate stiu sigur ka am pus mai mult ka dumneata/ am doua facultati si master in arhitectura
,,,,,,,,,,,,,,,Scumpa mea! Nu prea se vede ca ai facut ,,niste studii,! Vorbeste la subiect si nu jigni!
Jojolin
Postat pe 9 August 2010 14:33
De la: gina37, la data 2010-08-09 11:47:40Buna fetelor! Am citit tot ce-ati scris si cu unele am fost de acord, cu altele, nu. Tot ce-ati povestit despre soacre, ne-a facut mie si sotului meu: MAMA MEA! Cu soacra mea nu am nici un fel de relatie, pentru ca pentru ea nu exista decat fiica-sa. Sotul meu probabil i-a fost "plantat" din greseala. La randul meu sunt mama de baiat, a implinit sambata 17 ani. L-am crescut frumos si cu simtul raspunderii. Baiatul meu are coloana vertebrala. Deja sunt 2 ani de cand nu-mi mai permite sa ma amestec in intimitatile lui. Imi spune doar cand considera ca are nevoie de mine. Dar am incredere in el, l-am invatat sa se descurce singur. Eu lucrez la privat, deci zi-lumina.Daca pleaca de acasa ma anunta doar unde merge si cu cine, fara detalii, dar stie ca in felul acesta eu stau linistita. Deci, nu cred ca atunci cand voi deveni soacra, fiul meu imi va permite, desi nu va fi cazul, dar cine stie?,sa ma amestec in familia lui. Si oricum vor locui singuri, de-asta ma ocup de pe-acum.
,,,,,,,,,,,,,,Da! Este foarte bine ,cand lasam copiii mai libertini, nu i sufocam, verificandu i, mereu.Daca , sunt verificati si stresati zi-lumina ei, tind sa aiba libertate si atunci mint! Eu mi am crescut baietii in alt regim unde eram mai puti
na libertate si mai multa strictete.Dar,, eu i am lasat mai libertini cu, obligatii si drepturi.Trebuie sa va taiati , ombilicul, dela ei, sa i lasati liberi sa zboare ,sa stie sa se descurce singuri sa nu fie asa ,,mamosi,, copiii, fete sau baieti.Si eu am muncit multe ore in comunizm, acasa le lasam lista ce aveau de facut ii verificam intre schimburi, acum sunt multumita ce am crescut. Sunt fericita cand ii vad fericiti si linistiti in casele lor.Deci unele mame se sacrifica pana la moarte pt, copiii lor, altele profita ,de ei tot pana la moarte!!Nu mi ar placea sa stiu ca fiii mei sufera din cauza mea. Vreau sa le fie lor bine.Acum am venit la ei pt, ca doreau sa am grija de cei 2 nepoti, ei ne au chemat, de nu ne chemau eram acasa la noi in tara! Suntem bine ii respectam le respectam casa, numai ca,,,murim de cald! Va doresc scumpe fete, fericire noroc si multe zile senine! Sa aveti rabdare!Va rasari soarele si pe strada voastra!
Jojolin
Postat pe 9 August 2010 14:47
nu are rost sa te chinui degeaba pentru el...si pentru ceea ce o sa urmeze.....daca el vrea sa faca "casa " cu tine lasa totul in urma si face in asa fel sa traiti bine impreuna.daca mai are "haine" acasa...e cam rau...nimeni nu o sa iti dea inapoi anii irositi ...care ai sa ii vezi mai pe la sfarsit.....
doar
Postat pe 9 August 2010 18:40
Unele dintre voi, la un moment dat veti deveni soacre!Cum va veti comporta cu nurorile, daca ele sint serioase,oneste....Ce ati spune daca nora v-ar impune sa nu va vedeti baiatul decit cu programare?
teodor_el
Postat pe 9 August 2010 20:46

am negocia sa vad daca-mi convine programu
zambila
Postat pe 9 August 2010 20:49
De la: teodor_el, la data 2010-08-09 20:46:42 Unele dintre voi, la un moment dat veti deveni soacre!Cum va veti comporta cu nurorile, daca ele sint serioase,oneste....Ce ati spune daca nora v-ar impune sa nu va vedeti baiatul decit cu programare?


Dezvolta!
ses
Postat pe 9 August 2010 20:50
mie nu mi-e clar, teodor e barbat sau femeie? no, c-am luat-o si eu pe urmele irinucai
ma induce in "oroare" poza de la profil
zambila
Postat pe 9 August 2010 20:52
Da, probabil s-a transexualizat, dar trebuie sa aflam directia. De la femeie la teodorel sau de la teodorel la femeie. Tind sa cred ca a doua varianta
ses
Postat pe 9 August 2010 20:56
De la: teodor_el, la data 2010-08-09 20:46:42 Unele dintre voi, la un moment dat veti deveni soacre!Cum va veti comporta cu nurorile, daca ele sint serioase,oneste....Ce ati spune daca nora v-ar impune sa nu va vedeti baiatul decit cu programare?



programare ?...banuiesc ca asta inseamna a veni in vizita anuntata.....nu ? sau cum ? ori de cate ori i se nazare soacrei sa vina.........noi nurorile tre sa fim "prezent" dar poate mai avem si alte treburi ........
cory_emy
Postat pe 10 August 2010 00:25
draga mea.... sotul meu are 38 de ani si... inca tot de masa asculta ...deci in principiu... nu ai ce-i face ...daca vrei i-al cu tot cu masa , cu frati cu tot ,dar iti zic din surse concrete nu-i bine, nici chiar daca ii faci un copil , daca-i prost ca altcumva nu-i poti spune mai bine la naiba cu ei cu tot , cauta unul care sa te merite pe tine pe tine .
garbo019540
Postat pe 10 August 2010 12:02
Draga mea,sfatul meu prietenesc este sa iti vezi de viata ta,ca sa nu regreti mai traziu,asa cum regret eu.Eu sunt casatorita de 5 ani,am o fetita si conflicte cu soacra am avut mereu,insa sotului meu i s-a parut anormala atitudinea mea,nu a ei.Nu pot spune ca este foarte mamos,dar nu-l deranjeaza faptul ca intotdeauna ea a incercat sa ne coordoneze viata.Norocul meu este ca am avut apartamentul meu si nu am fost nevoita s-o suport in aceeasi casa.Dupa ce s-a nascut fetita(ea nu si-a dorit-o deloc),l-a sustinut pe baietelul ei scump si drag in ceea ce priveste iesirile cu prietenii,in orice alte activitati mai putin cele care implicau sotia si copilul.Incet ,incet relatia noastra s-a destramat si am ajuns la despartirea in fapt,iar pe ea asta o bucura cel mai mult:ca odorul ei este liber sa-si traiasca viata:-((Aaaaaaaaaaa,am uitat sa mentionez ca atunci cand ne-am casatorit,eu aveam 27 de ani,iar sotul meu 29,deci.....dupa parerea ei trebuia sa mai asteptam cativa ani pana sa facem acest pas.Sincera sa fiu,toate aceste aspecte le-am observat si inainte de casatorie,dar am crezut ca popate fi modelat si incet,incet isi da seama ca mama trebuie sa aiba locul ei in suflet si in viata,iar copilul si sotia locul lor.Am crezut prost,din pacate si acum culeg roadele indiferentei si naivitatii mele.
SFATUL MEU PRIETENESC ESTE SA-TI VEZI DE VIATA TA,ORICAT DE DUREROS AR FI ,DAR MAI BINE TERMINI ACUM BALCIUL DECAT MAI TARZIU.ITI GARANTEZ CA EL NU SE VA SCHIMBA NICIODATA!!!!
PS
Imi cer scuze daca te-a deranjat ceea ce am scris,dar DESCHIDE FOARTE BINE OCHII INAINTE DE A FACE PASUL CEL MARE,AI O SINGURA VIATA SI TREBUIE TRAITA DIN PLIN!
garbo054325
Postat pe 10 August 2010 13:19
nu ai ce sa i faci. asa va fi mereu si eu sunt cam in aceasi situatie ca si tine ba mai mult noi nu locuim cu ea (mama lui),stam singuri,dar degeaba.avem 1an si jumatate decand suntem mutati singurei si inca 3 ani si jumatate adaugati(5 in total de cand suntem impreua)si tot degeaba.situatia nu se va schimba eu chiar am luat o hotarare pt ca nu mai rezist si in luna septembrie plec la sora mea in italia.sa ramana cu mama lui.
flo200
Postat pe 10 August 2010 13:39
Parerea mea este ca nu te iubeste suficient,sotul meu pt mine nu vb cu familia lui de 1 an,daca familia lui este pe primul loc nu-i a buna,mai mediteaza asupra relatiei cu el,sa mai treaca timp apoi ia decizia.Succes
gemilia
Postat pe 10 August 2010 14:01
Corect
gemilia
Postat pe 10 August 2010 14:02
Sal viata e asa de scurta ca nu merita sa bagi in seama toate tampeniile soacrei tale.Sunt asistenta si soacra mea la fel facea pana i-am recoltat analize si i-am demonstrat contrariul,incearca doar sa fi pragmatica si fffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff diplomata si o sa-i ai pe amandoi.La un moment dat o sa-si dea si el seama ca e legat de cordonul ombilical a lui mamitica .Daca va iubiti de ce mai stati asa.eu cu sotul meu dupa 3 luni am stabilit data nuntii si dupa 9luni nunta,mi-a fost greu dar am reusit am casa mea si un baiat de 7ani sunt casatorita de 8ani,am stat cu soacra 7ani.DAR CU DIPLOMATIE SI ARGUMENTE PALPABILE AM INVINSO multa bafta si totusi si noi o sa fim soacre!!!!!!!!!!!!!!!!
garbo103835
Postat pe 10 August 2010 14:04
ce-ai fa jojolin cu fetele ca tot le dai sfaturi proaste !
daca matale esti invatata cu beutul fetele astea sunt la locul lor si ele au dreptate .soacrele sa ste in banca lor ca majoritatea sunt betzive. sa-shi vada de sticloantza lor si sa lase fetele in pace.clar ?
r'atzi adracu' de ardeleni betzivani ! traiasca moldova leaganul romaniei !
adi27
Postat pe 10 August 2010 19:51
http://bit.ly/cSu4aU
dancris
Postat pe 10 August 2010 19:55
De la: adi27, la data 2010-08-10 19:51:39ce-ai fa jojolin cu fetele ca tot le dai sfaturi proaste !
daca matale esti invatata cu ....(((beutul)))..o stii de la mata??? Ca precis este mai baba ca mine!!!! . Stie sa lucreze pe calculator????????? mata!!!! Du te si da i lectii sa te mai faca o data!! ...................fetele astea sunt la locul lor si ele au dreptate .soacrele sa ste in banca lor ca majoritatea sunt betzive. sa-shi vada de sticloantza lor si sa lase fetele in pace.clar ?
r'atzi adracu' de ardeleni betzivani ! traiasca moldova leaganul romaniei !
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,Invata boule sa scrii ...romaneste..!Mata a fost beata cand a facut un ,,needucat!!Precum,, esti!Stai in p......matii in banca ta!N am mai tras la plug cu boul de tine!! Pe forumul cu socru! Acum vii si aici sa te bagi in seama,,,,,jeg!!
Jojolin
Postat pe 10 August 2010 20:48
Fetele!! S a bagat aici o musca,,,,a 27,,, ca si ceea in lapte sa se bage n seama! Am pecat de pe forumul cu socru,, pt, ca acest animal se par ca sta la ,,,dosul meu.. de se baga n seama!! IGNORRRRRRRRRRR!! PROSTIII CA ASTA!!! Va doresc zile fericite!!
Jojolin
Postat pe 10 August 2010 20:52
pleci de langa dracu si dai de frac-su ,daca toate sunt la fel ne tocam nervii si tineretea,trebuie chiar sa suportam noi.nu scapam in veci de ele.ce-i de facut ramanem singure?
crys
Postat pe 10 August 2010 21:11
fetelor tii care este paradoxul ??? ... toate - sau majoritatea ve-i deveni soacre mai devreme sau mai trziu. cum v explicai c n timp toate care v plngei att devenii nite ...... SCORPII - care dei nu v suportai soacrele acum - peste ceva timp nu v suportai nurorile ....... oare care s fie secretul ????? Doar voi fetelor l putei ti.
Dac vreuna dintre voi tie care este secretul s ni-l spun i nou ......
garbo011974
Postat pe 10 August 2010 23:55
esti foarte sigur cand spui ca vom deveni toate niste scorpii....
pe ce te bazezi cand faci aceasta afirmatie??
ai si argumente cu care sa o sustii??
sau e doar parerea ta.....
lady_in_black1
Postat pe 11 August 2010 00:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce parere aveti ? 11 De la: garbo_5723 29 Iulie 2013 18:13
Dumnezeu ii place pe oamenii care se straduie sa duca o viata curata..Sufleteste si trupeste 3 De la: luptatoareacurajoasa 24 Mai 2010 17:17
sunt casatorit de 18 ani sotia ma inselat si vrea sa ma pataseasca dar eu o iubesc 19 De la: gcppscu 3 Mai 2011 16:45
o relatie cu unul dintre cei mai "vanati" barbati ar putea fi una de lunga durata? 32 De la: snowflake 8 Decembrie 2009 23:23
Sa il cred....sau sa merg mai departe?? 17 De la: Tisha 8 Septembrie 2011 22:10
Setari Cookie-uri